Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: cezner »

No mnie podstawka nie zachwyciła. Po 6 grach zaczynałem wpadać w schematy. I moim zdaniem karty były słabo wykorzystanym elementem.
Widzę, że dodatek to poprawia. Ale żeby wydawać na to 160 zł? Chyba sobie odpuszczę.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: warlock »

Uczta to absolutnie najgorszy Rosenberg w jakiego grałem - czy dodatek to naprawi :D?

/troll mode off ;)
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: lotheg »

Z kartami to już to chyba pisałem, ale wprowadziłem sam home rule'a, że dociąga się 3 karty zamiast jednej i to redukuje w pewnym stopniu losowość z nimi związaną.

<trochę troll, trochę nie mode on>A mi jakoś przyjemniej się gra w Ucztę niż w Agricolę :D<trochę troll, trochę nie mode off>
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 479
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 390 times
Been thanked: 330 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: cactusse »

W dodatku dochodzi zasada pozwalająca na odrzucanie mało pasujących kart za punkty...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

Dokładnie o to chodzi. Możemy karty odrzucić za 4/3/2 pkt zwycięstwa zawsze gdy moglibyśmy je zagrać czyli nigdy nie są dla nas martwe.

Nie rozumiem chaosu z ilością wikingów? Nadal są one poukładane kolumnami i doszła piąta gdzie możemy iść ostatnim gościem(są tam mocniejsze akcje niż te z pierwszego rzędu) lub ostatnimi dwoma i dodatkowo zagrać kartę.

Dużo lepiej są też wykorzystywane bronie i akcje zostały zbalansowane. Asymetryczny start to tez plus.

Dla mnie Uczta to najlepszy Rosenberg. Agricola jest dobra ale tam konicowy stan jest zawsze taki sam a gra różni się tylko kilkoma kartami. Zazwyczaj nie ma tam akcji których przez całą grę nie robimy. W uczcie jest kilka odmiennych strategii. Możemy wziąć inna wyspę/budynki, pladrowac, imigrowac na potęgę, łowić wieloryby i polować. Chorować krowy i owce by kłaść na plansze je lub świnie i konie by zdobywać bonusy i punktowa. Jest różnorodnosc, jest walka o pola akcji. Wystarczy miec w sobie chęć zabawy i eksperymentowania.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: kastration »

Nawiązując do wypowiedzi jednego z poprzedników uważam, że jeśli nie ma chemii z Ucztą, to dodatek absolutnie tego nie zmieni. Wystarczy choćby pooglądać recenzje anglojęzyczne na youtube (nie chcę robić kryptoreklamy), to więcej tego samego, ewentualnie w lekkim redesignie wyrównania mocy akcji, zwiększenia różnorodności. Nadal istota jest ta sama. Mój kolega chciał coś ciekawego, regrywalnego, policzalnego, z nutką niepewności (kości), do dobrej gry w każdym składzie (ogromny plus Uczty), bez miliona zasad... i bez wahania podałem to. Zrobiłem dokładnie rozeznałem się w dodatku i zapewne go kupię w przyszłości, ale na pewno nie zmieni on raczej radykalnie mojego postrzegania o tym tytule. Ponadto, wydaje mi się, że sam dodatek do Odyna na pewno nie zmieściłby się w kategorii "wymagany", a raczej "polecany", czy "opcjonalny ze wskazaniem", choć jak mówię, bazuję na wielu grach w przeróżnych składach w samą podstawkę plus bardzo dobrym rekonesansie informacyjnym. Co do chaosu na planszy dodatku, po prostu jakoś te akcje są tak... brzydko porozmieszczane. Cena mimo wszystko, jak na standardy krajowe dodatków, jest dość wysoka (abstrahując nieco od dobrej ceny podstawki). Jak ktoś pogra z kilkanaście gier, niech da znać, czy zmieniały się jakoś wrażenia.

Z Rosenbergów u mnie Agricola stanowi taki "mini-Graal", występuje tu dysonans, z racji tego, że uważam ją za grę lepszą od Odyna (po prostu lepszą w rozciągłości tego słowa), ale to Uczta jest w moim top 10 i to po nią sięgnę, zarówno z graczami "pół-ogranymi" (są bez najmniejszych szans startując w Agricoli), jak i doświadczonymi (każdy zwykle wyrażając u nas swoje zdanie w grupie wskaże, że woli otwarty świat niż robienie tego samego, by przetrwać - upraszczam). Specyficzny dysonans.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

