Wasze Top 10 gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
jajkos
Posty: 30
Rejestracja: 26 lip 2017, 20:35
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: jajkos »

1. Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island
Nadal bawi – nadal momentami się opiera – nadal atrakcyjnie przegrywa.

2. Through the Ages: A New Story of Civilization
Nauka, nauka i nadal kiepsko – ale trenować trzeba.

3. Lorenzo il Magnifico
Od pierwszego razu zauroczenie i kolejne partie tylko to potwierdzają.

4. Terraforming Mars
Ciągle nowe sposoby na opanowanie tej czerwieni.

5. Mansions of Madness: Second Edition
Jest klimat wystarczający do lekkiego strachu i dużego zaangażowania.

6. Arkham Horror: The Card Game
Solowa walka, z dodatkową muzyką w tle potrafi „umilić” pięknie wieczór.

7. Great Western Trail
Trochę jeszcze w szale i nieopanowaniu – a też w rosnącym zachwycie.

8. Imperial Settlers
Kolejne frakcje, kolejne urozmaicenia, kolejne rozgrywki i kolejna przyjemność.

9. Ad Astra
Odkurzone i pokazane przypadkowo – chwyciło bardzo.

10. Star Realms
Do szybkich zabaw z synem – bardzo dobre i dużo frajdy.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: DarkSide »

Końcówka 2017
Spoiler:
Minęło pół roku a jakie zmiany :shock: Z pełną premedytacją wstawiam refresh teraz, bo przede mną intensywne 2 miesiące z Dominant Species, CO2, Pax Renaissance i nowymi Brassami :mrgreen:

1. Inis
2. Troyes
3. Cyklady + dodatki

4. Cywilizacja - Poprzez wieki
5. Dogs of War
6. Zamki Burgundii
7. Alchemicy
8. Tzolkin z dodatkiem
9. Bruxelles 1893
10. Imhotep


Poczekalnia albo honorable mentions:
Robinson Crusoe, Terraformacja Marsa z dodatkami, Tobago, Concordia, Trajan, Sztuka Wojny, Zimna Wojna, Chinatown
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Mixthoor »

Stan na lipiec 2018.

1. Alchemicy + Królewski golem - Wbrew powszechnej opinii nie jest wymagająca. Wyścig w szatach alchemików z domieszką blefu. Modularny dodatek urozmaica grę. Cena za komplet bardzo atrakcyjna.
2. Dracula 3 edycja - Jestem świeżo po lekturze powieści Brama Stokera. Klimat zaszczucia i pościgu wyraźnie odczuwalny. Historia z książki idealnie odwzorowana na planszy. Gra sprawdza się we dwie osoby, pod warunkiem roztropnej gry hrabią.
3. Stronghold 2 edycja - Moja ulubiona planszówka dla dwóch osób. Po spokojnych skrupulatnie planowanych posunięciach przez dwie/trzy rundy, gracze przystępują do ataku i obrony, które rodzą niesamowite i niezapomniane emocje nad planszą.
4. Bright Future - Najlepsza gra planszowa o tematyce postnuklearnego świata, bazująca nieoficjalnie na Uniwersum Metro 2033 (zawiera mnóstwo analogii). Sprawdza się idealnie w wariancie solo.
5. Robinson Crusoe - Przygoda na przeklętej wyspie - Niezapomniana przygoda, która dzięki wielu różnorodnym scenariuszom (oficjalnym i nieoficjalnym) i bogatych talii kart za każdym razem generuje unikatowe historie.
6. Tajemnica Whitehall - Gra dedukcji i blefu, zabawa w kotka i myszkę na bazie autentycznych wydarzeń z XiX Londynu w tle seryjnego mordercy. Choć gra mordercą jest zbyt prosta, kilka drobnych zmian w regułach gry naprawia tę usterkę.
7. Kolejka + Ogonek - Najlepsza gra rodzinna łącząca pokolenia z czystą, negatywną interakcją, wyzwalająca najgorsze cechy polskiego charakteru. Idealny prezent dla Januszy i Grażynek.
8. 7 Cudów Świata, Pojedynek + Panteon - 7 cudów świata w pigułce, jedynie dla duetu, z możliwością ukończenia rozgrywki w jeden z trzech dostępnych sposobów.
9. 1944 Wyścig do Renu + Red Ball Express - Wspaniała gra euro, z ciekawie odwzorowanymi realiami problemu logistycznego Aliantów podczas starć IIWŚ. Dodatek zapewnia różnorodność i niepowtarzalność strategii. 3 generałów i 3 różne wyzwania. Świetna do gry solo.
10. Mr Jack Pocket - Zagrywam się zarówno w edycję wiedo jak i planszową. Bardzo szybka gra, w której istotną rolę odgrywa planowanie i przewidywanie poczynań gracza. Asymetryczne cele pod koniec gry podnoszą ciśnienie.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: p_olo86 »

