Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: poooq »

Czy po skompletowaniu zestawu składającego się z podstawki i 5 dodatków możliwe jest złożenie drugich, alternatywnych talii Umiejętności i Zasobów, tak by nie składać ich przed każdą rozgrywką? Zastanawiam się nad rozbudową zestawu, co jest szczególnie atrakcyjne, biorąc pod uwagę, że linia wydawnicza wydaje się być zamknięta.
Po co piać, gdy można grać?
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: shod »

poooq pisze: 21 lis 2019, 10:30 Czy po skompletowaniu zestawu składającego się z podstawki i 5 dodatków możliwe jest złożenie drugich, alternatywnych talii Umiejętności i Zasobów, tak by nie składać ich przed każdą rozgrywką? Zastanawiam się nad rozbudową zestawu, co jest szczególnie atrakcyjne, biorąc pod uwagę, że linia wydawnicza wydaje się być zamknięta.
jeśli chodzi o zasoby to tak, bo całość da Ci 3 zestawy z podstawki, 2 zestawy z małych dodatków i 1 zestaw z dużego dodatku. do gry potrzeba trzech zestawów, więc mając 6 masz możliwość złożenia dwóch niezależnych zestawów zasobów. Jeśli chodzi o umiejętności to do gry potrzebujesz 6 zestawów [po 2 z każdego z atrybutów]. W podstawce jest 6 a wszystkie dodatki dodadzą 5 zestawów. brakuje jednego zestawu atrybutu "ciała". na BGG ktoś publikował taki zestaw [nawet chyba gdzieś mam ściągnięty].
hulagi
Posty: 47
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 20 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: hulagi »

Mam pytanie do osób, które grały już sporo w 3 edycję Runebound, czy żetony walki się ścierają/niszczą po jakimś czasie i trzeba kupować kapsle na monety? Wolałbym grać bez tych kapsli, są dosyć nieporęczne i robią dużo hałasu :D
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: manicminer »

hulagi pisze: 16 sty 2020, 19:13 Mam pytanie do osób, które grały już sporo w 3 edycję Runebound, czy żetony walki się ścierają/niszczą po jakimś czasie i trzeba kupować kapsle na monety? Wolałbym grać bez tych kapsli, są dosyć nieporęczne i robią dużo hałasu :D
Tak.
Zestaw żetonów to 20zł.

Obrazek
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: trx89 »

Czy ktoś może potwierdzić jaki rozmiar kapsli na żetony pasuje do Runebounda tak aby żetony nie poruszały się w kapslu? W internecie są różne opinie, że 28 mm lub 29,5mm.

W ostateczności sam dam znać jak zamówię 2 rozmiary i sprawdzę, ale może już ktoś przez to przechodził?
thegammer
Posty: 153
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: thegammer »

Czy szykuje się jakaś nowa edycja ?? Ostatnio na sieci pojawiło się trochę ofert ze sprzedażą całych zestawów.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: yoyocmg »

thegammer pisze: 21 sty 2020, 07:40 Czy szykuje się jakaś nowa edycja ?? Ostatnio na sieci pojawiło się trochę ofert ze sprzedażą całych zestawów.
Nie, Runebound już jest zamknięty po stronie FFG i raczej już nie będzie dodatków, ani nowych edycji.
Awatar użytkownika
pawluus_3
Posty: 84
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:27
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: pawluus_3 »

Bardziej bym zakładał ogranie pozycji przez właściciela, i chęć wejścia w nowe tytuły (Gloomhaven, S&S, MK). Myślę że to naturalne przejście pomiędzy Talizmanem a czymś większym.
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: trx89 »

trx89 pisze: 20 sty 2020, 15:39 Czy ktoś może potwierdzić jaki rozmiar kapsli na żetony pasuje do Runebounda tak aby żetony nie poruszały się w kapslu? W internecie są różne opinie, że 28 mm lub 29,5mm.

