Champions of Midgard / Wojownicy Midgardu (Ole Steiness)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Bary »

Kurczę, nie brzmi to dobrze. Podstawka bardzo mi podeszła i poważnie zainteresowałem się dodatkami, ale ostudziliście mój zapał.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: kaszkiet »

Moim zdaniem te różnice nie wpływają znacząco na rozgrywkę, co nie zmienia faktu że jest to amatorka i niestety mocno hobbystyczne podejście do wydawania gier, co cechuje niejedno polskie wydawnictwo.
Ja tą kampanią zakończyłem przygodę z polskim crowdfundingiem.
Natomiast jestem po lekturze instrukcji i dodatki zapowiadają się rewelacyjnie.
W weekend powinienem zagrać.
tomasz86
Posty: 104
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: tomasz86 »

Właśnie te różnice wpływają na rozgrywkę. Już na wstępie widzisz co będzie na rewersie. NIe kumam naprawdę tego zagrania., Cały świat ma opóźnienie, trudno, lepiej poczekać ale mieć wszystko jak reszta świata. Tylko narasta liczba zwolenników NIE wspierania. Lepiej zapłacić te 30 zł więcej a wiedzieć jaki będzie finalny produkt.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Gromb »

Niestety różnice wpływają na rozgrywkę. Różnice w promieniach naroży można zniwelować sztywnymi koszulkami (dodatkowy koszt). W dodatku muszą być to koszulki kolorowe. Karty mają inny bardziej intensywny kolor rewersu. Za to na małych kartach ilustracje na rewersie są przeskalowane względem kart z podstawki. Nie widać tego od razu, ale jak się już raz zauważy różnice to chcąc nie chcąc człowiek zwraca na to uwagę. Elementy gry są do naprawienia. Szkoda.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Olbagamar »

Dorzucę swoje 3 grosze. Grałem ostatnio w Wojowników Midgardu z oboma dodatkami i rzeczywiście różnice są widoczne gołym okiem między podstawką a dodatkami. Jednak według mnie nie wpłynęło to w żaden sposób na grę w trakcie rozgrywki, przynajmniej jak ja grałem nie widziałem, żeby to, ze dostrzegam, że coś jest z dodatku, jak jest zakryte, zmieniło w jakiś sposób moją taktykę itp. Pytałem się znajomych jak oni to widzą i też doszli do tych samych wniosków. Jedynie puryści i zatwardziali wyznawcy pełnej kompatybilności dodatków z podstawką będą się burzyć, dla reszty nie będzie to miało znaczenia.

Chyba, że ktoś mi wytłumacz\y jak te różnice negatywnie wpływają na przebieg rozgrywki to oddam honor.
tomasz86
Posty: 104
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: tomasz86 »

Zgrałeś jedną partię? Super! Zuważ że są różnice w kolorach kart i odrazu widać czy karta będzie z dodatku. Karty trolli, draugrów i innych które trzeba wtasować do podstawki. Możemy "wylosować" to co nam wygodnie. Widząc jaki pojawi się w następnej kolejce można przygotować się i zająć Długi Dom Jarla, żeby przejąć najszybciej najmocniejszego Trolla, a potem można spokojnie zdobywać pod niego armię. Tak samo ma się sytuacja z kartami dającymi "ukryte" cele. Kolejną kwestią jest brak drugiego znacznika z kompletu dodatkowych znaczników. Karty handlu, karty mini tak samo (Przeznaczenia, Runów. Handlarza (z dodatkowych celów) maja inne przycięcia narożników, Pewnie znajdzie się jeszcze parę rzeczy.

Czy za to płaciłem żeby widzieć te różnice, po to jest gra żeby cieszyła okoa nie żebym teraz myślał czy mogę patrzeć bo zobaczę różnicę? Czy mam teraz losować z zamkniętymi oczami?

Dlatego są wydruki wszystkich edycji w jednym miejscu, żeby zapewnić powtarzalność i jednolitość.

