Champions of Midgard / Wojownicy Midgardu (Ole Steiness)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: Szaweł »

Czyli mam rozumieć, że Najeźdźcy i Champions'i to dwie baaaaaardzo podobne gry? Napalony byłem na ten tytuł, ale widzę, że chyba bez sensu jest posiadanie obu?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: Marx »

Moim zdaniem nie są to bardzo podobne gry. Owszem są pewne wspólne punkty: temat, worker placement, wyprawy, ale sama rozgrywka się rożni. Zerknij na filmiki z rozgrywki, aby poznać lepiej zasady. W razie wątpliwości pytaj :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: crsunik »

Eeeee to dwie kooooooooompletnie różne gry. Łączy je tylko klimat (wikingowie) i typ gry (euro).

W Championsach wysyłasz workerow by zdobyć wojowników (kostki) i wysyłasz kostki by pokonać monstra i zdobyć trofea (karty w odpowiednich kolorach + złoto ). To jak Ci pójdzie podczas walki z monstrami zależy od rzutu wojami (kostkami) i statystykami potwora. Jak źle rzucisz to tracisz kości i zbierasz od nowa ekipę. Możesz zdobyć karty które pozwolą modyfikować rzuty. Masz też ukryte cele, które punktują (zbierz 3 czerwone trofea, miej najwięcej żółtych trofeów itp.)

W Najeźdzcach wykonujesz akcje w zależności od posiadanych workerow i kart, wynik akcji zależy od tego gdzie wyślesz workera.

Champions to worker placement gdzie twistem są kostki wprowadzające losowość w walce.

Najeźdzcy to worker placement gdzie twistem jest to, że nie masz stricte swoich workerów tylko dana pula jest w ciągłej rotacji. Kości nie stwierdzono.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: Marx »

Kość się pojawia jedynie przy punktowaniu za najazdy na niektóre lokacje, ale to drobny szczegół.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: Szaweł »

Dzięki za rady już chyba wiem co robić... Biedny portfel...

Korzystając z okazji proponuję bojkot WT jeśli nie zaczną informować o nowych akcjach minimum 6 miesięcy przed startem, coby się zeszłoroczny kwiecień czy maj nie powtórzyły ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Champions of Midgard

Post autor: Czacha Games »

Na stronie kampanii http://www.wspieram.to/wojownicymidgardu do pobrania nowa wersja polskiej instrukcji. Jest to wersja 3 ze sporymi wyjasnieniami zasad, dzialania kafelkow i kart. Całosc powiekszona o 4 strony w stosunku do instrukcji pierwotnej z 1 i 2 oryginalnego druku. Przy okazji zachecamy do wsparcia projektu.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: Rocy7 »

Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Champions of Midgard

Post autor: Czacha Games »

Witajcie,

przed nami ostatni weekend kampanii. Dotychczas udało się ufundować grę, odblokować wszystkie karty promo oraz pierwszy cel TYLKO NA WSPIERAM.TO.
Serdecznie Wam dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w naszą kampanię.

link do kampanii: http://www.wspieram.to/wojownicymidgardu

Do odblokowania pozostało jednak jeszcze kilka "gadżetów", które po ufundowaniu znajdą się tylko w kopiach gier wspierających - nie trafią do sprzedaży regularnej. Powalczmy zatem wspólnie o nie i sprawmy, aby polska edycja była najefektowniejszą na świecie!!!



Obrazek
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: Andarist »

Az dziwne, ze jeszcze nikt nie napisal - https://www.kickstarter.com/projects/15 ... expansions :)
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: josiu »

Czy ktoś z dobrych ludzi mógłby w przybliżeniu napisać jaki rozmiar ma plansza? Zamówiłem grę i nie wiem czy kupować nowy stolik, bo plansza wydaje sie ogromna ;)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: kaszkiet »

Jest spora. Około 76x52 cm.
Do tego dochodzą jeszcze plansze graczy, ale już nie za duże - niecałe 15 na niecałe 9 cm.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: josiu »

Dzięki dobry czlowieku. Wydawało mi się,że jest jeszcze większa, więc spoko. Mimo,że czytałem ,że na dwóch graczy działa słabiej zaryzykowałem ze wzgledu na żonę, która uwielbia serial o Wikingach i lubi gry z wagi średnio zaawansowanych więc powinno przypasować.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: josiu »

Żona po pierwszej rozgrywce jest zauroczona grą. Ktoś wie kiedy i czy będzie dodatek w naszym języku i co w wnosi do rozgrywki?
Ostatnio zmieniony 09 sie 2017, 21:14 przez josiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 479 times
Kontakt:

Re: Champions of Midgard

Post autor: crazygandalf »

Będą dwa dodatki na wspieram.to. Planowane na jesień.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: kaszkiet »

Czacha niedawno napisała, że kampania ma ruszyć na początku września.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: josiu »

