Quadropolis

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Quadropolis

Post autor: 8janek8 »

Co nieco o nadchodzącej grze od Days of Wonders:
http://www.daysofwonder.com/quadropolis/en/
http://www.daysofwonder.com/en/msg/?th=32040&start=0

W super skrócie: City Building dla 2-4 graczy od 8 lat. 30-60 min
Premiera planowana na początku marca.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Quadropolis

Post autor: Nataniel »

= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Quadropolis

Post autor: pattom »

Czołem,

czy ktoś może już coś powiedzieć o grze? Jak w porównaniu w Suburbią wychodzi ?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Quadropolis

Post autor: mauserem »

pattom pisze:Czołem,
czy ktoś może już coś powiedzieć o grze? Jak w porównaniu w Suburbią wychodzi ?
a ja przekornie zapytam, a w porównaniu do Machi Koro (Metropolia)? - czas gry podobny - czyli, że jakieś super wypasy to tam się nie rozkręcą :)
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Quadropolis

Post autor: predki »

Na stronie Days of Wonder w sekcji News można obejrzeć dwa filmy prezentujące grę. Poza tym Rebel udostępnił instrukcję więc można się o grze co nieco dowiedzieć.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Quadropolis

Post autor: mikeyoski »

Jest też recka na Dice Tower, co prawda wersji przedprodukcyjnej, ale tam się raczej nic nie zmieniło. Tom I Zee gorąco polecają. Ciekawe jak będzie z nakładem, bo Rebel cosik narzekał, że z tym krucho...

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Quadropolis

Post autor: predki »

Z maila od Rebela wynika, że początkowy nakład będzie niski. Co ciekawe, obejrzałem właśnie ich prezentację i zapowiadają w niej polską edycję z gdańskim Żurawiem na maj. Na stronie DOW takich dodatkowych płytek prezentują wiele i teraz nie wiem, czy to co Rebel będzie sprzedawał teraz będzie miało Żuraw, czy nie?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Quadropolis

Post autor: evenstar »

Wygląda na uproszczoną wersje Suburbi.
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Quadropolis

Post autor: BartP »

Gra posiada dość unikatowy mechanizm draftu (a la Targi) kafelków miasta, który jest znacznie bardziej rozbudowany niż ten w Suburbii i sprawia, że nie dość, że sami mamy dość ciekawą zagadkę do rozwiązania, to najpewniej wprowadza również nowy wymiar interakcji pomiędzy graczami (jak już się ogarnie dwuwymiarowość planszy z kafelkami). Natomiast samo punktowanie miasta jest mniej skomplikowane niż w Suburbii, zbliżone raczej do pomysłów z choćby Between Two Cities.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Quadropolis

Post autor: Furan »

Mnie właśnie te dwie części - wybór kafelków i eleganckie punktowanie - spodobało się od pierwszego wejrzenia (po obejrzeniu prezentacji Toma i Zee) i natychmiast wskoczyło na wishlistę. :) Trochę to wszystko za cukierkowe, ale mechanika mnie urzekła (z opisu) jak dawno nic.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Quadropolis

Post autor: Wallenstein »

Czy wszystkie kafelki danego typu, np. parki są takie same, czy różnią się grafiką?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Quadropolis

Post autor: REBEL.pl »

predki pisze:Z maila od Rebela wynika, że początkowy nakład będzie niski. Co ciekawe, obejrzałem właśnie ich prezentację i zapowiadają w niej polską edycję z gdańskim Żurawiem na maj. Na stronie DOW takich dodatkowych płytek prezentują wiele i teraz nie wiem, czy to co Rebel będzie sprzedawał teraz będzie miało Żuraw, czy nie?
mikeyoski pisze:(...)Ciekawe jak będzie z nakładem, bo Rebel cosik narzekał, że z tym krucho...
Tak, w Polskim wydaniu będzie Żuraw gdański :) Planowana data premiery miała być w maju, ale prawdopodobnie z uwagi na wakat w fabryce część nakładu dostaniemy wcześniej. Stąd informacja o ograniczonej ilości sztuk.
Wallenstein pisze:Czy wszystkie kafelki danego typu, np. parki są takie same, czy różnią się grafiką?
Są takie same, różnią się kolorami. Były testowane oba rozwiązania, dla czytelności lepiej jest jednak kiedy nie różnią się od siebie za bardzo, bowiem zaburza to planowanie.
edit: są małe różnice pomiędzy nimi w grafice, na przykład fabryki w zależności od produkowanej ilości energii mają większą, lub mniejszą ilość kominów, podobnie jest z portami, tam też są niewielkie różnice w grafikach. Pozostałe mają zmienioną lekko kolorystykę, ale tak by dominująca barwa kojarzył się cały czas z jednym typem budynku.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Quadropolis

