Champions of Midgard / Wojownicy Midgardu (Ole Steiness)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: Marx »

Jak najbardziej mi się podobała, natomiast swoją opinie przedstawiłem z perspektywy własnie osoby mającej już kilka gier z takimi mechanikami. A efekt/czynnik "wow", cóż, zawsze pożądany, ale stosunkowo rzadko doświadczany ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: Gizmoo »

Wiesz - inna sprawa, że graliśmy tylko we trzy osoby. Gdybyśmy grali w piątkę - to gra wyglądałaby inaczej. Wtedy walka o dobre miejsce jest bardziej zażarta i emocjonująca. No ale to problem większości WP. Im mniej graczy - tym gra staje się bardziej lajtowa.
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Champions of Midgard

Post autor: Czacha Games »

Witajcie

do startu kampanii pozostało już niewiele czasu, zatem mamy dla Was kilka istotnych informacji odnośnie projektu:

Obrazek

* Pakiety wsparć - poniżej prezentujemy wszystkie pakiety, będzie oczywiście limitowane czasowo EB, będzie pakiet limitowany ilościowo, pakiet z ceną regularną oraz jeden wielopak - w tym wypadku 6-cio pak do zamówień zbiorowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Od kampanii Wojowników Midgardu wprowadzamy pewną nowość, a mianowice cele TYLKO NA WSPIERAM.TO, które będą oznaczone specjalnym znakiem. Chcemy w ten sposób docenić Wasze wsparcie i tym samym za nie podziękować - cele te, jeśli zostaną odblokowane, trafią TYLKO i wyłącznie do wspierających projekt podczas kamapnii. W regularnej sprzedaży do gier nie będą dołączane - chyba że sklepy wesprą, to oczywiście one będą mogły sprzedać wspartą partię z tymi dodatkami.

Cele TYLKO NA WSPIERAM.TO będziemy zamieszczać w każdej naszej kampanii w nadchodzącym roku - chcemy podwyższać standard projektów na wspieram.to i mam nadzieję, że z jednej strony spotka się to z Waszym uznaniem, a z drugiej strony zmusi "konkurencję" do robienia tego samego :) - choć oczywiście za to głowy nie damy.

Mamy nadzieję, że ceny Wam się podobają i chętnie wyłożycie parę złociszy za tak zacną grę, która w rankingu pnie się coraz wyżej i obecnie jest na 293 miejscu na BGG.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: Marx »

Take my money and print!
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: misioooo »

Czacha Games pisze: Od kampanii Wojowników Midgardu wprowadzamy pewną nowość, a mianowice cele TYLKO NA WSPIERAM.TO, które będą oznaczone specjalnym znakiem. Chcemy w ten sposób docenić Wasze wsparcie i tym samym za nie podziękować - cele te, jeśli zostaną odblokowane, trafią TYLKO i wyłącznie do wspierających projekt podczas kamapnii. W regularnej sprzedaży do gier nie będą dołączane - chyba że sklepy wesprą, to oczywiście one będą mogły sprzedać wspartą partię z tymi dodatkami.

Cele TYLKO NA WSPIERAM.TO będziemy zamieszczać w każdej naszej kampanii w nadchodzącym roku - chcemy podwyższać standard projektów na wspieram.to i mam nadzieję, że z jednej strony spotka się to z Waszym uznaniem, a z drugiej strony zmusi "konkurencję" do robienia tego samego :) - choć oczywiście za to głowy nie damy.

Mamy nadzieję, że ceny Wam się podobają i chętnie wyłożycie parę złociszy za tak zacną grę, która w rankingu pnie się coraz wyżej i obecnie jest na 293 miejscu na BGG.
Ceny bardzo "polskie" :)
Co do wspieram exclusive - oby to były dodatki upiększające grę, a nie dające jakieś nowe mechaniki czy możliwości podczas rozgrywki - bo takich nie cierpię exclusiveów. Czuję wtedy, że gra "sklepowa" jest niekompletna. Jak tak będzie jak lubię - to jak dla mnie będzie super!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Champions of Midgard

Post autor: Czacha Games »

Misiooo, cele TYLKO NA WSPIERAM.TO nie będą ingerowały w mechanikę gry - będą to dodatki "upiększające" polskie wydanie, ale na tym etamie nie chcemy zdradzać szczegółów - jednak zapewniamy, że będą bardzo fajne :)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: Chaaber »

Przez chwilę właśnie bałem się, że będą dwie wersje gry. Ludzie którzy akurat nie mieli by kasy w trakcie zbiórki, mogliby się kapkę zdenerwować. Jeśli to jednak zmiany czysto kosmetyczne, to nie widzę w tym krzywdy. Teraz Czacho oby instrukcja była w porządku i kampania była porządnie prowadzona.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Champions of Midgard

Post autor: Sekator »

