Nippon (Nuno Bizarro Sentieiro, Paulo Soledade)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Nippon

Post autor: detrytusek »

orzeh pisze:
detrytusek pisze: eee ale zdajesz sobie sprawę, że rozkłada się po 3 workerów na polu akcji, a nie po 2?:) Proponuje tak zagrać bo gra się robi inna.
... Czyli na 2 osoby kładzie się na polu akcji 3 meple a na rzędach robotników 2x2 ?
ja też źle gram :(
po wyczerpaniu się 3 robotników przychodzi dwóch i jest mniej "czasu"?
Rahdo za wzór poprawności zasad bym nigdy nie brał:)
Jest dokładnie tak jak piszesz. W każdej konfiguracji osobowej kładzie się po 3 meeple, różnica jest tylko w liczbie pracowników w rezerwie. Na 2 os. 2x2.
W przypadku złego grania 1/3 akcji przepada a to "delikatnie" wpływa na strategię :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Nippon

Post autor: orzeh »

detrytusek pisze: Rahdo za wzór poprawności zasad bym nigdy nie brał:)
Jest dokładnie tak jak piszesz. W każdej konfiguracji osobowej kładzie się po 3 meeple, różnica jest tylko w liczbie pracowników w rezerwie. Na 2 os. 2x2.
W przypadku złego grania 1/3 akcji przepada a to "delikatnie" wpływa na strategię :)
"delikatnie" to delikatnie napisane ;)
ale mnie żona wyłoi coś czuję, zawsze jest - "#@#$%$ za mało akcji mam! czemu nie ma jednej więcej!!"
Teraz nie dość że będzie brechtać ze mnie to zacznę przegrywać :D
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Nippon

Post autor: detrytusek »

orzeh pisze: "delikatnie" to delikatnie napisane ;)
ale mnie żona wyłoi coś czuję, zawsze jest - "#@#$%$ za mało akcji mam! czemu nie ma jednej więcej!!"
Teraz nie dość że będzie brechtać ze mnie to zacznę przegrywać :D
Tych akcji jest zawsze za mało - nie martw się :)
Przynajmniej punktów natłuczecie więcej.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Nippon

Post autor: orzeh »

Kurcze, z 3 meplami na polach akcji to jest zupełnie inna gra! Teraz to ją rozumiem walczyć o mapę czy o zagraniczne kontrakty ;) zupełnie inne strategie trzeba przemyśleć, sama rozgrywka jest teraz bardzo agresywna (to lubimy najbardziej).
Dzięki za wyklarowanie!!
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Nippon

Post autor: Piehoo »

Fakt, dosyć dziwny zabieg z tym skalowaniem, nie tłumaczą tego precyzyjnie w instrukcji. Props dla chłopaków z Gradania za podpowiedź.
Zagrałem poprawnie, gra plusuje przy kilku dodatkowych ruchach.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Nippon

Post autor: piton »

Zagraliśmy we dwoje, z tłumaczeniem i setupem mniej niż 90 minut. Graliśmy na szybko, bez zbędnego zamulania.
mnie gra nie porwała, żonie się nawet podobało. Miałem 199 punktów, małżonka trochę mniej.
Dla mnie to standardowe euro, działa i wszystko jest dobrze zaprojektowane, ale nijak nie porywa. mechanicznie ciekawy ten patent z ludzikami. Wiem czemu może się podobać, ale w mój gust nie trafia. Gra o średniej ciężkości.
Bardzo dużo punktów dostaje się za bonusy na koniec gry, łatwo sobie zaplanować i grac pod te bonusy co chcemy. Poszczególne podliczania dają trochę punktów, ale w zasadzie koniec gry jest kluczowy. Jest o czym pomyśleć, trzeba planować, kilka strategii i potencjalnych dróg do zwycięstwa widać już po pierwszej grze.
Jak dla mnie jest za mało interakcji, większość przeszkadzania i podbierania fabryk dzieje się przypadkowo -graliśmy wyłącznie pod siebie i swoje plany, czyli euro-pasjans. Może to kwestia szybkiego grania pierwszy raz (ale pewnie będzie tak cały czas).
Na dwóch graczy na planszy powinny być tylko punkty za dwa pierwsze miejsca, nie trzy (chyba, że czegoś nie doczytałem). Kładąc jeden znacznik jesteśmy w stanie dostać z czapki sporo punktów, słabe to - brakuje mi tam więcej przepychania i negatywnej interakcji. Wiem, ze można tak grac, ale to już będzie wymuszone i nie o tym jest ta gra - tutaj trzeba robić pezety, a nie sobie przeszkadzać.
Chętnie zagram na cztery osoby, bo będzie więcej zabierania fabryk, żetonów nagród, spychania się na planszy - może wtedy gra będzie zmuszała do większej zmiany planu i będzie więcej negatywnych emocji przy planszy. Na dwie osoby było "tak se" ;)
Takie moje zdanie :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Nippon

