Gra miesiąca - LUTY 2016

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: gaciak »

Tylko 47 partii w 34 tytuły

Najwięcej partii: red7
Nowości na stole: Dracula (dwuosobówka od Kosmosu), Koryo, Manhattan, Champions of Midgard, Concordia, Edel Stein und Reich, Eldritch Horror, Frank's Zoo, Giants, W roku smoka, Niagara, Parade, Rum&Pirates, Sztuka wojny, T.i.m.e Stories, Namiestnik, Wyatt Earp, Małpie figle
Pozytywne zaskoczenia: Wyatt Earp, Sztuka wojny, Frank's Zoo
Rozczarowanie: Eldritch Horror (nie moja bajka), Giants, zbyt mało grania w cięższe tytuły...
Gra miesiąca: lekkie wskazanie na Cthulhu Światy - po kilku partiach zaczęło się grać przyjemnie i sprawnie (we 2 osoby)
Specjalna kategoria "Jezu, czemu ja w to gram i czemu to takie fajne": Małpie figle :P

W kolejce do ogrania w marcu: Asante, Belfort, Macao, Lords of Scotland, Legendy Blue Moon, Shadows over Camelot
Ostatnio zmieniony 01 mar 2016, 11:03 przez gaciak, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Tytuł: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: warlock »

Najwięcej partii: Tajniacy
Nowości na stole: Goa, Small World, Wojna Narodów, Lewis & Clark, Osadnicy z Catanu (po tylu latach pierwszy raz w to zagrałem, aż wstyd się przyznać :))
Pozytywne zaskoczenia: Osadnicy z Catanu - spędziłem świetny wieczór przy tej grze, masa emocji podczas turlania i negocjacji ;). Myślałem, że będzie źle. A było naprawdę przyzwoicie - lekko i przyjemnie ;)
Rozczarowanie: Small World - pierwsze wrażenie pozytywne, po trzech partiach zaczyna wiać nudą
Gra miesiąca: Goa - fantastyczna gra, z marszu wskoczyła do mojego TOP 10.

W kolejce do ogrania w marcu: Cywilizacja: Poprzez Wieki, W Roku Smoka, Szeryf z Nottingham, Kawerna, Alchemicy, Pupile Podziemi, Tichu (nie wiem, czy się uda wszystko ogarnąć ;))
Ostatnio zmieniony 03 mar 2016, 10:25 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Tytuł: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: Bea »

27 parti na stole (online nie liczę :oops: ) w 18 tytułów.
https://boardgamegeek.com/plays/thumbs/ ... 2016-02-29


Najwięcej partii: Tajniacy, Nations: The Dice Game (po 3)
Nowości: Galaxy Trucker, Keyflower, Tajniacy
Pozytywne zaskoczenia: Galaxy Trucker - nie spodziewałam, że spodoba mi się tego typu gra, jak wiecie od dawna jestem na wodzie i sucharach.
Rozczarowanie: -
Gra miesiąca: Keyflower! - spodobała się tak bardzo, że od razu kupiłam :)
Filler miesiąca: Tajniacy - jak nie lubię gier imprezowych ani słownych to tę uwielbiam!
Partia miesiąca W zasadzie były dwie pamiętne partie: Szogun, w której pokonałam 4 samurajów ;). Terra Mistyka w której byłam druga, a emocje gonienia pierwszego były nieocenione.
Powrót miesiąca Tzolkin, w dodatku zaraziłam znajomych :mrgreen:

W kolejce do ogrania w marcu: Na półce leży Chaos w Starym Świecie,La Granja i dodatek do Osadników Atlantydzi
Zajawka na przyszłość Gry o marsie oczywiście, na pewno Terraforming Mars, a potem się zobaczy...
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Tytuł: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: vinnichi »

23 partie w ciągu miesiąca z czego:

Najwięcej partii: Cardline Zwierzęta, Antiquity
Nowości: Antiquity
Najfajniejsza: Oczywiście niepodzielnie niespodziewanie zdobyta, długo wyczekiwana, zakupiona na naszym forum TANTARA TAM Antiquity
Powrót: Regularnie pojawia się na stole Zombicide, no i wrócił Brass
Najciekawsza partia: Tutaj ciężko wytypować bo przy tak małej częstotliwości, każda partia to ogromna frajda
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Tytuł: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: Lubel »

Całkiem dobry miesiąc jak na mnie wyszedł.

