Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Trolliszcze »

koloX pisze: 07 gru 2019, 23:01Czy ja dobrze rozumiem że ktoś wreszcie zdołał połączyć planszówkowe euro z ccg? Czy mamy już się bać? Czy teraz normą będzie składanie planszówki z wydawanych regularnie promek i innych mini puzzle?
Dokładnie tak, po tej jednej grze z całą pewnością już wszyscy będą wydawać gry składane z promek i innych mini-puzzli, to bez wątpienia brzmi jak dobrze przemyślany i uzasadniony wniosek. Wypada chyba tylko pogratulować przenikliwości.
EDIT: (I oczywiście do tych wszystkich gier będą dodawać obowiązkowe aplikacje na tablety, bo przecież nikt już nie robi dziś inaczej.)
EDIT2: (I na pewno już nigdy nie powstanie gra, która nie będzie mieć choć szczątkowej mechanik deck-bui... A nie czekaj, to już narzekania z zeszłego sezonu.)
EDIT3: (Natomiast bardzo możliwe, że gra bez choćby jednej dwudziestocentymetrowej plastikowej figurki rzeczywiście już nigdy nie zostanie zaprojektowana. Ponoć nawet Feld robi grę z figurkami, I rest my case.)
koloX
Posty: 83
Rejestracja: 16 gru 2011, 10:17
Has thanked: 40 times
Been thanked: 18 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: koloX »

Zobaczymy, może jeszcze okażesz się prorokiem :P Ale sorki jeśli to już wiadome, trochę wypadłem z obiegu...
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Trolliszcze »

koloX pisze: 08 gru 2019, 18:30 Zobaczymy, może jeszcze okażesz się prorokiem :P Ale sorki jeśli to już wiadome, trochę wypadłem z obiegu...
A kiedy w nim ostatnio byłeś?
koloX
Posty: 83
Rejestracja: 16 gru 2011, 10:17
Has thanked: 40 times
Been thanked: 18 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: koloX »

Jakieś 7 lat temu.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Trolliszcze »

koloX pisze: 08 gru 2019, 18:36 Jakieś 7 lat temu.
A to rzeczywiście masz sporo dram do nadrobienia, plus może tę uda Ci się jeszcze troszkę rozkręcić. W każdym razie - powodzenia! (W nadrabianiu i rozkręcaniu.)
Awatar użytkownika
motti
Posty: 141
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 75 times
Been thanked: 13 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: motti »

Chodzę koło Uczty i kusi mnie odkąd została wydana po polsku, ale zawsze jak mam okazję (środki i miejsce na półce :wink: ) zdecyduję się na coś innego. Teraz ostatnia szansa, żeby zmieścić się z ewentualnym zakupem jeszcze w tym roku. Wiem że gra ma tylu samu zwolenników co przeciwników. Chciałbym się zapytać tych, którym jednak siadła - na długo wam starczyło? po ilu rozgrywkach się znudziła?. Grać zamierzam w to właściwie tylko solo.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: mecenas »

motti pisze: 15 gru 2019, 19:20 Chodzę koło Uczty i kusi mnie odkąd została wydana po polsku, ale zawsze jak mam okazję (środki i miejsce na półce :wink: ) zdecyduję się na coś innego. Teraz ostatnia szansa, żeby zmieścić się z ewentualnym zakupem jeszcze w tym roku. Wiem że gra ma tylu samu zwolenników co przeciwników. Chciałbym się zapytać tych, którym jednak siadła - na długo wam starczyło? po ilu rozgrywkach się znudziła?. Grać zamierzam w to właściwie tylko solo.
Dzisiaj za mną 25-ta partia solo i dodatkowo 4 partie w innym składzie.
Gra po pierwszych miesiącach regularnego grania, dale wpada na stół średnio raz na dwa miesiące. Zdecydowanie polecam do gry solo.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

Kilkadziesiąt gier za nami i nadal wyjaśnia. Moim zdaniem najlepszy worker placement na rynku.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: kastration »

Blisko 100 partii w różnych składach, od solo do 4. Kiedy się znudzi? Prawdopodobnie w 2042 r. Tyle samo przeciwników co zwolenników? E no, zwolenników jest na pewno więcej :D
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
motti
Posty: 141
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 75 times
Been thanked: 13 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: motti »

No 25 to pewno więcej niż średnia moich gier, nie mówiąc już o 100.
kastration pisze: 15 gru 2019, 21:36 ...Tyle samo przeciwników co zwolenników? E no, zwolenników jest na pewno więcej :D
Powiedzmy że porównywalne ilości się ujawniły na tym forum :wink:

