The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: Goldberg »

Wiesz....wygodny jestem. Jak płacę to wymagam. A mantic daje mi jednak chyba bardziej solo grę niż warlord

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: ma_rio »

Jeśli ktoś ma figurki z Zombicide, to polecam to : http://www.twohourwargames.com/horror1.html
A może powinienem powiedzieć, że inni polecają, bo sam na razie nie grałem, ale widziałem recenzję Marco i sporo czytałem o tym w sieci, i w większości wypadków, gdy ktoś pyta o bitewniaka z zombiakami, z możliwością gry solo, to ta gra zawsze się pojawia. Zaletą jest to, że system powstał z myślą o grze solo.
Sam zamierzam w to wejść w niedalekiej przyszłości.
Można u nich na stronie ściągnąć demo zasad, które obejmują system, na którym opierają się wszystkie ich gry. Oczywiście w pełnych wersjach zasad do poszczególnych gier, do tego systemu dodawane są specyficzne reguły np. zasady dla zombiaków.
Polecam zerknąć, bo jeśli ktoś ma figurki, to ta wersja wydaje się najbardziej ekonomiczna.

Z podobnych ponoć dobre jest jeszcze to : http://www.skirmishsangin.com/shop/skirmish-rager/
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: Goldberg »

Grałem, mam i polecam....ale ostrzegam - dość skomplikowane, ale warto.

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: Shin Ryu »

Popełniłem mały unboxing. Zapraszam poniżej.
http://shinryuminis.blogspot.com/2017/0 ... t-war.html
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: Shin Ryu »

Gra ktoś jeszcze? Jakiś czas temu, przetestowałem pierwszy scenariusz i uważam że mechanicznie gra jest po prostu świetna. Modele też całkiem fajne, tym bardziej że sporo jest wzorów Zombie. Niestety z wykonaniem jest już znacznie gorzej - plastik jest średniej jakości i bardzo ciężko się go obrabia z linii podziału itp.
W międzyczasie zaopatrzyłem się w 1 i 2 duże rozszerzenie, a jutro prawdopodobnie odbieram 3 i 4 :)
W Czarny Piątek do nabycia byli Lee i Clementine z gry wideo i podwójny booster z przeszkodami i samochodami. Będzie co robić na święta :)
Lada moment skończę też malować starter. W sumie to zostały mi do zrobienia podstawki, tak że jest git :D
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: Gothik »

Ja niestety właśnie się wyprzedaję. Gra niestety nie chwyciła w moim towarzystwie, a szkoda. Gdybyś był czymś zainteresowany: https://www.facebook.com/groups/3621387 ... 7082743452
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: Czacha Games »

Miło nam poinformować, że już 15 stycznia ruszamy z kampanią polskiej edycji THE WALKING DEAD: ALL OUT WAR na platformie wspieram.to. Na początek podstawka i kilka minidodatków, w ciągu 2018 roku chcemy wydać 4 duże dodatki i wszystkie mniejsze. Mamy nadzieję, że dołączycie do nas i wesprzecie polską edycję tej świetnej gry.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: Wassago »

Czacha Games pisze:Miło nam poinformować, że już 15 stycznia ruszamy z kampanią polskiej edycji THE WALKING DEAD: ALL OUT WAR na platformie wspieram.to. Na początek podstawka i kilka minidodatków, w ciągu 2018 roku chcemy wydać 4 duże dodatki i wszystkie mniejsze. Mamy nadzieję, że dołączycie do nas i wesprzecie polską edycję tej świetnej gry.
Super! Życzę powodzenia. Możecie zdradzić coś więcej?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: Goldberg »

Fajnie, ale jakoś nie wróżę sukcesu. Ilość tekstu w tej grze nie była jakaś porażająca...
No i jeśli wersja KS ma być taka sama jak wersja KS eng i kosztować 500+zł....to za tą kasę można mieć dużo lepsze gry z rownie pokaźną ilością figurek.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: wirusman »

Ktoś w tym kraju ograł tą grę?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: Rocy7 »

Czacha Games pisze:Polska edycja gry podstawowej będzie kosztowała w czasie kampanii 145 pln. Dodatkowe elementy po kilkadziesiąt - zresztą jutro start kampanii więc sam będziesz miał okazję się przekonać.
kwestia na ile kompletny jest starter i jak bardzo regrywalny.

Na BGG widzialem takie opinie o tej grze:

"Here's the thing though. Don't be fooled by the "base set."

The core game is the starter box, Days Gone Bye, all of Wave 1 minis except Rick on a Horse(he's only in one scenario) and you can also skip the Walker pack(the only duplicate sculpts. You'll have plenty of zombies.).