Nowość miesiąca: Five Tribes, 7 cudów świata : Pojedynek, Termity, Kamienie w kieszenie, For sale, Pi mal Pflaumen
Najwięcej rozgrywek: Red7
Powrót miesiąca: Zimna Wojna 1945-1989
Gra miesiąca: Five Tribes, 7 cudów świata : Pojedynek, For sale
Rozczarowania miesiąca: Termity, znowu nie zagrałem w Fief, w kilka gier nie udało mi się zagrać
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: Dwntn »

Dla mnie luty zakończony słabym (jak na mnie) wynikiem 28 rozegranych partiami w 19 tytułów.

Nowości: Mistfall, Fluxx, The Voyages of Marco Polo, Trickerion: Legends of Illusion, Slavika, Slavika: Equinox, Pathfinder ACG: Wrath of the Righteous, Dominant Species, Tiny Epic Galaxies
Powroty: Ticket to Ride: Europa +1912, Among the Stars, Belfort, Forbidden Stars
Najwięcej partii: Mistfall i Memory (z synem)
Zachwyt miesiąca: Pathfinder ACG: Wrath of the Righteous
Największe rozczarowanie: Trickerion: Legends of Illusion - ładne to, nawet bardzo, ale jakoś za krótkie. Czegoś tej grze brakuje do pełnego rozwinięcia żagli.
Gra miesiąca: Dominant Species

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: Dellas »

Ten miesiąc to 41 rozgrywek w 14 tytułów, w tym 3 nowości.

Nowości:
- Splendor - żaden szał. Zaletą tej gry jest to, że może w nią zagrać każdy i pod tym względem sprawdza się znakomicie.
- Pandemic Legacy: Season 1 - mechanizm legacy daje bardzo dużo emocji i sprawia, że gra się świetnie. Ale na nr. 1 na BGG to ta gra nie zasługuje, przynajmniej na etapie 2 scenariusza.
- Firefly: The Game - przyjemny pick and deliver, choć napotykanie i walka z Reaver'em było dla mnie zbyt losowe (3 kolejki pod rząd wyłączyło mnie z rywalizacji o wygraną).
- Dodatek do Eclipse Shadow of the Rift - bardzo udany dodatek, zarówno pod względem nowych mechanizmów jak i ras, technologii, odkryć, żetonów reputacji itd.

Warte wspomnienia: Eclipse, Lenegndary Encounter: Alien, FireFly, Pandemic Legacy.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: Ardel12 »

Nowości: Tajniacy, Legendary Marvel (z małymi dodatkami pająków i strażników galaktyki)
Powroty: Ubongo: Duel, Dracula (ffg), PLO
Najwięcej parii: Red7, Tajniacy
Zachwyt miesiącia: Legendar Marvel - nie spodziewałem się, że walka na pkt może być tak emocjonująca. A przepychanka z innymi graczami rajcująca:)
Największe rozczarowanie: Dracula(ffg) - udało sie dopaść Dracule kilka razy i to nawet w dzień. A za każdym razem nie otrzymał żadnego obrażenia dzięki wysokim rzutom. Wygrana Alucarda przez 2 ugryzienia.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: Veridiana »

49 rozgrywek w 22 tytułów

Najwięcej partii: Innovation: Cities of Destiny (11)
No-nie-mogę-miesiąca: Dominant Spieces - kolejna przymiarka i kolejny raz zmęczyłam się liczeniem (a to były rozgrywki tylko na 2 osoby!)
Powrót miesiąca: Agricola + Torfowisko - po nastaniu ery Kawerny dobrze czasem przycisnąć pasa i pomartwić się, jak do jasnej choinki wykarmić tę całą rodzinkę?
Pomyłka miesiąca: Magnaci - tłumaczenie gry zajęło więcej czasu niż sama gra. 3 rozbiory w 1. rundzie i po sprawie
Niespodzianka miesiąca: Tabu - broniłam się całymi dekadami przed spróbowaniem, a było bardzo przyjemnie
Oczekiwanie miesiąca: dodatek 5 Rodzin
Nowość i gra miesiąca: Mombasa - z każdą partią dostrzegam większy potencjał, w przyszłym tygodniu recenzja
Awatar użytkownika
cboot
Posty: 323
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: cboot »

Gra miesiąca: Samuraj
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: Ryu »

Zdecydowanie: Food Chain Magnate choć Trickerion był blisko :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: Bea »

Dellas pisze:Ten miesiąc to 41 rozgrywek w 14 tytułów, w tym 3 nowości.