Chyba zatem nie mam wyjścia. :D Dzięki.
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Cezary1916 »

A Feast for Odin: Harvest mini expansion jest może ktoś kto posiada polską wersję instrukcji tego mini dodatku z góry będę wdzięczny
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: kastration »

Cezary1916 pisze: 27 sty 2020, 12:20 A Feast for Odin: Harvest mini expansion jest może ktoś kto posiada polską wersję instrukcji tego mini dodatku z góry będę wdzięczny
Polskiego tłumaczenia tak niszowej sprawy chyba nie ma, ale jest angielskie z niemieckiego tu w dyskusji użytkowników:

https://boardgamegeek.com/thread/2298838/english-rules

Jeden z użytkowników streścił zasady dokładnie po angielsku i zrobił to spójnie.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Cezary1916 »

kastration pisze: 27 sty 2020, 22:36
Cezary1916 pisze: 27 sty 2020, 12:20 A Feast for Odin: Harvest mini expansion jest może ktoś kto posiada polską wersję instrukcji tego mini dodatku z góry będę wdzięczny
Polskiego tłumaczenia tak niszowej sprawy chyba nie ma, ale jest angielskie z niemieckiego tu w dyskusji użytkowników:

https://boardgamegeek.com/thread/2298838/english-rules

Jeden z użytkowników streścił zasady dokładnie po angielsku i zrobił to spójnie.
A może już ktoś grał z tym dodatkiem i jest w stanie tak przybliżyć zasady
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: elayeth »

W tym mini dodatku jest opis m.in.:
the rules include 8 banned occupation cards and 30 cards, we recommend to remove too for having a better average of more useful, not such specialized interesting cards.

Czy dobrze podejrzewam, że to usunięcie 38 kart rekomendowane jest niezależnie czy się ma czy nie ma tego dodatku?
KozaK69
Posty: 129
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: KozaK69 »

Zasady dodatku:
1. Na początku gry dobieramy po dwie karty i jedną z nich odrzucamy.
2. Od gracza ostatniego do pierwszego każdy dobiera żeton zasobów (mały, okrągły).
3. I teraz największą zmiana: Zamiast ustalonej z góry kolejności żniw, co rundę losujemy czy i jak urodzajne będą kolejne żniwa (z zastrzeżeniem że w pierwszej rundzie muszą być one urodzajne). Każdy żeton żniw używamy w danej grze tylko raz. Dodatkowo jeżeli żniwa były urodzajne to dobieramy zasób przedstawiony na jasnej stronie dobranego na początku żetonu zasobów, a jeżeli była susza to dobieramy zasób z ciemnej strony.
4. Dochodzi nowa wyspa która pozwala na zdobycie unikatowego szarego żetonu.
5. W instrukcji jest lista kart które są polecane do odrzucenia z gry, bo są zbyt mocne.
6. Dodatkowe zasady dla rozpoczęcia gry sześciorundowej: Każdy dobiera drugi żeton zasobów, zaczyna z 3 monetami i dodatkową bronią. Dodatkowo przy grze z dodatkiem Norwegowie każdy wybiera szopę rzemieślnika zamiast ją losować. Natomiast bez dodatku każdy dobiera dwie brązowe karty i jedną z nich zagrywa za darmo.

I to chyba tyle 🙂 Dużych zmian w zasadach nie ma, ale potrafią one nieźle namieszać, gdy na przykład na początek trafią się cztery nieurodzajne żniwa pod rząd.
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Cezary1916 »

KozaK69 pisze: 28 sty 2020, 20:28 Zasady dodatku:
1. Na początku gry dobieramy po dwie karty i jedną z nich odrzucamy.
2. Od gracza ostatniego do pierwszego każdy dobiera żeton zasobów (mały, okrągły).
3. I teraz największą zmiana: Zamiast ustalonej z góry kolejności żniw, co rundę losujemy czy i jak urodzajne będą kolejne żniwa (z zastrzeżeniem że w pierwszej rundzie muszą być one urodzajne). Każdy żeton żniw używamy w danej grze tylko raz. Dodatkowo jeżeli żniwa były urodzajne to dobieramy zasób przedstawiony na jasnej stronie dobranego na początku żetonu zasobów, a jeżeli była susza to dobieramy zasób z ciemnej strony.
4. Dochodzi nowa wyspa która pozwala na zdobycie unikatowego szarego żetonu.
5. W instrukcji jest lista kart które są polecane do odrzucenia z gry, bo są zbyt mocne.
6. Dodatkowe zasady dla rozpoczęcia gry sześciorundowej: Każdy dobiera drugi żeton zasobów, zaczyna z 3 monetami i dodatkową bronią. Dodatkowo przy grze z dodatkiem Norwegowie każdy wybiera szopę rzemieślnika zamiast ją losować. Natomiast bez dodatku każdy dobiera dwie brązowe karty i jedną z nich zagrywa za darmo.

