Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze

Post autor: pegzi »

keldorn
Posty: 563
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Zaklinacze

Post autor: keldorn »

Jak była akcja na Wspieram to zagladali i pisali tu codzienie. teraz jak juz jest po akcji to maja w nosie odpowiadanie na pytania graczy...
Darken
Posty: 124
Rejestracja: 17 wrz 2007, 21:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze

Post autor: Darken »

Ilość energii którą kosztowała nas kampania na KS jest nie do opisania.

Co do rzeczy dla polskich graczy - będzie na pewno opcja na polską matę, ze zniżką dla wspierających na wspieram.to.
Więcej nie mogę w tym momencie obiecać, z uwagi na to, że ciągle pracujemy nad realizacją zbiórki na KS.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Zaklinacze

Post autor: Gizmoo »

Darken pisze:Więcej nie mogę w tym momencie obiecać, z uwagi na to, że ciągle pracujemy nad realizacją zbiórki na KS.
Darken - ja koniecznie chce Zaklinaczy kupić, bo gra mnie oczarowała, ale nadal nie wiem co robić - kupić obecną polską edycję, czy jednak odnowione wydanie KS, które moim zdaniem wygląda świetnie (poza oczywistą wadą braku polskiej wersji językowej).

Mam nadzieję, że na Essen będziecie mieli do zaprezentowania edycję KS-ową, ale fajnie było by wiedzieć jakie są dalsze losy polskiej edycji KS. Czyli - czy będzie nadal wspierana w obecnej szacie (różnej od edycji z KS), czy może będzie jakiś drugi printrun polskich kart pozbawionych ramki. Każde info jest na wagę złota, bo ciągle zwlekam z zakupem swojego egzemplarza - a nie ukrywam - preferuję polską wersję językową.
Darken
Posty: 124
Rejestracja: 17 wrz 2007, 21:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze

Post autor: Darken »

Są małe szanse, że zrobimy w tym roku nową edycję polską. Plany na przyszły rok skrystalizują się nam pewnie na Essen.
Na pewno nie będziemy prowadzić równolegle dwóch różnie graficznych edycji na raz. Natomiast na nowe rzeczy w Polsce trzeba będzie poczekać, bo będziemy je synchronizować z edycją angielską.
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Zaklinacze

Post autor: zix »

I jak plany na ten rok?
Jest szansa na wydanie w PL wersji podobnej do tej z KS? :)
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zaklinacze

Post autor: Ramzeseba »

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1830 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze

Post autor: Gambit »

Ramzeseba pisze:Zapowiedziano dodatek:
https://www.kickstarter.com/projects/gi ... ts/2135148
O, fajnie. Jestem zainteresowany :)
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zaklinacze

Post autor: Ramzeseba »

irzykus
Posty: 49
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:12
Been thanked: 1 time

Re: Zaklinacze

Post autor: irzykus »

Wszystko super tylko jestem ciekawy co dalej z PL. Jednak trochę się różnią a chętnie bym przytulił po polsku dodatek jak wyjdzie
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Zaklinacze

Post autor: zix »

Ciekawostka - komentarz z KS dodatku, który się bardzo ładnie ufundował:
Jacek Gołębiowski Collaborator 3 days ago
@Dagg
In this Kickstarter there is only English version. We are in middle of talking about re-edition of polish version, but we didn't sign any agreement yet.
Jestem ciekaw kto z PL jest zainteresowany wydaniem tej gry i... kiedy mogłaby wyjść :)
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Zaklinacze

Post autor: promykx »

"re-edition" czyli drugi raz podstawkę chcą wydać, tylko teraz z większymi kartami miast, i nowym obramowaniem kart? ;o
olaboga...
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Zaklinacze

Post autor: karawanken »

A co w tym dziwnego? To nie pierwsze wydawnictwo, które wydaje kolejna edycję swojej gry. Dla tych co nie mają pierwszej edycji to fajnie.
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Zaklinacze

Post autor: promykx »

karawanken pisze: 26 maja 2018, 20:32 A co w tym dziwnego? To nie pierwsze wydawnictwo, które wydaje kolejna edycję swojej gry. Dla tych co nie mają pierwszej edycji to fajnie.
Gra nie jest aż tak stara czy pełna baboli żeby robić kolejną edycję. Co w sumie wychodzi że trzecią już (pierwsza polska, eng z dużymi kartami miast, i teraz podstawka ponownie z nowym obramowaniem kart). No i nie sposób nie zauważyć że dla tych co mają pierwszą edycję to już mniej fajne ^_-
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Zaklinacze

Post autor: zix »

A to już problem, którego nie da się ominąć i chyba zawsze będzie bolesny...
W Pl gra powstała i pokazała, że ma potencjał.
KS dał środki na dalszy rozwój i podniesienie jakości.

Stojąc w miejscu (i zbierając mniej chętnych) nie mogliby myśleć o tym by w wydawcy wersję Pl tego co jest na KS.