- Splendor - żaden szał. Zaletą tej gry jest to, że może w nią zagrać każdy i pod tym względem sprawdza się znakomicie.
Żaden szał i najwięcej rozgrywek, aż trzynaście, no no ;)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: elayeth »

Dla mnie bardzo dobry miesiąc. 21 rozgrywek w 14 tytułów.

Najwięcej partii: Tides of Time (4), Neuroshima Hex! (3), The Voyages of Marco Polo (3)
Nowości: The Voyages of Marco Polo, Black & White, CO2, Pupile podziemii, Kement, TIME Stories (The Prophecy of Dragons)
Pozytywne zaskoczenie: TIME Stories (The Prophecy of Dragons) - moim zdaniem najlepszy scenariusz, najbardziej epicki, choć klimatem ustępuje nieco Asylum; Kemet - świetna gra, moim zdaniem o wiele ciekawsza niż cyklady; CO2 - niby ciężka, niby bardzo mechaniczna, a jednak dużo o niej myślę...
Gra miesiąca: TIME Stories (The Prophecy of Dragons)
Powrót miesiąca: Agricola
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: Furia »

50 rozgrywek w 34 tytuły. Forma rośnie. :D

Nowości: Nie testowaliśmy tego wcale, Aya, Szeryf z Nottingham, Nowa Cywilizacja, X-Wing, CVlizations, Wojownicy Podziemi, Mythotopia, Star Realms, pewien prototyp marsjańskiej gry ;). Golden Sails, Teby, Thieves

Nowość miesiąca: Cywilizacja! Inaczej być nie mogło. Zagraliśmy całe dwie partie z lekką przerwą na sen. Jedna gra (4os.) toczyła się ponad 6 godzin, ale nadal mam ochotę na więcej.

Nowości neutralne: Golden Sails - ciekawa gierka w zbieranie zestawów kart, w której gracze wybierają jaką funkcję ona pełni. Bardzo przyjemna partia bez przesadnego móżdżenia.
Nie testowaliśmy tego wcale - spodziewałam się głupiej gry, a było całkiem zabawnie.
Star Realms - plusy za mechanikę, ale jednak bardziej do mnie przemawia wersja Cthulhu.

Nowości na "-": Szeryf z Nottingham - po opiniach, że to najlepsza imprezówka ever czuję się zawiedziona. Po pierwszej śmiesznej rundzie, kolejne były już męczeniem materiału. Gra nie dla mnie.
Wojownicy Podziemi - gdyby nie % nie dałoby rady. Totalnie nie mój typ gier.
Thieves - karcianka z bardzo irytującym zakończeniem, które psuje grę (z talii wychodzi 7 karta końca).

Powrót miesiąca: Battlestar Galactica, tak dawno nie graliśmy, że aż musiałam jeszcze raz czytać instrukcję.

Gra miesiąca: Terra Mystica/Cywilizacja
Wyróżnienia: Legendary Marvel/Osadnicy NI

Najgorsza partia miesiąca: Eclipse - bezsensowna stagnacja przez całą grę i wielka rozpierducha w ostatniej rundzie. Bleh, więcej nie zagram.
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: RE.Lee »

W związku z narodzinami dziedzica tylko 19 gier w lutym ;)
Najwięcej w Jaipur, Tokaido, Evolution (z nowonabytym dodatkiem Flight) i The Grizzled.
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: vinnichi »

Dziecko jest dziecko zagrać zawsze można :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Ultimajt
Posty: 27
Rejestracja: 01 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: Ultimajt »

U mnie 45 rozgrywek w 17 tytułów

Najwięcej partii: Splendor (8), Cyklady (5), 7 cudów i Goa (4)
Nowości: Książęta Florencji, Goa, Kemet, Sabotażysta pojedynek, Pory roku, Wojna narodów, 7 cudów świata, Genua, Elizjum i Pandemia
Nowość miesiąca: Pandemia - świetna gra kooperacyjna :D
Gra miesiąca: Cyklady
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: Dellas »

