Masmorra: Dungeons of Arcadia (D. Alves, P. Matheus, E. C. Neto)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: olsszak »

Z Gameplaya wynika, że jesteś z jednej gildii i de facto nie możesz się atakowac nawzajem bezpośrednio, ale można zesłać komuś potworka, zastawić pułapkę czy też zabrać np. punkt doświadczenia.
Tyle widziałem w trakcie przykładowej rozgrywki na stronie KS.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Azriel »

Czy nie posiadając Arcadia Quest coś się traci przy Masmorze?
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: lynwith »

Azriel pisze:Czy nie posiadając Arcadia Quest coś się traci przy Masmorze?

Z tego, co zrozumiałem to jedynie możliwość przeniesienia bohaterów z AQ do Masmorry i na odwrót :P
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Azriel »

lynwith pisze:Z tego, co zrozumiałem to jedynie możliwość przeniesienia bohaterów z AQ do Masmorry i na odwrót :P
Własnie wszędzie piszą o możliwości użycia postaci z Masmorry w AQ, ale nie widziałem informacji na temat kompatybilności w druga stronę.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Gizmoo »

Azriel pisze:
lynwith pisze:Z tego, co zrozumiałem to jedynie możliwość przeniesienia bohaterów z AQ do Masmorry i na odwrót :P
Własnie wszędzie piszą o możliwości użycia postaci z Masmorry w AQ, ale nie widziałem informacji na temat kompatybilności w druga stronę.
Będzie pewnie kreator do zrobienia sobie samemu kart postaci z AQ do Masmorry. Na BGG jest kapitalny kreator do postaci AQ, więc prędzej czy później - jak nie powstanie oficjalny - to powstanie fanowski.
Azriel pisze:Czy nie posiadając Arcadia Quest coś się traci przy Masmorze?
Nie posiadając Arcadia Quest moim zdaniem dużo tracisz... Bo nie posiadasz zarąbistej gry :D Ale mnie nie słuchajcie - ja jestem fanboyem AQ.
karawanken pisze:Więc każdy samodzielnie. Coś jak Arcadia? Kurcze akurat tyle mam na coś innego odłożone.
Kompletnie nie jak AQ. To dungeon crawler, gdzie każdy sobie rzepkę skrobie. Będąc złośliwym - możesz komuś psuć szyki, żeby miał pod górkę i zdobył mniej punktów. AQ to taki prosty PVP skirmish na planszy. Każdy na każdego, a questy realizuje się na zasadzie rywalizacji. No i w AQ nie ma eksploracji, która jest kluczowym elementem w Masmorze.

Jak graliście w Warhammer Quest lub którąś z gier D&D (np. Ravenloft lub Wrath of Ashdarlon) to możecie mieć pewne wyobrażenie czym jest Masmorra. To taki mega uproszczony crawler z dice managementem.
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: olsszak »

Bądźmy szczerzy - pewnie jak to w CMON będzie tylu bohaterów, że naprawdę ich wystarczy :)

Patrząc z boku, nie jako wielki fan AQ, to wspierając tą grę wcale nie tracisz nie posiadając innych części. W sensie jakość rozgrywki nie jest pogorszona. Zyskujesz świetną grę i mnóstwo zabawy.

Jedyne co tracisz nie mając innych części to możliwość grania w inne części ;) Jednak mi osobiście tego nie brakuje.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Azriel »

W takim razie chyba się skuszę ;) AQ akurat nie przypadła mi do gustu. Wiecie może, czy gra będzie się dobrze sprawować przy 2 graczach?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Gizmoo »

Azriel pisze:AQ akurat nie przypadła mi do gustu. Wiecie może, czy gra będzie się dobrze sprawować przy 2 graczach?
W AQ we dwie osoby moim zdaniem nie da się grać. Ta gra powinna mieć napisane na pudle WYŁĄCZNIE 4 os. Jak zagrałem we dwie - też mi się nie podobała.