Z pewnością zgodzę się że ten dodatek nie zmieni postrzegania Uczty. Mechaniki się nie zmieniają. Jest więcej, lepiej, ciasniej i gra została ładnie oszlifowana. Jednak dla fana Uczty jest wymagana. Usprawnia tak wiele że nie chce grać bez dodatku. Jeśli ktoś zagrał już kilkanaście partii w Ucztę to z pewnością doceni jak duży wpływ mają te zmiany. W szczególności na dwóch graczy. Patrząc na to ile kosztują angielskie dodatki do gier to Norwegowie nie wyróżniają się tu cena patrząc na zawartość. Fanom polecam. Osoby które traktowały Ucztę jako "taką se" raczej nie zmienia zdania. Ja czekam już na Duńczyków i Szwedów.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Kasper »

Generalnie dodatek jest świetny, dla fanów gry obowiązkowy/mocno zalecany, choć mnie osobiście drażni taka formuła rozszerzeń, które jakby naprawiały podstawkę. Odnoszę wtedy wrażenie, że najpierw grałem w wersję beta...(Podobna sytuacja do Orleanu podstawa niby oki. ale dopiero Handel i Intryga czyni grę w pełni satysfakcjonującą.)
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: miszcz »

Czy może ktoś wie gdzie można dodatek zakupić?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Trolliszcze »

Jeszcze tu jest, i piszą, że w małej ilości, więc chyba warto się śpieszyć. Poza tym, o ile mi wiadomo, wyprzedany.
https://www.planszoweczka.pl/product-po ... s-ENG.html
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: gajus21 »

Kasper pisze: 13 mar 2019, 20:40 Generalnie dodatek jest świetny, dla fanów gry obowiązkowy/mocno zalecany, choć mnie osobiście drażni taka formuła rozszerzeń, które jakby naprawiały podstawkę. Odnoszę wtedy wrażenie, że najpierw grałem w wersję beta...(Podobna sytuacja do Orleanu podstawa niby oki. ale dopiero Handel i Intryga czyni grę w pełni satysfakcjonującą.)
Muszę przyznać że mi akurat dodatek sporo popsuł w strategii miałem na podstawowej wersji gry gdzie 120pkt było normą a tutaj pierwsze rozgrywki maksymalnie 100. Może trochę za bardzo skupiłem się na nowych rzeczach np. mała emigracja itp. Dodam że przeważnie gram na dwie osoby.
Ogólnie dodatek bardzo ciekawy ale przydało by się dodać też nowe plansze gracza i nowe zagrody. Chociaż i tak już tyle 'zjada' stołu ta gra że jest problem wszystko pomieścić.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Trolliszcze »

Kasper pisze: 13 mar 2019, 20:40Generalnie dodatek jest świetny, dla fanów gry obowiązkowy/mocno zalecany, choć mnie osobiście drażni taka formuła rozszerzeń, które jakby naprawiały podstawkę. Odnoszę wtedy wrażenie, że najpierw grałem w wersję beta../
A który element według Ciebie był zepsuty i został naprawiony przez Norwegów?
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: gajus21 »

Trolliszcze pisze: 08 kwie 2019, 12:59
Kasper pisze: 13 mar 2019, 20:40Generalnie dodatek jest świetny, dla fanów gry obowiązkowy/mocno zalecany, choć mnie osobiście drażni taka formuła rozszerzeń, które jakby naprawiały podstawkę. Odnoszę wtedy wrażenie, że najpierw grałem w wersję beta../
A który element według Ciebie był zepsuty i został naprawiony przez Norwegów?
Dla mnie najważniejsze jest to że Market dostał mocne wzmocnienie i można zacząć go wykorzystywać, w podstawce nie opłacało się tam wysyłać wojowników. Co do innych rzeczy to pozbywanie się niechcianych pracowników za punkty oraz plansza dużo lepiej zbalansowana dla dwóch graczy.
W wersji podstawowej często miałem wrażenie że gram sam bo nie spotykałem się z drugą osobą na planszy. Teraz to często mi się zdarza że ktoś zajął moje pole.
Poza tym ostatnia akcja po prostu miód malina i kombinowanie jak tu zrobić żeby się jednak pierwszy dochrapać do najlepszego pola, czy też zmienione zasady polowania itp.
Może nie jest to rewolucja ale bardzo uprzyjemnia i balansuje rozgrywkę.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Trolliszcze »

Pytam, bo też ostatnio kupiłem Norwegów, mimo że podstawkę graliśmy dopiero kilka razy (bardzo nam się podoba, a że dostępność dodatku drastycznie spadała, wolałem nie ryzykować). Dotąd planowałem ogrywać dalej podstawkę i włączyć dodatek dopiero później, jak się zacznę nudzić, ale teraz zaczynam mieć wątpliwości, czy nie włączyć go od razu. Przy czym powiem szczerze, że my podstawce naprawdę niewiele mieliśmy/mamy do zarzucenia, gra nam się świetnie :D
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: miszcz »