1. Zamki Burgundii
2. Robinson Crusoe
3. This war of mine
4. Grand Austria Hotel
5. Memoir 44
6. Wsiąść do pociągu
7. Decrypto
8. Marco Polo
9. Epoka Kamienia
10. Obecność
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: dave8 »

dave8 pisze: 25 maja 2017, 21:36 1./2. Twilight Struggle / Cywilizacja Poprzez Wieki
3./4. Agricola / Zamki Burgundii
5. 7 Cudów Świata: Pojedynek
6. El Grande
7. Neuroshima Hex!
8. Puerto Rico
9. San Juan
10. Le Havre
U mnie sporo zmian:
#1: Through the Ages: A New Story of Civilization
#2: Vinhos Deluxe Edition
#3: Twilight Struggle
#4: Agricola (Revised Edition)
#5: The Castles of Burgundy
#6: The Gallerist
#7: Tzolk'in: The Mayan Calendar
#8: Le Havre
#9: Puerto Rico
#10: Concordia
Koperty
Posty: 88
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:25
Been thanked: 3 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Koperty »

1. Automobile
2. Zimna Wojna
3. Brass
4. Terra Mystica
5. Boze Igrzysko
6. A Distant Plain
7. Cyvilizacja poprzez wieki
8. Scythe
9. Automobile Cramera
10. Struggle of Empires
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: seki »

Było tak:
Spoiler:
Z poniższej listy usunąłem gry Pandemia Legacy i jednorazowe EXITy - byłyby wysoko ale ciężko w nich ocenić regrywalność więc nie biorę ich pod uwagę.

Po ok 6 miesiacach (i 116 poznanych tytułach) jest tak:

1 Projekt Gaja
2 Cywilizacja: Poprzez Wieki
3 7 Cudów Świata: Pojedynek
4 Marco Polo
5 Dominion: Intryga
6 Roll for the Galaxy
7 Keyflower
8 Zamki szalonego króla Ludwika
9 Great Western Trail
10 Brass: Lancashire

Dalsze miejsca 11-50:
Spoiler:
Miejsca 51-70 bez segregowania kolejności:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 05 lut 2019, 13:13 przez seki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: grzemek »

U mnie na ten rok taka sytuacja:
1. Świat Dysku: Ankh-Morpork
Grane z różnymi ekipami za każdym razem wysmienita zabawa i miło spędzony czas, każdy chce w to więcej i więcej :)
2. Hero Realms
Najlepsza dwuosobówka w kolekcji (zamowione dodatki do pazdziernika trza czekac)
3. Decrypto
Nie ma sobie równych w kategorii imprezowki, wyparło tajniaków
4. Lords of hellas
Takie fajne ze czekam na reszte dodatkow i maluje figurki na kolorowo ;)
5. Zombicide Czarna Plaga
Prosta sieczka bez mozdzenia, dobra do piwka i pogadania przy stole
6. Zimna Wojna
Nisko bo dawno nie grałem. Niestety z dzisiejszych znajomych nikt nie lubi tej tematyki:(
7. Elizjum
Dużo kombinowania, proste zasada. Niedoceniana i mało znana
8. Zamki Szalonego Króla
Najladniejsza kafelkowa gra w kolekcji
9. Time Stories
Zagrane większość dodatków z dobrą ekipą niesamowity klimat
10. Warhamer inwazja lcg
Sprzedałem i tęsknię bo to świetny bitewniak...
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Pisarka »

1. The Castles of Burgundy - the dice game
2. Pandemic
3. Hostage Negotiator Crime Wave (z dodatkami)
4. San Juan
5. Niezłe ziółka
6. Kolejka (z dodatkami)
7. Istanbul - gra kościana
8. Zamki Burgundii
9. Serce Smoka
10. List Miłosny

