Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Hazegiant
Posty: 238
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Hazegiant »

Z ekonomicznego punktu widzenia, pre-order jest bez sensu. Grę będzie można dostać taniej, trochę później z kosmetycznymi zmianami na minus. Każda przedsprzedaż ma za zadanie zarobić na najbardziej niecierpliwych, zdeterminowanych i chcących miec grę "już" łowcach nowości. Każdy normalny gracz może się wstrzymać do premiery i zapłacić te 50-70zł mniej. Ja na przykład zrobiłem pre-order z tego powodu, że lubię portal i chcę ich wesprzeć + będę miał jakieś małe bonusy i grę wcześniej. Do tego bedzie można ją ograć w te 4-5 tygodni, (a znając realia dostaw Chiny-Polska, może to być dłuższy czas), i sprzedać w dobrej cenie kiedy będzie na fali. Poza tym co dla mnie nie jest bez znaczenia gra będzie wyprodukowana w Polsce, a w jakiś sposób chcę polską gospodarkę wesprzeć, choć może to tylko tłumaczenie dlaczego przepłacam :D
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: kwiatosz »

Z recenzenckiego punktu widzenia - gra dostępna kilka tygodni wcześniej to jak święta :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 2331 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Curiosity »

kwiatosz pisze:Z recenzenckiego punktu widzenia - gra dostępna kilka tygodni wcześniej to jak święta :)
W każdej innej normalnej branży pewnie tak, ale w planszówkowym świecie? Tutaj recenzuje się gry, które są na rynku od kilku lat i mają po kilka(naście) recenzji. ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: kwiatosz »

No niestety masz rację, że absurdalny pęd ku nowości jest obecnie traktowany jak norma - tym bardziej warto docenić gry planszowe jako hobby :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Wincenty Jan »

kwiatosz pisze:Z recenzenckiego punktu widzenia - gra dostępna kilka tygodni wcześniej to jak święta :)
:lol:
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: hutriel »

Hazegiant pisze:Z ekonomicznego punktu widzenia, pre-order jest bez sensu. Grę będzie można dostać taniej, trochę później z kosmetycznymi zmianami na minus. Każda przedsprzedaż ma za zadanie zarobić na najbardziej niecierpliwych, zdeterminowanych i chcących miec grę "już" łowcach nowości. Każdy normalny gracz może się wstrzymać do premiery i zapłacić te 50-70zł mniej. Ja na przykład zrobiłem pre-order z tego powodu, że lubię portal i chcę ich wesprzeć + będę miał jakieś małe bonusy i grę wcześniej. Do tego bedzie można ją ograć w te 4-5 tygodni, (a znając realia dostaw Chiny-Polska, może to być dłuższy czas), i sprzedać w dobrej cenie kiedy będzie na fali. Poza tym co dla mnie nie jest bez znaczenia gra będzie wyprodukowana w Polsce, a w jakiś sposób chcę polską gospodarkę wesprzeć, choć może to tylko tłumaczenie dlaczego przepłacam :D
Nie żebym chciał Ci udowodnić, że tłumaczysz sobie tylko swoje przepłacanie, ale w Chinach produkują tylko "elementy plsatikowe". Reszta na miejscu. Czy to partia przedsprzedażowa czy docelowa. ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: rattkin »

Czy znana już jest lista błędów w pierwszym wydaniu? :)
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: sngt »

rattkin pisze:Czy znana już jest lista błędów w pierwszym wydaniu? :)
Też jestem ciekaw.. A w Robinsonie np. jak to wyglądało, albo ostatnio w Cry Havoc? Czy były jakieś rażące błędy, na innych elementach niż karty ?
Tutaj kart fizycznych jest na pewno mniej, 150, plus to co w aplikacji, a tam poprawki to prościej dystrybuować można ;)
Dla mnie aplikacja na duży plus choć to będzie moje pierwsze spotkanie z takową. A dodatkowo mniej koszulek będzie trzeba kupić :D
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: kwiatosz »

Jako posiadacz pierwszego wydania Robinsona stwierdzam, że nie było tam nic z elementów gry, co by utrudniało rozgrywkę albo przeszkadzało osobom nie plasującym się zbyt wysoko na skali perfekcjonizmu - na kilku kartach były dodane po 2 słowa po angielsku. Rozgrywkę w pierwszym wydaniu utrudniała natomiast instrukcja, gruntownie przebudowana w kolejnej edycji.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Marx »

Przy Cry Havocu pojawiła się kontrowersja, wątpliwość dotycząca mechaniki skracającej długość gry, gdy jeden z graczy bodajże zbierze sporo punktów. Zapowiedziane rozszerzenie ma wnieść tutaj zmiany, ale poza tym gra bez błędów. Wydawca też się rozwinął i większych wpadek unika :-)

Edit. chociaż wpadki na kartach BR bolą.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Wincenty Jan »

Panowie, ja jestem trochę pół idiotą na umyśle i nadal nie rozumiem co dostajemy więcej jezeli teraz zakupimy grę... kolorowy plastik, przezroczyste znaczniki i co jeszcze?
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: RunMan »

Satysfakcję ze wsparcia ulubionego wydawnictwa - tego nie da się przeliczyć na pieniądze :)

A tak serio:
Skywarden pisze:Czyli podsumowując. Do wsparcia ma mnie obecnie zmobilizować możliwość uzyskania plastikowych żetonów (Pocieniowanie 3 figurek jest dla mnie neutralne gdyż sam maluję figurki. Trzeci próg - Gra paragrafowa - to z jednej strony ciekawy dodatek sam w sobie, niemniej po przedsprzedaży oczekiwałem przede wszystkim "KONTENTU").

