Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
gath
Posty: 203
Rejestracja: 08 cze 2006, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: gath »

Nie pamiętam czy było już w tym temacie o takich planszetkach gracza (1 wariant) i planszetkach symboli (2 warianty - podstawka i podstawka+Wenus)
https://www.facebook.com/radvoy/photos/ ... =3&theater
https://www.facebook.com/radvoy/photos/ ... =3&theater
wychodzi taniej niż te z BGG (najlepiej wysłać priva z pytaniem o ceny i dostępność)
https://www.facebook.com/radvoy/
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Shimrod »

gath pisze: 25 wrz 2018, 20:33 Nie pamiętam czy było już w tym temacie o takich planszetkach gracza (1 wariant) i planszetkach symboli (2 warianty - podstawka i podstawka+Wenus)
https://www.facebook.com/radvoy/photos/ ... =3&theater
https://www.facebook.com/radvoy/photos/ ... =3&theater
wychodzi taniej niż te z BGG (najlepiej wysłać priva z pytaniem o ceny i dostępność)
https://www.facebook.com/radvoy/
Było już kilkukrotnie, nawet Tycjan zrobił ich recenzję: link

Te na symbole uważam za zbędne, ale podstawowe mam, używam i sobie chwalę. Warto wspomnieć, że Radvoy ma kilka wariantów planszetek podstawowych w różnych cenach (ja widziałem 3 i wybrałem najprostsze i jednoczesnie najtańsze - te z recki Tycjana), ale są też takie ze szczeliną na kartę korporacji, oraz bardziej ozdobne. Na FB nie ma ich zdjęć, ale można obejrzeć bezpośrednio w pracowni. No i przy zakupie kompletu dokładają fajny gadżet do TM :D Koniec reklamy.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: ENDryu »

Wydrukowałem, przynioslem do domu i... nie wiem jak sie dobrać do tych drewnianych planszetek, żeby włożyć ten papier :/
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: jax »

grabol pisze: 25 wrz 2018, 11:59 Czy ktoś z Was używa planszetek od Game Trayz i może podzielić się spostrzeżeniami? W geek storze BGG jest preorder, wysyłka chyba w listopadzie. Tanie nie są - 7,5 USD ale ponieważ zazwyczaj gramy w TM we dwoje, zastanawiam się czy sobie nie sprawić.

https://boardgamegeekstore.com/collecti ... s-preorder
Absolutny ideał.
Już jakiś czas temu bez wahania zamówiłem wszystkie kolory i spodziewam się porażającego efektu i funkcjonalnego i estetycznego.
Koszty są, ale upiększanie akurat Terraformacji jest warte każdej ceny :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: MrAtrion »

Ta drewniana chyba najładniej wygląda :D I te symbole ładnie dodane. Ile było za sztukę tak +/-?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: hipcio_stg »

Ta z tworzywa jest wygodniejsza, bo ma ukośne boku pojemników na zasoby. Łatwiej wyciągać te kostki. Osobiście nie zainwestowałem w te planszetki. Rozegrałem przynajmniej 50 partii z czego większość w 4 os składzie i ani razu nie mieliśmy sytuacji z odtwarzaniem stołu, bo ktoś coś trącił.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: brazylianwisnia »

ENDryu pisze: 25 wrz 2018, 21:54
Wydrukowałem, przynioslem do domu i... nie wiem jak sie dobrać do tych drewnianych planszetek, żeby włożyć ten papier :/
Drewniane boki są tylko wciskane więc musisz delikatnie podważyć jeden po drugim. Przyjrzyj się dokładnie a zobaczysz o co chodzi.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: ENDryu »

ok, sprawdzę na chacie, dzięki!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Zakupiłem drewniane planszetki.
Niby głupotka, fanaberia, przerost formy nad treścią, ale...
Jakość gry, nie wiedzieć czemu :wink: , wzrosła niesamowicie, chęć do gry również.
Polecam!
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: MrAtrion »

Dr. Nikczemniuk pisze: 28 wrz 2018, 09:41 Zakupiłem drewniane planszetki.
Niby głupotka, fanaberia, przerost formy nad treścią, ale...
Jakość gry, nie wiedzieć czemu :wink: , wzrosła niesamowicie, chęć do gry również.
Polecam!
Której firmy?
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: MrAtrion »

Odnośnie tych planszetek drewnianych gracza i symboli od Radvoy - ile ich się mieści w pudełku z insertem tak, aby się pudełko zamykało i nic nie gniotło itp.?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Gromb »