I to chyba tyle 🙂 Dużych zmian w zasadach nie ma, ale potrafią one nieźle namieszać, gdy na przykład na początek trafią się cztery nieurodzajne żniwa pod rząd.
Właśnie o taki opis zasad chodziło wielkie dzięki za pomoc.
Stephan
Posty: 186
Rejestracja: 27 lip 2011, 21:20
Has thanked: 68 times
Been thanked: 44 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Stephan »

Gdzieś zaginął mi jeden żeton wzgórz do Uczty i dopóki nie otrzymam odpowiedzi od Lacerty czy mają takie coś na magazynie, chcę wykonać samoróbkę. Niestety nie wiem jaka sekwencja zasobów znajduje się na zaginionym żetonie. I tu moja wielka prośba: czy jakiś zacny posiadacz Uczty mógłby podpowiedzieć jak wygląda wzgórze, które posiałem? Na pozostałych siedmiu sekwencje prezentują się następująco (drewno-kamień-ruda-srebro):

2-3-1-1; 2-2-2-1; 2-1-2-2; 3-3-0-1; 3-2-1-1; 4-1-1-1; 4-2-0-1

Bardzo, ale to bardzo dziękuję za pomoc!
Johnny731
Posty: 140
Rejestracja: 13 gru 2011, 19:00
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Johnny731 »

Stephan pisze: 04 cze 2020, 13:16 Gdzieś zaginął mi jeden żeton wzgórz do Uczty i dopóki nie otrzymam odpowiedzi od Lacerty czy mają takie coś na magazynie, chcę wykonać samoróbkę. Niestety nie wiem jaka sekwencja zasobów znajduje się na zaginionym żetonie. I tu moja wielka prośba: czy jakiś zacny posiadacz Uczty mógłby podpowiedzieć jak wygląda wzgórze, które posiałem? Na pozostałych siedmiu sekwencje prezentują się następująco (drewno-kamień-ruda-srebro):

2-3-1-1; 2-2-2-1; 2-1-2-2; 3-3-0-1; 3-2-1-1; 4-1-1-1; 4-2-0-1

Bardzo, ale to bardzo dziękuję za pomoc!
Brakuje 3-1-2-1.
KozaK69
Posty: 129
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: KozaK69 »

Jak nie masz nic przeciwko "appce" na telefon to jest tutaj "symulator" wzgórz: https://borlaym.github.io/mountain-strips/
NonVideri
Posty: 34
Rejestracja: 25 mar 2018, 01:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: NonVideri »

Wiecie, czy gdzieś jeszcze będzie dostępny dodatek Norwegians? Po angielsku albo po polsku?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2817
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Gromb »

Ostatnio był dodruk. Rozszedł się w przedsprzedaży. Obawiam się, że tylko z drugiej ręki. :|
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

Pewnie wkoncu bedzie dodruk. Mega dodatek a jesienia maja wyjsc dunczycy. Ponoc jeszcze lepszy ale chyba wymaga Norwegów. W kolejnych latach Szwedzi i Normanowie. Patrzac na to co autor dodatków zrobil w norwegach to nie mogę sie doczekać.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
poxi
Posty: 239
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 50 times
Been thanked: 106 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: poxi »

Obserwuję dostępność dodatku od kilku miesięcy i nie zauważyłem jakiegokolwiek zmiany. Jak nie był dostępny, tak nadal go nie ma. Z tego, co przeczytałem tutaj: https://www.boardgamegeek.com/thread/24 ... rint-again spodziewam się, że dodruk wersji angielskiej jest opóźniony i pojawi się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.
pympyry
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:23

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: pympyry »

Chodzą słuchy, że po wakacjach Lacerta chce sprawdzać ewentualne wydanie Norwegów w formie "spolszczonej". Podejrzewam, że w takiej samej opcji, jak Lucrum Games planuje wydać dodatek do Dice Settlers.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

Ciekawa sprawa. Tyle po premierze spora czesc fanow juz ma angielska wersje bo niezalezne jezykowo. Dunczykow tez kupie po angielsku bo nie bede czeakl czy znow zmienia zdanie po kilkunastu miesiacach.. Pytanie jak z oplacalnoscia bo sama Uczta nie sprzedala sie zbyt dobrze w PL.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