Obstawiam ładniejsze drewienka zamiast szescianow jako jeden z tych dodatkow. Szegolnie ze Grey Fox sprzedaje takie cos na swojej stronie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: Helga »

Ta cena <3. Nie mój typ gry, ale chłopak po obejrzeniu odcinka TableTop sobie zażyczył na urodziny, więc wsparcie gwarantowane ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: misioooo »

Helga pisze:Ta cena <3. Nie mój typ gry, ale chłopak po obejrzeniu odcinka TableTop sobie zażyczył na urodziny, więc wsparcie gwarantowane ;)
Miałem nadzieję, że po obejrzeniu mojego filmiku krótkiego. ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: Marx »

Sekator pisze:Obstawiam ładniejsze drewienka zamiast szescianow jako jeden z tych dodatkow. Szegolnie ze Grey Fox sprzedaje takie cos na swojej stronie :mrgreen:
Te drewienka kosztują niestety 10 dolców, więc nie wiem na ile to realna opcja. Wątpię. Natomiast są do gry bardzo fajne promki!
https://boardgamegeek.com/boardgame/172 ... expansions
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: crsunik »

A jakbyśmy tak o kampanii rozmawiali w wątku kampanii? ;)
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Champions of Midgard

Post autor: 100rk »

Poszukuję chętnych ze śląska na zbiorówkę w dobrej cenie (125 zł) ---> temat tutaj.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Champions of Midgard

Post autor: Czacha Games »

Już we wtorek 10 stycznia o godz. 12:00 startujemy z naszą najnowszą kampanią gry "Wojownicy Midgardu" na wspieram.to. Dziś mamy dla Was polską instrukcję - zapoznajcie się z nią. Oczywiście liczymy, że gra przypadnie Wam do gustu i wesprzecie ją, a przygotowliśmy mnóstwo fajnych celów do odblokowania.

https://drive.google.com/open?id=0B40UK ... GZVT2t2Z3c
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: panda_09 »

Kampania rusza za niecałe 2h, a ja zapytam jak gra ma się do Raiders of the North Sea (w którą tydzień temu miałem okazję zagrać).
"Wikingowy" temat i plansza to jedyne podobieństwa?
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 351
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 255 times
Been thanked: 54 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: narandil »

panda_09 pisze:Kampania rusza za niecałe 2h, a ja zapytam jak gra ma się do Raiders of the North Sea (w którą tydzień temu miałem okazję zagrać).
"Wikingowy" temat i plansza to jedyne podobieństwa?
też jestem ciekaw ale nie wiem czy znajdzie się ktoś kto grał w obie gry :/
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1819 times
Kontakt:

Re: Champions of Midgard

Post autor: Gambit »

panda_09 pisze:Kampania rusza za niecałe 2h, a ja zapytam jak gra ma się do Raiders of the North Sea (w którą tydzień temu miałem okazję zagrać).
"Wikingowy" temat i plansza to jedyne podobieństwa?
Champions of Midgard jest bardziej losowe i moim zdaniem szybsze. Raidersi mają ten ciekawy mechanizm połóż/podnieś workera. Champions to po prostu położenie workera i losowa walka, w której jednak da się kontrolować do pewnego stopnia los. Nie da się go jednak wyeliminowac :)
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Champions of Midgard

Post autor: Daquan »

Gambit pisze:
panda_09 pisze:Kampania rusza za niecałe 2h, a ja zapytam jak gra ma się do Raiders of the North Sea (w którą tydzień temu miałem okazję zagrać).
"Wikingowy" temat i plansza to jedyne podobieństwa?
Champions of Midgard jest bardziej losowe i moim zdaniem szybsze. Raidersi mają ten ciekawy mechanizm połóż/podnieś workera. Champions to po prostu położenie workera i losowa walka, w której jednak da się kontrolować do pewnego stopnia los. Nie da się go jednak wyeliminowac :)
Gambit, grałeś w oba tytuły?

Mam pytanie o walkę. Znam tę z Najeźdźców- prosty, przejrzysty mechanizm z pewną dozą losowości- mam na myśli to, że jeśli wybierasz się zaatakować, jesteś w stanie oszacować szanse. Ewentualnie można atakować tylko pewniaki.
Czytałem instrukcję do Champions of Midgard- jaka jest faktycznie ta walka? Gdzieś na fb widziałem opinię, gdzie kilku wojowników może zostać pokonana przez jednego potwora. Czy takie sytuacje faktycznie mogą się przytrafić?
Cały czas zastanawiam się nad Championsami. Gra wygląda bajecznie, ale jednak ta losowość może być dla mnie rzeczą, która może odebrać mi przyjemność z grania.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1819 times
Kontakt:

Re: Champions of Midgard

Post autor: Gambit »