That's roughly $100 worth of zombie stuff. I drank the kool-aid."
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: Shin Ryu »

wirusman pisze:Ktoś w tym kraju ograł tą grę?
Jak na razie zagrałem 5x z czego jedna rozgrywka to versus.
Masz jakieś pytania to wal śmiało, postaram się odpowiedzieć. Mam wszystkie duże dodatki (oprócz tego najnowszego co lada dzień się pojawi), więc coś tam już wiem o tej grze ;)
Rocy7 pisze:kwestia na ile kompletny jest starter i jak bardzo regrywalny.
Starterowi brakuje pełnej księgi zasad, które to dodatkowe zasady zostały "porozrzucane" po dodatkach. Tak poza tym, to za te 150 zł to figurek, kart i tekturowych "makiet" jest w sam raz. Wychodzi trochę poniżej 10 zł za figurę - przy boosterach jest to prawie 20 zł za figurkę (nie liczę kart).

Kwestia regrywalności - po kilku(nastu) partiach "zwykłej" gry (zbieranie zasobów) gra na pewno się znudzi, ale od czego są scenariusze? Pomimo tego że w zasadach jest kampania do której wymagane są figury z boosterów, można użyć dowolnych figur/postaci. Nie masz ich? Nic prostszego stwórz sobie swoich bohaterów i weź dowolne figsy/żetony/markery z innych gier, lub zrób kartonowe jak w Martwej Zimie. Na necie oraz w drugim dużym rozszerzeniu (Miles Behind Us [farma]) są zasady pozwalające na zrobienie swoich postaci.

Gra jest bardzo podobna do Zombicide, więc spokojnie można użyć scenariuszy właśnie z tej gry. Jeśli nie masz makiet (lub nie chcesz/nie umiesz robić makiet) możesz użyć kafli np. z Zombicide czy Posiadłości Szaleństwa :)

Po mimo posiadania wersji angielskiej, wbijam jutro na wspieram-to i biorę wersję polską. Mam nadzieję że wypali :D Figurek zombie oraz kart ekwipunku nigdy dość.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: Rocy7 »

Shin Ryu pisze:Kwestia regrywalności - po kilku(nastu) partiach "zwykłej" gry (zbieranie zasobów) gra na pewno się znudzi, ale od czego są scenariusze? Pomimo tego że w zasadach jest kampania do której wymagane są figury z boosterów, można użyć dowolnych figur/postaci.
kilka pytań ode mnie:
1) kampania jest w podstawce?
2) jakich postaci / których bosterów potrzeba do tej kampanii?
3) czy postacie rozwijają się w trakcie kampanii?
3) czy w trakcie kampanii mamy jakąś bazę i możemy ją rozwijać?
4) jak oceniasz trudność trybu solo?
5) czy scenariusze w kampanii są z sobą powiązane, ile ich jest?
6) czy dla kogoś kto nie jest jakimś wielkim fanem serialu (znudziło mi się około 3 sezonu) to nadal jest ciekawa gra planszowa?
7) mógłbyś krótko porównać z Zpocalypse 2: Defend the Burbs?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: wirusman »

Do gry solo opłaca się kupować?
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: Shin Ryu »

Rocy7 pisze:
kilka pytań ode mnie:
1) kampania jest w podstawce?
2) jakich postaci / których bosterów potrzeba do tej kampanii?
3) czy postacie rozwijają się w trakcie kampanii?
3) czy w trakcie kampanii mamy jakąś bazę i możemy ją rozwijać?
4) jak oceniasz trudność trybu solo?
5) czy scenariusze w kampanii są z sobą powiązane, ile ich jest?
6) czy dla kogoś kto nie jest jakimś wielkim fanem serialu (znudziło mi się około 3 sezonu) to nadal jest ciekawa gra planszowa?
7) mógłbyś krótko porównać z Zpocalypse 2: Defend the Burbs?
1) Niestety w mojej poprzedniej wypowiedzi nastąpił błąd, gdyż ubzdurało mi się iż w starterze jest kampania. Niestety kampania (a raczej jej pierwsza część) zaczyna się dopiero w pierwszym dużym dodatku "Days Gone Bye".

2) W pierwszej części kampanii potrzeba boosterów z Fali 1 i kilku z Fali 2 (m.in. Glen).
Tu jest spis wszystkiego: http://www.manticgames.com/SiteData/Roo ... -26-09.pdf

3) Baza pojawi się chyba w 4 dużym dodatku lub w późniejszych. Ostatnio twórcy gry na fejsie pytali graczy czego potrzeba do gry. Padło dużo różnych pomysłów i opcji.

4) Myślę że jest to coś pomiędzy łatwym a średnim poziomem trudności. Poziom trudności można zwiększyć dodając większą ilość zombie. Gdy zombie atakują na raz w dwóch lub trzech jest już naprawdę ciężko. Ugryzienie gwarantowane ;)

5) Scenariusze są powiązane i w Days Gone Bye jest ich 6. Przy wygraniu scenariusza dostaje się dodatkowe opcje na czas kolejnego scenariusza lub nawet całej kampanii.