Nawet nie próbuj tego chować do środka. Ja trzymam planszetki osobno. Czy od radvoya, czy plastikowe z pleckami, miejsca jest, co kot napłakał.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: MrAtrion »

A który insert byście polecili z praktycznego punktu widzenia? :)
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: flowerus »

Gromb pisze: 02 paź 2018, 09:58 Nawet nie próbuj tego chować do środka. Ja trzymam planszetki osobno. Czy od radvoya, czy plastikowe z pleckami, miejsca jest, co kot napłakał.
Ja planszetki od Radvoy trzymam w pudełku od Wenus. Pasuje idealnie :)
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: MrAtrion »

I czy jest sens kupować inserty jak dodatki wychodzą i nie szkoda kasy przypadkiem?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Muad'Dib »

MrAtrion pisze: 02 paź 2018, 10:12 I czy jest sens kupować inserty jak dodatki wychodzą i nie szkoda kasy przypadkiem?
Nie ma sensu. Dostałem w prezencie insert do Terraformacji, plansze z planszetkami są w tej chwili poza pudełkiem. Jedyne sensowne rozwiązanie to ewentualne insert własnej roboty (lub skrzynka, jak zrobił mój kolega).
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Geoburak »

Ja trzymam planszetki graczy wraz z plastikowymi nakładkami w pudełku od Wenus. Mieszczą się doskonale.
profes79
Posty: 420
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 131 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: profes79 »

Ok, tylko trzeba mieć Wenus a według mnie jest to dodatek póki co zbędny i nie wnoszący zbyt wiele do rozgrywki. Sam planszetki trzymam osobno, poza pudełkiem.
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: MrAtrion »

A czy Kolonie dodadzą znacznie więcej? Widziałem karty 4 księżyców i jakieś tam karty, ale czy aż tak dużo to da? Ktoś ograny w podstawkę się wypowie?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: brazylianwisnia »

Wenus to bardzo dobry dodatek w cenie małego dodatku do karcianek. Dodaje różnorodność i nowe mechaniki. Kolonie będą pod tym kątem bardzo podobne. Jeśli komuś nie pasuje Wenus to i nowy dodatek nie siadzie. Ponad 50 kart jak dla mnie to zawsze wypas. Każdy dodatek jaki wyszedł mi się podoba.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: MrAtrion »

A czy zbyt wiele kart nie będzie trochę overkillem? Ogromna talia z której dociągasz karty może być dość uciążliwa chyba. Za dużo rodzynek w cieście że tak powiem ;)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: hipcio_stg »

Nie lubicie rodzynek to jedzcie czysty sernik. Ja tam kupię wszystko co wyjdzie do tej gry! Każdy dodatek jest świetny i każdy jest wart swojej ceny. Zarzuty do Wenus totalnie nie rozumiem. Przecież to kozacki dodatek jest. Nowe mechaniki na poziomie mikrobów i zwierząt. Trochę właśnie rozwodnienie kart z Jowiszem dobrze robi tej grze.
profes79
Posty: 420
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 131 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: profes79 »

Wielkość talii mi nie przeszkadza. Przeszkadza mi stosunkowo mała w porównaniu z resztą talii ilość kart Wenus co powoduje, że dosyć ciężko jest na Wenus opierać jakąkolwiek sensowną strategię poza "jakoś to będzie". To samo może być z koloniami, gdzie jak widzę pojawiają się "floatery" dające różne bonusy ale tych kart znowu w porównaniu z resztą będzie rozpaczliwie mało.
Natomiast cieszą dodatkowe karty wydarzeń bez tych ograniczeń oraz kolejne korporacje.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: hipcio_stg »

Nie trzeba opierać strategii na terraformacji Wenus. Każda karta, która podnosi współczynnik terraformacji daje realne punkty i kopa do przychodu. Jak mam wziąć ryby to wezmę coś co podniesie wsp. Wenus. To najczęściej karty na trzeci pick drafta, kiedy dobre karty zeszły, a te co pozostały mogłyby nie istnieć ;) Niektóre karty u mnie nie zostały zagrane ani razu. Powiem, że rozegrałem ponad 50 partii.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomb »

Nie widziałem wcześniej, więc wrzucam - zasady Kolonii po angielsku (https://boardgamegeek.com/filepage/1705 ... s-rulebook).

Zasady w skrócie:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 14 paź 2018, 22:18 przez tomb, łącznie zmieniany 2 razy.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
ODPOWIEDZ