Battalia: Początek (Alexandar Guerov, Ledha Guerova)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

A mi szkoda tej Mistress of the Mist, świetny design.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Battalia

Post autor: adalbert »

Jasne.
Hmm. do końca kampanii niewiele ponad doba, a zasad do Keepera brak, czy może czegoś nie widzę.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

W poprzedniej kampanii zasady do niektórych rzeczy pojawiły się na dobre pół roku po :)
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Battalia

Post autor: vcrproszek »

Nowy add-on
$25 za bundle 6 nowych figurek ( 3x Kramplings 3x Orcale Equester )
Spoiler:
+ info, ze dopiero gdy będą mieli około 350 zgłoszeń to zacznie to być opłacalne, ciekawe co zrobią jak po PM okaże się, że jednak nie było tylu chętnych.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Battalia

Post autor: panda_09 »

Figurki z nowego add-onu jakoś mnie nie zachwycają, ale Mistress of the Mist przepiękna :shock:
Spoiler:
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Battalia

Post autor: adalbert »

100 tys. przekroczone.
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Battalia

Post autor: panda_09 »

adalbert pisze:100 tys. przekroczone.
Mistress of the Mist przeniesiona na 140k.
Patrząc na ostatnie 24h raczej kwota 120k wydaje się być realna a szkoda.

Chyba że jakieś sklepy się zainteresują :roll:
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Battalia

Post autor: vcrproszek »

panda_09 pisze: Mistress of the Mist przeniesiona na 140k.
Patrząc na ostatnie 24h raczej kwota 120k wydaje się być realna a szkoda.

Chyba że jakieś sklepy się zainteresują :roll:
Absolutnie nie rozumiem tego zabiegu. Mogli ją spokojnie przesunąć na 120k. Jeśli wsparcie dobije do 120k, a ktoś zamówi te extra 6 figurek, to po co mu 4ty Krampling ?
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

Bo Ci jeźdźcy i kramplingi to takie dodatkowe przeszkadzajki na mapie, które się spawnują "na ilość", a nie jakość. Nie mają wiele zasad wokół siebie, ale ich obecność w różnych miejscach ma wpływ na grę. Dlatego im więcej figurek, tym więcej potencjalnie rozstawisz na mapie wg zasad (rzut kostką to był chyba, coś takiego).

Ogólnie, to ilość tych mini dodatków do gry to już od dawna jest przerost formy nad treścią, będzie dużo plastiku ale potem faktyczne granie z tym zapewne okaże się nieco zbyt skomplikowane (za dużo minireguł do pamiętania). Ale szansa na ich zdobycie potem jest bliska zeru, więc pewnie wszyscy zainteresowani biorą "na wszelki wypadek".
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Battalia

Post autor: vcrproszek »

rattkin pisze: Ogólnie, to ilość tych mini dodatków do gry to już od dawna jest przerost formy nad treścią, będzie dużo plastiku ale potem faktyczne granie z tym zapewne okaże się nieco zbyt skomplikowane (za dużo minireguł do pamiętania). Ale szansa na ich zdobycie potem jest bliska zeru, więc pewnie wszyscy zainteresowani biorą "na wszelki wypadek".
Zgadzam się z tym absolutnie. Chociaż ja nie wyobrażam sobie grać z tymi wszystkimi dodatkami "na raz", raczej jestem zwolennikiem "ok, to dzisiaj zagramy bez kramplingów i rycerzy ale za to z mistress i star smugglerem". Takie coś wpływa na regrywalność przecież :)
Dlatego wolałbym na poziomie 120 mieć mistress niż 4tego Kramplinga.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Battalia

Post autor: adalbert »

Absolutnie nie rozumiem tego zabiegu. Mogli ją spokojnie przesunąć na 120k. Jeśli wsparcie dobije do 120k, a ktoś zamówi te extra 6 figurek, to po co mu 4ty Krampling ?
Kto wie, może nawet tak zrobią, jeśli zbliżymy się do 120 tys. Tylko czy tak się stanie? Czasu coraz mniej.
Problem jest tez taki, że to Rycerz zwalcza Kramplinga i odblokowanie pojedynczego Kramplinga bez odblokowania Rycerza jest trochę bez sensu...
Ogólnie, to ilość tych mini dodatków do gry to już od dawna jest przerost formy nad treścią, będzie dużo plastiku ale potem faktyczne granie z tym zapewne okaże się nieco zbyt skomplikowane (za dużo minireguł do pamiętania)
No, tak, tylko jak już wsparłeś, to masz ochotę mieć grę na jak największym wypasie :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Battalia