Post autor: detrytusek »

piton pisze:Zagraliśmy we dwoje...
A ile Ty tych punktów dostałeś na koniec skoro miałeś 199 w sumie? Interakcji jest mnóstwo właśnie na planszy i przepychania się. Na pewno liczyliście wpływy lokalnych dostawców podczas podliczań punktów? Fabryki komuś nie podbierzesz bo dużo jest fajnych ale można bardzo mocno rywalowi poprzeszkadzać jeśli zajmiesz mu jego np "jedwab". Z tego co piszesz odnoszę wrażenie, że jeszcze dużo przed Tobą, żeby wychwycić strategię/smaczki.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Nippon

Post autor: piton »

detrytusek pisze:
piton pisze:Zagraliśmy we dwoje...
A ile Ty tych punktów dostałeś na koniec skoro miałeś 199 w sumie? Interakcji jest mnóstwo właśnie na planszy i przepychania się. Na pewno liczyliście wpływy lokalnych dostawców podczas podliczań punktów? Fabryki komuś nie podbierzesz bo dużo jest fajnych ale można bardzo mocno rywalowi poprzeszkadzać jeśli zajmiesz mu jego np "jedwab". Z tego co piszesz odnoszę wrażenie, że jeszcze dużo przed Tobą, żeby wychwycić strategię/smaczki.
3/4 całych punktów dostałem na koniec przez te mnożniki bonusy
mnożnik x4, mnożnik x5 przecież to daje kolosalne punkty 5 x znacznik w każdym regionie 20 punktów itd. 5x gwiazdki na węglu, , 4 x za dwa kontrakty itd. 3x coś tam i jedziemy z koksem
przepychanie na planszy? hm... mi tam zależało wyłącznie na węglu lub tych znacznikach wiedzy(projektu?). żeby zrobić sobie dobre combo.
bzdurą jest dla mnie dawanie punktów trzeciemu graczowi: mój rywal ma I miejsce, gra ma II miejsce, ja mam III miejsce jednym znacznikiem i też jakieś tam punkty. Raz jestem i raz III i tak sobie to odbijam przy końcu. jutro zagramy na dawanie punktów za dwa miejsca z wyłączeniem trzeciego. Wtedy walka o plansze będzie bardziej zasadna.
Pchanie statków/pociągów chyba opłaca się wyłącznie do jednego regionu albo jednemu graczowi z tymi bonusami z fabryk i nagrodami(mnożnikami), nawet jak przeciwnik wepcha 10 żetonów, to zostaje 6 do wpakowania, czyli bardzo dużo miejsca.
kumam, że tutaj chodzi o podbieranie fabryk, szybsze wprowadzanie punktowania i wywalanie przeciwka z planszy, ale bardziej mi się opłaca grac na maksymalizację zysku niż na szukaniu konfrontacji na siłę.
Oczywiście to są moje spostrzeżenia po jednej grze, ale dla mnie jest to sztampowe euro z niską i wymuszoną interakcją. Nie lubię takich gier - dla mnie miałoby to sens jakbym swoją akcją blokował ruch przeciwnikowi, a tutaj każdy robi co chce, kosztuje to opłacenie ludzika przy "konsolidacji".

nie wiem co mam tam więcej odkryć, już mam plan na zagranie 4-5 różnych strategii. Może na 4 graczy się będzie działo jak mi fabryki zabiorą i będzie mi trudniej o bonus i punkty na planszy oraz te sławetne nagrody.
Kwestia gustu czy komuś podejdzie czy nie. Mi się bardziej ZhanGuo podoba, chociaż po obejrzeniu filmików/przeczytaniu instrukcji Nippon wydawał się ciekawszy a Zhango słabe.
jak pogram więcej i w każdym składzie osobowym, będę mógł się obiektywnie wypowiedzieć.

