Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: mauserem »

ten news zrobił mi dzień:
PORTAL WYPUŚCIŁ WŁAŚNIE INSTRUKCJĘ DO INSTRUKCJI

ten drobiazg, żeby nie było, ma jedyne 66 stron - czekam na instrukcję do instrukcji instrukcji :mrgreen:

a tu macie linka

ciekawe kiedy uporają się z wersją PL :mrgreen:

>>kurtyna<<
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Szaweł »

mauserem pisze:ten news zrobił mi dzień:
PORTAL WYPUŚCIŁ WŁAŚNIE INSTRUKCJĘ DO INSTRUKCJI

ten drobiazg, żeby nie było, ma jedyne 66 stron - czekam na instrukcję do instrukcji instrukcji :mrgreen:

a tu macie linka

ciekawe kiedy uporają się z wersją PL :mrgreen:

>>kurtyna<<
:shock:
Naprawdę jest aż tak źle ze zrozumieniem tej gry? Nie zabrałem się jeszcze za czytanie a Twój post trochę mnie przeraził i odepchnął od otwierania "instrukcji"(?).
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Klopsik1985
Posty: 89
Rejestracja: 13 lut 2017, 13:22
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Has thanked: 1 time

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Klopsik1985 »

Jak dla mnie poziom komplikacji jest taki sam jak przy Robinsonie. Nie jest to instrukcja na miarę The Gallerist ale da się przeżyć.
toblakai
Posty: 1264
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 219 times
Been thanked: 224 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: toblakai »

Patrząc na zawartość tego pliku to przy bardziej zwartym formatowaniu można by skrócić jego objętość o jakieś 25%. Z resztą, to jest takie kompendium mające na celu wyjaśnić absolutnie wszystko.

Może z samą główną instrukcją nie jest tak źle.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Kisun »

Bardzo czytelnie to wygląda. Dobry pomysł. To czekam na wersję pl.
"Errare humanum est"
upiorek

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: upiorek »

Witam.
Jeśli chodzi o instrukcję to miałem z nią problem, więcej pytań niż odpowiedzi.
Bardzo pomógł mi film "Kaczmara" na temat.
Robinsona zakupiłem później więc już nie miałem takich problemów z ogarnięciem instrukcji bo miałem wiedzę z Marsjan.
Instrukcja do instrukcji to dobry pomysł i fajnie to wygląda .....
Ale nie mam pojęcia jaka jest treść!
Moja angielski być nie dobry bardzo!!!
Zadziwia mnie niezmiernie to że polscy autorzy, polskie wydawnictwo i najpierw publikują w obcym języku!!!
Nie mówię już że najpierw powinno być po polsku! Ale może jednocześnie?!
To bardzo nie uprzejme wobec rodzimych odbiorców!
Bo Poloki mało forsy majo i mało jest tych co grajo , a ojro i dulary lepse łod marny złotówki?
Skoro można było w obcym języku napisać to tym bardziej można było w ojczystym!
P.S. Jeżeli w tej chwili jest Almanac po polsku to proszę o info i natychmiast odwołam słowa i przeproszę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Trolliszcze »

Polskiego almanachu na razie nie ma, ale Portal zapowiedział na FB, że pojawi się na początku przyszłego tygodnia, więc nie będzie trzeba czekać jakoś szczególnie długo.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: rattkin »

upiorek pisze:Zadziwia mnie niezmiernie to że polscy autorzy, polskie wydawnictwo i najpierw publikują w obcym języku!!!
Zadziwia mnie niezmiennie, że są ludzie, którym się wydaje, że firmę zakłada i prowadzi się dla zabawy i idei, a nie dla zysku. (załóżmy że) firma ma X odbiorców, z czego 70% to anglojęzyczni, 15% niemieckojęzyczni, a pozostałe 15% to inne języki. Przy ograniczonym czasie i zasobach, to naturalna decyzja, że priorytetyzuje się takie działania, które zaspokoją oczekiwania największej części grupy odbiorców. Cierpliwości.
upiorek

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: upiorek »

Rattkin proszę abyś doczytał do końca moją wypowiedź.
Potwierdzasz właśnie moje słowa.
Polskich odbiorców się pomija bo jest ich mniej i mają (podobno) mniej pieniędzy.
Oczywiście firmę i jakąkolwiek działalność prowadzi się dla zysku.
Zgadzam się z Tobą.
Ale podam przykłady:
Kiedyś kupiłem telewizor zagranicznej firmy, w pudle była gruba książka z instrukcją w wielu językach , między innymi po polsku.
Zakupiłem też grę planszową (z dodatkiem) Magnum Sal, a w obu pudełkach instrukcja w trzech językach (polski, angielski, niemiecki ).
W obu przypadkach grupą docelową byli wielojęzyczni klienci których potraktowano tak samo.
Rozumiem! Są prawa rynku.
Ale jest też uprzejmość wobec klienta.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Trolliszcze »