Wydawca zmienił warunki nie pytając mnie o zgodę, nie taki produkt miałem otrzymać. Czy jak kupujesz telewizor to chciałbyś mieć wypalone piskele? Przecież tego nie widać prawda? Tylko po tygodniu widzisz te ciemne plamki cały czas i się wkurzasz bo dostałeś wybrakowany produkt. Z grą jest tak samo.
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Olbagamar »

Rozumiem co piszesz i kumam jaki może mieć to wpływ, ale powiem ci szczerze, uważam, że 90% graczy nie będzie zwracać uwagi na to, czy następny troll jest z dodatku. Przynajmniej ja i moi znajomi nie zwracaliśmy na to uwagi i nie opieraliśmy naszej strategii wokół tego. Tylko w skrajnych przypadkach wpłynie to mocno na grę i to tylko dla graczy, którzy bardzo dobrze ją znają, są taktykami i rozpatrują na kilka ruchów do przodu, w takim przypadku polecam Szachy a nie Midgard. Mi te różnice nie przeszkadzają i w żaden sposób nie zmieniają rozgrywki i zagrałem więcej niż 1 grę i w żadnej nie myślałem tak jak ty, nie analizowałem czy następny będzie z dodatku, w dłuższej perspektywie liczy się co jest na planszy;)

Masz rację, że gra powinna być spójna z dodatkami i jest to ogromne zaniedbanie Czachy, tylko ,że nie ma co rozdzierać szat, to tylko gra:) Jako protest po prostu nie kupuj następnych gier Czachy i będziesz miał satysfakcję. Ja grałem już w sporo gier z takimi mankamentami i to takimi gdzie miało to znaczenie dużo większe, więc nie reaguję tak negatywnie, bo jakoś przechodzę nad tym do porządku dziennego. Liczy się fan z gry, a w przypadku Midgardu ta niekompatybilność między dodatkami, a podstawką mi w żaden sposób go nie psuje.

Jak ci to przeszkadza to zwróć się o zwrot kasy od czachy, z uwagi na mankamenty otrzymanego produktu. Chyba powinni oddać;)
tomasz86
Posty: 104
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: tomasz86 »

Towar jest niezgodny z opisem i koniec tematu. I nie jest to tylko gra bo to są Nasze pieniądze i produkt powinien być inny. Na siłę próbujesz udowodnić że nic nie przeszkadza i jest super. Nie jest. I nie pisz że grałeś ze znajomymi i na nic nie patrzyliście, bo mnóstwo ludzi to wzrokowcy i jeśli cos jest inne to to widać.
Nie pisz że 90% graczy bo to bzdura wyssana z palca jak sondaże stacji telewizyjnych. Wystarczy sprawdzić komentarze na wspieram.to. Narazie cisza bo Czacha obiecała że "spóbują" wydrukować karty poprawione. Tak , postaram się zwrócić produkt i kupie wersję angielską.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: RUNner »

Zagrałem i po pierwszej partii moje odczucia są bardzo korzystne. Graliśmy w dwie osoby, więc na planszy nie było tłoku, ale i tak rywalizowaliśmy o dostęp do pól. Udane połączenie gry euro z kostkami. Klimat całkiem wyczuwalny. Wydaje mi się, że gra znacznie lepiej będzie działać na 3-4 osoby, ale spokojnie można grać w dwójkę. W mechanice nie ma niczego odkrywczego, ale jest to solidna pozycja, a do tego czas rozgrywki też jest bardzo przystępny. Nasza pierwsza partia trwała nieco ponad godzinę.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Garvv
Posty: 55
Rejestracja: 03 sty 2017, 19:56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Garvv »

Czy wydawnictwo poprawiło już karty z dodatków? Zastanawiam się nad kupnem całego zestawu a nie chce mieć gry z błedami.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Marx »

Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 969
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: Leinadus »