Właśnie poprzeglądałem trochę na YT zagraniczne filmiki na temat dodatków i powiem jedno. Czacha róbcie kampanię już dziś, bo te dodatki są mega i chce się grać.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: kaszkiet »

Też mam w stosunku do nich spore oczekiwania i liczę na to, że z gry dobrej zrobią bardzo dobrą.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: josiu »

Ja się tu pytam o dodatki,a wczoraj na FB Czachy były informacje i nawet okładki pokazali...
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: Luke555 »

Kupiłem mimo pewnych obaw bo pojawiły sie opinie iż mechanika podobna do Epoki kamienia, ale zagrałem kilka razy i przyznam, że niewiele wspolnego ze wspomnianą grą. Ogólnie mam przyjemne odczucia - świetnie wykonana, dopracowana plansza, duzo rozmaitych wrogich stworów, sporo decyzji. Karty stworów moglyby byc troche grubsze, a meple - bardziej wikińskie ale mozna je latwo zastąpic - użyje do tego figurek z Blood rage.
Generalnie dobra , wizualnie dopieszczona gra, proste zasady - zaleta jesli akurat nie ma sie ochoty bądz czasu aby spedzic np. ponad 2 godz. nad jakimś innym cięższym tytulem . Myśle, że nie ma obaw o regrywalność a zapowiedziane polskie dodatki na jesień wydają sie być dobrym pomysłem - szczególnie ten dodatek Valhalla.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: misioooo »

Luke555 pisze:Kupiłem mimo pewnych obaw bo pojawiły sie opinie iż mechanika podobna do Epoki kamienia, ale zagrałem kilka razy i przyznam, że niewiele wspolnego ze wspomnianą grą. Ogólnie mam przyjemne odczucia - świetnie wykonana, dopracowana plansza, duzo rozmaitych wrogich stworów, sporo decyzji. Karty stworów moglyby byc troche grubsze, a meple - bardziej wikińskie ale mozna je latwo zastąpic - użyje do tego figurek z Blood rage.
Generalnie dobra , wizualnie dopieszczona gra, proste zasady - zaleta jesli akurat nie ma sie ochoty bądz czasu aby spedzic np. ponad 2 godz. nad jakimś innym cięższym tytulem . Myśle, że nie ma obaw o regrywalność a zapowiedziane polskie dodatki na jesień wydają sie być dobrym pomysłem - szczególnie ten dodatek Valhalla.
Jest podobna do Epoki :)
1. Są kości
2. Jest plansza
3. Są proste, przystępne zasady do wyjaśnienia w kilka minut
4. Nadaje się jako "gateway" do wciągania w planszówki - ze względu na losowość gracz niedoświadczony też ma szansę wygrać :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Champions of Midgard

Post autor: pegzi »

Nasza Recenzja Wojowników Z Midgardu

Wojownicy Midgardu to niezwykła gra o bardzo popularnej ostatnio tematyce Wikingów. Tym razem przyjdzie nam stanąć w obronie wioski przed hordami potworów, zarówno tymi z północy, jak i tymi z południa. Euro spotkało się z przygodą, co z tego wyszło – zobaczcie sami.

http://dicelandblog.pl/recenzja-28-wojownicy-midgardu/
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Champions of Midgard

Post autor: Czacha Games »

Już na początku września zapraszamy Was do kampanii na wspieram obu dodatków: Mroczne Góry oraz Valhalla.

Obrazek
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: josiu »

Czekam na te dodatki,tylko... gdzie ja to wszystko pomieszcze na stole hehe. Pytanie czy oba dodatki sie łączą,czy lepiej grać tylko z jednym?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: misioooo »

josiu pisze:Czekam na te dodatki,tylko... gdzie ja to wszystko pomieszcze na stole hehe. Pytanie czy oba dodatki sie łączą,czy lepiej grać tylko z jednym?
Łączą się. Góry w zasadzie dodają więcej tego, co już w grze jest - 5 gracza i małą planszę z górami, które można zwiedzać i walczyć z monstrami (tak samo jak monstra za oceanem).
Valhalla już dodaje nowe mechaniki, nowe rodzaje kości i nawet umierający wikingowie mogą być przydatni czy wręcz celowo uśmiercani, aby powrócili z Valhalli jako koksy :twisted:

Zatem wg mnie: Mroczne Góry jak chce się grać na 5 graczy. W przeciwnym wypadku można pominąć. Valhalla - hell yeah! Najlepiej zgarnąć komplet, bo pewnie cena będzie atrakcyjna :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: kaszkiet »

Wydaje mi się że warto wziąć oba nie tylko dla piątego gracza, ale i dla większej różnorodności - z tego co kojarzę, poza kartami w obu dochodzą nowe rodzaje kości wojowników.
ODPOWIEDZ