Trzeba mieć w sobie mnóstwo złej woli, żeby nazywać "pomijaniem" tygodniową różnicę w publikacji angielskiego i polskiego almanachu - a jeśli Portal dotrzyma słowa, tyle będzie wynosić ta różnica. TYDZIEŃ! Naprawdę nie masz już czego się czepiać?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: mauserem »

Trolliszcze pisze:Trzeba mieć w sobie mnóstwo złej woli, żeby nazywać "pomijaniem" tygodniową różnicę w publikacji angielskiego i polskiego almanachu - a jeśli Portal dotrzyma słowa, tyle będzie wynosić ta różnica. TYDZIEŃ! Naprawdę nie masz już czego się czepiać?
hallo! Portal! - challenge accepted? 7 dni - czas start! (od wczoraj) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Trolliszcze »

Haha! Boki zrywać!
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: mauserem »

Trolliszcze pisze:Haha! Boki zrywać!
czyżbyś tłumaczył? mam nadzieję, że nie popsułem Ci weekendu :D
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Trolliszcze »

mauserem pisze:
Trolliszcze pisze:Haha! Boki zrywać!
czyżbyś tłumaczył? mam nadzieję, że nie popsułem Ci weekendu :D
Uspokajam - nie, nie tłumaczę i nie popsułeś mi weekendu. Po prostu dowcip na poziomie Żenującego Żartu Prowadzącego, to wszystko.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: rattkin »

upiorek pisze:Rattkin proszę abyś doczytał do końca moją wypowiedź.
Potwierdzasz właśnie moje słowa.
Polskich odbiorców się pomija bo jest ich mniej i mają (podobno) mniej pieniędzy.
Oczywiście firmę i jakąkolwiek działalność prowadzi się dla zysku.
Zgadzam się z Tobą.
Ale podam przykłady:
Kiedyś kupiłem telewizor zagranicznej firmy, w pudle była gruba książka z instrukcją w wielu językach , między innymi po polsku.
Zakupiłem też grę planszową (z dodatkiem) Magnum Sal, a w obu pudełkach instrukcja w trzech językach (polski, angielski, niemiecki ).
W obu przypadkach grupą docelową byli wielojęzyczni klienci których potraktowano tak samo.
Rozumiem! Są prawa rynku.
Ale jest też uprzejmość wobec klienta.
A Ty się z kimś
założyłeś,
że
każdy post będziesz
układał niczym wiersz,
czy jak?
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Szaweł »

Klopsik1985 pisze:Jak dla mnie poziom komplikacji jest taki sam jak przy Robinsonie. Nie jest to instrukcja na miarę The Gallerist ale da się przeżyć.
To luz, dam radę ;) Dzięki za uspokojenie.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1129
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: kaimada »

Na blogu możecie przeczytać moje ostatnie wrażenia z Pierwszych Marsjan na ZnadPlanszy.

W skrócie mało klimatycznie, na siłę trudno i mocno nudno...
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: sidmeier »

kaimada pisze:Na blogu możecie przeczytać moje ostatnie wrażenia z Pierwszych Marsjan na ZnadPlanszy.

W skrócie mało klimatycznie, na siłę trudno i mocno nudno...
Rzeczowa i miażdżąca krytyka, dobrze że nie kupiłem! Miałem nosa, niczym giełdowy spec. Warto pisać takie recenzje, dzięki temu masz kliki i wyświetlenia, a widzowie mogą czytać z rumieńcami takie peany na cześć dobrych gier i krytykę słabych. Nigdy mało rzeczowości. Autor ląduje w koszu oczekiwanych premier.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: pavel »

sidmeier pisze:
kaimada pisze:Na blogu możecie przeczytać moje ostatnie wrażenia z Pierwszych Marsjan na ZnadPlanszy.

W skrócie mało klimatycznie, na siłę trudno i mocno nudno...
Rzeczowa i miażdżąca krytyka, dobrze że nie kupiłem! Miałem nosa, niczym giełdowy spec. Warto pisać takie recenzje, dzięki temu masz kliki i wyświetlenia, a widzowie mogą czytać z rumieńcami takie peany na cześć dobrych gier i krytykę słabych. Nigdy mało rzeczowości. Autor ląduje w koszu oczekiwanych premier.
Polecam obejrzeć,przeczytać klika innych recenzji, zaczynając od chłopaków z Dice Tower. W założeniu, że nie grałeś. Ja zrezygnowałem z preorderu, natomiast ta gra znajdzie swoich amatorów. Sięga dosyć specyficznego, szczegółowego tematu. To gra z cyklu albo pokochasz, albo znienawidzisz. Dlatego nie dziwię się, że Kaimada tak ją ocenił. I nie dziwię się, że Panu Rafałowi z wydziału astronomii UMK,że tak bardzo na nią czeka.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1129
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: kaimada »

pavel pisze:
sidmeier pisze:
kaimada pisze:Na blogu możecie przeczytać moje ostatnie wrażenia z Pierwszych Marsjan na ZnadPlanszy.