Z jednej strony - być może wrócą do nas wrócą (i na to czekam :) i dadzą możliwość zapoznania się z grą, a z 2...
Będzie grono osób, które będą kręcić nosem, że zostali z gorszym produktem.
Ciężko każdego zadowolić
Darken
Posty: 124
Rejestracja: 17 wrz 2007, 21:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze

Post autor: Darken »

Wracamy do Polski. :)
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 443 times

Re: Zaklinacze

Post autor: ponika »

Darken pisze: 21 cze 2019, 22:43 Wracamy do Polski. :)
Możesz uchylić rąbka tajemnicy trochę bardziej? Zastanawiam się nad zakupem i nie wiem czy szukać starej wersji czy jest szansa na nową (i kiedy).
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Zaklinacze

Post autor: Gizmoo »

Darken pisze: 21 cze 2019, 22:43 Wracamy do Polski. :)
Ja wciąż czekam na wieści. Nadal nie zakupiłem swoich Zaklinaczy i to wyłącznie z tego powodu, że nie ma z Waszej strony ogłoszenia co dalej będzie działo się z projektem. Bo bez sensu byłoby kupowanie starej edycji jeżeli dodatki będą ukazywały się wyłącznie w nowej szacie graficznej. Także dajcie znaka jakie decyzje wydawnicze zapadły. ;)
Vegan
Posty: 21
Rejestracja: 13 cze 2015, 15:34
Has thanked: 9 times

Re: Zaklinacze

Post autor: Vegan »

W komentarzu na KS piszą o Polskiej wersji:
https://www.kickstarter.com/projects/gi ... AzOQ%3D%3D
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 443 times

Re: Zaklinacze

Post autor: ponika »

Vegan pisze: 25 cze 2019, 11:13 W komentarzu na KS piszą o Polskiej wersji:
https://www.kickstarter.com/projects/gi ... AzOQ%3D%3D
Gdzie dokładnie? W FAQ wyraźnie napisali że nie planują innych wersji, a w zapowiedzi dodatku mowa wyłącznie o produkcji w Polsce (chyba że coś przegapiłam)
Vegan
Posty: 21
Rejestracja: 13 cze 2015, 15:34
Has thanked: 9 times

Re: Zaklinacze

Post autor: Vegan »

ponika pisze: 28 cze 2019, 17:31
Vegan pisze: 25 cze 2019, 11:13 W komentarzu na KS piszą o Polskiej wersji:
https://www.kickstarter.com/projects/gi ... AzOQ%3D%3D
Gdzie dokładnie? W FAQ wyraźnie napisali że nie planują innych wersji, a w zapowiedzi dodatku mowa wyłącznie o produkcji w Polsce (chyba że coś przegapiłam)

Kod: Zaznacz cały

Piotr: What is going to be the cost of shipment to/within Poland?
Jacek Gołębiowski: There will be a Polish edition and option to buy it cheaper for those, who bought already English version.
+ w drafcie nowej kampanii jest Polska flaga https://www.kickstarter.com/projects/gi ... n=73598339
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: promykx »

Normalnie jak chorągiewka na wietrze. Najpierw zaklinacze wydani po polsku, potem overlord tylko eng i w dodatku ze zmienionym layoutem kart. Czyli możesz połączyć base_pl z exp_eng i mieć 2 różne języki ale bonusowo jeszcze wygląd kart, bo ktoś wpadł na pomysł że można pozbyć się obwódki (albo kupić w pakiecie nową podstawkę). Teraz kolejny dodatek znów PL i ciekawi mnie czy znów będzie zmieniony wygląd kart.

Tak, kupiłem base_pl (na "szczęście" wylądowało na półce wstydu w foli i oddałem na prezent) potem base_eng + exp_eng bo zapierali się że nie będzie wersji PL. Także fajnie że będzie wszystko PL ale dla mnie jest to mniej fajne :FFF ot, taki peszek.

I tak zdaję sobie sprawę że język użyty w grze jakiś skomplikowany, niemniej jednak niektóre osoby tak poprostu mają że musi być PL bo inaczej nie grają :)
Darken
Posty: 124
Rejestracja: 17 wrz 2007, 21:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: Darken »

Startujemy dzisiaj o godzinie 19:00 https://www.kickstarter.com/projects/47 ... n=73598339

Naszą podróż rozpoczęliśmy w Polsce, potem wywędrowaliśmy na świat, ciągle jednak szukaliśmy sposobu, aby wrócić z grą w rodzime strony. Nie chcieliśmy tego robić sami, pamiętając bolesne wspomnienia dotyczące trudnego wprowadzania gry do sklepów. Rozmowy trwały i trwały, ale nie były dla nas zadowalające.

W końcu sprawdziliśmy co by się stało, gdybyśmy dodali do dużego, angielskiego nakładu, limitowaną polską edycję, tak powiedzmy z 500 kopii. I okazało się, że jest to doskonałe rozwiązanie! Dlatego z przyjemnością możemy Was poinformować, że gra Zaklinacze w języku polskim będzie dostępna specjalnie dla Was.

Ruszamy ze zbiórką 10 lipca o godzinie 19:00 na najnowszy dodatek Enchanters: Odyssey. Podczas jej trwania zwróćcie szczególną uwagę na swojski próg Zaklinacz Twardowski. Ten specjalny próg w cenie 87$ będzie zawierał to samo, co nagroda za 100 USD czyli Grand Enchanter, ale jest tańszy o 13$. Będzie zawierał WSZYSTKIE dotychczas wydane elementy jak i nowe, z najnowszego dodatku i będzie po POLSKU. CAŁY.

Po więcej informacji zajrzyjcie na preview zbiórki na KS: https://www.kickstarter.com/projects/gi ... n=73598339

Jeszcze kilka faktów:
> Gra nie pojawi się w sklepach.
> Pojedyncze egzemplarze gier będą dostępne wyłącznie u nas w sprzedaży online lub na konwentach.
> Wysyłka PL będzie darmowa.
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 422
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 167 times
Been thanked: 207 times

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: Tachion »

Hej,
Czy do samego Odyssey będą dołączane poprawione karty oraz nowy, poprawiony insert?
Darken
Posty: 124
Rejestracja: 17 wrz 2007, 21:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Zaklinacze (Rafał Cywicki, Jacek Gołębiewski)

Post autor: Darken »

Tachion pisze: 10 lip 2019, 12:28 Hej,
Czy do samego Odyssey będą dołączane poprawione karty oraz nowy, poprawiony insert?
Tak, są dodawane do każdej zamówienia z automatu.
ODPOWIEDZ