Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: MrAtrion »

Dzięki :D Na pewno będzie gra na mojej liście ;) A dodatek Wenus? Dość duże zmiany w rozgrywce chyba dali...
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: seki »

MrAtrion pisze: 14 sie 2018, 13:11 Dzięki :D Na pewno będzie gra na mojej liście ;) A dodatek Wenus? Dość duże zmiany w rozgrywce chyba dali...
Niewielkie zmiany. Dodatek bardziej na zasadzie więcej tego samego. Ja z dodatków najbardziej cenie Wenus.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: zakwas »

Z dodatków mi się bardziej sie podobają mapy Hellas i Elysium - ale tu zmiany dla solo są mniejsze niż przy Wenus.
Ja gram solo bardzo dużo - za cel mam zagranie każdą korporacją, z każdym dodatkiem, na każdej mapie. Jestem za połową. ;)

Preludium fajnie się tez sprawdza w solo - daje fajne wybory na starcie i ciut skraca samą grę o dwie najmniej ciekawe rundy.
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Quille »

Obczaiłam właśnie zdjęcia dodatku Colonies na BGG i generalnie zapowiada się super. Idea kolonizowania pojedynczych księżyców bardzo pasuje do tematyki, ale powiem, że trochę mnie zniesmaczyło to, że w tym dodatku będą kart projektów z dryfowcami. Czyli trzeba mieć Wenus, żeby dodatek był w pełni grywalny. Średnio to fair, moim zdaniem. Dodatki powinny być od siebie niezależne.
KozaK69
Posty: 129
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: KozaK69 »

W koloniach będą karty, które dają dryfowce i karty, na których można je umieszczać, czyli Wenus nie jest do niczego potrzebny. Po prostu mając oba dodatki będziesz miał nieco więcej możliwości do "kombowania", ale w żaden sposób nie wpływa to pełną grywalność kolonii - nie jest tak że jakieś karty musisz odłożyć do pudełka bo nie masz innego dodatku.
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Quille »

KozaK69 pisze: 20 sie 2018, 13:43 W koloniach będą karty, które dają dryfowce i karty, na których można je umieszczać, czyli Wenus nie jest do niczego potrzebny. Po prostu mając oba dodatki będziesz miał nieco więcej możliwości do "kombowania", ale w żaden sposób nie wpływa to pełną grywalność kolonii - nie jest tak że jakieś karty musisz odłożyć do pudełka bo nie masz innego dodatku.
Jak tak, to OK. Dzięki za info. Na telefonie niestety nie mogłam ( :wink: ) powiększyć zdjęć tak, żeby zobaczyć tekst na kartach, jedynie symbole.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: hipcio_stg »

Quille pisze: 20 sie 2018, 13:14 Obczaiłam właśnie zdjęcia dodatku Colonies na BGG i generalnie zapowiada się super. Idea kolonizowania pojedynczych księżyców bardzo pasuje do tematyki, ale powiem, że trochę mnie zniesmaczyło to, że w tym dodatku będą kart projektów z dryfowcami. Czyli trzeba mieć Wenus, żeby dodatek był w pełni grywalny. Średnio to fair, moim zdaniem. Dodatki powinny być od siebie niezależne.
Jaram się na samą myśl o nowym dodatku. Ta gra jest dla mnie genialna! Uwielbiam (mimo tematyki, która mi w ogóle nie leży). Fakt, że w pudełku będą karty pod wenus to dla mnie plus, gdyż kolejne rozwodnienie talii mogłoby wpłynąć negatywnie na sens terraformowania wenus.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: MrAtrion »

Szkoda, że dodatek Wenus taki sobie wyszedł. Byłby świetnym sequelem :)
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Quille »

MrAtrion pisze: 20 sie 2018, 15:22 Szkoda, że dodatek Wenus taki sobie wyszedł. Byłby świetnym sequelem :)
Właśnie mi też średnio podszedł ten dodatek, więc na razie nie planuję zakupu. Za to Colonies zapowiadają się bardzo spoko.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: hipcio_stg »

Dla mnie wenus na równi z resztą. Co prawda mechanika dryfowców na powerlevelu mikrobów, ale da się tym docisnąć trochę punkciorów, jak dostaniesz karcioszki.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: c08mk »

Większość moich rozgrywek to będzie solo. Po pierwszej grze od razu dodałem Preludium i Wenus i nie żałuję. Regrywalność dla gracza solo znacząco wzrasta, a jeżeli chodzi o euro to rzadko kiedy jestem w stanie powiedzieć, że te gry są regrywalne powyżej 5 partii. Z dodatkami ta jest : )
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: zakwas »

Czy ktoś ma wiedzę na temat ewentualnego wydania w polskiej wersji mini dodatku z korporacjami z BGG?

https://boardgamegeekstore.com/collecti ... ation-pack
pioma10
Posty: 298
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: pioma10 »

zakwas pisze: 24 sie 2018, 09:26 Czy ktoś ma wiedzę na temat ewentualnego wydania w polskiej wersji mini dodatku z korporacjami z BGG?

https://boardgamegeekstore.com/collecti ... ation-pack
To nie są oficjalne korpo, więc pewnie nie zostaną wydane.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: uyco »

Może użytkownik mały drukarz by się zainteresował tematem, poprzednie dodatki fanowskie (korporacje i żetony nagród / tytułów) udało się wydrukować z bardzo dobrym efektem.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2316
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 565 times
Been thanked: 907 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Galatolol »

To są trzy korporacje wybrane w BGGowym konkursie spośród 400, więc myślę, że mają szansę stać się oficjalnymi w przyszłości.