W ostateczności sam dam znać jak zamówię 2 rozmiary i sprawdzę, ale może już ktoś przez to przechodził?
Odpowiadam sam sobie, ale może komuś się przyda. 28 mm są za małe, 29,5 mm mają trochę luzu. Najlepiej pasują 29 mm.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 317
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 44 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: xtomashx »

trx89 pisze: 22 sty 2020, 22:37
trx89 pisze: 20 sty 2020, 15:39 Czy ktoś może potwierdzić jaki rozmiar kapsli na żetony pasuje do Runebounda tak aby żetony nie poruszały się w kapslu? W internecie są różne opinie, że 28 mm lub 29,5mm.

W ostateczności sam dam znać jak zamówię 2 rozmiary i sprawdzę, ale może już ktoś przez to przechodził?
Odpowiadam sam sobie, ale może komuś się przyda. 28 mm są za małe, 29,5 mm mają trochę luzu. Najlepiej pasują 29 mm.
Kojarzysz może ile ich potrzeba żeby zabezpieczyć grę z dodatkami?
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: woytas »

Ja mam 30mm i jest dobrze.

EDIT:
xtomashx pisze: 07 mar 2020, 21:30 Kojarzysz może ile ich potrzeba żeby zabezpieczyć grę z dodatkami?
Jeśli nie pomyliłem się w trakcie liczenia, to żetonów walki jest 129.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2020, 02:48 przez woytas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: trx89 »

xtomashx pisze: 07 mar 2020, 21:30
trx89 pisze: 22 sty 2020, 22:37
trx89 pisze: 20 sty 2020, 15:39 Czy ktoś może potwierdzić jaki rozmiar kapsli na żetony pasuje do Runebounda tak aby żetony nie poruszały się w kapslu? W internecie są różne opinie, że 28 mm lub 29,5mm.

W ostateczności sam dam znać jak zamówię 2 rozmiary i sprawdzę, ale może już ktoś przez to przechodził?
Odpowiadam sam sobie, ale może komuś się przyda. 28 mm są za małe, 29,5 mm mają trochę luzu. Najlepiej pasują 29 mm.
Kojarzysz może ile ich potrzeba żeby zabezpieczyć grę z dodatkami?
Ja mam podstawkę plus Nierozerwalne więzi i kupiłem 100 sztuk Leuchtturm Ultra i kilka sztuk zostało.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 317
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 44 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: xtomashx »

Dzięki za info. Próbowaliście robić Insert który pomieści dodatki z kapslami?
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: trx89 »

xtomashx pisze: 08 mar 2020, 14:56 Dzięki za info. Próbowaliście robić Insert który pomieści dodatki z kapslami?
Ja mam taki Insert drukowany na drukarce 3d. Mieści wszystkie kapsle z podstawki i dużego dodatku:


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 317
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 44 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: xtomashx »

Ok wreszcie mam podstawkę plus Nierozerwalne Więzi. Jutro pierwsza rozgrywka. Zastanawiam się tylko jak zagrać. Czy może spróbować samą podstawkę czy może wrzucać od razu dodatek i z nim tylko grać?
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: kisiel365 »

Od razu dodatek, bo gra steruje przeciwnikami.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
ootbak22
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: ootbak22 »

Czy próbowaliście urozmaicać jakoś planszę ? Wczoraj wstawiłem tereny z Lords of Hellas i musze przyznać, że nawet pasowały... Oczywiście smok czy pająk idzie z descenta, figurki pomalowane, metalowe monety).... Dziwię się, bo przeszukałem internet pod kątem zdjęć Runebound na takich sterydach i właściwie nie ma zdjęć.
Mógłbym uzywać figurek postaci z Descenta w momencie walki, ale walka trwa za krótko, żeby opłacało się wyciągać. Macie jakieś pomysły jak podbić klimat ?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: c08mk »

ootbak22 pisze: 15 mar 2020, 08:34 Czy próbowaliście urozmaicać jakoś planszę ? Wczoraj wstawiłem tereny z Lords of Hellas i musze przyznać, że nawet pasowały... Oczywiście smok czy pająk idzie z descenta, figurki pomalowane, metalowe monety).... Dziwię się, bo przeszukałem internet pod kątem zdjęć Runebound na takich sterydach i właściwie nie ma zdjęć.
Mógłbym uzywać figurek postaci z Descenta w momencie walki, ale walka trwa za krótko, żeby opłacało się wyciągać. Macie jakieś pomysły jak podbić klimat ?
Kiedyś w Runebound i Dungeonquest próbowałem używać potworów z Descenta ale ostatecznie rozkładanie, składanie i ogólnie obsługa gry zrobiły się długie i dekoncentrowały rozgrywkę. Ostatecznie jeżeli dokupię jakiś element to go używam i jest on już dedykowany dla konkretnej gry (np. skarby w Dungeonquest) ale wyciąganie figurek z innych gier u mnie odpada.

