Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

espresso pisze:
Board&Dice pisze:
espresso pisze:Również grałam w Multiuniversum - bardzo przyjemna gra. W tej cenie może to być przebój z kategorii "gra do plecaka". Grafiki rewelacyjne. Zremisowałam z Filipem 8) (sorry, nie uznaję tego wymyślonego na poczekaniu tie-breakera ;) ).
Ależ wszystko było zgodnie z zasadami...które jeszcze tego samego wieczora dopisałem do instrukcji ;D
Tajne dokumenty w laboratorium nie potwierdziły Twojej wersji :!:

Ale muszę przyznać, fajne to laboratorium 8)
Ojtam ojtam ;P

pozdrawiam
Filip
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

espresso pisze:
Board&Dice pisze:
espresso pisze:Również grałam w Multiuniversum - bardzo przyjemna gra. W tej cenie może to być przebój z kategorii "gra do plecaka". Grafiki rewelacyjne. Zremisowałam z Filipem 8) (sorry, nie uznaję tego wymyślonego na poczekaniu tie-breakera ;) ).
Ależ wszystko było zgodnie z zasadami...które jeszcze tego samego wieczora dopisałem do instrukcji ;D
Tajne dokumenty w laboratorium nie potwierdziły Twojej wersji :!:

Ale muszę przyznać, fajne to laboratorium 8)
A ślicznie dziękujemy :)
nasi naukowcy przygotowują więcej niespodzianek
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

Leyout prototypu okazał się na tyle dobry i optymalny jeżeli chodzi o rozgrywkę, że postanowiliśmy go tylko podrasować grafiką :) ci którzy mieli okazję grac pewnie to docenią ;)

Obrazek
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

Za chwilę będziesz musiał wypić miksturę teleportatywną, bo tajne dane puszczasz w świat! To powinno pozostać w tajnym laboratorium :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

misioooo pisze:Za chwilę będziesz musiał wypić miksturę teleportatywną, bo tajne dane puszczasz w świat! To powinno pozostać w tajnym laboratorium :twisted:
Hola hola panie doktorze :) pisaliśmy iż w tajnym laboratorium informacje będą wpadać jako pierwsze a następnie będę upubliczniane (po paru dniach albowiem jesteśmy agencją rządową i musimy upubliczniać badania) :D

Wszystko jest prawnie zabezpieczone ;)
Panczo
Posty: 56
Rejestracja: 29 sty 2016, 15:26
Lokalizacja: Very Dark Place

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Panczo »

wydrukowałem lekko przerobioną wersję bo PL :twisted: takie małe DIY nastąpiło i co? I bardzo przyjemna karcianka ze sporą dawką kombinowania i optymalizowania w każdej turze.
- grę rozkłada się w 2 minuty, tłumaczy w 5 a gra w 20-40 - doskonałe proporcje :)
- zaskoczyła nas lekkość gry ( raczej na plus :wink:) - na początku chwilę trwa zanim się ogarnie karty akcji i przestawi mózg na dość oryginalne ich działanie (szczególnie jeśli w trakcie tury chcesz przejść do innego komputera i tam wykonać jakąś akcję!) ale po tym ma się wrażenie, że w swojej turze mogę zrobić naprawdę dużo i to nadaje grze lekkości, bo każda tura jest małym sukcesem :)
- dodatkowo 3 z 5 komputerów pozwalają na urudnianie innym naukowcom zamykania portali więc jak ktoś lubi negatywną interakcję to jest dla niej miejsce a jednocześnie można to olać i skupić się na własnym celu :)
- mimo że gra jest niewielką karcianką, nie zdziwcie się jeśli zajmie wam sporą część stołu - sam setup zajmuje już trochę miejsca a jeszcze dodatkowo każdy zbiera karty portali i narzędzi przed sobą.

PODSUMOWUJĄC: myślę że w tej cenie, o której mówią chłopaki z BAD, gra oferuje bardzo dużo zabawy toteż czekam na przedsprzedaż ! :mrgreen:

ps1 żal: trochę szkoda że nie ma żadnej tabelki do liczenia punktów na koniec (np. na odwrocie kart naukowców czy cuś), bo przy podliczaniu kombosów w pewnym momencie zapomniałem ile miałem pktów z kart i liczyłem od nowa :). Może w oryginale coś chłopaki wymyślą a jak nie to się dorobi swoją 8)
ps2. pytanie/sugestia: czy w pudełku będzie nadmiar miejsca tak żeby zmieściły się karty w koszulkach?
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: bukimi »

Board&Dice pisze: Planujemy SCD na poziomie 49 zł

[EDIT]
Oczywiście w przedsprzedaży, która rusza za tydzień będzie cena promocyjna.
Jest już przedsprzedaż? 11 kwietnia pisaliście, że za tydzień :twisted: :D
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2016, 11:51 przez bukimi, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

bukimi pisze:
Board&Dice pisze: Planujemy SCD na poziomie 49 zł

[EDIT]
Oczywiście w przedsprzedaży, która rusza za tydzień będzie cena promocyjna.
Jest już przedsprzedaż? :D
Jutro - środa - maks czwartek odpalamy
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Wincenty Jan »