Jeżeli chodzi o Masmorrę, to na razie ciężko ocenić, ale po opublikowanych filmach wygląda, że powinna dobrze działać na dwie osoby.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Azriel »

Gizmoo pisze:W AQ we dwie osoby moim zdaniem nie da się grać. Ta gra powinna mieć napisane na pudle WYŁĄCZNIE 4 os. Jak zagrałem we dwie - też mi się nie podobała.
Jeżeli chodzi o Masmorrę, to na razie ciężko ocenić, ale po opublikowanych filmach wygląda, że powinna dobrze działać na dwie osoby.
W Arcadię w ogóle nie grałem. Po prostu czytając/oglądając gameplay'e gra mi się nie spodobała, więc sobie odpuściłem. Masmorra natomiast kusi, tylko najczęściej grywam w 2 osoby, więc jeżeli w takiej konfiguracji miałaby słabo działać, to dla mnie nie ma sensu brać.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Marx »

Śliczna gra, szata graficzna, a te figurki bajeczne. Zapowiada się na epicki dungeon crawler. Bardzo kusi :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Gizmoo »

Azriel pisze:W Arcadię w ogóle nie grałem. Po prostu czytając/oglądając gameplay'e gra mi się nie spodobała, więc sobie odpuściłem.
Rozumiem, ale po gameplay'u czasami można odnieść mylne wrażenie. Sęk w tym, że AQ została tak zaprojektowana, że gra ma sens wyłącznie w cztery osoby. Przy trzech traci na balansie, a przy dwóch - zamienia się w kompletnie inną grę. Najlepiej spróbować samemu. Ja grałem w różnych konfiguracjach, dlatego wiem jak bardzo ta gra się zmienia przy ilości graczy (i niestety mega słabo skaluje się przy mniejszej liczbie)

Jeżeli chodzi o Masmorrę, to tutaj wydaje się, że nie ma takiej pułapki. Każdy z graczy robi swoje i jedyna rywalizacja może odbywać się na poziomie punktów. Zresztą w pierwowzór - czyli Masmorra de Dados, można było grać nawet solo.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Toudi »

No i za przeproszeniem dupa.. Moj EB pledge sie procesowal (pomimo ze dostalem potwierdzenie zaraz bo zrobieniu) a teraz go nie ma..
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Gizmoo »

Dla nieśledzących kampanii KS:

Poza oficjalną piątką postaci z podstawki, w stretch golach mamy już dodatkowe siedem postaci! W tym Drizzt Do'Urden! (szkoda, że bez Guenhwyvar)

Za chwile zostanie odblokowana ósma dodatkowa postać. Zaczyna więc to wyglądać coraz atrakcyjniej dla miłośników plastiku. ;)

Jedyne co mnie zmartwiło to karty postaci do AQ. Nowe postaci, na pierwszy rzut oka, wydają się strasznie silne i przekombinowane. By nie powiedzieć - przegięte. Mam wrażenie, że są słabo zbalansowane pod względem rozgrywek w Arcadii, na. :(

Ciekawy link do dyskusji na BGG, gdzie ktoś zadał sobie trud analizy rethemingu z oryginalnego Masmorra de DADOS, w arkadiowej Masmorrze:

https://boardgamegeek.com/thread/152892 ... cadia-ks-t
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: olsszak »

Oby tylko nie przeszło zastapienie kostek figurkami potworów, jak niektórzy "krzyczą"... Dzięki kostkom wchodzi ciekawa mechanika, która mi się bardzo podoba :)

Ja nie mam czasu się tam udzielać, ale dla mnie ważniejsze byłby:
1) dodatkowe kafle lochów
2) Kolejne poziomy lochów
3) dodatkowe karty


Widząc białe kości pod nazwą "pets" - spodziewam się, że pojawią się znane z Arcadia Inferno zwierzaki najpewniej jako Add-on.

Przychodzi Wam osobiście coś jeszcze do głowy co można gdzieś pokeskalować? :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Gizmoo »

olsszak pisze:Widząc białe kości pod nazwą "pets" - spodziewam się, że pojawią się znane z Arcadia Inferno zwierzaki najpewniej jako Add-on.
:D To było by to!

Dla mnie nigdy za dużo dobrego staffu, ale byłbym prze szczęśliwy, gdyby dorzucili kilka kafelków większych pomieszczeń, bo na razie jest trochę klaustrofobicznie. No i o ile potwory na kostkach są mega fajnym mechanicznie pomysłem, to nie obraziłbym się na jakieś figurki mega bossów. ;)
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: lynwith »

- Zestaw z jedną lub dwoma dodatkowymi kartami umiejętności dla każdej postaci ( by oprócz kombinowania, którą umiejętność ulepszy przy lvl up był wybór jakie karty z umiejętności w ogóle dobrać do postaci )
- Powiem, że mi znaczniki skrzynek się bardzo podobają i może jakieś plaskikowe pułapki do tego ?
- Więcej kostek z potworami ? No i na figurki tylko i wyłącznie bossów to bym się nie obraził... :P
- Więcej kart skarbów :P
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: janekbossko »

A znajdzie sie ktos pod kogo sie mozna podczepić z zamówieniem? Szczecin zamieszkuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Gizmoo »

@janekbossko Adam zerknij na ogłoszenia w zamówieniach zbiorowych. Warszawa ma już chyba komplet, ale zawsze może ktoś się wycofać (choć na pewno nie ja :D)

A propos kampanii - Drenaż portfela trwa.