AHA: gralismy niejako "na pałę" żeby tylko poznać grę, pewnie to jest nie miarodajne, bo za bardzo się nie skupialiśmy na optymalizacji. jutro powtórzymy partię z pełną świadomością i potencjalna interakcją
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Nippon

Post autor: orzeh »

Hmmm dzisiejsza partia na 2 osoby była bardzo agresywna, co prawda nie nabiliśmy więcej niż 200 punktów ale mieliśmy niesamowita satysfakcję po tej grze, różnica 3 punktów dla nas świadczy o świetnym balansie :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Nippon

Post autor: detrytusek »

piton pisze: ...
Wybacz co teraz napiszę ale błąd na błędzie. Po kolei... zdobyłeś 200 pkt (dodałem Ci jeden, żeby się łatwiej liczyło). Z czego 150 z mnożników czyli 50 z planszy. No to Cię zaskoczę, ale powinieneś odwrotnie :). Nie da się uzyskać 150 pkt z mnożników...może ok 60. Z każdego pola punktującego na swojej planszy można uzyskać max. 20 pkt. Jeśli miałeś znacznik w każdym regionie, (a regionów jest 4) czyli max 20 pkt. 5x max 4 gwiazdki na węglu znów 20 pkt. 4 x za każde 2 kontrakty to całe 4 pkt. 3 x coś tam też nie zapowiada masy punktów :). Jakby Ci te mnożniki zsumować to wychodzi 44 + coś tam czyli no moooże dobijesz do 60 pkt.
Nie wiem jakim cudem w takim razie uzyskałeś ok 50 pkt z planszy?? Tak słaby wynik jest praktycznie niemożliwy czyli znów coś namotałeś z regułami. Przecież choćby w ostatnim punktowaniu masz 20 pkt za pierwsze miejsce regionie...gdybyś był tylko w 2 regionach liderem to już masz 40 pkt...a gdzie 2, 3 miejsce? A gdzie 2 pozostałe punktowania? Ok 150 punktów zyskujesz na samych punktowaniach i jak się domyślasz jest to nie do pogardzenia. Jeśli 3/4 punktów zdobywasz na planszy to musisz tam się przepychać i walczyć. Odpuszczanie planszy = sromotna klęska.
Nie brałeś z planszy bonusu kasy? Powiem łagodnie - niespotykane :)
Piszesz, że bzdurą jest punktowanie za 3 miejsce. To nie tak, że sobie położysz na początku tam jeden żeton i do końca gry masz 3 miejsce pewne - w takiej sytuacji szybko bym Cię z tego miejsca wypchnął usuwając Twój wpływ. Jeśli by się nie dało - trudno - punktuj za 3 miejsce, ja bym miał pierwsze, a jak sam widzisz mnożnikami nie nadgonisz (z powodów o których pisałem wyżej) czyli musisz być aktywniejszy na planszy czyli aktywność oraz negatywna interakcja wzrasta znacznie.
Z pociągami i statkami to nie wiem o co Ci chodzi - jak chcesz wepchać 10 żetonów do jednego regionu skoro miejsc jest tylko na 4 to nie wiem :). Pociągi dają bardzo dużą przewagę przy wyrównanym poziomie wpływów i to przede wszystkim w różnych regionach. Co z tego, że w jednym wygrasz bardzo wysoko jak w pozostałych 3 przegrasz. Jesteś do tyłu.
Statki wydają się niepozorne ale kilkanaście, kilkadziesiąt punktów w grze potrafią zrobić jak się na nie gra.
Jak widzisz wiele przed Tobą i przede wszystkim zacznij grać zgodnie z zasadami i zobaczysz, że gra stanie się inna i Twoje zarzuty wobec nie po prostu nie mają pokrycia w rzeczywistości. Może będziesz miał inne - nie twierdzę, że to planszówkowy Graal ale przynajmniej będą miały uzasadnienie. Mam nadzieję, że się nie obrazisz i będziesz umiał podejść merytorycznie do kolejnej oceny tej gry. Póki co Nippon:Piton 1:0 ;)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Nippon

