Czas Cthulhu / Reign of Cthulhu (Matt Leacock, Chuck D. Yager)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Pandemic: Reign of Cthulhu / Czas Cthulhu (Matt Leacock, Chuck D. Yager)

Post autor: RUNner »

Po roku odświeżam temat :)
Kupiłem, zagraliśmy i na razie gra zostaje w kolekcji. Co się dzieje gdy postać jest niepoczytalna i musi rzucić kością? Rozpatruje tylko wynik z dostawieniem kultystów? Instrukcja ma sporo chaosu i błędów. Nie wiem jakim cudem Lacerta potrafiła perfekcyjnie wydać 1000 razy bardziej złożonego Mage Knighta, by po prostu przewalić takiego fillera jak Pandemic. Nie ogarniam tego...
Co do samej gry, to jest ok. Nie urywa głowy złożonością i obsługą mechaniki. Wszystko idzie bardzo płynnie na dwóch graczy. Jest co robić na planszy i nawet czuć lekki klimat Cthulhu.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Pandemic: Reign of Cthulhu / Czas Cthulhu (Matt Leacock, Chuck D. Yager)

Post autor: mikeyoski »

Przecież jest to opisane w instrukcji. Wydaje mi się, że jasno i klarownie. A, że nie łopatologicznie?

Niepoczytalny dalej rzuca kością nie biorąc pod uwagę tych wyników, które by miały wpływ na jego poczytalność.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Pandemic: Reign of Cthulhu / Czas Cthulhu (Matt Leacock, Chuck D. Yager)

Post autor: jrz8888 »

Niedawno odświeżono wersję i znów trafiła do sprzedaży. Przymierzam się do zakupu, ale targają mną wątpliwości. Nigdy nie grałem w żadnego Pandemica i to miałby być pierwszy. Jak wrażenia fanów serii?
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Pandemic: Reign of Cthulhu / Czas Cthulhu (Matt Leacock, Chuck D. Yager)

Post autor: Elemenek »

jrz8888 pisze: 18 sty 2021, 17:41 Niedawno odświeżono wersję i znów trafiła do sprzedaży. Przymierzam się do zakupu, ale targają mną wątpliwości. Nigdy nie grałem w żadnego Pandemica i to miałby być pierwszy. Jak wrażenia fanów serii?
To jest Pandemic tylko w przebraniu przedwiecznych :) Klimatyczna, fajne figurki, ladne grafiki kart jak i planszy. Zasady proste, ale dajace mozliwosc obrania roznorodnych strategii. Szybki setup, rozgrywka okolo 1h. Kooperacyjna gra, gdzie glowna os rozgrywki to zbieranie odpowiednich setow i poruszanie sie po mapie wykorzystujac punkty akcji. Jesli klimat Ci pasuje to bierz, nie powinienes byc rozczarowany. Pamietaj jednak ze do zwyklego Pandemica wyszlo sporo dodatkow, a do tej wersji nie ma zadnego rozszerzenia. Stad tez watpliwosci o regrywalnosc w porownianiu do klasycznej wersji.
Inglorion
Posty: 48
Rejestracja: 24 lip 2013, 18:52
Has thanked: 33 times
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic: Reign of Cthulhu / Czas Cthulhu (Matt Leacock, Chuck D. Yager)

Post autor: Inglorion »

jrz8888 pisze: 18 sty 2021, 17:41 Niedawno odświeżono wersję i znów trafiła do sprzedaży. P
Na czym konkretnie polega to odświeżenie?
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Pandemic: Reign of Cthulhu / Czas Cthulhu (Matt Leacock, Chuck D. Yager)

Post autor: jrz8888 »

Inglorion pisze: 18 sty 2021, 20:20
jrz8888 pisze: 18 sty 2021, 17:41 Niedawno odświeżono wersję i znów trafiła do sprzedaży. P
Na czym konkretnie polega to odświeżenie?
Zdaje się, że pojawił się dodruk.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Pandemic: Reign of Cthulhu / Czas Cthulhu (Matt Leacock, Chuck D. Yager)

Post autor: Elemenek »

Tak jest dodruk. Nie ma żadnej informacji na temat zmian w zawartości. Zakładam że autorowi chodziło że odświeżona wersja czyli Pandemic w klimacie Lovecrafta.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2817
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Pandemic: Reign of Cthulhu / Czas Cthulhu (Matt Leacock, Chuck D. Yager)

Post autor: Gromb »

Nie jestem pewien, czy nie było jakiegoś babola w instrukcji w poprzednim wydaniu. Wtedy odświeżona edycja nabiera sensu :wink:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Pandemic: Reign of Cthulhu / Czas Cthulhu (Matt Leacock, Chuck D. Yager)

Post autor: mikeyoski »

Były dwa babole na kartach. Tłumacz nie był fanem Lovecrafta ;-) Jeśli ktoś psychofanem jego twórczości nie jest, to pewnie nawet nie zauważy ;-)
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Pandemic: Reign of Cthulhu / Czas Cthulhu (Matt Leacock, Chuck D. Yager)

