Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Cezary1916 »

Bludgeon pisze: 26 lis 2019, 19:27
Cezary1916 pisze: 26 lis 2019, 12:34 Koniec dodatek w planszostrefie się skończył ,kto zdążył ten jest w gronie szczęśliwców
Nieźle co? Jeden dzień był.

Teraz się stresuję czy dostanę...
Ciekaw jestem ile kopii mieli do rozdysponowania
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: elayeth »

A ja tu mam taki podpis jak widac i nic to nie dało... :cry:
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Bludgeon »

elayeth pisze: 26 lis 2019, 20:09 A ja tu mam taki podpis jak widac i nic to nie dało... :cry:
A kto czyta te napisy...
Ale i tak współczuję :(
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Kin@a »

Cezary1916 pisze: 26 lis 2019, 19:54
Ciekaw jestem ile kopii mieli do rozdysponowania
Niebawem pewnie pojawią się na allegro, w podwójnej cenie :?
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Bludgeon »

Kin@a pisze: 26 lis 2019, 20:30
Cezary1916 pisze: 26 lis 2019, 19:54
Ciekaw jestem ile kopii mieli do rozdysponowania
Niebawem pewnie pojawią się na allegro, w podwójnej cenie :?
Nie liczyłbym na to za bardzo, w tej chwili nie ma ani jednej.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Cezary1916 »

Napisałem maila do planszostrefy z zapytaniem jaki był nakład dodatku który pojawił się dwa dni temu że tak szybko się sprzedał, dostałem odpowiedź że sklepu:
Mieliśmy zamówione 24 kopie, dziś prawdopodobnie udało się zwiększyć zamówienie o kolejne 10 sztuk i włączymy ich sprzedaż jak tylko otrzymam potwierdzenie od dystrybutora. (prawdopodobnie dziś)
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Cezary1916 »

Pojawiły się kolejne sztuki dodatku w sprzedaży jeżeli ktoś zainteresowany
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: elayeth »

Cezary1916 pisze: 27 lis 2019, 20:56 Pojawiły się kolejne sztuki dodatku w sprzedaży jeżeli ktoś zainteresowany
Kupione 2 sztuki dla mnie i kolegi. Dzięki. Łącznie jest podobno jedynie 10 sztuk.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Brylantino »

Było jakieś info, czy faktycznie w grudniu gry mogą zostać wysłane, czy jest to bardziej hipotetyczny termin?
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Cezary1916 »

Brylantino pisze: 05 gru 2019, 19:10 Było jakieś info, czy faktycznie w grudniu gry mogą zostać wysłane, czy jest to bardziej hipotetyczny termin?
napisz maila do sklepu z zapytaniem , mi odpisali jak się zapytałem o nakład dodatku
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Bludgeon »

Brylantino pisze: 05 gru 2019, 19:10 Było jakieś info, czy faktycznie w grudniu gry mogą zostać wysłane, czy jest to bardziej hipotetyczny termin?
Info nie było, ale w mailu potwierdzającym zamówienie dostałem informację że czas odczekiwania jest do 100 dni.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: tomuch »

Bludgeon pisze: 05 gru 2019, 21:33
Brylantino pisze: 05 gru 2019, 19:10 Było jakieś info, czy faktycznie w grudniu gry mogą zostać wysłane, czy jest to bardziej hipotetyczny termin?
Info nie było, ale w mailu potwierdzającym zamówienie dostałem informację że czas odczekiwania jest do 100 dni.
Przy niesprecyzowanych preorderach zawsze dają 100 dni.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Fingus
Posty: 84
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:03
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Fingus »

Z-man games podali bodaj 15 listopada, że dodatek jest na statku, zwyczajowy czas podróży to wg nich 4-6 tygodni. Zatem szansa na grudzień jest, choć z tymi wysyłkami tuż przed świętami to różnie bywa.
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: gajus21 »

W planszostrefie natrafiłem na coś takiego:
https://planszostrefa.pl/pl/p/A-Feast-f ... sion/10924
Mam pytanie czy to jest oficjalny dodatek? Bo na stronie Z-MAN Games nie ma o nim nic wspomniane, a druga sprawa czy ktoś ma już z nim jakieś doświadczenie?
Bo kupić kupiłem ale nie wiem czy wyjmować to z koszulki :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Trolliszcze »