Post autor: piton »

pisałem bardzo skrótowo. z tymi punktami to faktycznie masz rację było odwrotnie. fajny ten wywód z punktami ;)
na koniec gry przybyło mi 3/4 punktów i tak to niezgrabnie napisałem, że to same bonusy - to było ostatnie punktowanie+bonusy. Wrzuciłem do jednego worka. gram zgodnie z zasadami, więc co autor miał na myśli stosując taką, a nie inną mechanikę.
Brałem różne bonusy z planszy węgiel, forsę, projekty, potem olewałem kasę bo szybko z kontraktów zrobiłem duży dochód. Z pociągami/statkami chodziło mi o to, że wcale nie są tak super zajebiaszcze chyba, że do tego dodamy bonus na koniec gry. Lepiej pakować po 2/3 do jednego regionu, żeby mieć +4 wpływu albo co najmniej 4 dodatkowe punkty bonusu. 10 żetonów jest w sumie, więc drugiemu graczowi pozostaje do wepchnięcia 6 żetonów, więc tragedii też nie ma - przy założeniu, że mniej więcej po równo się wpycha to też mi się nie podoba, że jest to za łatwe i wcale się z tym spieszyć nie muszę.
Na dwie osoby wcale nie trzeba szukać konfrontacji tylko robić punkty. Oceniam tylko wariant dwuosobowy po jednej szybkiej grze. Oczywiście oceniam grę "pod siebie" i zgodnie ze swoim gustem. Musielibyśmy zagrać razem, żebyś ty mi pokazał jak tutaj grac konfrontacyjnie, a ja w międzyczasie bym robił punkty . Obrazowo: bardziej mi się opłaca robić coś co potem mi da 60 punktów, a w międzyczasie oddać przeciwnikowi 30 punktów, niech ma. Dalej wydaje mi się, że punkty za 3 miejsca w grze dwuosobowej, w tym dwa bonusy za statki, są do lekkiej korekty.
Jak pisałem wcześniej zagram dzisiaj (jak czas pozwoli) z móżdeniem i wezmę sobie do serca twoje rady/wskazówki. Dam później znać :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Nippon

Post autor: detrytusek »

no to faktycznie namotałeś :).
Kilka uwag. Wiesz, że przy grze 2 os. masz tylko 2 miejsca w mieście? Czyli na całej planszy 16. Każdy z graczy ma 10 żetonów wpływów czyli 20 w totalu. Jak Wy gracie bez przepychania się? :) To się generalnie nie opłaca bo dokładając swój wpływ tak by przy okazji wypchnąć przeciwnika to podwójny zysk. Dodatkowo jeśli to jego jedyny żeton w regionie to nie zapunkntuje wogóle. Przypomnę jeszcze 2 regułki (jeśli je znasz to sorki) ale często o nich się zapomina.
1. Produkcje z jednej fabryki możesz rozdzielić na dwa znaczniki wpływu. Czyli jeśli masz 3 towary to możesz w jednym regionie wystawić żeton 2 i 1 naraz (przy najgorszej fabryce). Daje to podwójny bonus czyli od kopa powiedzmy 10 000 kasy.
2. Jeśli nie masz żetonu o pożądanej wartości to możesz go zastąpić niższym. Przydatne przy pkt 1.
Statki i pociągi - ciężko jest umieścić wszystkie na planszy. Pamiętaj, że są bonusy robiące z nich +3. Czyli dając żeton 7 i dodając 2 pociągi robi Ci się 13. Ciężko to przebić. Statki nie punktują za 3 miejsce więc trzeba je rozkładać umiejętnie i pilnować potem regionu (czyli wypychać Żonę :) )
Można grać niekonfrontacyjnie czyli jak Ty bierzesz papier to Żonka obowiązkowo jedwab itd. ale nawet to nie gwarantuje braku konfrontacji bo jeśli masz wszystkie miejsca zapełnione w mieście to dalej możesz kogoś wypchnąć. Wystarczy mieć lepszy żeton wpływu w łapie (wcale nie musisz mieć produkowanego tego samego towaru). Czyli gra zachęca do konfrontacji.
Zagraj i zdaj relację. Najlepiej zacznij szanowną małżonkę podszczypywać w miastach i sam zobaczysz. Najwyżej śpisz na kanapie..;)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Nippon