Planujecie przesłać gry do recenzentów? Bardzo mile widziana przykładowa rozgrywka :) jestem bardzo zainteresowany
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1802 times
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Gambit »

Wincenty Jan pisze:Planujecie przesłać gry do recenzentów? Bardzo mile widziana przykładowa rozgrywka :) jestem bardzo zainteresowany
Dobre pytanie :P
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

Wincenty Jan pisze:Planujecie przesłać gry do recenzentów? Bardzo mile widziana przykładowa rozgrywka :) jestem bardzo zainteresowany
To jest super ekstra pytanie :)

Planujemy przesłać wersje finalne do wydruku (albowiem przedsprzedaż oznacza iż jeszcze nie mamy wydrukowanej gry na magazynie :) ).

Recenzje gry można już przeczytać w niektórych miejscach :)
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

A teraz już oficjalnie:

Przedsprzedaż w Polsce startuje tydzień wcześniej niż "worldwide".
Start w czwartek 21 kwietnia a więc już całkiem niedługo.
Wraz z przedsprzedażą Multiuniversum startuje przedsprzedaż nowego druku mat (Space Mat) do Exoplanets.

Pozdrawiam,
Irek
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

Board&Dice pisze:A teraz już oficjalnie:

Przedsprzedaż w Polsce startuje tydzień wcześniej niż "worldwide".
Start w czwartek 21 kwietnia a więc już całkiem niedługo.
Wraz z przedsprzedażą Multiuniversum startuje przedsprzedaż nowego druku mat (Space Mat) do Exoplanets.

Pozdrawiam,
Irek
Irku, będą early-birdy przedsprzedażowe? :) Nie wiem czy szybszej klawiatury nie podłączyć, aby stronę szybciej sobie odświeżać :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

misioooo pisze:
Board&Dice pisze:A teraz już oficjalnie:

Przedsprzedaż w Polsce startuje tydzień wcześniej niż "worldwide".
Start w czwartek 21 kwietnia a więc już całkiem niedługo.
Wraz z przedsprzedażą Multiuniversum startuje przedsprzedaż nowego druku mat (Space Mat) do Exoplanets.

Pozdrawiam,
Irek
Irku, będą early-birdy przedsprzedażowe? :) Nie wiem czy szybszej klawiatury nie podłączyć, aby stronę szybciej sobie odświeżać :)
Będą :)
Będziemy mieli 3 progi cenowe, zamykane po upływie określonego czasu :)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: DarkSide »

Board&Dice pisze:
misioooo pisze: Irku, będą early-birdy przedsprzedażowe? :) Nie wiem czy szybszej klawiatury nie podłączyć, aby stronę szybciej sobie odświeżać :)
Będą :)
Będziemy mieli 3 progi cenowe, zamykane po upływie określonego czasu :)
Czyli jak rozumiem progi nie będą limitowane liczbą egzemplarzy, ale czasem dołączenia? W przeciwnym razie wysoce zasadne byłoby pytanie o dokładną godzinę rozpoczęcia :mrgreen:

A żeby się upewnić na 200%: przedsprzedaż będzie na waszej stronie? :roll: (możecie wrzucić linka?) - coby inni zainteresowani potem nerwowo nie biegali z obłędem w oczach, wrzeszcząc i nieskoordynowanie wymachując kończynami :P
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

DarkSide pisze:
Board&Dice pisze:
misioooo pisze: Irku, będą early-birdy przedsprzedażowe? :) Nie wiem czy szybszej klawiatury nie podłączyć, aby stronę szybciej sobie odświeżać :)
Będą :)
Będziemy mieli 3 progi cenowe, zamykane po upływie określonego czasu :)
Czyli jak rozumiem progi nie będą limitowane liczbą egzemplarzy, ale czasem dołączenia? W przeciwnym razie wysoce zasadne byłoby pytanie o dokładną godzinę rozpoczęcia :mrgreen:

A żeby się upewnić na 200%: przedsprzedaż będzie na waszej stronie? :roll: (możecie wrzucić linka?) - coby inni zainteresowani potem nerwowo nie biegali z obłędem w oczach, wrzeszcząc i nieskoordynowanie wymachując kończynami :P
Limit będzie czasowy, nie ilościowy - czyli np. od dnia odpalenia przedsprzedaży przez np. tydzień :)
Nie będzie więc sytuacji z godzinowym spóźnieniem :)
No i oczywiście zgodnie z zasadą, ten kto kupi wcześniej (w pierwszym tygodniu) ma nieco taniej niż ten z drugiego tygodnia.

Przedsprzedaż będzie oczywiście na naszym sklepie WWW, czyli http://shop.boardanddice.com - będzie odpowiednia sekcja - Przedsprzedaż - ale o tym wszystkim jeszcze Was dokładnie poinformujemy :)

EDIT: I jeszcze jedna ważna kwestia, osoby kupujące grę w przedsprzedaży otrzymają ją przed wpuszczeniem gry do polskiej dystrybucji.

