Condottiere (Dominique Ehrhard, Duccio Vitale)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 694
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 287 times
Been thanked: 86 times

Condottiere (Dominique Ehrhard, Duccio Vitale)

Post autor: MataDor »

Czy ktoś może orientuje się czy Galakta wyda rzeczywiście grę Condottiere na licencji od FFG i jesli tak to kiedy?
Pytam bo nie wiem czy czekać na wersję PL (wolę wesprzeć rodzimego wydawcę), czy kupić od FFG.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Jest szansa, że będzie w przeciągu najbliższych 2 tygodni ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Post autor: jax »

odp. p. Waszkiewicza na forum Galakty:

'Condotierre - za 10 dni (może będzie już na Warsaw Open)'
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 694
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 287 times
Been thanked: 86 times

Post autor: MataDor »

Dzięki za info :) czyli czekam na polską wersję
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Grzegorz973
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2007, 20:47
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: Grzegorz973 »

A swoją drogą jak oceniacie grę? Tak sobie troszkę poczytałem na BGG i jestem w kropce... Lubię ten okres historyczny, mechanika wygląda zachęcająco - ktoś grał, ma jakieś uwagi?
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

Ja byc moze nie powinienem sie wypowiadac, bo gralem tylko ze dwa razy na http://www.gametableonline.com , ale na podstawie tych doswiadczen gra wydaje mi sie dosyc fajna, dynamiczna karcianka (rzecz oczywista, im wiecej graczy, tym mniej dynamiczna ;) ) z silnym elementem blefu, gdzie najwieksza role odgrywa "hand management" (trzeba dobrze wybierac gdzie walczyc do upadlego, gdzie zmuszac przeciwnikow do wykrwawienia sie, ale niekoniecznie wygrywac, a gdzie dazyc do natychmiastowego zakonczenia starcia, np. biskupem - oczywiscie to wszystko zalezy jeszcze od tego co sie ma na rece). Ogolnie nie wiem, czy to kupie (musze wiecej pograc, zobaczyc wykonanie itp.), ale na pewno zakup rozwaze.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Post autor: jax »

Brzmi zachecajaco - tak jak lektura przepsiow. Ponadto bluff i hand-management to mechaniki, ktore lubie.
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

to ja sie zapytam o co chodzi z mechanika "hand-management"
chodzi o kompletowanie dobrych układów kart czy raczej o dobre dysponowanie kartami jakie dostalismy na poczatku??
gdzie taka mechanika jest zastosowana??
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Post autor: konev »

Nawiązując do Board Game Designers Forum - BGDF

Mechanika gry, w której zasoby (zazwyczaj karty) są trzymane w rękach graczy i określają ich taktyki i strategie wdrażane/stosowane w trakcie gry.

Gry, które ją stosują:
z BGG - niewiele z tego wynika
z Fair Play Games
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

mefiug pisze:to ja sie zapytam o co chodzi z mechanika "hand-management"
chodzi o kompletowanie dobrych układów kart czy raczej o dobre dysponowanie kartami jakie dostalismy na poczatku??
W wypadku Condottiere (a i, jak podejrzewam, wszedzie indziej gdzie zastosowany jest ten termin) chodzi o dobre dysponowanie kartami. W Condottiere reka, ktora dostajesz musi najczesciej starczyc ci na kilka bitew, wszystkiego wygrac sie nie da, wiec trzeba kombinowac.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 694
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 287 times
Been thanked: 86 times

Post autor: MataDor »

Czy może się już ktoś podzielić wrażeniami z gry?
Bo przyznam że cały czas łamię się czy to kupić :)
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

MataDor pisze:Czy może się już ktoś podzielić wrażeniami z gry?
Bo przyznam że cały czas łamię się czy to kupić :)
dopisuję się do prośby, przejrzałem pobieżnie reguły i ten blef i hand-management trochę mi klimatem rozgrywki pasują do konfrontacji - czy dobre odnoszę wrażenie?


jak ta gra 'chodzi' na trzy osoby?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Wrażeniami z gry podzielić się nie mogę, bo jeszcze nie grałem (gra dotarła wczoraj). Póki co mogę powiedzieć, że poziom wydania jest fantastyczny: pudełko, karty, zabawna maleńka plansza, elementy drewniane - wszystko na najwyższym poziomie! Ładne opracowanie graficzne, przejrzysta instrukcja. Bardzo przyjemny pierwszy kontakt z grą.
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

Andy pisze:Wrażeniami z gry podzielić się nie mogę, bo jeszcze nie grałem (gra dotarła wczoraj). Póki co mogę powiedzieć, że poziom wydania jest fantastyczny: pudełko, karty, zabawna maleńka plansza, elementy drewniane - wszystko na najwyższym poziomie! Ładne opracowanie graficzne, przejrzysta instrukcja. Bardzo przyjemny pierwszy kontakt z grą.
a karty jakich rozmiarów?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Przepraszam za brak precyzji w odpowiedzi (nie jestem "karciarzem" :wink: ), ale karty są wg mnie "normalnego rozmiaru", jak w zwykłej talii do brydża.
Całość jest poręczna, pudełko niewielkie.
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Post autor: wolfe »