Post autor: rattkin »

Widzę, że obsuwa do 1 marca. Już definitywny termin, czy drukarnie kombinują?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Quadropolis

Post autor: REBEL.pl »

rattkin pisze:Widzę, że obsuwa do 1 marca. Już definitywny termin, czy drukarnie kombinują?
To nie obsuwa. Grę będziemy mieli wcześniej, ale Days of Wonder ustaliło datę premiery światowej na 1 marca.
edit: Wysyłka zostanie przeprowadzona 29 lutego.
Ostatnio zmieniony 29 lut 2016, 08:19 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 2 razy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Quadropolis

Post autor: Maxxx76 »

I za to cenię Rebel - rzetelne informacje. Wiadomo co, gdzie i kiedy :-) Nie będę tu spamował, ale jedno z wydawnictw, uważające się za najlepsze w naszym kraju, może się od Was uczyć. Szacun :-)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Quadropolis

Post autor: rattkin »

A, rozumiem. I, tak, doceniam szybką, rzetelną i sensowną informację.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Quadropolis

Post autor: Marx »

Całkiem fajny trailerek z Qudaropolis https://www.youtube.com/watch?v=HwKLP7_qT78 .

Czy to jest swoisty gateway?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Quadropolis

Post autor: KubaP »

Marx pisze:Całkiem fajny trailerek z Qudaropolis https://www.youtube.com/watch?v=HwKLP7_qT78 .

Czy to jest swoisty gateway?
Po lekturze instrukcji mam wrażenie, że poziom trudności będzie oscylował wokół Carcassonne z jednym dodatkiem (dowolnym). Przynajmniej na podstawowym poziomie. Więc odpowiedź brzmi: Raczej tak.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Quadropolis

Post autor: Marx »

KubaP pisze:
Marx pisze:Całkiem fajny trailerek z Qudaropolis https://www.youtube.com/watch?v=HwKLP7_qT78 .

Czy to jest swoisty gateway?
Po lekturze instrukcji mam wrażenie, że poziom trudności będzie oscylował wokół Carcassonne z jednym dodatkiem (dowolnym). Przynajmniej na podstawowym poziomie. Więc odpowiedź brzmi: Raczej tak.
Dzięki za info i odpowiedź : -)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Quadropolis

Post autor: BartP »

Mnie się wydaje, że gra jest jednak trudniejsza, jak chcesz grać świadomie. Żeton, który kładziesz, by zebrać kafelek miasta determinuje, który konkretnie weźmiesz. A potem ten sam żeton również determinuje, gdzie właśnie zebrany kafelek możesz położyć w swoim tableau. Każdy gracz ma tu taką trochę osobistą optymalizacyjną zagadkę do rozwiązania. Zastanawiam się tylko, czy interakcja będzie rzeczywista czy przypadkowa.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Quadropolis

Post autor: mikeyoski »

Też uważam, że to coś więcej niż Carcassonne z dodatkiem, zwłaszcza w tym wariancie rozszerzenym. Carcassonne jest jednak mocno losowa. Tutaj świadomie wybieramy kafelki, bądź blokujemy dostęp do nich. Chciałbym to gdzieś wypróbować

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Quadropolis

Post autor: KubaP »

mikeyoski pisze:Też uważam, że to coś więcej niż Carcassonne z dodatkiem, zwłaszcza w tym wariancie rozszerzenym. Carcassonne jest jednak mocno losowa. Tutaj świadomie wybieramy kafelki, bądź blokujemy dostęp do nich. Chciałbym to gdzieś wypróbować

Tapnięte z mojego T800

Właśnie dlatego napisałem o wariancie podstawowym :) Ale dopóki nie zagramy to i tak trochę wróżenie z kafelków ;)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Quadropolis

Post autor: mikeyoski »

Dobrze powiedziane [emoji4]
Chociaż nawet na podstawowym mamy większą świadomość tego, co robimy i coś możemy zaplanować. W Carcassonne jesteśmy w dużej mierze skazani na los. Tak czy inaczej trzeba zagrać, żeby ocenić grę :-)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Quadropolis

Post autor: rattkin »

Skojarzenia z Suburbią i Five Tribes są mi najbliższe. Obydwie gry nie należą do przesadnie ciężkich. Quadropolis wygląda jak oczko niżej, jeśli chodzi o złożoność. Wariant zaawansowany jakoś trudno mi "wyczuć" po samej lekturze instrukcji, ale Vasel mówił, że wtedy to zupełnie nowa gra i obydwa warianty bardzo mu się podobały.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Quadropolis

Post autor: crsunik »

A jak z zależnością językową? Czy na elementach jest jakikolwiek tekst (wygląda jakby nie było)? Czy tylko instrukcja?
ODPOWIEDZ