Bloodborne: The Card Game (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Bloodborne (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Deem »

IseeWinner pisze:Tutaj mogę się zgodzić. Bloodborne Langa a Bloodborne From Software łączy jedynie licencja świata. Klimat z gry nie jest w żaden sposób przełożony w mechanice. Być może takie były oczekiwania wydawcy. Z kolei Dark Souls, który lepiej radzi sobie z przeniesieniem klimatu z konsoli na planszę spotkał się z niezrozumieniem recenzentów i nie przebił się do świadomości planszówkowiczów.
To fakt, niestety ani Bloodborne ani Dark Souls nie miały szcześcia do planszowych adaptacji. Chociaż uważam, że DS zbliżył się do swojego pierwowzoru bardziej niż 90% innych planszówek na podstawie gier komputerowych. Na razie moje rozegrane partie pokazują, że ludzie nie znający oryginału reagują na nią dosyć alergicznie, podobnie jak Ci którzy spodziewali się przeniesienia wszystkich aspektów na planszę (a pytani przeze mnie sami, nie mają pojęcią jak niby należałoby tego dokonać).
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Bloodborne (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Bary »

Polska wersja dodatku do Bloodborne wyląduje najpewniej pod koniec roku.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Bloodborne - gra planszowa (KS 2019)

Post autor: Portal Games »

Obrazek

Koszmar Tropiciela - rozszerzenie do Gry Karcianej Bloodborne jest już dostępne w przedsprzedaży!

Witaj w swoim najgorszym koszmarze, poczciwy Tropicielu. Ci, którzy odważą się iść dalej w głąb lochów, zobaczą, co znaczy prawdziwa ciemność. Jedynym twoim przewodnikiem będzie upiorne światło Runy Carylla.

W tym rozszerzeniu do gry Bloodborne znajdziecie nowe wyzwania i możliwości, wzbogacające rozgrywkę. Każdy Tropiciel może wyryć swą własną Runę Carylla i zdobyć unikatową moc, która wpłynie na całą grę. Żetony Śmierci czynią ją jeszcze boleśniejszą, ograniczając możliwości zdobycia Trofeów. Nowe karty Potworów, Bossów i Ulepszeń Tropiciela uczynią każdą rozgrywkę niepowtarzalną. Jeśli szukasz nowych wyzwań – witaj w Koszmarze Tropiciela…
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 131
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: Bloodborne (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: nightrunner »

Dodatek właśnie do mnie dotarł. Pierwsze co rzuca się w oczy to ilość powietrza które wypelnia z 90% pudełka :/
Poza tym, cieszą nowe karty do wszystkich talii (praktycznie podwojona ilość zarówno potworów jak i ulepszeń), nowe żetony ograniczające maksymalną ilość trofeów i nowe karty Runów (zdolności tropicieli pozostające przez całą grę).

Dla osób, ktorym podstawka podeszła, nawet nie ma co się zastanawiać - podwojenie różnorodności kart plus małe zmiany w mechanice są koniecznością za którą warto zapłacić nawet choćby za to powietrze w pudełku :)
Na pewno świadomość tego, że zapewne oni te komponenty po chamsku wycięli już na etapie projektowania podstawki (celem wyciągnięcia kasy od graczy), nie pomaga w ocenie tego dodatku, ale jak widać po moim przypadku opłaciło im się to ponieważ dałem te 50zł i jeszcze jestem zadowolony (co prawda mojej ekipie podstawka bardzo się spodobała mechanicznie, a dodatkowo znamy Bloodborne'a od strony gry wideo, która to w prze-genialny i zarazem nienachalny sposób wplata mitologię chthulhu).

Polecam ten dodatek wszystkim fanom Bloodborne :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Bloodborne (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Bary »

nightrunner pisze: 06 lis 2018, 00:13 Dodatek właśnie do mnie dotarł. Pierwsze co rzuca się w oczy to ilość powietrza które wypelnia z 90% pudełka :/
Poza tym, cieszą nowe karty do wszystkich talii (praktycznie podwojona ilość zarówno potworów jak i ulepszeń), nowe żetony ograniczające maksymalną ilość trofeów i nowe karty Runów (zdolności tropicieli pozostające przez całą grę).

Dla osób, ktorym podstawka podeszła, nawet nie ma co się zastanawiać - podwojenie różnorodności kart plus małe zmiany w mechanice są koniecznością za którą warto zapłacić nawet choćby za to powietrze w pudełku :)
Na pewno świadomość tego, że zapewne oni te komponenty po chamsku wycięli już na etapie projektowania podstawki (celem wyciągnięcia kasy od graczy), nie pomaga w ocenie tego dodatku, ale jak widać po moim przypadku opłaciło im się to ponieważ dałem te 50zł i jeszcze jestem zadowolony (co prawda mojej ekipie podstawka bardzo się spodobała mechanicznie, a dodatkowo znamy Bloodborne'a od strony gry wideo, która to w prze-genialny i zarazem nienachalny sposób wplata mitologię chthulhu).

