Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Jiloo »

misioooo pisze:
Szaweł pisze:Damn! Musiałeś? Miałem kupić jedną grę z 'Trylogii Marsjańskiej' a przez Ciebie będą dwie...
Macie misję do Leaving Earth:
Obrazek
Living Earth też kusi, ale trochę gorzej z ceną i dostępnością.
Odkładam na trochę późńiej.

PS. Coś Ci nie pykło z grafiką.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Szaweł »

Jiloo pisze:
Szaweł pisze:
Jiloo pisze:Ahhh, dużo kart i Mars. Kusi mnie, kusi.
Zawsze jakby się żonie nie spodobała to mogę grać sam.
Damn! Musiałeś? Miałem kupić jedną grę z 'Trylogii Marsjańskiej' a przez Ciebie będą dwie...
Mimo wszystko liczę, że żona zagra. Ostatni nasz zakup od Stronghold Games (Core Worlds) przyjął sie bardzo dobrze :)
A która jeszcze Cię interesuje? Ja na początku wakacji kupiłem grę spoza listy - Misja: Czerwona Planeta, ale to taki lżejszy tytuł.
Na M:CP byłem mocno napalony właśnie tematyką, ale jak doszły do mnie słuchy o Terraformacji Marsa, Martians: A Story of Civilization i First Martians stwierdziłem, że lepiej jeśli będę wspierał w 100% rodzimy rynek - a i powyższe tytuły wydawały się bardziej rozbudowanymi grami. Pierwsi pojawili się RedImpowi Martians i bez namysłu wszedłem w akcję mówiąc sobie stanowcze stop na kolejne dwa tytuły... Z pierwszym z pozostałej dwójki już nie pykło :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: misioooo »

Jiloo pisze:Living Earth też kusi, ale trochę gorzej z ceną i dostępnością.
Odkładam na trochę późńiej.

PS. Coś Ci nie pykło z grafiką.
Co nie pykło? Ja widzę obrazek ;P Dostępność - planszostrefa i planszomania robią kolejny preorder i będą ściągać kolejną partię tego tytułu. Cena - cóż... Z dodatkiem ~350zł mało nie jest, ale jak na razie sama podstawka dała mi 4 bardzo satysfakcjonujące rozgrywki - czyli wyszło po 40zł/grę... A to nie koniec :) Finalnie może to być dla mnie tytuł, który będę ogrywał bardzo często więc migiem zejdę do ceny za miły wieczór poniżej wypadu do kina 2D po promocji ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: REBEL.pl »

tomb pisze:a) czy każda karta projektu jest niepowtarzalna - mechanika i ilustracja?
Tak, w grze nie ma duplikatów kart.
tomb pisze:b) czy wszystkie karty mają tekstowe objaśnienia swoich zdolności?
Tak, wszystkie.
tomb pisze:c) jak oceniacie wariant dwuosobowy - domyślam się, że jest luźniej, ale czy tracimy coś z mechaniki (np. czy są zdolności kart działające tylko przy 3+ graczach)?
Kompletnie niczego się nie traci przy dwóch graczach. Atmosfera i tempo gry są bardzo podobne, rozgrywka trwa po prostu więcej pokoleń zachowując swoją dynamikę.
tomb pisze:d) ile jest kart Ery Korporacyjnej?
71 kart projektów i 2 karty korporacji oznaczone specjalnym symbolem, aby łatwiej je było rozpoznać.

[/quote]Polską instrukcję tylko przejrzałem, ale rozdanie kart podczas przygotowania gry mogłoby być prościej opisane. Trzy razy czytałem, zanim pojąłem, że gracze początkujący zatrzymują wszystkie karty na ręce, nic za nie nie płacąc. Ale czy to oznacza, że twórcy dopuszczają rozgrywkę mieszaną tzn. część graczy ma darmowy start z 10 kartami, a część musi sobie wykupić rękę startową? Takie ułatwienie wskazywałoby na wysoki próg wejścia - domyślam się, że to ze względu na głębię strategiczną.[/quote]Tak jest w istocie. To rozwiązanie to swoisty handicap dla początkujących. I tak nie będą oni mieli łatwej przeprawy z doświadczonymi graczami.
misioooo pisze:Czy ten tytuł ma się jakoś do CO2? Bo tak mi to wygląda na pierwszy rzut oka...
Sercem Terraformacji Marsa są karty, powiązania między nimi i ich olbrzymia różnorodność. Tego nie było w CO2, co sprawia, że obie gry mimo podobieństwa planszy, są jednak od siebie dość odległe.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Jiloo »

Szaweł pisze: Na M:CP byłem mocno napalony właśnie tematyką, ale jak doszły do mnie słuchy o Terraformacji Marsa, Martians: A Story of Civilization i First Martians stwierdziłem, że lepiej jeśli będę wspierał w 100% rodzimy rynek - a i powyższe tytuły wydawały się bardziej rozbudowanymi grami. Pierwsi pojawili się RedImpowi Martians i bez namysłu wszedłem w akcję mówiąc sobie stanowcze stop na kolejne dwa tytuły... Z pierwszym z pozostałej dwójki już nie pykło :D
U nas miejsce na M:CP się znalazło, właśnie dlatego, że to lżejszy tytuł i można pograć z mniej planszówkowymi graczami.
Terraformacja kusi bardzo, a pozostałe boję się sprawdzić, bo to grozi niekontrolowanymi wydatkami :/
misioooo pisze:
Jiloo pisze:Living Earth też kusi, ale trochę gorzej z ceną i dostępnością.
Odkładam na trochę późńiej.