Jeśli by ktoś potrzebował. Polska instrukcja dodatku:
https://boardgamegeek.com/filepage/1793 ... ja-dodatku
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: gajus21 »

Trolliszcze pisze: 08 kwie 2019, 14:59 Pytam, bo też ostatnio kupiłem Norwegów, mimo że podstawkę graliśmy dopiero kilka razy (bardzo nam się podoba, a że dostępność dodatku drastycznie spadała, wolałem nie ryzykować). Dotąd planowałem ogrywać dalej podstawkę i włączyć dodatek dopiero później, jak się zacznę nudzić, ale teraz zaczynam mieć wątpliwości, czy nie włączyć go od razu. Przy czym powiem szczerze, że my podstawce naprawdę niewiele mieliśmy/mamy do zarzucenia, gra nam się świetnie :D
Dla mnie dodatek nie robi rewolucji ale naprawdę uprzyjemnia grę. Można też ograniczać np. jak ja gram to ograniczamy liczbę wysp do jednej losowej z poziomu ABCD wtedy jest większa walka kto pierwszy ten lepszy. Wydaje mi się że od razu lepiej dodać podstawkę gra się ciekawiej. Ale to moja opinia w podstawkę grałem kilkanaście partii na razie z dodatkiem tylko kilka.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

gajus21 pisze: 08 kwie 2019, 12:49
Kasper pisze: 13 mar 2019, 20:40 Generalnie dodatek jest świetny, dla fanów gry obowiązkowy/mocno zalecany, choć mnie osobiście drażni taka formuła rozszerzeń, które jakby naprawiały podstawkę. Odnoszę wtedy wrażenie, że najpierw grałem w wersję beta...(Podobna sytuacja do Orleanu podstawa niby oki. ale dopiero Handel i Intryga czyni grę w pełni satysfakcjonującą.)
Muszę przyznać że mi akurat dodatek sporo popsuł w strategii miałem na podstawowej wersji gry gdzie 120pkt było normą a tutaj pierwsze rozgrywki maksymalnie 100. Może trochę za bardzo skupiłem się na nowych rzeczach np. mała emigracja itp. Dodam że przeważnie gram na dwie osoby.
Ogólnie dodatek bardzo ciekawy ale przydało by się dodać też nowe plansze gracza i nowe zagrody. Chociaż i tak już tyle 'zjada' stołu ta gra że jest problem wszystko pomieścić.
MI się wydaje że dodatek mocno podnosi wyniki. Sam fakt że można odrzucać pracownikow za punkty dodaje ich kilka. Odkąd gram z dodatkiem to nie spadlem poniżej 130 na dwoch graczy.

W podstawce zepsuta była Losowosc kart pracowników i broni jak i luz na mapie na dwoch graczy. Teraz jest to naprawione.

Wciąż wydaje mi się jednak że gra nas zmusza by nie zapelniac podstawowej planszy(poza - 1) I skupić się na dwóch wyspach. Bez wysp chyba nie da się kręcić wysokich wyników. Gra jest mimo to świetna i regrywalna.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Kasper »

Trolliszcze pisze: 08 kwie 2019, 12:59
Kasper pisze: 13 mar 2019, 20:40Generalnie dodatek jest świetny, dla fanów gry obowiązkowy/mocno zalecany, choć mnie osobiście drażni taka formuła rozszerzeń, które jakby naprawiały podstawkę. Odnoszę wtedy wrażenie, że najpierw grałem w wersję beta../
A który element według Ciebie był zepsuty i został naprawiony przez Norwegów?
Kolega gajus21 uprzedził moją odpowiedź i właściwie napisał wszystko to co miałem na myśli a więc: wzmocniony Market który w podstawce był praktycznie nie używany, niechciani zalegający pracownicy i lepiej zbalansowana plansza podczas gry na dwie osoby.
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Cezary1916 »

Wie ktoś gdzie można jeszcze nabyć dodatek?
Awatar użytkownika
Fingus
Posty: 84
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:03
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Fingus »

Jestem po swojej pierwszej rozgrywce w "Ucztę..." i to w trybie solo. 😅 Miałem ją na półce już od jakiegoś czasu, ale choć się przymierzaliśmy z teamem, to nigdy nie udało się zagrać. Ogromna liczba akcji, możliwości, komponentów - z jednej strony zachwycała, z drugiej trochę odstraszała, no i jakoś tak wyszło że ogrywałem ją sam.