:mrgreen:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Fiacik »

Było
Spoiler:
Obecny TOP - kolejność czasem przypadkowa

1. Star Wars Rebelia
2. Alchemicy
3. Inis
4. Chaos w Starym Świecie
5. Cyklady
6. Terraformacja Marsa
7. Descent
8. Osadnicy Narodziny Imperium
9. Great Western Trail
10. Rising Sun
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: uyco »

Kiedyś:
Spoiler:
Teraz:

1. Terraformacja Marsa
2. Scythe
3. Cywilizacja Poprzez wieki
4. Posiadłość Szaleństwa Druga edycja
5. Blood Rage
6. Eclipse
7. Star Wars Rebelia
8. Zamki Burgundii
9. Viticulture
10. This War of Mine
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: vinnichi »

1. Wojna o pierścień.

Wszystkie gry praktycznie poszły na sprzedaż, ta gra ma wszystko czego szukałem przez lata w planszowkach, odkrywanie jej z każdą rozrgrywką to ogromna satysfakcja.

2. Daleko z tyłu Projekt gaja, dla mnie podsumowanie wszystkich gier europodobnych, wątpię żeby pojawiło się coś lepszego w tej kategorii.

3. Ostatnie miejsce to moje podsumowanie w kategorii gier cywilizacyjnych Cywilizacja Poprzez Wieki.

Tak naprawdę na tą chwilę tylko Wojna ląduje na stole, pozostałe dwie może kiedyś tam zejdą z półki. Za mną kilka lat grania i ponad 100 tytułów które przewinęły się przez kolekcję aż w końcu przestałem ganiać i ogrywać nowe tytuły, to co mam w zupełności wystarcza. Okazuje się że ogrywanie jednego tytułu jest dla mnie nieporównywalnie ciekawsze niż poznawanie kolejnych.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: zakwas »

1. Horror w Arkham LCG (wydałem na to równowartość kiepskiego auta, musi być dobra) ;)
2. Terraformacja Marsa
3. Great Western Trail
4. Brass
5. Zamki Burgundii
6. Puerto Rico
7. Wysokie Napięcie
8. Tzolk’in
9. Projekt Gaia
10. Karaluszek Kłamczuszek (Miejsce honorowe - pierwsza gra przy której się popłakałem. Ze śmiechu oczywiście.)

Miejsca 3-8 to tak naprawdę ex aequo.

Wcześniej:
Spoiler:
Jeszcze wcześniej:
Spoiler:
DIGITAL
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2018, 13:51

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: DIGITAL »

uyco pisze: 01 sie 2018, 12:53 Kiedyś:
Spoiler:
Teraz:

1. Terraformacja Marsa
2. Scythe
3. Cywilizacja Poprzez wieki
4. Posiadłość Szaleństwa Druga edycja
5. Blood Rage
6. Eclipse
7. Star Wars Rebelia
8. Zamki Burgundii
9. Viticulture
10. This War of Mine

Uyco na mojej liście na obecną chwilę nr 1 zajmuje wszystkie 10 pozycji :D
Pozdro
Władca :wink:
dizzit
Posty: 294
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 20 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: dizzit »

1.Imperial 2030 - szedł w górę i po około 20-30 partiach wydaje się grą idealną / mogę w to grać na okrągło. Po ograniu tej gry jakoś kolekcja wydaje mi się pełna - wręcz jak z przeczuciem że nic już sie ciekawszego się nie pojawi.
2.Race for the Galaxy - nie wiem ile partii. Z samym kompem na keldonie pewnie grubo ponad 500. No ale ustępuje Imperialowi (pewnie dlatego że ta druga jeszcze tematyka dla mnie idealna)
3.Age of Empires III - lekki spadek ale w kolekcji "forever"
4.Power Grid: Factory Manager
5.7 cudów (+miasta +liderzy)
6.Puerto Rico
7. Flow of history - ostatnie zauroczenie, duża szansa na awans, po 10 rozgrywkach jak już wiadomo o co tu chodzi coraz lepsze wrażenia po każdej rozgrywce
8.Terraformacja Marsa
9.Neuroshima Hex
10.Mare Nostrum Imperial - nastepne notowanie pewnie out