Autorem dodatku jest Gernot Kopke, ten sam człowiek, który stoi za Norwegami i który projektuje Duńczyków. Tu jest strona dodatku, są dyskusje i opnie:
https://boardgamegeek.com/boardgame/292 ... -expansion
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: gajus21 »

Trolliszcze pisze: 06 gru 2019, 10:51 Autorem dodatku jest Gernot Kopke, ten sam człowiek, który stoi za Norwegami i który projektuje Duńczyków. Tu jest strona dodatku, są dyskusje i opnie:
https://boardgamegeek.com/boardgame/292 ... -expansion
Tak to widziałem tylko zdziwiło mnie to że na Z-MAN nie ma żadnej informacji.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Trolliszcze »

Przede wszystkim szukasz w niewłaściwym miejscu, Z-MAN to tylko ich dystrybutor i lokalizator na USA - wydawcą Odyna jest Feuerland Spiele i to u nich szukałbym informacji. Natomiast wcale bym się nie zdziwił, gdyby na ich stronie niczego na ten temat nie było. To małe wydawnictwo, rzadko aktualizują tę stronę. Już prędzej na Facebooku?
kuki25
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 23:39
Has thanked: 18 times
Been thanked: 27 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: kuki25 »

gajus21 pisze: 06 gru 2019, 10:19 W planszostrefie natrafiłem na coś takiego:
https://planszostrefa.pl/pl/p/A-Feast-f ... sion/10924
Mam pytanie czy to jest oficjalny dodatek? Bo na stronie Z-MAN Games nie ma o nim nic wspomniane, a druga sprawa czy ktoś ma już z nim jakieś doświadczenie?
Bo kupić kupiłem ale nie wiem czy wyjmować to z koszulki :)
Dokładnie to jest oficjalny dodatek, którego gracze Odyna wyczekiwali w sumie jak innych - Gernot Köpke robi świetną robotę dla tej gry. Trochę o nim czytałem, są też już pierwsze recenzje i jest on bardzo pozytywnie przyjmowany. Największą zaletą jest zmiana żywienia, którą ten dodatek wprowadza, nie jest już tak łatwo wyżywić i zaplanować żywienie. Dodatkowo start gry jest szybszy, zaczynamy z większą ilością elementów, wprowadza coś podobnego jak Prelude do Teraformacji Marsa (przez co też jest porównywany do tego dodatku). Poprawia i robi wreszcie w pełni grywalny tryb krótszy gry na 6 robotników, mamy tam podwójne zasoby. Poprawia również grę na pomocnikach, jest tam lista 30 zalecanych do odrzucenia i 6 pomocników których trzeba odrzucić. Wprowadza nowe zasoby pojedyncze, które są fajne nie trzeba pieniędzy wykorzystywać żeby łatać pojedyncze pola no i z opinii bgg wskazują jakie nowe zwierze może się pojawić w najnowszym dużym dodatku Duńczycy. No i dodaje dwie nowe wyspy, które są jedynym jak na razie sposobem na zdobycie nowych pojedynczych zasobów - co jest małym minusem ale i tak jest to miłym dodatkiem że wprowadzili wstęp do nowych zasobów. Ogólnie jak na ilość zmian które wprowadza ten minidodatek Harvest, za tą cenę jest to super zawartość. :wink:
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Cezary1916 »