Garvv pisze: 02 wrz 2018, 10:02 Czy wydawnictwo poprawiło już karty z dodatków? Zastanawiam się nad kupnem całego zestawu a nie chce mieć gry z błedami.
No i oficjalne stanowisko Czachy w sprawie dodatków Wojowników Midgardu
kafelki są poprawione, po naszej analizie zdecydowaliśmy że różnice w kolorze kart nie wpływają na rozgrywkę, dlatego nie zostaną przedrukowane
wątpliwym elementem były kafle, które zostały przedrukowane i wysłane wspierającym, a także dodawane do wersji sklepowej, o kartach napisałem wyżej, nie będzie ich przedruku
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Champions of Midgard (Wojownicy Midgardu)

Post autor: grzemek »

kafelki są poprawione, po naszej analizie zdecydowaliśmy że różnice w kolorze kart nie wpływają na rozgrywkę, dlatego nie zostaną przedrukowane
wątpliwym elementem były kafle, które zostały przedrukowane i wysłane wspierającym, a także dodawane do wersji sklepowej, o kartach napisałem wyżej, nie będzie ich przedruku

...wystarczy do tego suszarka. :twisted:
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Champions of Midgard / Wojownicy Midgardu (Ole Steiness)

Post autor: zix »

" różnice w kolorze kart nie wpływają na rozgrywkę"
Oni chyba w inną grę grali tymi kartami...

Wydrukowali grę z błędami, które potwierdzili drukarni i teraz miejmy sobie problem.

Wstyd! Jak głęboko można mieć klientów, dzięki którym wypuściło się grę do sklepów!

Czacha - jesteście najgorszym wydawnictwem.
Konkurencja przynajmniej przyznaje się do błędu i zwróca pieniądze, a Wy nie macie jaj by zamieścić oficjalne stanowisko na wspieram.

Ja czuję się oszukany - będę poświęcał kilka minut by serdecznie nie polecać tej firmy innym.
Garvv
Posty: 55
Rejestracja: 03 sty 2017, 19:56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Champions of Midgard / Wojownicy Midgardu (Ole Steiness)

Post autor: Garvv »

Ja też raczej będe odradzał kupowanie i wspieranie gier czachy patrzac jak działa ich PR w mediach społecznościowych. Wstyd...
I w dodatku wielka szkoda bo miałem chrapkę na cały zestaw Wojowników a tu okazuje się, że albo wersja Ang albo będe musiał obejść się smakiem.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Champions of Midgard / Wojownicy Midgardu (Ole Steiness)

Post autor: Largo »

Chciałbym zakupić Wojowników Midgardu, ale z tego co widzę najlepiej odrazu zainwestować w wersję angielską tak? Na pewno będę chciał dokupić dodatki, a czytam, że wersja PL jest skopana pod kilkoma względami. Prosiłbym o radę i ewentualnie namiar, gdzie najlepiej zaopatrzyć się w wersję angielską :-)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Champions of Midgard / Wojownicy Midgardu (Ole Steiness)

Post autor: Largo »

Jest opcja żeby dostać, gdzieś w Polsce jarl edition tej gry? Ewentualnie ktoś z was zamawiał ją skądś?
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 860
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Champions of Midgard / Wojownicy Midgardu (Ole Steiness)

Post autor: konradstpn »

Czy ktoś mógłby podać na czym polega różnica między edycją wspieram.to a zwykła jeśli chodzi o Mroczne Góry ?
Gram, więc jestem.
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Champions of Midgard / Wojownicy Midgardu (Ole Steiness)

Post autor: tomg »

Czy ktoś ma pojęcie czy jest szansa że w przyszłości będzie dodruk tej gry (wersja polska) ? Ceny na rynku wtórnym sa wygórowane. Czy był jakiś precedens że Czacha zrobiła dodruk gry po kilku latach ?
TuriGuliano
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2020, 09:13
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: Champions of Midgard / Wojownicy Midgardu (Ole Steiness)