Żaden szał i najwięcej rozgrywek, aż trzynaście, no no
No żaden szał. To. że gra ma najwięcej rozgrywek nie oznacza że jest moją ulubioną. Tak właśnie jest np. z Cattanami, Potworami z Tokio czy właśnie Splendorem - kupiłem go tylko że miło się przy niej spędza czas - z 5 letnim synem, znajomymi czy rodzicami. Czerpię przyjemność z grania, ale właśnie szał to to nie jest. Poza tym liczy się także czas spędzony przy grze. Np. rozgrywka w Eclipse'a to 4-5h czyli ekwiwalent 5 rozgrywek w Splendora.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: maciejo »

Pathfinder - zdecydowanie gra miesiąca - polecam do rozgrywek tato syn :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: maciejo »

vinnichi pisze:Dziecko jest dziecko zagrać zawsze można :)
+1 :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: zakwas »

54 partii w 14 tytułów

Najwięcej partii: Zamki Burgundii i Red7
Nowości: Villages of Valeria (spodobało się tak, że aż wsparłem Kickstartera bez większych oporów. Dobra na dwóch graczy, świetna w większym gronie, polecam PnP)
Powrót miesiąca: Sun Tzu aka SZtuka Wojny
Gra miesiąca: Zamki Burgundii
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: Pan_K »

Luty, to 55 partii w 12 tytułów.

Najcześciej grane tytuły: Magia i Myszy oraz Roar!

Nowość na stole: Space Hulk: Anioł Śmierci. Sporo losowości, z pewnością dającej się nieco ogarnąć wraz ze wzrostem doświadczenia. Ale i tak jestem nieco skonfundowany ;) Mimo wszystko tytuł z trybem solo do rozłożenia w 2 minuty będzie raczej często gościł na stole :)

Autor miesiąca: Stefan Feld (w jego trzy tytuły w sumie zagrałem 15 razy. Więcej niż w najcześciej rozgrywane M&M).

Powrót miesiąca: Lewis & Clark. Tylko 2 partie, które jednak na tyle odświeżyły mi grę, że odstąpiłem od planów jej zbycia :)

Wreszcie zaszczytny tytuł nowości miesiąca przypada Zamkom Burgundii. Nabyte jakiś już czas temu, w ferworze pośpiechu i gorączkowości, z jakimi zasiadaliśmy do pierwszej partii, dumnie nie dały nam do siebie przystępu. To był tak nieudany debiut, że prawie je sprzedałem. Uznałem jednak że cała wina leży po mojej stronie i odłożyłem je na półkę, z postanowieniem, że kiedyś na spokojnie i systematycznie usiądę do nich jeszcze raz. Ten moment nadszedł w lutym. A gra odwdzięczyła się za poważne jej potraktowanie ośmioma wyśmienitymi partiami.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: Chaaber »

32 partie w 19 tytułów.
Najwięcej partii: Pandemic Legacy, naprawdę świetny twist w kwietniu.
Nowości: Kragmortha, Onirim, Rattus, Chaos in the Old World, Cthulhu Realms, Fool's Gold, Istanbul, Pocket Imperium
Nowość miesiąca: Rattus (ile tam jest radosnego chaosu, a do tego ciekawej złośliwości)
Gra miesiąca: Blood Rage (co gra to ciekawsze strategie odkrywam, niesamowita petarda Panie Lang)
unfever
Posty: 18
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:38

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: unfever »

Najwięcej grane: Kingdom Death: Monster, Lords of Waterdeep, Red7
Nowości: brak - tkwimy w tym co wyżej plus kilka starych tytułów (a na półce ciągle czeka jeszcze sporo nieogranych jeszcze :()
Gra miesiąca: Kingdom Death: Monster
Pożegnanie miesiąca: Fun Farm - stwierdziliśmy że limit przewróconych kieliszków przy tej grze został wyczerpany i ze smutkiem musimy ją odłożyć na jakiś czas :P
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Gra miesiąca - LUTY 2016

Post autor: gafik »

Dawno mie nie było tutaj :)

Kilka(naście) rozgrywek "on table", kilkadziesiąt "on line".

Nowość: Kawerna

Powrót: Zamki Burgundii, Yedo

Najwięcej: Star Realms

Gra miesiąca: Yedo
ODPOWIEDZ