Może dalej będzie lepiej.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2017, 14:31 przez RunMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Wincenty Jan »

RunMan pisze:Satysfakcję ze wsparcia ulubionego wydawnictwa - tego nie da się przeliczyć na pieniądze :)
To oczywiste. Ale co jeszcze?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Bary »

sngt pisze:
rattkin pisze:Czy znana już jest lista błędów w pierwszym wydaniu? :)
Też jestem ciekaw.. A w Robinsonie np. jak to wyglądało, albo ostatnio w Cry Havoc? Czy były jakieś rażące błędy, na innych elementach niż karty ?
Najbardziej rażącym błędem w CH jest wygląd planszy. :P
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: rattkin »

Plansza CH jest w porządku i bardzo dobrze zrobiona. To, że nie ma na niej generycznej mapki pokroju PLO czy GoT, nie znaczy, że jest zła.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: kwiatosz »

Wincenty Jan pisze:Panowie, ja jestem trochę pół idiotą na umyśle i nadal nie rozumiem co dostajemy więcej jezeli teraz zakupimy grę... kolorowy plastik, przezroczyste znaczniki i co jeszcze?
Nie wiem co jest dalej w progach, ale obecnie jest to też wcześniejszy o kilka tygodni druk. Druk preorderów będzie wcześniej niż druk reszty. A jak statek z resztą zatonie po drodze z Chin to być może wiele wartą edycję dostępną rok przed szerszym nakładem ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Wincenty Jan »

Hahaha... nie strasz... juz The Others swoje odstalo na egipskiej "ziemi" , a raczej w kanale.
W takim razie chyba zaczekam na wersje sklepową.
Tak czy inaczej mam ogromną nadzieje, że będzie to produkt nie wymagający drugiej edycji.przy całej mojej sympatii do portalu niestety gdzieś tam istnieje taka obawa. Chociaż Cry Havoc udowodnił, że stać Portal na wydanie gry na bardzo wysokim poziomie bez błędów. To, że gra nie trafia w moj gust (niestety) to już inna sprawa. :D
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: vinnichi »

W sumie to nie wiadomo dokładnie kiedy będzie dostępny egzemplarz preorderowy bo jeśli regularna premiera będzie 30 czerwca to i my dostaniemy grę na początku czerwca a nie jak byśmy chcieli :-) w maju, oczywiście w przypadku opóźnień to już inna historia
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: vojtas »

Ja bym powiedział, że Robinson nie miał drugiej edycji, a raczej 1.5, bo wszystkie zmiany opierały się na zastąpieniu komponentów lepszymi odpowiednikami - mechanika, balans itd. pozostały bez zmian.

Tak czy siak nie mam nic przeciwko ulepszonemu dodrukowi - byłoby dla mnie dziwne gdyby wydawca, znając słabe strony swojej produkcji, w dodruku nie poprawił nawet najbardziej rażących usterek i niedociągnięć. Dobry przykład to Z-Man, który odpuścił sobie jakiekolwiek zmiany w amerykańskim Robinsonie. Jeśli da się coś poprawić, to niech poprawiają, na zdrowie. Przynajmniej wiem, że zależy im, by gracze byli zadowoleni. Właściciele pierwszej wersji może i nie dostaną idealnego wydania, ale w moim odczuciu to wcale nie pozbawia gry wartości, jeśli godziny spędzone nad planszą były czasem bardzo dobrej zabawy. :)
Ostatnio zmieniony 13 sty 2017, 21:36 przez vojtas, łącznie zmieniany 1 raz.
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: kwiatech »

ernin pisze:Wiadomo coś o aplikacji?
Będzie ona do pobrania na windowsa? linuksa? sklep windowsa 10? android? ios? windows mobile?
Dostałem dzisiaj potwierdzenie, że na komputery z windą apka będzie:) Dla mnie akurat ważna sprawa :D
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: ernin »

kwiatech pisze:
ernin pisze:Wiadomo coś o aplikacji?
Będzie ona do pobrania na windowsa? linuksa? sklep windowsa 10? android? ios? windows mobile?
Dostałem dzisiaj potwierdzenie, że na komputery z windą apka będzie:) Dla mnie akurat ważna sprawa :D
O to bardzo dobra informacja bo nie posiadam, żadnego urządzenia z androidem czy iosem.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Bary »

rattkin pisze:Plansza CH jest w porządku i bardzo dobrze zrobiona. To, że nie ma na niej generycznej mapki pokroju PLO czy GoT, nie znaczy, że jest zła.
Oczywiście plansza spełnia swoją funkcję. Jest jednak w mojej opinii bardzo uboga i brzydka. Nie przekonuje mnie też argument czytelności, bo jak pokazuje przykład gier od FFG czy chociażby Robinsona można stworzyć piękną, pełną szczegółów planszę, nie zaburzajac przy tym jej czytelności. No dobra, ale dość już offtopa. W przypadku Marsjan wydaje się, że jest już w tym aspekcie lepiej.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: vinnichi »

kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: orzeh »

Mam pytanie dotyczące aplikacji - czy do grania będzie wymagane połączenie internetowe? Appka będzie dzialac w offline?
Ostatnio zmieniony 15 sty 2017, 20:10 przez orzeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Kisun »

Dobre pytanie
"Errare humanum est"
ODPOWIEDZ