Później
Spoiler:
Kiedyś:
Spoiler:
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: KamradziejTomal »

1. Marco Polo
2. Troyes
3. Agricola
4. Tzolk'in
5. Dominion
6. Pięć klanów
7. Rój
8. Jaipur
9. Kakao
10. Wybuchowa mieszanka
U mnie po ponad roku przetasowania (bo i gier przybyło) wygląda to tak:

1. Marco Polo
Jako samozwańczy ambasador gry planszowej Marco Polo, pomimo dziesiątek rozegranych partii nie potrafię zrobić nic innego jak jeszcze raz podkreślić jaka świetna jest to gra. Wiadomo nie każdemu musi się ta gra TAK podobać. Jedni wolą prostsze, inni trudniejsze, jeszcze inni gardzą kośćmi w grach. Ja uważam, że ta gra jest świetnie skrojona i preferencje preferencjami, ale nie dać tej szansy to dla mnie grzech. Także jeszcze raz polecam, bo gra regularnie co najmniej raz w miesiącu trafia na nasz stół od 2016 roku.

2. Projekt Gaja
Na półce pojawiła się na wiosnę tego roku a niemalże mógłbym ją już na TOP 1 postawić. Ta gra ma jedną cechę wspólną z MP - jest idealnie skrojona. Wszystko tutaj działa świetnie, każdy element ma sens i gra się po prostu wyśmienicie. Gra zupełnie różna od TOP 1, co jest ekstra, bo mieć dwie tak świetne gry o tak różnych mechanikach to coś wspaniałego. Praktycznie po każdej partii mam uczucie „było świetnie” i zastanawiam się co mogłem zrobić lepiej (a zawsze coś jest). Jedyny minusik za grafiki na planszetkach graczy, wszystkie rasy obcych wyglądają po prostu paskudnie – ale wierzcie mi patrzy się tak dużo na planszę główną (która jest ładna), że te grafiki giną szybko po przelatującymi pod powiekami cyferkami 😉

3. Agricola
Ta gra jest ciasna, nie pozwala mi nigdy grać tak jak mam ochotę i ma kołderkę, od której regularnie marzną łydki. Mimo to jest świetna, bardzo podoba mi się podstawowy koncept gry – megaciasnej i upierdliwej, którą się rozpycha, ile fabryka dała zagrywając karty, których mamy jeden zestaw na całą grę. Każdy rozpoczynając grę wie co może a czego nie. Gdzie trzeba naciskać a gdzie odpuścić. Jedyne co bym w tej grze zmienił do system punktowania końcowego. Nie podoba mi się to, że przez 90% gra mnie zmusza kartami i dostępnymi akcjami, żebym np. poszedł mocno w hodowlę owiec, tylko po to, żeby przez ostatnie 10% karać mnie za to, że nie rozwijałem się równolegle we wszystkim. Mimo to gra świetna i liczę na dodatki po polsku do wersji „Dla graczy” a jakiejś niedalekiej przyszłości.

4. Troyes
Nadal ją lubię, ale pomimo że niektóre mechanizmy tutaj podobają mi się nawet bardziej niż w MP (przekręcanie kości na przeciwne oczka), to całościowo wydaje mi się jakieś nudnawe. Ta gra jest po prostu stworzona do przepychanek w kilka osób. Gdy grają dwie i to takie, które niekoniecznie lubią negatywną interakcję traci nieco ze swojego koloru. Na plus dobry czas rozgrywki i szybki setup jak na taką ilość móżdżenia i kombinowania.

5. Hero Realms
Naszym zdaniem szybszy i lepszy deck building od Dominiona. Zamiast wiecznego dobierania kart i mielenia talii z tego drugiego, szybkie zebranie podstawowych kart i klepanie się raz po raz. Jak na taki mały i tani tytuł jest naprawdę świetna. Na minus – czasami odrobinę dziwny balans kart, którego nie rozumiem ale nic co by uniemożliwiało grę. Czekam na dodatki.

