Master of Orion: The Board Game (Ekaterina Gorn, Igor Sklyuev)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Master of Orion na planszy

Post autor: kastration »

Opinie podzielone, choć pisane recenzje co do jakości gry nie są znowu takie złe. Szczerze mówiąc, po kilku grach (oprócz tych wątpliwości) mam ochotę na więcej. Bardzo łatwe do wytłumaczenia, jest nieco decyzji. Nie gram w karcianki zbyt (to błąd statystyczny mojej kolekcji, przynajmniej jeśli chodzi o jakieś klasyczne pozycje), ale tutaj na wprowadzenie czegoś lżejszego w decyzjach, a do pogrania w ramach odświeżenia (dostrzegam też miły związek z tematem) wstępnie jest dobrze. Nie mam specjalnych nadziei, że to będzie jakiś top, bo też dostrzegam ograniczenie pewnych rozwiązań (choćby punktowania), ale myślę, że nieco pogramy. Plus, cena. Jest śmieszna (przynajmniej była niedawno), chyba warto wytestować za takie pieniądze.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Master of Orion: The Board Game (Ekaterina Gorn, Igor Sklyuev)

Post autor: menelobej »

Gra kupiona w czasie mocnych przecen pod koniec 2018 roku, wczoraj w końcu doczekała się pierwszych dwóch rozgrywek. I muszę powiedzieć, że gra się w to naprawdę przyjemnie. Niby nic odkrywczego, ale zasady są dość klarowne i nie ma ich zbyt dużo, rozgrywka jest dynamiczna, wykonanie przyzwoite i jest chęć odegrania się na przeciwniku po porażce. Jeśli ktoś lubi budować silniczki w grach nie powinien się zawieść. Przed zakupem czytałem i oglądałem recenzje, które były dość różne. Tej grze chyba najbardziej zaszkodził tytuł, bo komputerowy pierwowzór to tytuł dość złożony i tak się ta gra mogła kojarzyć i przez to powodować rozczarowanie u doświadczonych graczy i strach u nowicjuszy. Generalne klimat imperiów kosmicznych mógłby być zastąpiony dowolnym innym np. plemion prehistorycznych, ale osobiście lubię tematykę kosmiczną więc mi odpowiada. Szkoda, że nie ma jakiegoś dodatku, choćby z samymi nowymi kartami struktur. Jeśli ktoś ma MoO na półce i nie patrzy na nią tylko przez pryzmat komputerowego oryginału to polecam zagrać i samemu się przekonać co oferuje ta gra. Jeśli ktoś oczekuje natomiast implementacji gry komputerowej to lepiej aby potraktował to jako wprowadzenie do bardziej skomplikowanych gier, które można zaserwować w dalszej części spotkania planszówkowego.
B_i
Posty: 42
Rejestracja: 15 lip 2013, 20:55
Has thanked: 38 times
Been thanked: 10 times

Re: Master of Orion: The Board Game (Ekaterina Gorn, Igor Sklyuev)

Post autor: B_i »

W minionym tygodniu 2 razy wylądowała na stole. Bardzo przyjemna gierka, nie za długa, niezbyt mózgożerna, fajny klimat sci-fi. Przy okazji wywiązała się dyskusja o Star Treku i dowiedziałem sie o Orville, ktory dzięki temu zacząłem oglądać ;)
ODPOWIEDZ