Post autor: piton »

twa troska mnie rozbraja ;) umiem czytać reguły, rozumiem na czym polega gra, rozumiem co wymusza mechanika i kumam jak "trzeba" grać bo nawet na planszy jest napisane, że tam są punkty. Ale dzięki za rady ;)
zagraliśmy dziś dwa razy i ta gra to jest solidne rzemiosło, typowe euro, ale bez błysku. Nic więcej. Zamiast kłaść ludzików, zabieramy ludzików, a potem to już standard. Zamieniamy kosteczki na kontrakty, zamieniamy kosteczki na żetoniki, które kładziemy na planszy i loop. Robię silniczek i tak do końca. Można różne silniczki zbudować, różnie kombinować pewnie to się tak ludziom podoba. Tylko co bym tam nie robił zamienia się w produkowanie kostek i zamianę ich na PZty poprzez kontrakty i sławetną planszę. Dla mnie nie ma tam nic odkrywczego, ktoś zamiast stawiać ludziki do 3 w ramce po prostu wymyślił zabieranie od 3 ludzików do zera. Reszta to standard.
Aha jak się przepychaliśmy to i tak każdy miał mniej więcej tyle samo puntów, po prostu dzieliliśmy się miejscami w regionach, mniej się przepychaliśmy było dla mnie tak samo.
Gra jest dopracowana, działa sprawnie, ładnie wydana, daje pole do planowania i myślenia, ale nam nie podeszło i tyle. Nie trafia w nasz planszowy gust. Ta gra to naprawdę solidna robota, ale znam i mam co najmniej kilkadziesiąt gier, w które z większą ochotą zgram. Jak się komuś podoba niech gra i się dobrze bawi przy planszy, bo to przecież najważniejsze w naszym hobby.
(Chętnie jeszcze pogram na 4 osoby żeby nie było :) )
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Nippon

Post autor: detrytusek »

nie obruszaj się :). Pewnie, że umiesz czytać reguły ale najlepszym się zdarza zrobić wielbłąda. Choćby tu Piehoo, w necie Rahdo, a oni przecież zrobili recenzję na podstawie błędnych założeń bo grali 1/3 akcji mniej! Przecież to inna gra się robi. Twoja pierwsza ocena gry zarzucała jej rzeczy nieistniejące i stąd się wzięła cała dyskusja. Twoje ostatnie wnioski w końcu wyglądają jakbyś zagrał w Nippon, a nie produkt nipponopodobny :). Te nasze wypociny czytają też inni może tacy, którzy dopiero rozważają zakup i dobrze, żeby nie mieli mylnego obrazu gry. Nie przekonuje Cię, do niej - miej sobie o niej zdanie jakiekolwiek chcesz. Zgadzam się, że to solidne euro, które niczym się nie wyróżnia oprócz twista w pracownikami. Skaluje się bardzo dobrze, a area control jest tu podstawą. Bardzo solidna pozycja choć przełomu nie spowoduje. To tyle..."troska off" ;)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Nippon

Post autor: palladinus »

Zapraszam do recenzji na naszym blogu Ciekawe Gry:

Zagrałem w „Nippon“
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Nippon

Post autor: detrytusek »

palladinus pisze:Zapraszam do recenzji na naszym blogu Ciekawe Gry:

Zagrałem w „Nippon“
recenzja fajna tylko nie rozumiem tego:

"Recenzja przygotowana została na podstawie angielskiej wersji gry, ale warto dodać, że wydawnictwo Hobbity przygotowuje polską edycję. Jej premiera przewidziana jest podczas rozpoczynającego się właśnie Pyrkonu 2016. Biorąc pod uwagę tę i inne premiery planszówkowe, których jest wyjątkowo dużo w tym roku, warto będzie się w Poznaniu pojawić."