MataDor pisze:Czy może się już ktoś podzielić wrażeniami z gry?
Bo przyznam że cały czas łamię się czy to kupić :)
Czemu nie spróbujesz zagrać na http://www.gametableonline.com/?
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 694
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 287 times
Been thanked: 86 times

Post autor: MataDor »

Ok, zamówione. 60zł za takie małe śliczne cacuszko ;) (jak pisze Andy już otwarcie pudełeczka budzi satysfakcję, a to kocham :D) to naprawdę nie dużo. Przeczytałem jeszcze teraz 3 bardzo przychylne recenzje na BGG i podjąłem decyzje o zakupie. Wydaje się że gra będzie ciekawym połączeniem blefu, strategii i psychologi.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
maja76
Posty: 28
Rejestracja: 31 lip 2007, 13:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: maja76 »

Gra zapowiada sie naprawde ciekawie, a po powyzszych komentarzach chyba sie skusze. Cena niewygorowana, wydanie na wysokim poziomie...
Pozdrawiam - Maja
KOLEKCJA
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Post autor: waffel »

Wczoraj zagrałem raz w Wargamerze i stwierdzam, że według mnie gra jest w porządku, ale bez rewelacji. Opłaca się turtling/kampowanie, a tego nie lubię. Kombinowanie z kartami jest, ale blefu nie zauważyłem. (Generalnie prawdziwy blef to jest tylko w pokerze, reszta to atrapy ;)). Mechanika robi wrażenie bardzo "ogólnej" w tym sensie, że można z powodzeniem zmienić samą grafikę i tematem może bez problemu stać się walka w kosmosie albo np. polityka i wybory.

Może brzmi jakbym marudził, ale ze 60 pln to w sumie chyba niezły zakup.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

hmm moi geekbuddies mowia m. in.

"Strangely simmilar to Kill Dr. Lucky in the aspect that you sometimes force other players to use up their cards in order to stop others from winning."
i
"Very random, and rewards being the person who people dont choose to conflict with..."

wymienili akurat 2 rzeczy ktore sprawiaja ze wiem na 85% ze gra mi sie nie spodoba - przegrywa ten kogo inni pobija, nie ten co lepiej zagra, i sa sytuacje gdy wszyscy czekaja na frajera co straci wlasna kolejke zeby x nie wygral.

prawda to?
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Post autor: waffel »

bazik pisze:hmm moi geekbuddies mowia m. in.

"Strangely simmilar to Kill Dr. Lucky in the aspect that you sometimes force other players to use up their cards in order to stop others from winning."
Prawda: jeśli toczy się walka o prowincję dającą komuś zwycięstwo można złośliwie spasować, żeby inni musieli powstrzymać gracza wygrywającego.
"Very random"
Ciężko ocenić. Jeśli dostaniesz naprawdę lipne karty to fakt, że za dużo nie zdziałasz, ale z drugiej strony nawet w EiT jak nie masz ani jednego czerwonego kafelka to może być ciężko, ale dobry gracz powinien sobie z tym poradzić. Dla Ciebie może to być "very", dla mnie do zniesienia.
"rewards being the person who people dont choose to conflict with..."
Raczej prawda. Dlatego też opłaca się turtling.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

To fakt, zdarzają się opinie dość zniechęcające do wyboru. Jednak z drugiej strony mnie kusi porównywanie gry do uproszczonego Taj Mahal, jednego z moich faworytów.
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

pograłem trochę na GameTableOnline - i na razie się wstrzymam. W ogóle "nie poczułem" intryg i bitew (głoszonych na pudełku). Taka karcianka licytacyjna w sumie. Muszę spróbować w realu z żywymi przeciwnikami i ich szelmowskimi uśmieszkami, urkytymi spojrzeniami itd. ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Post autor: jax »

waffel pisze:
bazik pisze:hmm moi geekbuddies mowia m. in.

"Strangely simmilar to Kill Dr. Lucky in the aspect that you sometimes force other players to use up their cards in order to stop others from winning."
Prawda: jeśli toczy się walka o prowincję dającą komuś zwycięstwo można złośliwie spasować, żeby inni musieli powstrzymać gracza wygrywającego.
Tu bym nie demonizowal. W roznych grach zdarza sie taki syndrom - trzeba kogos powstrzymac, ale gracze pasuja i pozostawiaja ostatniego (ostatnich) graczy w sytuacji, ze to oni musza powstrzymywac lidera. Nie jest to wcale zle.
Zle by bylo w sytuacji, gdyby to powstrzymywanie lidera pozbawialo jednoznacznie nas samych zwyciestwa. Jesli jest tak w Condottiere to niedobrze.
waffel pisze:Kombinowanie z kartami jest, ale blefu nie zauważyłem.
To zdanie budzi moj wiekszy niepokoj.
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Oj wa! Najlepiej samemu ocenić grę poprzez jej doświadczenie, dlatego zapraszam do ArtBemu dzisiaj albo do OKA jutro - będę miał Condottiere więc będzie można się pobawić i potestować.

PS. Element blefu występuje ale z jednym z wariantów. Wariant który pozwala na odbijanie prowincji z łap przeciwników jest pozbawiony sensu. ;)
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
ODPOWIEDZ