Pozdrawiam,
Irek
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2016, 15:28 przez Board&Dice, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Skryty Planszoholik »

Obrazek
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

Board&Dice pisze:
DarkSide pisze:EDIT: I jeszcze jedna ważna kwestia, osoby kupujące grę w przedsprzedaży otrzymają ją przed wpuszczeniem gry do polskiej dystrybucji.
Bomba :) Zwłaszcza, że będę miał (mam nadzieję) okazję zobaczyć waszą "jaskinię superbohaterów" na żywo jak będę odbierał osobiści :)
Opcja jakiejś zbioróweczki może jeszcze? 5-pak w jeszcze lepszej cenie? :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

misioooo pisze:
Board&Dice pisze:
DarkSide pisze:EDIT: I jeszcze jedna ważna kwestia, osoby kupujące grę w przedsprzedaży otrzymają ją przed wpuszczeniem gry do polskiej dystrybucji.
Bomba :) Zwłaszcza, że będę miał (mam nadzieję) okazję zobaczyć waszą "jaskinię superbohaterów" na żywo jak będę odbierał osobiści :)
Opcja jakiejś zbioróweczki może jeszcze? 5-pak w jeszcze lepszej cenie? :twisted:
O zbiorówkach nie myśleliśmy z jednego względu - planujemy zapewnić już na starcie atrakcyjne ceny pojedynczych sztuk :)
EDIT: A czekaj w zbiorówce jest jeszcze atrakcyjniej :P jeden koszt dostawy ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

Board&Dice pisze:EDIT: A czekaj w zbiorówce jest jeszcze atrakcyjniej :P jeden koszt dostawy ;)
Jakiej dostawy? I drożej jest - więcej rumu czy co tam naukowcy pijają trzeba polać aby oblać zakupy :) Odbiór osobisty będzie mam nadzieję?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

misioooo pisze:
Board&Dice pisze:EDIT: A czekaj w zbiorówce jest jeszcze atrakcyjniej :P jeden koszt dostawy ;)
Jakiej dostawy? I drożej jest - więcej rumu czy co tam naukowcy pijają trzeba polać aby oblać zakupy :) Odbiór osobisty będzie mam nadzieję?
Oczywiście
Odbiory we Wrocławiu w standardzie ;)
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: ObraneOrzechy »

Mozna tego typu rozmowy przeniesc do tematu z Planami wydawniczymi [PRZEPRASZAM ZA MOJ BLAD]? Mysle ze pojawiaja sie nowe informacje na temat samej gry, wchodze, a tu misio jak zawsze robi swoja robote..

Po raz kolejny sie powtorze: Po co ktos zainteresowany gra gdy wejdzie w ten temat ma czytac rzeczy zwiazane z sprzedaza?
Rozumiem, ze wydawca wrzuci tu informacje aby ktos kto nie widzial tematu z Planami wydawniczymi nie ucierpial, ale kontynuowac mozna juz w tamtym temacie.

Po prostu bedac w pracy dostaje powiadomienie w temacie z gra, z ciekawosci wejde sprawdzic co ciekawego a tu.. nic ciekawego o samej grze. Post Wydawcy przeczytalem a pozniej lawina powiadomien i postow zwiazanych ze sprzedaza.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2016, 16:06 przez ObraneOrzechy, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

ObraneOrzechy pisze:Mozna tego typu rozmowy przeniesc do tematu z Planami wydawniczymi GFP?
A dlaczego GFP?
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: ObraneOrzechy »

Board&Dice pisze:
ObraneOrzechy pisze:Mozna tego typu rozmowy przeniesc do tematu z Planami wydawniczymi GFP?
A dlaczego GFP?
Ups! Wybaczcie, za duzo ostatnio GFP stad moja pomylka ;<

Jesli jednak nie macie tematu z planami to polecam zalozyc ;)

Edit: no i sam robie teraz offtopic..
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

ObraneOrzechy pisze:Mozna tego typu rozmowy przeniesc do tematu z Planami wydawniczymi [tu byl blad]? Mysle ze pojawiaja sie nowe informacje na temat samej gry, wchodze, a tu misio jak zawsze robi swoja robote..

Po raz kolejny sie powtorze: Po co ktos zainteresowany gra gdy wejdzie w ten temat ma czytac rzeczy zwiazane z sprzedaza?
Rozumiem, ze wydawca wrzuci tu informacje aby ktos kto nie widzial tematu z Planami wydawniczymi nie ucierpial, ale kontynuowac mozna juz w tamtym temacie.
Spokojnie Orzechy :) To temat o konkretnej grze... I jeden z niewielu, gdzie można prześledzić genezę tejże gry! Łącznie z informacjami w jaki sposób będzie sprzedawana, gdzie dostarczana i czy wystarczy w niej papieru na wytarcie... łez. Skoro takie dyskusje są z innego działu, to co tutaj ma być? Relacje z gier mamy gdzie indziej (i tam pisać co w pudle po otwarciu, jak się grało etc). Pytania o zasady gdzie indziej... Więc co tutaj w takim razie pisać?

Multiuniwersum działa na misia jak miodek... Trudno się oprzeć temu... misiowi:
Spoiler:
--
Przecież dyskusja tutaj nie jest o planach wydawniczych - gra już się "robi" :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