Przecież polska edycja jest już od dawna. Swój egzemplarz PL mam od lutego.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Nippon

Post autor: palladinus »

detrytusek pisze:
palladinus pisze:Zapraszam do recenzji na naszym blogu Ciekawe Gry:

Zagrałem w „Nippon“
recenzja fajna tylko nie rozumiem tego:

"Recenzja przygotowana została na podstawie angielskiej wersji gry, ale warto dodać, że wydawnictwo Hobbity przygotowuje polską edycję. Jej premiera przewidziana jest podczas rozpoczynającego się właśnie Pyrkonu 2016. Biorąc pod uwagę tę i inne premiery planszówkowe, których jest wyjątkowo dużo w tym roku, warto będzie się w Poznaniu pojawić."

Przecież polska edycja jest już od dawna. Swój egzemplarz PL mam od lutego.
Taka widać polityka wydawnictwa, że sprzedawała przedpremierowo cały czas. Zawsze lepiej brzmi, jak oficjalnie się premierę ogłosi na dużej imprezie
http://pyrkon.pl/2016/premiery/
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Nippon

Post autor: detrytusek »

palladinus pisze: Taka widać polityka wydawnictwa, że sprzedawała przedpremierowo cały czas. Zawsze lepiej brzmi, jak oficjalnie się premierę ogłosi na dużej imprezie
http://pyrkon.pl/2016/premiery/
Heh no tak...;)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: Nippon

Post autor: Hobbity.eu »

Nie zapowiadaliśmy premiery Nippona na Pyrkonie skoro ta miała miejsce w styczniu.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Nippon

Post autor: palladinus »

Hobbity.eu pisze:Nie zapowiadaliśmy premiery Nippona na Pyrkonie skoro ta miała miejsce w styczniu.
Okazało się, że niestety organizatorzy festiwalu przekłamali niektóre dane i nie tylko jeśli chodzi o premiery. Nasz redaktor zasugerował się informacjami na stronie Pyrkonu stąd to przekłamanie.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: Nippon

Post autor: DarkSide »

Czy na str. 10 instrukcji nie ma aby błędu?
RYNEK LOKALNY
W przykładzie dostarczamy jedwab, a żeton wpływu ląduje na polu z zegarkami. Chyba że ja czegoś nie zatrybiłem... :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Nippon

Post autor: detrytusek »

DarkSide pisze:Czy na str. 10 instrukcji nie ma aby błędu?
RYNEK LOKALNY
W przykładzie dostarczamy jedwab, a żeton wpływu ląduje na polu z zegarkami. Chyba że ja czegoś nie zatrybiłem... :roll:
Jeśli mówimy o pierwszym przykładzie to tak - jest tam błąd. Tyle, że to żarówki nie jedwab :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: Nippon

Post autor: DarkSide »

detrytusek pisze:
DarkSide pisze:Czy na str. 10 instrukcji nie ma aby błędu?
RYNEK LOKALNY
W przykładzie dostarczamy jedwab, a żeton wpływu ląduje na polu z zegarkami. Chyba że ja czegoś nie zatrybiłem... :roll:
Jeśli mówimy o pierwszym przykładzie to tak - jest tam błąd. Tyle, że to żarówki nie jedwab :)
Znaczy papier, nie jedwab. :lol: Albo mamy inne instrukcje. Str.10 u góry
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Nippon

Post autor: detrytusek »

DarkSide pisze: Znaczy papier, nie jedwab. :lol: Albo mamy inne instrukcje. Str.10 u góry
Potwierdzam...powinien położyć wpływ na polu jedwabiu, żarówek, papieru ;)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Nippon

Post autor: orzeh »

Chłopaki z Nippona docenili Gradanie !!
ODPOWIEDZ