Grałem w oba tytuły (Championsów nawet recenzowałem rok temu). W Champions of Midgard cała walka jest oparta na kościach. Wysyłasz X wojowników (kostek) na walkę z potworem. Rzucasz nimi i wiesz ile musisz wyrzucić sukcesów, aby potwora ubić, wiesz też ile kostek z automatu potwór Ci zabije. Masz szansę stracić mniej, jeśli podczas rzutu pojawią się tarcze na kostkach. Fakt, jeśli masz kiepskie rzuty, to nawet najsłabszy potwór wybije Ci kilku wojów do nogi zanim oni ubiją jego. Czy to się często zdarza? Jesli zawsze wysyłasz niezbędne minumum, to może się zdarzyć częściej. Jeśli zawsze masz coś w zapasie, to rzadziej. Losowość jest cechą Champions of Midgard. Jesli jej nie akceptujesz, to gra Cie zirytuje.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Champions of Midgard

Post autor: Daquan »

Gambit pisze:Grałem w oba tytuły (Championsów nawet recenzowałem rok temu). W Champions of Midgard cała walka jest oparta na kościach. Wysyłasz X wojowników (kostek) na walkę z potworem. Rzucasz nimi i wiesz ile musisz wyrzucić sukcesów, aby potwora ubić, wiesz też ile kostek z automatu potwór Ci zabije. Masz szansę stracić mniej, jeśli podczas rzutu pojawią się tarcze na kostkach. Fakt, jeśli masz kiepskie rzuty, to nawet najsłabszy potwór wybije Ci kilku wojów do nogi zanim oni ubiją jego. Czy to się często zdarza? Jesli zawsze wysyłasz niezbędne minumum, to może się zdarzyć częściej. Jeśli zawsze masz coś w zapasie, to rzadziej. Losowość jest cechą Champions of Midgard. Jesli jej nie akceptujesz, to gra Cie zirytuje.
Dziękuję!

W takim razie odpuszczam. Zagram jak wyjdzie i jeśli się spodoba- kupię. :)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: Marx »

Porównując oba tytuły, trzeba dodać, że wyprawy w Raiders of the North Sea to taka pewna formalność: płacimy surowce, czasem tracimy wikinga i w zamian otrzymujemy inne surowce i punkty, przy części jest dodatkowy rzut kością by określić liczbę zdobytych punktów. Tutaj fajne combo można wykreslić dzięki zwerbowanym wikingom. W Championsach jest ciekawiej ze względu na kości wojowników, a w przypadku wypraw za morze - dodatkowym elementem niepewności są karty podróży. Stąd więcej ekscytacji czerpałem z wypraw w tej drugiej grze. Cięzko w sumie mówić o walce w przypadku Raiders of the North Sea .
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: Chaaber »

Czacho dodatkowe karty to exclusive dla wspieram.to jak mniemam. Nie kłóci się to trochę z tym, że ludzie bez wspieraczki dostaną grę w słabszej wersji? Nie atakuję, po prostu pytam. Z tego co mówiliście, miało być to zrobione w takim klimacie, że kupujący po akcji dostaną taką samą rozgrywkę jak wspierający. Jeśli nie mają tych kart, to moim zdaniem jednak minimalnie, ale ich rogrywka jest uboższa. Plansze pomocy są jak najbardziej w duchu waszych zapowiedzi, ładniejsze komponenty też by były. Więcej kości etc., ale dodatkowe karty chyba jednak troszkę się gryzą.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: malekith_86 »

w Keyflower będą dodatkowe kafle
one też urozmaicają rozgrywkę
moim zdaniem jeśli coś nie wprowadza jakiejś kompletnie nowej mechaniki to moim zdaniem coś takiego nie kłuci się z tym co pisali wcześniej

zresztą coś takiego jak najbardziej zachęca do wspierania
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Champions of Midgard

Post autor: Czacha Games »

Przeczytajcie dokladnie cele w naszej kampanii. Cele do numeru 6 bedą zarowno dla wspierajacych jak i w normalnej sprzedaży po wapieram. Cele tylko na wspieram.to z taką pieczątka są exclusivami tylko dla wspierajacych - tych rzeczy w sprzedaży poza wspieram nie bedzie. To takie podziekowanie dla Was i bonus zeby zachecic do kupowania na wspieram a nie po kampanii w sklepach. Generalnie idea crowdfundingu jest dla indywidualnych wspierajacych-tak dziala kickstarter i tez stamtad musielismy usunac pakiety dla sklepow. Jesli sklepy chca miec gre ze wszystkimi wypasami niech wespra projekt podczas kamapnii. Dla sklepow to tez jest bonus bo beda mogly sprzedawac wersje exclusive na poczatku. W kazdym razie jesli chodzi o karty dodatkowe + pomoc gracza to beda we wszystkich produkowanych egzemplarzach jesli sie ufunduja.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: Chaaber »

Dobra, to brzmi sensownie, czekam na ujawnienie tamtych celów i oglądam jak kampania rośnie.
ODPOWIEDZ