Na KS właśnie zaprezentowali pierwszy opcjonalny dodatek. A w nim:

5 dodatkowych postaci (wściekła kung-fu panda!)
5 dashboardów postaci do Masmorry
5 kart postaci do Arcadia Quest
2 tokeny boss monsterów
2 średniej wielkości kafle mapy z niezłymi grafikami dużych komnat (dla pierwszego i drugiego poziomu)

Jedyne, co nie zachwyca - to cena tego zestawu. 25 dolarów (MSRP 30). Trochę dużo jak na tą zawartość. Przy 20 dolarach nie miałbym wątpliwości, czy warto to kupić. A tak - portfel i serce boli. ;)

P.S. Właśnie została odblokowana kolejna postać w stretch golach - Toghor. W następnym golu - dwie kostki z nieumarlakami w tym jakże wielbiony Lord Fang.
zawadz
Posty: 60
Rejestracja: 18 wrz 2007, 14:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: zawadz »

Moje EB też zniknęło w niebycie po 24-godzinnym przetwarzaniu. może jednak ktoś Wrocławia się załapał, żeby zrobić wspólne zamówienie? Póki co zakładam wątek na standardową wersję.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Wallenstein »

Prośba do tych co już mają pledga.

Piszcie proszę o nowe kafle i kostki (które mogłyby być w kolorach poziomów - brązowy/ srebrny) oraz by nie dawali już nowych bohaterów... :D
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: lynwith »

Wallenstein pisze:Prośba do tych co już mają pledga.

Piszcie proszę o nowe kafle i kostki (które mogłyby być w kolorach poziomów - brązowy/ srebrny) oraz by nie dawali już nowych bohaterów... :D

Biorąc pod uwagę CMON to podejrzewam, że prośba by nie dawali nowych bohaterów nic nie da :lol:
Nauczony doświadczeniem z poprzednich kampanii jestem pewien, że całość kampanii jest nastawiona na to by, co dwa progi ujawniać nowego bohatera lub inne figurki xD :P
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Wallenstein »

I dodatkowo z góry wiedzą gdzie dojdziemy. :D
Ale próbować trzeba.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: janekbossko »

Podobają mi soe nowi bohaterowie...bede mial wiecej figurek do Arcadii i dzieki temu zaoszczędze na dokupowaniu pojedynczych sztuk ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: AkitaInu »

A czy po obejrzeniu gameplaya nie macie wrażenia że może być trochę nudno? Nie twierdzę że tak będzie ale trochę się boję o to

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Masmorra: Dungeons of Arcadia [CMON]

Post autor: Skywarden »

Dla mnie Masmorra to całkowity pass. Nie znajduję argumentów, żeby wesprzeć tę kampanię.
Gra jest o 2/3 za droga a sama rozgrywka nie wygląda ani na emocjonującą ani na usprawiedliwiającą ładowanie takiej kasy.
Jak do tej pory każda kampania CMoN wycenia przesyłkę wokół 30 USD - dajmy na to, uda się zejść o połowę (bo ktoś kupi 2 egzemplarz) daje to 2x65USD +30 USD - czyli 80 USD za jeden egzemplarz. Na chwilę obecną ten kontent to po prostu granda.
Tylko dla totalnych maniaków - którzy zamierzają mieć WSZYSTKIE MOŻLIWE figurki do AQ.
Dla przypomnienia - AQ:I to 42 Bonusowe figurki (w tym smok) + 36 w pudełku = 78 figurek i maaaaasa dodatkowej zawartości. Do tego jeżeli także w tym przypadku wykorzystamy drugi pledge, co pozwali podzielić koszty przesyłki na 2 to mamy 115 USD za jeden egzemplarz. Jeżeli będę dysponował 80USD to zdecydowanie wolę dokupić 3x zestaw smoków za 70 USD do AQ:I oraz jeden zestaw woreczków - bo to się akurat przyda w kampanii :).

Porównanie do 115 USD z przesyłką do Others: 7 SINS (też 2xpledge na 2) - to jakieś NIEPOROZUMIENIE.
ODPOWIEDZ