Battalia: Początek (Alexandar Guerov, Ledha Guerova)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
aaxxee
Posty: 231
Rejestracja: 08 wrz 2014, 17:14
Lokalizacja: Ciechocinek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Battalia: Początek (Alexandar Guerov, Ledha Guerova)

Post autor: aaxxee »

Witam, ktoś grał w tą grę? Może jakiś opinie, wrażenia?
Bowman
Posty: 112
Rejestracja: 12 gru 2012, 14:05
Been thanked: 1 time

Re: Battalia

Post autor: Bowman »

Dołączam się do pytania kolegi. Ładnie wygląda i zapowiada się dość ciekawie ale w praktyce różnie to bywa...
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Battalia

Post autor: Retro »

Dziś zakupiłem, oczarowało mnie wykonanie a przede wszystkim figurki które są cudne! Oprawa jest na najwyższym poziomie. Za te 200 parę złotych dostajemy z 5-cio kilowe pudło z zawartością. Niestety wrażeniami z rozgrywki się nie podzielę bo nie mam na to w przedświątecznym młynie czasu. :/
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Battalia

Post autor: crsunik »

Z tego co można wyczytać i zobaczyć na Youtube jest to bardzo ciekawa gra, ale raczej do grania w stałej ekipie.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battalia

Post autor: Yavi »

Czekamy na przesyłkę, ale pewnie pograć uda się dopiero po świętach. Zależnie od tego kiedy przyjdzie, może chociaż z grubsza ogarniemy przed wyjazdem ;).
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battalia

Post autor: Yavi »

Dzisiaj przyszła! :D
Wygląda świetnie: ładne figurki, fajne ilustracje na kartach, wszystko na swoim miejscu.

Udało nam się rozegrać niecałą jedną partię we dwoje (i to jeszcze trochę źle, bo błędnie zinterpretowałem zasady).
Grało się przyjemnie, zasad jest sporo, ale w gruncie rzeczy są łatwe do ogarnięcia. Gdybyśmy grali zgodnie z zasadami, to byłoby jeszcze ciekawiej.
Na pierwszy rzut oka Battalia wypada fajnie.
Piotrus458
Posty: 69
Rejestracja: 12 paź 2014, 11:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Re: Battalia

Post autor: Piotrus458 »

Rozgrywka 2-osobowa.
Dzis z dziewczyna rozegralismy pierwsza partie Battalii... Przez 80% czasu tworzylismy talie, przez reszte stworzylismy mape, wezwalismy bohaterow, rozegralismy jedna potyczke i zakonczylismy gre. Interakcji w pierwszej fazie prawie w ogole nie bylo; w 2 czesci byla, ale bardzo krotko. Przeszukanie talii w celu odnalezienia ostrza do walki tez troche zajelo. Oby to byly pierwsze mylne wrazenia z rozgrywki.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battalia

Post autor: Yavi »

Piotrus458 pisze:Rozgrywka 2-osobowa.
Dzis z dziewczyna rozegralismy pierwsza partie Battalii... Przez 80% czasu tworzylismy talie, przez reszte stworzylismy mape, wezwalismy bohaterow, rozegralismy jedna potyczke i zakonczylismy gre. Interakcji w pierwszej fazie prawie w ogole nie bylo; w 2 czesci byla, ale bardzo krotko. Przeszukanie talii w celu odnalezienia ostrza do walki tez troche zajelo. Oby to byly pierwsze mylne wrazenia z rozgrywki.
Początkowo w ostatnio rozegranej partii bronie też nie schodziły, ale jak tylko na mapie zaczynało robić się gęściej, to niemal wszystkie zostały wykupione (zostało chyba tylko jedno z trzeciego koloru). Chociaż deckbuilding faktycznie zajmuje trochę czasu.
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Battalia

Post autor: DDP »

Wystarczy kupić jeden-dwa namioty i wrzucić do niego miecz + np. silną kartę do walki jeśli chce się postraszyć przeciwnika/móc w dowolnej chwili zawalczyć. Poza tym sugeruję zbieranie tylko jednego koloru (maks dwóch) aby dobierać dużo dodatkowych kart (kohorta) i nie bać się odrzucać tych niepasujących w zamian za ambusha. Jak w każdym deckbuildingu - im relatywnie mniejsza talia tym lepsza.

Dla mnie problemem był lekki downtime (graliśmy we 2) z uwagi na ciągłe patrzenie się co można kupić a co nie (jednak wolę cyferki na monetkach i jedną walutę niż pięć różnych walut jak tu ale może uda się przestawić). Na razie we 4 bym raczej nie grał, chyba że tak jak ktoś pisał w stałej ekipie (ale nauka może zniechęcić niektórych).

Graliśmy bez zdolności specjalnych figurek, które na pierwszy rzut oka chyba przyspieszają rozgrywkę (dają bonusy do walki lub budowy) co akurat jest obiecujące. Z pewnością do ponownego zagrania.
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Battalia

Post autor: Kasper »

Wkładaliście może karty w koszulki? Mam wrażenie, że MAYDAY Square (70x70mm) będą troszkę za małe, a 80x80 za duże :(
Piotrus458
Posty: 69
Rejestracja: 12 paź 2014, 11:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Re: Battalia

Post autor: Piotrus458 »

To w ogole figurki maja jakies moce? Kupilem swoj egzemplarz w sklepie stacjonarnym, wiec moze nie mam pewnych dodatkow z KS, ale zeby nie bylo nic wspomniane o mocach figurek ? W instrukcji z mojej gry czeste sa frazy "ten element jest dla przyszlych dodatkow do gry"... Troche slabe...
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Battalia