6. Wyrocznia Delficka
Fajny Feld, którego nie czuć AŻ tak bardzo Feldem. Bardzo miła odskocznia po typowo „sałatkowych” grach euro. Bardzo fajna modularna plansza, fajne zadania, ogólnie kolejna gra która może nie jest wybitna, ale dobrze chodzi i daję frajde. Na minus – żonie się podoba mniej :P no i może to, że jak w innych grach Stefana zastanawiam się, czy jakby ten czy tamten element usunąć to czy gra nie zyskała by na przejrzystości bez tracenia frajdy.

7. Roll for the Galaxy
Przyjemna turlanka z przyjemną mechaniką manipulacji kości i elementami rozbudowy. Na duży plus czas rozgrywki który powoduje, że jest świetną grą na szybki i niezobowiązujący moment. Na minus chowanie się za zasłonkami – nie podoba mi się ten element ale nie bardzo jest jak się go pozbyć.

8. Pięć klanów
Bardzo fajna implementacja mankali. Gra się fajnie, jest dużo sposobów punktowania, jest rozwój, jest zbieranie zestawów, naprawdę dobrze to wszystko działa. Na minus trochę upierdliwe rozkładanie i ilość zajmowanego miejsca (ale za to jak to świetnie wygląda na stole!).

9. Tzolk’in
Niby dobre euro ale jestem bardzo bliski wywalenia go z mojego TOP. Ostatnio dochodzę do wniosków, że pomimo gry z dodatkiem dalej granie tylko pod jedną taktykę silniejsze niż cokolwiek innego. Nie lubię gdy gra, która powinna dawać kilka dróg do zwycięstwa zmienia się w wyścig „kto szybciej na klepie punkty metodą A ten wygrywa”. Dodatkowo męczy mnie małe premiowanie rozwoju przy dużym koszcie. Mam do niej sentyment więc jeszcze na pewno dam szansę znowu pokazać się jej z lepszej strony bo ma swoje plusy - ekstra wykonanie, ciekawy koncept z obracaniem kołami, bardzo dobry dodatek.

10. Jaipur
Kolejna gra do pogrania gdzieś pomiędzy większymi tytułami. Bardzo dużo główkowania w bardzo małym pudełku. Zawsze trudno do końca powiedzieć kto wygra i nagłe zwroty akcji są bardzo częstym obrazkiem.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: ariser »

pavel pisze: 31 lip 2018, 15:58 Daj swoje top 10.
Nie jest przypadkiem, że do tej pory nie wrzuciłem takiego zestawienia. Zawsze przy robieniu topek mam wrażenie, że "krzywdzę" niektóre tytuły. No, ale przywołany tak bezpośrednio do tablicy nie śmiem nie stawić czoła wyzwaniu. ;)

1. Troyes - myślałem, że to moje ulubione euro. Po tym małym rachunku sumienia stwierdzam, że to także moja ulubiona gra. Doskonała pozycja - głęboka, ale nie za długa; dobrze się skaluje, z idealnie wyważoną ilością negatywnej interakcji.
2. Eclipse - przez szmat czasu mój top 1. Ostatnio przez brak współgraczy i nikłą ilość rozgrywek nie mogę z czystym sumieniem dać mu złotego medalu. Świetny 4x, a do tego względnie łatwy do wytłumaczenia nowym graczom.
3. Wojna o Pierścień - epicki pojedynek. Cenię wyżej niż Rebelię za mechanikę akcji na kościach.
4. Brass - mój osobisty rekordzista w ilości partii z "dużych gier" - w samej aplikacji nabiłem ok. setki, na planszy pewnie połowę z tego. Przebłysk geniuszu Martina, miłość od pierwszej partii. :)
5. Star Wars Rebelia - wróciła do łask razem z dodatkiem i ciekawszą mechaniką walki. Świetny klimat, ale nie opowiada tak pięknie historii jak WoP.
6. Arcadia Quest - moja ulubiona gra do pogrania na luzie. Klimat i oprawa bardziej mi leżą w oryginale, ale mechanika damnation z jej push your luck wprowadzona w Inferno jest moją ulubioną.
7. Blood Rage - połączenie moich ulubionych mechanik, czyli draftu i area control. Niestety pomalutku spada w topce, bez specjalnej przyczyny. Przewiduję, iż wkrótce zastąpi ją inna gra mości Langa - Rising Sun, która po pierwszych dwóch partiach podoba mi się bardziej. Ale nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. :)
8. Summoner Wars - szybka, sprytna, nieoczywista.
9. Star Wars Armada - gra, w której naprawdę czujesz, że latasz ogromnym okrętem. Doskonała rozgrywka, a budowanie swojej floty to niezwykle satysfakcjonująca gra w grze. Tak nisko w rankingu tylko z powodu ogromnego stołu, jaki jest wymagany i stąd ograniczonej liczbie partii.
10. Battlelore 2 - mój osobisty pogromca Memoira'44.