W skrócie mało klimatycznie, na siłę trudno i mocno nudno...
Rzeczowa i miażdżąca krytyka, dobrze że nie kupiłem! Miałem nosa, niczym giełdowy spec. Warto pisać takie recenzje, dzięki temu masz kliki i wyświetlenia, a widzowie mogą czytać z rumieńcami takie peany na cześć dobrych gier i krytykę słabych. Nigdy mało rzeczowości. Autor ląduje w koszu oczekiwanych premier.
Polecam obejrzeć,przeczytać klika innych recenzji, zaczynając od chłopaków z Dice Tower. W założeniu, że nie grałeś. Ja zrezygnowałem z preorderu, natomiast ta gra znajdzie swoich amatorów. Sięga dosyć specyficznego, szczegółowego tematu. To gra z cyklu albo pokochasz, albo znienawidzisz. Dlatego nie dziwię się, że Kaimada tak ją ocenił. I nie dziwię się, że Panu Rafałowi z wydziału astronomii UMK,że tak bardzo na nią czeka.
Dla mnie największym problemem z klimatem NASA jest ta rozpadająca się baza... Toż to nie są czasy sowieckiego programu kosmicznego...
Oczywistym też jest, że są ludzie, którzy Marsa pokochają. Akurat chłopaki z Dice Tower ocenili grę jak na siebie dość chłodno, ale widziałem dużo bardziej optymistyczne reakcje, jak np. Kaczmar z GeekFactorTV.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: kamron6 »

kaimada pisze: Dla mnie największym problemem z klimatem NASA jest ta rozpadająca się baza... Toż to nie są czasy sowieckiego programu kosmicznego...
Oczywistym też jest, że są ludzie, którzy Marsa pokochają. Akurat chłopaki z Dice Tower ocenili grę jak na siebie dość chłodno, ale widziałem dużo bardziej optymistyczne reakcje, jak np. Kaczmar z GeekFactorTV.
Akurat grając w różne scenariusze, rozpadająca się baza jest w tylko w paru ...
Choć wszędzie się psuje w jakiś sposób, mimo wszystko nic tam więcej nie ma. I to dla mnie minus, bo mogli rozwinąć postacie / eksplorację / badania.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: mauserem »

kaimada pisze: Dla mnie największym problemem z klimatem NASA jest ta rozpadająca się baza... Toż to nie są czasy sowieckiego programu kosmicznego...
Oczywistym też jest, że są ludzie, którzy Marsa pokochają. Akurat chłopaki z Dice Tower ocenili grę jak na siebie dość chłodno, ale widziałem dużo bardziej optymistyczne reakcje, jak np. Kaczmar z GeekFactorTV.
już miałem pisać, że bardziej od sprzętu podatni na psucie są ludzie i fajne by były scenariusze medyczno/zdrowotne
no i proszę - ekipa portalu jednak się nie opierd.. leni :mrgreen: i jest podatna na pole morfogenetyczne

jest do pobrania nowy scenariusz - Epidemia
oraz aktualizacja do appki
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: koczkodan »

czy to robinson v 2.0 czy jednak cos innego a moze innowacyjnego?
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: pegzi »

Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: jules »

Ciekaw jestem czy ktos zwrocil uwage ale w tej chwili po aktualizacji 1,26 iOS gra jest kompletnie niegrywalna, gdyz pomijana jest faza wydarzen i nastepujace po niej kroki, gra automatycznie przskakuje do fazy akcji.

Nie dzieje sie to zawsze, ale przynajmniej raz na gre - wydaje sie ze jest to calkowicie losowe. Przykladowo zaczynay scenariusz wszystko jest ok, wysylamy naszych astronautow do roznych zadan i kiedy generujemy te randomowe misje (przy budowaniu na przyklad) moze sie zdazyc ze w kolejnej turze (solu?) aplikacja bedzie skipowala eventy - pojawi sie odniesienie do eventu z przeszlosci po czym od razu skok do fazy akcji - rujnuje to kompletnie gre i tak jak powiedzialem jest totalnie randomowe - raz zdarzylo mi sie to w 2 solu - myslalem ok jakis jednorazowy bug, po czym odpalilem gre od nowa i w 4 solu nastapilo to samo.

Poniewaz na Maca nie ma tej aplikacji, a ja nie mam tel. z androidem, chcialbym spytac czy w innych wersjach aplikacji jest podobne?
Czy ktos zauwazyl podobny blad?

Pytam bo gra mi sie bardzo podoba, ale w tej chwili po prostu lezy na polce. A Portal milczy - czy w ogole ktos testowal apke po updacie?
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
ODPOWIEDZ