Post autor: miras23 »

Chyba Kickstarter angielski ma dodatkowo:
Plansze ze zdolnosciami bohaterow z żetonami do zaznaczania tych zdolności
Figurka jakiegoś kolesia co przeszkadza na mapie
Przybajerzona kość do amuletu.
Tu muszą się wypowiedzieć właściciele polskiego wydania czy mają powyższe elementy.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Battalia

Post autor: Retro »

miras23 pisze:Chyba Kickstarter angielski ma dodatkowo:
Plansze ze zdolnosciami bohaterow z żetonami do zaznaczania tych zdolności
Figurka jakiegoś kolesia co przeszkadza na mapie
Przybajerzona kość do amuletu.
Tu muszą się wypowiedzieć właściciele polskiego wydania czy mają powyższe elementy.
W moim pudle tego nie ma. Można wystosować zapytanie do G3 że skoro twierdzą że jest to wersja crowfundingowa to czemu nie jest zaopatrzona w dodatkowe te rzeczy odblokowane podczas kampanii. Wersja na kickstartet miała opcje "promo" i "exclusive" i nie wiadomo jak interpretować "kikcstarter exlusive" w odniesieniu do wydania G3. Niby wersja bogatsza ale jednak nie do końca, no chyba że G3 szykuje skok na kasę chcąc wypuścić jako dodatki te elementy albo, i tu mam większe obawy, polscy klienci zostaną zwyczajowo olani.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Battalia

Post autor: miras23 »

Te dodatkowe elementy miałem poza pudłem. Były luzem wsadzone do kartonu. Więc G3 pewnie sprzedaje samo pudło, które i tak jest jak napisali crowdfudingowe.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Battalia

Post autor: crsunik »

Wersja G3:
Dodatkowe elementy znajdujące się w edycji crowdfundingowej:

8 dodatkowych kart jednostek (Niezwiązanych, piąta uniwersalna frakcja)
9 kart wulkanu
5 dodatkowych kart Wielkich Artefaktów (po 1 na każdy starożytny przedmiot)
1 dodatkowa karta ruin
4 plansze graczy + karty znaczników zwycięstwa (po 1 dla każdego gracza)
4 bonusowe karty bitew (zaznaczają dodatkową siłę w bitwie)
12 znaczników pierścieni (po 3 dla każdego gracza, używane na planszach graczy lub bonusowych kartach bitew)
4 znaczniki czasu (po 1 dla gracza)
3 karty specjalne (1 karta Władcy Wulkanu, 1 karta mistrza Niezwiązanych, 1 karta Przewodników po Ruinach) - Niezwiązani i wulkan są wyjaśnione w przygotowaniach w alternatywnych scenariuszach gry.

Czyli część exclusive niby jest
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, 09:58 przez crsunik, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotrus458
Posty: 69
Rejestracja: 12 paź 2014, 11:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Re: Battalia

Post autor: Piotrus458 »

Czy ktos z rozszerzonej wersji KS mogl by wstawic tekst do tych dodatkow? Np. Umiejetnosci bohaterow? Oczywiscie wszyscy ktorzy kupili od G3, w tym ja, byli bardzo wdzieczni:)
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Battalia

Post autor: Martin_Valdez »

Na temat kart bohaterów (HS) wygrzebałem takie coś, co było podobno napisane na KS :) :"This special version of the HS is exclusive, we have also another version with different abilities, which will come through the regular retail channels later"
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battalia

Post autor: Yavi »

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak wygląda Battalia na zdjęciach, to podrzucam unboxing:).
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Battalia

Post autor: Maxxx76 »

Jakaś recenzyjka?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battalia

Post autor: Yavi »

Maxxx76 pisze:Jakaś recenzyjka?
Nasza pewnie ukaże się pod koniec miesiąca, bo musimy jeszcze pograć. Na razie mamy za sobą chyba ze 4 rozgrywki we dwoje. Gdy już ogarnie się zasady i setup, to gra się całkiem przyjemnie, chociaż deckbuilding to główna część gry, co niektórym może się nie podobać.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Battalia

Post autor: Maxxx76 »

Deckbuilding przed grą czy w trakcie rozgrywki?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Battalia

Post autor: janekbossko »

W trakcie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battalia

Post autor: Yavi »

Maxxx76 pisze:Deckbuilding przed grą czy w trakcie rozgrywki?
W trakcie, w sumie przez całą rozgrywkę. Pozwala pozyskiwać jednostki (potrzebne do budowania/ulepszania miast, kupowania artefaktów i walki) oraz artefakty. Dobierając jednostki dostaje się też zasoby (do każdej jeden), za które kupuje się kolejne jednostki, ale też buduje drogi. To główny element napędzający grę, ale o wygranej decyduje już budowana mapa - gra kończy się gdy ktoś posiada 5 miast na 4 poziomie, lub plansza zapełni się kartami.
Piotrus458
Posty: 69
Rejestracja: 12 paź 2014, 11:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Re: Battalia

Post autor: Piotrus458 »

Zastanawia mnie brak opisu niektórych elementów gry (umiejętności bohaterów, 2 karty z postaciami NPC, piaskowe kółka z dziurkami i jeszcze mniejsze kółka). Tj. przewiduje , że wydawcy dopracowują grę, i wszystko będzie zamieszczone na ich stronie internetowej... Tylko czy to jest normalna niepisana zasada w większości KS, że niektóre elementy dochodzą z opóźnieniem ?:)
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Battalia

Post autor: palladinus »

Zapraszam na recenzję na naszym blogu Ciekawe Gry:

Zagrałem w „Battalia. Początek”
ODPOWIEDZ