Popatrzyłem na nie i Recyclon mi się podoba, Splice też spoko, natomiast Arcadian Communities uważam za ekstremalnie nudne.

https://boardgamegeek.com/image/3952751 ... ration-pac
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: hipcio_stg »

Te korporacje już były drukowane. Nawet ktoś na naszej forumowej giełdzie sprzedawał wydruki z jakieś drukarni. Czy to wyjdzie pod szyldem Rebela? Chyba musi dostać zielone światło od Fryxeliusów, aby zatwierdzić czy korporacje są zbalansowane.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: zakwas »

Pytam o wydanie, nie o wydrukowanie - wydrukować potrafię sam w bardzo dobrej jakości, nie do odróżnienia z oryginałem (mam tak fanowskie zrobione). Chodzi mi o oficjalny rebelowski druk. ;)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: hipcio_stg »

Raczej nie będzie, bo tych korpo jest strasznie dużo. To przekłada się na okropnie długi okres testowania. Nie zdziwiłbym się, gdyby w ramach jakiegoś konkursu/głosowania wybrali 3 lub 5 korporacji i wypuścili jako promki.
Awatar użytkownika
kenigis
Posty: 148
Rejestracja: 24 maja 2017, 07:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: kenigis »

zakwas pisze: 24 sie 2018, 10:31 Pytam o wydanie, nie o wydrukowanie - wydrukować potrafię sam w bardzo dobrej jakości, nie do odróżnienia z oryginałem (mam tak fanowskie zrobione). Chodzi mi o oficjalny rebelowski druk. ;)
Czy robisz to na zlecenie?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomb »

Rebel pisał, że chce to wydać. Termin nieznany.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Super
Posty: 400
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 217 times
Been thanked: 120 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Super »

Raczej to wydadzą. Pytani kiedyś deklarowali, że wydadzą wszystko co tylko wyjdzie do TM, a spytani ponownie po jakimś czasie przeze mnie o te promo korporacje, odpowiedzieli, że dadzą znać w wątku wydawniczym jak będą coś wiedzieć.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: zakwas »

kenigis pisze: 24 sie 2018, 11:20
zakwas pisze: 24 sie 2018, 10:31 Pytam o wydanie, nie o wydrukowanie - wydrukować potrafię sam w bardzo dobrej jakości, nie do odróżnienia z oryginałem (mam tak fanowskie zrobione). Chodzi mi o oficjalny rebelowski druk. ;)
Czy robisz to na zlecenie?
Nie, w drobnym zakresie mogę tylko drukować.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Shodan »

zakwas pisze: 24 sie 2018, 09:26 Czy ktoś ma wiedzę na temat ewentualnego wydania w polskiej wersji mini dodatku z korporacjami z BGG?

https://boardgamegeekstore.com/collecti ... ation-pack
Do końca roku BGG ma prawo na wyłączność, pytałem Rebel i jeśli nie pojawią się jakieś przeszkody są szanse, że wydadzą to w przyszłym roku po polsku (te 3 zwycięskie korpo)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Shodan »

c08mk pisze: 09 sie 2018, 19:47 Dzięki za info. Subiektywne odczucie graczy liczy się dla mnie w tym przypadku bardziej niż oficjalna informacja wydawnictwa. : )
Jeszcze pytanie odnośnie organizera na plansze graczy. Czy dobrze się sprawdza, kostki nie blokują się w wycięciach, nie wypadają, itp. Nie lubię w grach elementów ruchomych, które przy potrąceniu stołu/planszy przesuwają się gdzie chcą.
Fajne są też organizery ze sklejki od Radvoy, nawet można negocjować cenę (osobiście dostałem zniżkę przy zakupie 4 sztuk)
Pod poniższym linkiem można zobaczyć jak sprawdzają się w grze :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=w6yFpvoa_Mo
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Gizmoo »

A to nie są te same karty korporacji, które są już przetłumaczone na polski?

Jeżeli tak, to mam je już wydrukowane i ograne. Część jest świetna, część niestety... Kompletnie niegrywalna. Dodatkowo część korporacji ma dziwne zasady (np. handlarze bronią), które bezsensownie komplikują rozgrywkę a de facto - raczej psuja zabawę, niż ją poprawiają.

Jeżeli chodzi o dodatki, to w Preludium jeszcze nie grałem, ale już zakupiłem i mam nadzieję, że na dniach go przetestuję. Za to reszta podoba mi się bardzo. Szczególnie nowe plansze z Hellas i Elysium. Wenus też jest spoko, aczkolwiek moim zdaniem to jest mocno zmarnowany potencjał. Można było powalczyć tam o ciekawszą planszę, a nie tylko o karty. Gra się jednak przyjemnie, więc złego słowa nie powiem.

No i mam nadzieję, że po Colonies bracia F. wezmą się za jakąś nową grę. Na dzień dzisiejszy - wystarczy mi już dodatków do TM. Colonies niech ładnie zamkną całość i będzie git. Kocham TM, zawsze zagram, ale ta gra nie potrzebuje już więcej nowych kart projektów. Jeżeli już jakiś kolejny dodatek - to musi to być jakaś gigantyczna rewolucja i bardziej na planszy i w zasadach, niż kolejne nie wiele wnoszące (i rozwadniające główny deck) karty projektów, ale w sumie... Wolałbym jakąś nową kosmiczną grę od Fryx Games. ;)
ODPOWIEDZ