Post autor: TuriGuliano »

Wątpię w to, aby pojawił się dodruk... Po pierwsze wychodzi teraz od Portalu Reavers of Midgardu (podobno podobna gra), a po drugie Czacha jakoś chyba dodruków nie robi...
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4470
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1100 times

Re: Champions of Midgard / Wojownicy Midgardu (Ole Steiness)

Post autor: garg »

TuriGuliano pisze: 14 sie 2020, 08:41 Wątpię w to, aby pojawił się dodruk... Po pierwsze wychodzi teraz od Portalu Reavers of Midgardu (podobno podobna gra), a po drugie Czacha jakoś chyba dodruków nie robi...
Dementuję - zupełnie niepodobna :) . Po prostu druga część cyklu, ale inne mechanizmy, inna dynamika i inne odczucia z rozgrywki.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Champions of Midgard / Wojownicy Midgardu (Ole Steiness)

Post autor: scarletmara »

Czy ktoś ma jakieś podejrzenia skad nagle taki wysyp na rynku wtórnym Wojowników Midgardu ? Obserwuję od ponad roku rynek pod kątem tej gry i przez ten czas pojawiał sie gdzies tam czasem 1 egzemplarz raz na kilka miesięcy oczywiście w odpowiedniej cenie, teraz nagle w ciagu mioesiąca z 6 ofert sprzedaży wyhaczyłam. Oczywiście cena nadal zaporowa ale juz mi się ta cena przez rok chyba na tyle opatrzyła, że zaczęłam się zastanawiać nad kupnem na prezent pod choinkę szczególnie, że mojemu M. przez ten rok sie nie odwidziało i nadal chce te gre mieć. Tylko nie chciałabym teraz wybecalić 300zł prawie zeby za 2 miechy sie dowiedzieć, że jakis dodruk czy cos w ten deseń będzie. Ktoś coś wie ? Skąd ten wysyp ?
olo_marcin
Posty: 52
Rejestracja: 03 lut 2019, 14:39
Lokalizacja: Nowe Warpno / Szczecin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 8 times

Re: Champions of Midgard / Wojownicy Midgardu (Ole Steiness)

Post autor: olo_marcin »

Witam mam pytanie do tych użytkowników forum co mają kompletną edycję wojowników (podstawka + 2 dodatki) warto inwestować w polską wersję z tymi wszystkimi błędami co Czacha popełniła, czy też iść w wersję angielską gdzie tekstu jest jak na lekarstwo, ale za to druk jest spójny pod względem kolorystycznym itd . Dziękuje z góry za odpowiedź
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Champions of Midgard / Wojownicy Midgardu (Ole Steiness)

Post autor: krisow »

Zależy od indywidualnego podejścia, mi osobiście zupełnie nie przeszkadzają te błędy.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4470
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1100 times

Re: Champions of Midgard / Wojownicy Midgardu (Ole Steiness)

Post autor: garg »

Grałem wielokrotnie, zawsze ze wszystkimi dodatkami i ani razu nawet przez myśl mi nie przeszło, że coś jest nie tak w trakcie rozgrywki. Owszem - widzę różne rozmiary kafli i drobne różnice w kilku miejscach, ale jedyny moment, gdzie mogłoby to mieć znaczenie, to karty, a tego podczas rozgrywki nigdy nie zauważaliśmy. Zaś kafle wybiera się przed grą (można losować, czego nigdy nie robiliśmy) i leżą potem odkryte na stole, więc co miałyby mi przeszkadzać różnice w rozmiarze czy odcieniu?

Wiem, uwielbiam tę grę i mogę być nieobiektywny :) .

Rozumiem, jeśli komuś takie różnice przeszkadzają. Moja opinia jest jednak taka, że nie ma to żadnego znaczenia dla przyjemności czerpanej z rozgrywki.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
ODPOWIEDZ