Prawdopodobne wpadną do top po lepszy ograniu:
- Xia: Legends of a drift system - koniecznie z dodatkiem Embers. Po dwóch partiach jestem zachwycony, chociaż widzę też, że gra może się przedłużać.
- Empires of the Void II - także tylko 2 partie. Świetna mechanika wpływu i podboju planet.
- Rising Sun - najlepsza gra Langa.

Na koniec 3 wyróżnienia:
For Sale - najlepszy filler.
Decrypto - chwilowo ulubiona imprezówka.
Zombicide Green Horde - najlepsze kooperacja "do piwka".
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Berni77 »

1. Terraformacja Marsa
2. Talisman
3. Uczta dla Odyna
4. Gloomhaven
5. Robinson Crusoe
6. Ghost Stories
7. Descent
8. Runebound
9. Pandemic: Czas Cthulhu
10. Azul
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1013 times
Been thanked: 492 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Miszon »

1. Dominion (wliczam także dodatki)
2. Agricola
3. 7 Cudów Świata
4. Descent 2 edycja
5. O mój zboże!
6. Puerto Rico
7. Fasolki
8. The Resistance: Avalon
9. List Miłosny
10. Filary Ziemi
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Szewa »

1. Gra o tron
2. Dominant spiecies
3. Gloomhaven
4. Blood rage
5. Lords of Hellas
6. Battle for rokugan
7. Scythe
8. PLO
9. Zombicide Black Plague
10. Rising Sun
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: marcin8509 »

Ostatnio tnę w gry optymalizacyjne, tylko top 3 będzie ^^ -

1. Mistfall (wszystkie dodatki mam, a nie mam za wiele czasu,,)
2. Warhammer Adventure Card Game
3. Arkham Horror LCG
:), ach ta cenzura.
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Maniake »

Moja top 10.

1. Gra o tron
2. Lords of hellas
3. Terraformacja Marsa
4. Decrypto
5. Hero Relams
6. Zombicide Black Plague
7. Robinson Crusoe
8. Agricola
9. Cywilizacja Poprzez Wieki
10. Elizjum
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: kastration »

Obecny top z połowy 2018 roku:

1. Zimna Wojna
2. Terraformacja Marsa
3. Cywilizacja: Poprzez Wieki
4. Star Wars: Rebelia
5. 1960: The Making of the President
6. Robinson
7. Uczta dla Odyna
8. Fortune and Glory: The Cliffhanger Game
9. Roll for the Galaxy
10. Agricola
Ostatnio zmieniony 25 lis 2018, 16:05 przez kastration, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
anorak
Posty: 158
Rejestracja: 18 paź 2010, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra
Been thanked: 15 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: anorak »

1. Race for the Galaxy + dodatki
2. Android: Netrunner + orgia dodatków
3. Inis
4. A Study in Emerald 2nd edition
5. Cywilizacja: Poprzez Wieki
6. Scythe
7. Roll for the Galaxy
8. Star Wars: Rebellion + dodatek
9. Empires of the Void II
10. Eclipse + dodatki
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1940 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: warlock »

#1: War of the Ring (Second Edition)
#2: Twilight Struggle
#3: Brass: Birmingham
#4: Dominant Species
#5: Dominion
#6: Troyes
#7: Agricola
#8: Food Chain Magnate
#9: Through the Ages: A New Story of Civilization
#10: Race for the Galaxy

Na ten moment wygląda to tak. Dominion oczywiście z kompletem dodatków, Race for the Galaxy z promkami i Alien Artifacts (dla cudownych kart). ;) Na liście równie dobrze mógłby być stary Brass zamiast Birmingham ;).

Gdybym mógł zostać tylko z jedną grą, to byłby to Dominion :D. Kocham bezgranicznie miłością absolutną :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 25 paź 2018, 10:14 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