PS. Coś Ci nie pykło z grafiką.
Co nie pykło? Ja widzę obrazek ;P Dostępność - planszostrefa i planszomania robią kolejny preorder i będą ściągać kolejną partię tego tytułu. Cena - cóż... Z dodatkiem ~350zł mało nie jest, ale jak na razie sama podstawka dała mi 4 bardzo satysfakcjonujące rozgrywki - czyli wyszło po 40zł/grę... A to nie koniec :) Finalnie może to być dla mnie tytuł, który będę ogrywał bardzo często więc migiem zejdę do ceny za miły wieczór poniżej wypadu do kina 2D po promocji ;P
Aaaa, czemu mi to napisałeś! Niedostępność była dla mnie jednym z powodów żeby zakup odłożyć na później, tym bardziej że odkładam kasę na październikowy urlop, a niestety potrzebuję sporo ;)
Oczywiście już napisałem do sklepu z zapytaniem do kiedy można składać zaówienia żeby się jeszcze załapać. Niedobry misioooo...

Masz podwójne tagi i obrazek w Twoim poście się nie wyświetla (przynajmniej u mnie). Jak robilem odpowiedź to usunąłem nadmiar tagow, żeby zobaczyć czy będzie ok.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomb »

REBEL.pl pisze:Kompletnie niczego się nie traci przy dwóch graczach. Atmosfera i tempo gry są bardzo podobne, rozgrywka trwa po prostu więcej pokoleń zachowując swoją dynamikę.
Dzięki z odpowiedź. Przekonaliście mnie zwłaszcza opinią o grze dwuosobowej.

Ponad 200 niepowtarzalnych grafik? Tym bardziej cena zadziwia.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Szaweł »

Jiloo pisze:Terraformacja kusi bardzo, a pozostałe boję się sprawdzić, bo to grozi niekontrolowanymi wydatkami :/
No właśnie nie grozi a gwarantuje, także trzymaj się z daleka, ja już wpadłem niestety :|
misioooo pisze:Aaaa, czemu mi to napisałeś! Niedostępność była dla mnie jednym z powodów żeby zakup odłożyć na później, tym bardziej że odkładam kasę na październikowy urlop, a niestety potrzebuję sporo ;)
Oczywiście już napisałem do sklepu z zapytaniem do kiedy można składać zaówienia żeby się jeszcze załapać. Niedobry misioooo...
Ufff, tu się ratuję brakiem polskiej wersji językowej... Jeśli takowa jest proszę mnie nie uświadamiać... Jest? :? :twisted:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: misioooo »

Szaweł pisze: Ufff, tu się ratuję brakiem polskiej wersji językowej... Jeśli takowa jest proszę mnie nie uświadamiać... Jest? :? :twisted:
Na kartach masz pojedyncze słowa + obrazki i ikony. Instrukcja jest pięknie spolszczona przez ziemka i mnie. Zerknij w manual, bo warto - można od razu wydawać oficjalnie taką jakość tłumaczenia i skłądu... Może jakieś drobne korekty ;)
KLIK - Leaving Earth PL
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: REBEL.pl »

A - omal byśmy zapomnieli. Do zamówień złożonych przed premierą dokładamy kartę promo "mała asteroida". Jako, że liczba tych kart jest ograniczona (nadal jest to jednak kilkaset sztuk) to zastrzegamy, że decyduje kolejność zamówień. Te osoby, które już zamówiły produkt oczywiście otrzymają tę kartę.

Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomb »

Karta promo tylko przy zamówieniach w Rebelu?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: REBEL.pl »

tomb pisze:Karta promo tylko przy zamówieniach w Rebelu?
Standardowo - przy wszystkich, z tym, że również warto wziąć pod uwagę fakt, że ich ilość jest ograniczona i nie zwlekać z zamówieniem, aby ich nie zabrakło.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: evenstar »

Gra mnie kupiła, biorę :D
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: karawanken »

Ja niestety muszę odłożyć zakup
:( ale gra bardzo mi się podoba i również pomyślałem, że w razie czego będę grać sam. Z "marsjańskiej czwórki" na razie mam Misję Czerwona Planeta i planuje jeszcze tylko Pierwszych Marsjan od Portalu :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: AkitaInu »

evenstar pisze:Gra mnie kupiła, biorę :D
A czym Cie kupiła ? :)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Dwntn »

evenstar pisze:Gra mnie kupiła, biorę :D
Mam zamówioną jak co. Chyba że wolisz mieć swój egzemplarz, ale nie wiem czy będzie sens dublować zakup, bo pewnie większość z naszej grupy będzie dysponowała swoim egzemplarzem i znów powiesz że "wszyscy mają to sprzedaje" ;-)