kuki25 pisze: 06 gru 2019, 12:04
gajus21 pisze: 06 gru 2019, 10:19 W planszostrefie natrafiłem na coś takiego:
https://planszostrefa.pl/pl/p/A-Feast-f ... sion/10924
Mam pytanie czy to jest oficjalny dodatek? Bo na stronie Z-MAN Games nie ma o nim nic wspomniane, a druga sprawa czy ktoś ma już z nim jakieś doświadczenie?
Bo kupić kupiłem ale nie wiem czy wyjmować to z koszulki :)
Dokładnie to jest oficjalny dodatek, którego gracze Odyna wyczekiwali w sumie jak innych - Gernot Köpke robi świetną robotę dla tej gry. Trochę o nim czytałem, są też już pierwsze recenzje i jest on bardzo pozytywnie przyjmowany. Największą zaletą jest zmiana żywienia, którą ten dodatek wprowadza, nie jest już tak łatwo wyżywić i zaplanować żywienie. Dodatkowo start gry jest szybszy, zaczynamy z większą ilością elementów, wprowadza coś podobnego jak Prelude do Teraformacji Marsa (przez co też jest porównywany do tego dodatku). Poprawia i robi wreszcie w pełni grywalny tryb krótszy gry na 6 robotników, mamy tam podwójne zasoby. Poprawia również grę na pomocnikach, jest tam lista 30 zalecanych do odrzucenia i 6 pomocników których trzeba odrzucić. Wprowadza nowe zasoby pojedyncze, które są fajne nie trzeba pieniędzy wykorzystywać żeby łatać pojedyncze pola no i z opinii bgg wskazują jakie nowe zwierze może się pojawić w najnowszym dużym dodatku Duńczycy. No i dodaje dwie nowe wyspy, które są jedynym jak na razie sposobem na zdobycie nowych pojedynczych zasobów - co jest małym minusem ale i tak jest to miłym dodatkiem że wprowadzili wstęp do nowych zasobów. Ogólnie jak na ilość zmian które wprowadza ten minidodatek Harvest, za tą cenę jest to super zawartość. :wink:
Jest gdzieś polska wersja zasad tego mini dodatku?
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: gajus21 »

No to faktycznie trzeba wypróbować ten dodatek.
A ktoś wie może kiedy planowani są Duńczycy 2020?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

2020 ale nic nie wiadomo na 100%. Ma byc tez dodatek sons of odin wiec nie wiadomo jak to rozloza. Gernot mowil ze bankowo Q4 2020 ale tak samo mowil o 2019. Mam nadzieje ze z Szwedami wyrobi sie 2021 bo chcialbym zrobic sobie skrzynie z wydaniem kompletnym ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
kuki25
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 23:39
Has thanked: 18 times
Been thanked: 27 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: kuki25 »

Na razie jest tylko dostępna na bgg do pobrania nieoficjalna instrukcja przetłumaczona do wersji angielskiej :wink:
A tutaj w recenzji są fajnie opisane możliwości dodatku:
https://boardoflife.wordpress.com/2019/ ... -a-review/
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: kastration »

Chłopaki, dzięki za cynk wszystkim. Mini-dodatek harvest już nie jest dostępny w planszostrefie. Sam kupiłem ostatnio, ale był jeszcze, a tu tyle. Jest jeszcze na 3trollach, jakby ktoś chciał, pewnie niedługo. Zagrałem solo z ciekawości wariant wstępny z tymi losowymi żniwami. Niesamowita rzeczy, 4 razy pod rząd pełne żniwa, a dopiero potem 4 puste. Konia z rzędem temu, kto miałby na odwrót. Nie przestają mnie zaskakiwać z rozwojem tej gry. W zasadzie mam wszystko oprócz tych świątecznych goodie box (5 czy 6 małych puzzli), lekka przesada za to płacić 50 zł z wysyłką (zwłaszcza, że inne promki mnie mniej interesują z tego goodie box, a do GWT te budynki już mam). Jakkolwiek, kolejne zapowiedziane dodatki warto obserwować, bo na bgg są ożywione dyskusje, w których G. Koepke się udziela bezpośrednio (naprawdę życzliwy facet, zwłaszcza przy omawianiu różnych wariantów gry). Gra wydaje się mieć nieskończony potencjał.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
koloX
Posty: 83
Rejestracja: 16 gru 2011, 10:17
Has thanked: 40 times
Been thanked: 18 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: koloX »

kastration pisze: 07 gru 2019, 22:42 Gra wydaje się mieć nieskończony potencjał.
Czy ja dobrze rozumiem że ktoś wreszcie zdołał połączyć planszówkowe euro z ccg? Czy mamy już się bać? Czy teraz normą będzie składanie planszówki z wydawanych regularnie promek i innych mini puzzle?
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: sasquach »

koloX pisze: 07 gru 2019, 23:01 Czy ja dobrze rozumiem że ktoś wreszcie zdołał połączyć planszówkowe euro z ccg? Czy mamy już się bać? Czy teraz normą będzie składanie planszówki z wydawanych regularnie promek i innych mini puzzle?
Nie ma co dramatyzować. Promki i dodatki są od dawna. Uczta to porządna gra i bez dodatków. Jak chcesz czegoś więcej to kupujesz dodatki, jak nie to zostajesz z podstawką. Proste. Przy okazji to chyba chodziło ci o LCG ;)
ODPOWIEDZ