Post autor: vader777 »

Witam Cthulhu Pandemia to druga gra w tym systemie w którą zagrałem(po upadku Rzymu),i szczerze jest chyba lepsza od tamtej.
Po pierwsze klimat,figurki super,i szybkość rozgrywki.
Odsłanianie kolejnych przedwiecznych świetnie odzwierciedla upływ czasu.
Na razie 7-8 /10 bo jestem dopiero po jednej rozgwyce.
Grem
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2023, 10:07

Re: Pandemic: Reign of Cthulhu / Czas Cthulhu (Matt Leacock, Chuck D. Yager)

Post autor: Grem »

Cześć wszystkim :)

pierwszy post! Przeglądałem forum i w sumie nie znalazłem miejsca do zadania pytania. Jeżeli któryś z modów uzna, że jest gdzieś lepsze miejsce to proszę o przesunięcie postu:) I z góry przepraszam za zamieszanie.

Wracając do brzegu - otóż mam pewien zgrzyt. Zakupiłem Pandemic: Czas Cthulu i mam problem z planszą.

Edit by grem: Problemu już nie mam. Gra jest świetna i polecam każdemu fanowi Pandemii.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: Pandemic: Reign of Cthulhu / Czas Cthulhu (Matt Leacock, Chuck D. Yager)

Post autor: DarkSide »

mikeyoski pisze: 18 sty 2021, 23:34 Były dwa babole na kartach. Tłumacz nie był fanem Lovecrafta ;-) Jeśli ktoś psychofanem jego twórczości nie jest, to pewnie nawet nie zauważy ;-)
Chodzi ci o te dwie nazwy: "Pieczęć Lenga" i "Pieśń Kadatha" ? :mrgreen:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: Pandemic: Reign of Cthulhu / Czas Cthulhu (Matt Leacock, Chuck D. Yager)

Post autor: Morkai »

Tam są takie wtopy? :shock:
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: Pandemic: Reign of Cthulhu / Czas Cthulhu (Matt Leacock, Chuck D. Yager)

Post autor: DarkSide »

Morkai pisze: 06 mar 2023, 08:20 Tam są takie wtopy? :shock:
Z pamiętnika tłumacza: "Those were the insane days" :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Pandemic: Reign of Cthulhu / Czas Cthulhu (Matt Leacock, Chuck D. Yager)

Post autor: sirafin »

Morkai pisze: 06 mar 2023, 08:20Tam są takie wtopy? :shock:
Tylko jeśli jakimś cudem dorwiesz gdzieś starą wersję od Lacerty, w nowej od Rebela jest OK (karty są opisane w instrukcji, można sprawdzić).
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1929 times

Re: Pandemic: Reign of Cthulhu / Czas Cthulhu (Matt Leacock, Chuck D. Yager)

Post autor: warlock »

Grałem w to raz, lata temu. Ostatnio Czas Cthulhu chodził na dobrych wyprzedażach i stwierdziłem, że trzeba odświeżyć temat ;).

To nie jest gra, która urywa cokolwiek, ale muszę przyznać, że to naprawdę fajny spin-off zwykłej Pandemii. I szczerze mówiąc (porównując do samej gry podstawowej) w tej chwili nieco chętniej usiądę do Czasu Cthulhu niż zwykłego bazowego Pandemica. Wizualnie gra prezentuje się wyśmienicie. I bardzo podoba mi się tor przedwiecznych, który z biegiem czasu rzuca w nas nowymi wyzwaniami - łamigłówka stale ewoluuje i robi się po prostu bardziej interesująca.

Pod względem mechaniki ciekawszy jest Upadek Rzymu, ale Czas Cthulhu trzyma klimat ;). Jest tu sporo losowości związanej z poczytalnością, ale moim zdaniem mechanika szaleństwa fajnie podbija napięcie podczas partii. Na razie mocne 7/10, z tendencją potencjalnie zwyżkową ;)

Obrazek
Obrazek
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: Czas Cthulhu / Reign of Cthulhu (Matt Leacock, Chuck D. Yager)

Post autor: Mr_Fisq »

Też korzystałem z nieprzyzwoicie niskiej ceny ( i faktu, że brakowało mi do przesyłki ;) )

Z plusów:
- Gra dobrze prezentuje się na stole.
- Mechanizm przebudzania przedwiecznych wydaje się ciekawy (ale losowy...)
- Sensowniej przekazuje się karty niż w Pandemicu.
- Gra dla mnie jest wystarczająco różna od zwykłego Pandemica; podobieństwo na poziomie Star Realms i Star Wars: The Deckbuilding Game, a nie Star Realms i Hero Realms.

Z minusów:
- Na razie wydaje się dużo bardziej losowe niż Pandemic.

Można zagrać. Ja siądę chętniej niż do zwykłego Pandemica (ale tego nie znoszę - przejadł mi się strasznie), ale nie będę specjalnie proponował. Takie 6/10. Może na więcej badaczy niż dwóch byłoby ciekawiej (tylko w takim składzie grałem).


Jak oceniacie trudność i skalowalność?
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