Pozdrawiam,

- K.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Szaweł »

evenstar pisze:Gra mnie kupiła, biorę :D
Ja już też popłynąłem i gra jest, że tak powiem, w fazie zamawiania. No to mam już pewnego dubla z 'trylogii'... to teraz już głupio nie kupić tej trzeciej... Ja wiedziałem, że tak będzie. Dobrze, że to w miarę różne gry... Tak sobie myślę, może będzie można zrobić kampanię z wszystkich 3... Działasz w bazie grasz w M:aSoC, działasz globalnie pykasz w TM, ruszasz na przygodę odpalasz FM :D I taka pojedyncza kampania na ochmnaście dni :) Tak samo kiedyś chcieliśmy połączyć GoT'a rozpatrując bitwy w BW, ale jakoś nie dane było spróbować :D
Tak czy siak. Rebelowska Terraformacjo masz mnie a ja mam Cię! ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Gosterq »

Chyba jednak terraformacja wygra z kosą... Będzie ktoś taki miły i poda rozmiar kart? ;-)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: crsunik »

Zainteresowała mnie ta gra. Wie ktoś gdzie można dostać angielską wersję?
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Rune »

Szaweł pisze:
evenstar pisze:Gra mnie kupiła, biorę :D
Ja już też popłynąłem i gra jest, że tak powiem, w fazie zamawiania. No to mam już pewnego dubla z 'trylogii'... to teraz już głupio nie kupić tej trzeciej... Ja wiedziałem, że tak będzie. Dobrze, że to w miarę różne gry... Tak sobie myślę, może będzie można zrobić kampanię z wszystkich 3... Działasz w bazie grasz w M:aSoC, działasz globalnie pykasz w TM, ruszasz na przygodę odpalasz FM :D I taka pojedyncza kampania na ochmnaście dni :) Tak samo kiedyś chcieliśmy połączyć GoT'a rozpatrując bitwy w BW, ale jakoś nie dane było spróbować :D
Tak czy siak. Rebelowska Terraformacjo masz mnie a ja mam Cię! ;)
Nie ogarniam już tych skrótów. FM to jakie pudło?

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: misioooo »

First Martians?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Jiloo »

crsunik pisze:Zainteresowała mnie ta gra. Wie ktoś gdzie można dostać angielską wersję?
Premiera światowa jest zaplanowana na 28 września.
Na stronie Stronghold Games masz w tej chwili preorder 30% taniej.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomb »

Przejrzałem karty dostępne w necie i teraz widzę, jak dobrym pomysłem było umieszczenie objaśnień na każdej z nich. Zdolności jest dużo, są różnorakie (choć chyba nie przesadnie złożone) i z widoku stołu po grze wynika, że całkiem sporo używa się podczas jednej partii.
Poza tym tekst polskiej instrukcji jest nieprecyzyjny w opisie wymagań zagrania kart. W przypadku kart B i D z przykładu (s.9) mowa jedynie o progu większym lub mniejszym od podanej liczby, ale karty mają już opis prawidłowy, gdzie warunek brzmi: mniejszy/większy lub równy.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: REBEL.pl »

Gosterq pisze:(...) Będzie ktoś taki miły i poda rozmiar kart? ;-)
Oczywiście - 233 sztuki o rozmiarze 63x88 mm :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: kastration »

Póki co zapowiada się dla mnie najlepsza pozycja z wszystkich "marsjańskich", ale czy ktoś może to sensownie PORÓWNAĆ do czegoś istniejącego na rynku? Chodzi mi o podobną grę z zazębianiem się kart, mechanizmem, itp. Jakieś porównania do czegoś znanego, co już istnieje?

Strasznie kusi też opcja solo. Czy to może działać?
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomb »

Porównać mogą na razie tylko Rebelianci, bo gra chyba nie była nigdzie w Polsce pokazywana. Mnie dociąg kart i ich różnorodność skojarzył się RaceftG, zagrywanie kart to taki miks LCGów (płacisz koszt i odpalasz skutki) i 51Stanu/Osadników (niektóre karty mają umiejkę, którą uruchamiasz w osobnej akcji), a plansza kojarzy się z CO2, bo wszyscy razem dążymy do wspólnego celu, ale również ścigamy się do niektórych miejsc lub wyczekujemy na ruch przeciwnika, który umożliwi nam realizację własnych planów.

Wersja solo to wyścig z czasem - 14 rund na zrealizowanie wszystkich trzech celów gry (z liczeniem punktów w przypadku sukcesu). Podejrzewam, że trudność leży w odpowiednim wyborze kart, które zostawiamy na rękę. Nie na wszystkie będzie nas stać, nie wszystkie z perspektywy dalszych rund okażą się właściwą inwestycją. A że kart zagrywa się sporo, to myślę, że będzie dobrze.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
ODPOWIEDZ