6) Myślę że dla nie-fana gra nadal jest ciekawa, jednak lepiej będą się bawić przy niej fani/miłośnicy Żywych Trupów.

7) Niestety nie porównam tych dwóch gier, ponieważ nie grałem jeszcze Zpocalypse 2. Prędzej mógłbym porównać z Zombicide lub Project Z.

wirusman pisze:Do gry solo opłaca się kupować?
Uważam że za tą cenę tak. Zwłaszcza jeśli jesteś fanem zombie, a już na bank jeśli lubisz Żywe Trupy :).
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: Goldberg »

....Ponoc do gry solo jest tylk jeden scenariusz....
Rozważam te gre TYLKO pod kątem solo - warto?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: Shin Ryu »

Faktycznie jest jeden scenariusz solo i szczerze mówiąc znudzi się on po 3 razie ;). Tak więc trzeba albo znaleźć nowe scenariusze np na BGG, zrobić swoje, przerobić z innych gier, albo dokupić pierwszy duży dodatek.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: Goldberg »

czyli nie ma oficjalnych scenariuszy solo?
No kiedy poczatek kampani wspierajacej?
edit; zerknolem na bgg....raptem 10+ scenariuszy z czego tylko 2/3 solo...
Niestety a gra solo chyba kiepsko chozi.
Lubie wymyslac sam scenariusze, ale na poczatku wolalbym zeby wydawa zaproponowal mi cos od siebie...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: Shin Ryu »

Kampania z chyba 5 misjami solo zaczyna się w pierwszym dużym dodatku. 1 z misji, chyba ostatnia to versus.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: Gothik »

A to w takim razie przepraszam za dezinformację. W mojej angojęzycznej edycji kickstarterowej w Księdze Zasad pełny, nietutorialowy scenariusz był jeden (chyba, że potraktujemy osobno mozliwość rozegrania go PVP i solo).
Ostatnio zmieniony 15 sty 2018, 12:19 przez Gothik, łącznie zmieniany 3 razy.
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: MgK1989 »

Coś ktoś szłyszał jak postępy w polskiej wersji?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: Goldberg »

Zerknij do wątku wydawcy w planach wydawniczych. Niestety ponoc cisza z tego co czytałem a czerwiec już mamy.....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: MgK1989 »

Dla zainteresowanych, którzy nie czytali aktualizacji na wsperam.to(w wielkim skrócie)”jest obsuwa-bedzie może wrzesień-październik(może),przepraszamy za brak komunikacji” no to tyle....jeśli dodatki będą również na wspieraczce to nie wiem czy jest sens na to czekać.
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: MgK1989 »

Macie jakieś pomysły jak przechowywać grę z dodatkami? O ile core set jest (w miarę) ok ze swoim insertem to dodatki maja bardzo słabe opakowania( moje mocno oberwało w transporcie). Chyba zrobie jedną wielką skrzynie do zombicide’a i TWD 😊

P.S
Wycofałem wsparcie na wsperam.to i już się ciesze swoją kopią. Jedynie totalny brak znajomości języka może przeszkadzać. Instrukcja jest napisana przystępnym językiem a tekstu na kartach jest naprawde niewiele. Polecam mimo,że chciałem wesprzeć polską wersję
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: The Walking Dead Miniatures Game - Mantic

Post autor: MgK1989 »

Zapanowała to jakaś....martwa cisza....więc mam nadzieję, że wniosę tu trochę świeżości. Otóż wkręciłem się strasznie w grę, kupiłem 3 duże dodatki, zrobiłem elementy makiety, maluje figurki czyli jest generalnie fajnie. Przytłoczyła mnie jedynie cena małych boosterów bo jest ich ponad 20 i możne je dostać w okolicach 50 pln - niby ok ale jakby kto chciał wszystko to ponad 2k. Można robić własne postacie i jest stronka z kreatorem postaci co jest super ale strasznie mi się nie podobał template podrzucony przez Mantic więc postanowiłem wymyślić coś swojego i do tego nauczyć się czegoś nowego np. podstawowej obsługi Photoshopa. Jak nadmieniłem ekspertem nie jestem i uczył mnie "internet" ale uważam efekt za zadowalający. Poniżej klika postaci mojej produkcji:
Abraham
Alice
Negan
Shane
Wystarczy mieć obrazek postaci i wyklikać odpowiednie elementy zawarte w szablonie+wkleić tekst umiejętności. Jedynie czego nie zrobiłem to kostki w tekście umiejętności - musiałbym dłubać z przeklejaniem elementów. Dzięki temu kartę postaci robię w 3 min:) Jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub konstruktywną krytykę chętnie ją poznam.
ODPOWIEDZ