Jeżeli chcesz podbić klimat włącz muzę, którą kojarzysz z klimatem fantasy : )
Benson
Posty: 77
Rejestracja: 19 cze 2019, 23:18
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: Benson »

Myślę o kupnie Runebound wyłącznie pod solo. Jestem cały czas na wczesnym etapie przygody z planszówkami i nie chcę się zagłębiać w skomplikowane mechanizmy tworzone przez fanów, tylko grać zgodnie z instrukcją :)
Rozumiem zatem, że muszę mieć podstawkę plus Nierozerwalne Więzi. Ile to zapewnia zabawy dla jednej osoby?
A co z innymi dodatkami? Też są skrojone pod solo, czy trzeba je jakoś dostosowywać?
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: Grzeg0rz »

Benson pisze: 09 cze 2020, 13:12 Myślę o kupnie Runebound wyłącznie pod solo. Jestem cały czas na wczesnym etapie przygody z planszówkami i nie chcę się zagłębiać w skomplikowane mechanizmy tworzone przez fanów, tylko grać zgodnie z instrukcją :)
Rozumiem zatem, że muszę mieć podstawkę plus Nierozerwalne Więzi. Ile to zapewnia zabawy dla jednej osoby?
A co z innymi dodatkami? Też są skrojone pod solo, czy trzeba je jakoś dostosowywać?
Wystarczy tylko podstawka. W sieci znalazłem karty przeciwników (z dodatku Nierozerwane więzi) i to wystarcza. Gra się bardzo przyjemnie, nie tylko w trybie solo ale również z innymi graczami. I przyspiesza to rozgrywkę. Co do drugiej części pytania. Nie licząc upadku mrocznej gwiazdy to chyba wszystkie inne scenariusze można rozegrać solo. Jednak mogę się mylić, nie we wszystkie grałem.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: Moonday »

Wystarczy tylko podstawka. W sieci znalazłem karty przeciwników (z dodatku Nierozerwane więzi) i to wystarcza.
Karty przeciwników mają też dedykowane żetony, które się od siebie różnią. Same karty nie wystarczą, żeby poczuć tę różnicę w walce z poszczególnymi grupami wrogów. Moim zdaniem do gry solo Nierozerwalne Więzi są obowiązkowe.
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: Grzeg0rz »

Moonday pisze: 09 cze 2020, 18:44
Wystarczy tylko podstawka. W sieci znalazłem karty przeciwników (z dodatku Nierozerwane więzi) i to wystarcza.
Karty przeciwników mają też dedykowane żetony, które się od siebie różnią. Same karty nie wystarczą, żeby poczuć tę różnicę w walce z poszczególnymi grupami wrogów. Moim zdaniem do gry solo Nierozerwalne Więzi są obowiązkowe.
Karty, które posiadam, są pod tym względem zmodyfikowane i nie posiadają tych żetonów :P
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: poooq »

Potwierdzam, istnieją arkusze wykorzystujące żetony z podstawki dedykowane czterem grupom przeciwników. Do tego działają sprawnie.
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
NingeN
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2015, 21:12

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: NingeN »

Mam pytanie odnośnie planszy. Jakie ma wymiary? Mam stół 85X85. Da rade na takim grać? :)
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: tomekmani3k »

56x56 cm. Oprócz tego trzeba ustawić przedmioty ze sklepu po jednej stronie (ok 6 cm), karty wydarzeń na górze i wszystkie karty spotkań, umiejętności i żetony. Nie wiem na ilu graczy chcesz grać bo każdy ma swoją planszetke, karty z ręki i sprzęt oraz umiejętności. Osobiście gram w dwie osoby na stole 120x80, po jednej stronie leżą nawet pudełka i nie czuję że brakuję miejsca.
ODPOWIEDZ