Władca Pierścieni: Konfrontacja - wersja deluxe (Reiner Knizia, Eric M. Lang, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: mig »

odkopię :)
Czy jest gdzieś spis różnic między wersją podstawową a deluxe i jakieś materiały tak żeby można było zrobić sobie deluxa samemu?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: lesar »

Mam ostatnie najnowsze wydanie ale wydaje mi się że wersja deluxe ma dodatkowe postacie po odwróceniu tych podstawowych. W mojej wersji tak jest.

Deluxe ma większą planszę, większe rzeźbione plastikowe podstawki oraz zupełnie nowy projekt graficzny. Oprócz klasycznych postaci z oryginału, zestaw zawiera także 18 dodatkowych bohaterów (po odwróceniu)
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: mig »

Dzięki :)
A może ktoś ma spis/skan tych alternatywnych postaci? Jak rozumiem nieco zmodyfikowano również zasady w tym "rozszerzonym" wariancie?

fajerwerki graficzne mnie nie interesują, ale ciekaw jestem rozgrywki z "nowymi" postaciami :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: zioombel »

Ja mam, ale edycje angielską. Jeśli nie przeszkadza mogę zrobić skan i podesłać.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: mig »

zioombel pisze:Ja mam, ale edycje angielską. Jeśli nie przeszkadza mogę zrobić skan i podesłać.
nawet nie wiedziałem, że jest polska edycja deluxe :) więc jak najbardziej angielska może być :)
dzięki:)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: zioombel »

Ja też nie wiem czy jest polska ;-)
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: lesar »

Deluxe tylko po angielsku
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: kwiatosz »

Deluxe ma 9 nowych postaci. Czym się różnią od starych? Tym, że nie opracował ich Knizia, tylko ktoś lubiący powergaming, w deluxe jest jedno ustawienie dobrych takie, że ubijają 4 (albo 5, nie pamiętam) złych bez żadnego ryzyka i na 100%. Deluxe jest zepsuciem idei, po spróbowaniu deluxe miałem dość tej gry - a w podstawkę natłukłem z 500 partii. O deluxe lepiej poczytać niż grać, do grania polecam gołą podstawkę z całego serca :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Einar
Posty: 92
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: Einar »

lesar pisze:Deluxe tylko po angielsku
Ja mam takie wydanie:

http://morgad.pl/userdata/gfx/8fbb5d1ea ... ef2505.jpg

I w nim jest zarówno wariant podstawowy stworzony przez Knizię, jak i 18 alternatywnych postaci. Polska wersja językowa.

Jeśli to jest deluxe (chyba tak) i wersja polska bardziej podchodzi to mogę jutro zrobić skan.


E: nie grałem jeszcze w wariant z innymi postaciami, więc nie wiem czy jest skopany ;)
Joe Johnson
Posty: 9
Rejestracja: 06 gru 2016, 01:11

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: Joe Johnson »

Słuchajcie nie wiem czy to moja nadmierna spostrzegawczość i czepianie się o szczegóły ale przyszła do mnie nówka gra w folii z cdp.pl i otrzymałem karty wygiętę wszystkie lekko. Jak się na nie spojrzy z profilu to mają kształt księżyca - rogalika + dziura jakby wielkości czubka długopisu w dolnym kartoniku pudełka (od środka). Wie ktoś jak to ugryźć ? O co chodzi ?
Tak jeszcze patrząc to plansza, która się łamie automatycznie uszkadza grafikę, farbę. Nie wiem jestem zupełnym świeżakiem w grach planszowych (to moja pierwsza po monopoly, scrabble :D) i może to normalne, a ja się nie znam ale no kurde nie fajnei wygląda.
Co myślicie ? Później wrzucę foty
My all is the force and a powerful ally it is
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: vegathedog »

Złupiesz 100 partii, to się karty wyprostują.Plansza też przy każdym rozkładaniu będzie coraz bardziej płaska, ale co ja tam wiem jak ja uwielbiam rzeczy lekko zużyte, a nie nowe.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: warlock »

Osobiście bardzo lubię wygięte karty (takie same są w Lewis & Clark) - bardzo łatwo można je podnieść ze stołu ;).

Konfrontacja po prostu ma takie karty, nie przejmuj się ;).
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: kamron6 »

Karty się zmienią. Plansze pokaż bo niepokojąco ją opisałeś.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1097
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 522 times

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: Harun »

Mam prośbę. Posiadam polską edycję deluxe
http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/wla ... ontacja-2/

Czy ktoś pomoże mi dobrać koszulki. Wg BGG pasują Tarot Orange FFG 70x120mm, ale takowych nie znajduję w sklepach w rozsądnej cenie.