Udało się nastrugać 47 punktów, daleko do 100 o których piszą w instrukcji, ale potem poczytałem na Reddicie że niektórzy kończyli pierwszą rozgrywkę na minusie i przestało mi być smutno. 😉 Nie jestem jeszcze do końca pewien, czy mi się podobało czy nie. Z jednej strony nie podoba mi się patchworkowa mechanika układania klocków - jakieś to za mocno abstrakcyjne jak dla mnie. W Agricoli czy Cavernie akcje były bardziej zrozumiałe, oczywiste, intuicyjne - a to coś kopiemy, a to orzemy, a to siejemy. Tutaj przez pierwsze akcje nie bardzo wiadomo co i po co robię, co mi to da w przyszłości ani jaki ma wpływ na wynik. Nie czuć też nad sobą bata wymuszającego konkretne ruchy (jak żywienie w Agricoli). No ale postanowiłem nie starać się minimaksować, ani kombinować za bardzo i jakoś poszło. A teraz ciągle wracam myślami do partii, chętnie zagrałbym jeszcze raz, tym razem może z lepszym planem i bardziej świadom co robię. 😋

Co ciekawe, gra okazała się wcale nie tak ciężka w obsłudze, jak się obawiałem - w Kawernie jest więcej roboty z dokładaniem surowców (a i gra zajmuje chyba więcej miejsca). Tutaj jedynie wzgórza wymagały obsługi miedzy turami (aż proszą się o zastąpienie apką, przynajmniej w trybie solo).
KozaK69
Posty: 129
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: KozaK69 »

Stronka do symulowania wzgórz istnieje: https://borlaym.github.io/mountain-strips/
Osobiście jej nie używam, w czasie początkowego setupu rozkładam sobie surowce na wszystkich wzgórzach i tylko oddzielam, które wzgórza są aktualnie w grze. Taki sposób jest chyba nawet opisany w instrukcji, a jak nie w instrukcji to gdzieś na forum BGG polecał to autor :)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: elayeth »

Ktoś wie może jak wygląda przyszłość w sklepach PL odnośnie angielskiej wersji dodatku Norwegowie?
Mam podstawkę angielską i nie bardzo chce polski dodatek (jeśli wyjdzie). Nigdzie nie ma angielskiego...
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: kastration »

A propos dodatku kilka słów. Otrzymałem, zagrałem, zwyciężyłem. Liczba punktów znacznie się powiększyła, tak samo jak możliwości i przyjemność z rozgrywki. Już przeanalizowaliśmy kolejne możliwe kombinacje, a na kolejne przyjdzie jeszcze czas. Gra wydaje się kompletna, a rozegranie początkowych partii powoduje u mnie po prostu wielkie wow. To po prostu trzeba mieć, jeśli ktoś czuje to coś w Odynie. W zestawie mamy już łącznie 20 wysp (z mini-expansion i jedną fanowską), dziesiątki domów/szop, setki kafelków, tysiące kombinacji i jeszcze więcej dobrej zabawy przy akceptowalnym poziomie móżdżenia i jakże dobrym poziomie estetycznym. Dodatek usunął całkowicie bezsensowne pola z podstawki, na które bali się iść nawet debiutanci, zwiększył rolę zwierząt, ułatwił budowanie dochodu, ściągnął dodatkowo presję z zapełniania planszy głównej w pierwszych rundach, zwiększył możliwości zdobywania cennych PZ z zagrywanych kart pomocników, gdy akurat nie mamy nic sensownego na ręce z dobrym efektem.

Jedyny minus, to w zasadzie miejsce na stole. W 2 osoby już jest ciasno, a czasem siądziemy na 3-4 i wtedy to musi być armagedon. Plus części planszy mogłyby lepiej przystawać, a dokładnie to jedna (ja akurat mam wersję niemiecką), to dla nadmiernych purystów w zasadzie. Mimo braku dużego doświadczenia z samym dodatkiem, jest to typ na jeden z najlepszych dodatków wszech czasów w światku gier poznanych przeze mnie. A oni szykują jeszcze jeden. O panie, teraz się znowu będzie mówiło o Uwe.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

Wlasciwie to szykuja jeszcze 4 dodatki.
Harvest - mini dodatek
Dunczycy - nowa lodz, budynki, porty, karty, kafelki i przede wszystkim asymetryczne plansze gracza
Sons of Odin - dodatek z krotsza rozgrywka o 1 runde ale z asymetrycznym pakietem startowym
Szwedzi- kolejny duzy dodatek ale nic nie wiadomo poza zwiekszeniem interakcji i ze byc moze bedzie standalone.

Zgadzam sie ze Norwegowie to swietny dodatek. Must have dla fana Uczty.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: lotheg »

Dzięki za rozbudowany opis! Wow, nie sądziłem, że dodatek może tak mocarnie wpłynąć na grę, gdzie mamy tyle akcji i tyle różnych dróg do punktowania.
Tak z ciekawości: jakie pola uważasz za te bezsensowne z podstawki?
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
ODPOWIEDZ