Post autor: misioooo »

vcrproszek pisze:
rattkin pisze: Ogólnie, to ilość tych mini dodatków do gry to już od dawna jest przerost formy nad treścią, będzie dużo plastiku ale potem faktyczne granie z tym zapewne okaże się nieco zbyt skomplikowane (za dużo minireguł do pamiętania). Ale szansa na ich zdobycie potem jest bliska zeru, więc pewnie wszyscy zainteresowani biorą "na wszelki wypadek".
Zgadzam się z tym absolutnie. Chociaż ja nie wyobrażam sobie grać z tymi wszystkimi dodatkami "na raz", raczej jestem zwolennikiem "ok, to dzisiaj zagramy bez kramplingów i rycerzy ale za to z mistress i star smugglerem". Takie coś wpływa na regrywalność przecież :)
Dlatego wolałbym na poziomie 120 mieć mistress niż 4tego Kramplinga.
Wolałbym zamiast Kramplinga mieć fajną specjalną kostkę do losowania, z jakimi dodatkami dzisiaj zagram ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

Możesz je sobie rozłożyć wokół Oracle i zakręcić łopatkami :)
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Battalia

Post autor: vcrproszek »

rattkin pisze:Możesz je sobie rozłożyć wokół Oracle i zakręcić łopatkami :)
To tak się już wam słońce zużyło ? U mnie nadal chodzi z oporem ;)
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

To był taki skrót myślowy, u mnie tez z oporem. Można zamknąć oczy i ręcznie kręcić w ciemno :)
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Battalia

Post autor: adalbert »

Kurczę, do odblokowania karty City Center zostało 70 polubień na fejsbuku i 3 godziny. Macie jakiś znajomych, którzy mogliby wspomóc?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

Na pewno dorzucą tak czy siak. Przecież ten scenariusz ma sens tylko jako całość. Już samo rozbijanie na pojedyncze karty było idiotyczne.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Battalia

Post autor: vcrproszek »

rattkin pisze:Na pewno dorzucą tak czy siak. Przecież ten scenariusz ma sens tylko jako całość. Już samo rozbijanie na pojedyncze karty było idiotyczne.
Oczywiście, że było idiotyczne. Raczej powinno się to traktować jako czaso-umilacz na oczekiwanie progu 100k :) Proszę zwrócić uwagę na to, że pomiędzy ostatnią kartą a smugglerem jest 1k różnicy :) Raczej do zasponsorowania takiej figurki było potrzebne zdecydowanie więcej wsparcia niż 1k :)
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

vcrproszek pisze:Proszę zwrócić uwagę na to, że pomiędzy ostatnią kartą a smugglerem jest 1k różnicy :) Raczej do zasponsorowania takiej figurki było potrzebne zdecydowanie więcej wsparcia niż 1k :)
Jest to częsty błąd w postrzeganiu kampanii KS. To nie tak działa. To, że między jakimś dodatkiem jest różnica taka a taka, nie oznacza, że własnie taki jest koszt wykonania. Do tego dochodzi dużo innych czynników jak skala, liczba wspierających, itd. Nie należy tego tak bezpośredno przeliczać.
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Battalia

Post autor: panda_09 »

Garść informacji z twarzoksiążki, najbardziej cieszy ostatnie zdanie:
"Guys, I didn't want to speak before having some official info from the factory, but I think I can share this info now, since it is almost sure... The main reason (besides some minor other issues) to postpone the PM is that we are working on a special productional scenario and negotiating about the number and price of the molds with the factory, in order to be able to offer you more figurines (from the still locked part of the list) as add-ons on the PM. This was the last "battle cry" I heard so many times at the end of the campaign, so now we are doing everything possible to make it happen. It's not easy, since the tooling costs are in general very high and we don't know the exact numbers of the potential backers for those add-ons, but we are calculating different part arrangements in the molds and considering variable backer numbers, in order to offer you as much as possible. Our manufacturer is also trying to fulfill our wishes, so good news are on the way.... Which additional minis will be available besides the Kramplings and the Oracle Knights is not 100% sure, but the Mistress of the Mist will be among them at least :) ...."
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

Cudownie!
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Battalia

Post autor: panda_09 »

"OK folks, it's official - we found a way to produce all miniatures, including those which were our "secret weapons" for higher SG levels on the campaign and some of you never saw them till now :) !
It took a lot of time and efforts for many people involved in the recalculating and molds rearranging process, but we've got it ... and we will offer on the PM as many add-ons, as we have developed :) :) :) ! I hope you will enjoy every single one of them and support us as always, so we should never regret this decision. The key is to get to the minimum numbers from every item, in order to pay off the much higher tooling costs in this case...
Here just the first example : Do you know The Giant: VELIK-AN :) :) :) ?!? No, it's normal :) ... nobody does :) ! So please greet him !
... more will follow and expect the official KS update within the next couple of days, when I just get to it ..."
Spoiler:
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
fumi
Posty: 81
Rejestracja: 09 lip 2015, 11:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Battalia

Post autor: fumi »

A czy ktoś wie czy jest jakaś choćby malutka szansa aby hero sheet było po polsku? Zarówno to z podstawki jak i dodatku? Bo to chyba jedyny element poza instrukcją i pomocą dla graczy na którym jest tekst.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

Pytaj G3. Moim zdaniem: bliska zeru.
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Battalia

Post autor: panda_09 »

PM najprawdopodobniej otworzy się pod koniec następnego tygodnia:
Spoiler:
Maksymalna cena za figurkę 8$:
Spoiler:
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
ODPOWIEDZ