Znalazłem takie coś http://mepel.pl/koszulki-na-karty-swan- ... in-cienkie - 150 koszulek (w razie czego można podzielić na 3 osoby)
lub takie coś
http://allegro.pl/ultra-pro-koszulki-ta ... 4&bid=2541

Nie znam się na koszulkach, więc chętnie skorzystam z porady, które kupić
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: krisow »

Hmm, coś nie tak z tym rozmiarem co podajesz. U siebie mam zakoszulkowane kartami firmy MAYDAY Standard American 56x87 z tym, że wchodzą na styk i być może lepszym wyborem byłyby USA CHIMERA 57,5x89. Na pewno nie ma w tej grze koszulek 70x120. DIXIT, który ma ogromne karty to rozmiar 80x120.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1097
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 522 times

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: Harun »

Dzięki, może to wymiar dla jakiegoś amerykańskiego wydania.
Nie znam się na koszulkach i dziękuję za poradę!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: warlock »

Jeśli ktoś nigdy nie grał, a chciałby się dowiedzieć, czy warto... 8)

WŁADCA PIERŚCIENI: KONFRONTACJA - recenzja
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: mauserem »

warlock pisze:Jeśli ktoś nigdy nie grał, a chciałby się dowiedzieć, czy warto... 8)

WŁADCA PIERŚCIENI: KONFRONTACJA - recenzja
Super, że postanowiłeś sięgnąć po ten zdecydowanie niedoceniony tytuł.
To doskonała gra, jedna z lepszych Dr Knizi, a i jedna z lepszych ever w moim rankingu dwuosobówek.
Tak, u mnie podobnie na półce leży zaraz obok Sztuki Wojny. A po drugiej stronie - 7 Ronin.

Nowe karty są rzeczywiście przegięte i niszczą elegancki balans pierwotnego zamysłu gry.
Aktualnie dostępna wersja Galakty jest must have - bo zawiera oryginał Knizi i karty wersji Deluxe - jak ktoś lubi psuć - może poeksperymentować ;)
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: Perf »

Na BGG mamy takie oto zdjęcia postaci:

Obrazek
Obrazek

Każda z nich ma tekst zdolności wypisany bezpośrednio na niej, tj. na "pionku" czy jak go tam nazwiemy. Nie trzeba używać ściągi czy uczyć się na pamięć itd.

Czy dobrze rozumiem (patrząc na zdjęcia z podlinkowanej wyżej recenzji), że w polskiej wersji tego nie ma - i na pionkach mamy tylko obrazek i siłę postaci?

Z góry dzięki za odpowiedź - rozważam ją jako propozycję dla osoby w wieku 70+, takie rzeczy potrafią zdyskwalifikować grę. :)
Einar
Posty: 92
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: Einar »

W polskiej wersji na "pionkach" nie ma żadnego tekstu, jest tylko obrazek i siła postaci.

Dodane są za to dwa arkusze (jeden dla Saurona i jeden dla Drużyny) z przydatnymi informacjami:

- opis wszystkich postaci danej frakcji (siła, obrazek i opis zdolności)
- zestawienie wszystkich kart siły przeciwnej frakcji oraz wszystkich karty z tekstem przeciwnej frakcji

Na podlinkowanym zdjęciu widać całkiem nieźle te arkusze:

http://playingdaily.pl/wp-content/uploa ... ie-gry.jpg
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: Perf »

Dzięki, to niestety potwierdza moje obawy. Grzebiąc trochę więcej w necie, wygląda na to, że pierwsze wydanie gry (w tym również polskie) miało tekst na pionkach/postaciach. Trochę dziwne, że zdecydowano się tak obniżyć funkcjonalność elementów, ale zgaduję, że może to mieć związek z faktem, że - jeśli dobrze rozumiem - w wersji deluxe są dwie wersje gry.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: mauserem »

Perf pisze:Dzięki, to niestety potwierdza moje obawy. Grzebiąc trochę więcej w necie, wygląda na to, że pierwsze wydanie gry (w tym również polskie) miało tekst na pionkach/postaciach. Trochę dziwne, że zdecydowano się tak obniżyć funkcjonalność elementów, ale zgaduję, że może to mieć związek z faktem, że - jeśli dobrze rozumiem - w wersji deluxe są dwie wersje gry.
dokładnie tak jest - stąd takie rozwiązanie (walka z kosztami)
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: Perf »

Mogli chociaż imiona postaci zostawić na pionkach... Nawet mnie te wszystkie hobbicie twarze zlewają się ze sobą. :) W "Manewrach morskich" zasady "kto kogo bije" mieliśmy na osobnym arkuszu, ale przynajmniej nazwa okrętu znajdowała się bezpośrednio na nim.

Ale skoro ludzie radzili sobie nawet za pomocą takich totalnych samoróbek...

https://boardgamegeek.com/thread/548531 ... le-session

Obrazek

...to i ja sobie jakoś poradzę. :)
zaboleqqq
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2017, 09:07

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: zaboleqqq »

Sorry za odkkopanie tematu ale bardzo zainteresowałem się tą grą i mam pewien problem ze znalezieniem odpowiedniej wersji.

Chciałbym kupić wersję która zawiera opisy/teksty/imiona na żetonach postaci. W polskich sklepach widzę wersje za 99zł(3 kropki) albo za 119zł. Są to polskie wersje więc z tego co się orientuję nie mają tekstów.
Wersja Deluxe wygląda mega i z tego co widzę/czytam to można w nią grać jak w normalną wersje (czyli bez alternatywnych postaci). Niestety jest praktycznie nie do kupienia w Europie...

Czy jest jakaś wersja PL która ma teksty na pionkach?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Władca Pierścieni - Konfrontacja - wersja deluxe

Post autor: warlock »

Jak najbardziej, musisz szukać tego wydania (oczywiście w grę wchodzi tylko z używane).

Obrazek

Nawiasem mówiąc, własnie zauważyłem, ze na okładce napisali Rainer Knizia, zamiast Reiner :shock: :lol: :)
ODPOWIEDZ