Polecam ten dodatek wszystkim fanom Bloodborne :)
Da radę to upchnąć w oryginalnym pudełku bez wywalania wypraski?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 131
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: Bloodborne (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: nightrunner »

Niestety nie pomogę bo wypraskę wyrzuciłem zaraz po okoszulkowaniu kart podstawki (w koszulkach nie mieściły sie zbyt dobrze).
Maties7
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2015, 17:23

Re: Bloodborne (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Maties7 »

Jest na tyle miejsca, że nie będziesz musiał wyrzucać wypraski. Nie jest idealnie, ponieważ karty run i finałowych bossów będą trochę wystawać, oraz nowe tokeny nie mają dedykowanego miejsca, więc będą leżeć na jednym ze stosów kart.
Awatar użytkownika
Robuzz
Posty: 138
Rejestracja: 09 lis 2007, 12:07
Lokalizacja: Czeladź/Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Bloodborne (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Robuzz »

Maties7 pisze: 10 lis 2018, 01:53 Jest na tyle miejsca, że nie będziesz musiał wyrzucać wypraski. Nie jest idealnie, ponieważ karty run i finałowych bossów będą trochę wystawać, oraz nowe tokeny nie mają dedykowanego miejsca, więc będą leżeć na jednym ze stosów kart.
O ile nie stosujesz koszulek...
I will learn to breathe water.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Bloodborne (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Bary »

Robuzz pisze: 10 lis 2018, 12:11
Maties7 pisze: 10 lis 2018, 01:53 Jest na tyle miejsca, że nie będziesz musiał wyrzucać wypraski. Nie jest idealnie, ponieważ karty run i finałowych bossów będą trochę wystawać, oraz nowe tokeny nie mają dedykowanego miejsca, więc będą leżeć na jednym ze stosów kart.
O ile nie stosujesz koszulek...
Czyli wypierdziel wypraski. :/ Ehh, mogliby w końcu zrobić wypraskę obejmującą też dodatek. Nie oszukujmy się, już na etapie wydawania podstawki był on najpewniej zaplanowany.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Bloodborne (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: michcic »

Co powiecie o balansie Runów z dodatku Koszmar Tropiciela? Trafiłem na taki oto przypadek:
Spoiler:
Jedna z kart jest wyraźnie lepsza od drugiej (pozwala od razu zmagazynować tętnienie, a nie tylko wziąć). Zastanawiam się czy to nie kolejny błąd w tłumaczeniu... może w przypadku Głębokiego Morza chodziło o magazynowanie z pola Zgromadzonych Tętnień Krwi?

Jeśli to nie błąd, a różnica wynika z tego, że bronie dystansowe są rzekomo słabsze od broni białej to ja tego nie kupuję i uważam za zaburzenie balansu.
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Bloodborne (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Bary »

michcic pisze: 13 lis 2018, 22:38 Zastanawiam się czy to nie kolejny błąd w tłumaczeniu... może w przypadku Głębokiego Morza chodziło o magazynowanie z pola Zgromadzonych Tętnień Krwi?
To nie błąd tłumaczenia, angielska wersja działa tak samo: "...collect and immediately bank 1 Blood Echo from the Reserve.".
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 197
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 200 times
Been thanked: 89 times

Re: Bloodborne (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Elo »

Miałem okazję wczoraj zagrać w Bloodborne, tylko raz i na 99% nie zupełnie poprawnie. Jednak ogólne pojęcie na temat tego tytułu mam. Graliśmy w 5 osób, wszystkie od razu załapały o co chodzi, więc zasady skomplikowane nie są. Sama rozgrywka jest dosyć szybka i prosta i trochę mi brakowało jakiegoś większego rozbudowania. Np. jakichś nagród za pokonanie potwora, o które też trzeba się bić a nie tylko o tętnienia. Pod względem mechaniki gra moim zdaniem bardzo podobna do "Kolejki". Na pewno jest to gra która nie odstraszyła mnie przy pierwszym podejściu i mając okazję zagrać po raz kolejny skorzystam, jednak jestem też świadomy, że regrywalność raczej jakaś ogromna nie jest i raczej nie nadaje się do grania non stop.
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Bloodborne (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: SuCHaR »

Bary pisze: 19 paź 2017, 20:17 No, plansza Yharnam. :) Nie można dopuścić do jego upadku, do którego zbliżają śmierci łowców, ucieczki potworów itp.
Cześć
Właśnie dostałem swoją kopię z mathandlu i nie moge namierzyć zasad do tego nigdzie.
Poratuje ktoś?
Z góry dzięki za pomoc.
Pzdr
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Bloodborne (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: Valarus »

SuCHaR pisze: 13 lut 2019, 08:22 Cześć
Właśnie dostałem swoją kopię z mathandlu i nie moge namierzyć zasad do tego nigdzie.
Poratuje ktoś?
Z góry dzięki za pomoc.
Pzdr
Jak mogą być po angielsku to proszę bardzo:

https://cmon-files.s3.amazonaws.com/pdf ... ok__2_.pdf
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Bloodborne (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: SuCHaR »

Dzięki!
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Bloodborne (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: SuCHaR »

Valarus pisze: 13 lut 2019, 08:46
SuCHaR pisze: 13 lut 2019, 08:22 Cześć
Właśnie dostałem swoją kopię z mathandlu i nie moge namierzyć zasad do tego nigdzie.
Poratuje ktoś?
Z góry dzięki za pomoc.
Pzdr
Jak mogą być po angielsku to proszę bardzo:

https://cmon-files.s3.amazonaws.com/pdf ... ok__2_.pdf
Kurna nie dogadalim się. Chodzi mi o zasady do tej planszetki z miastem. w Instrukcji tego nie ma - gdzie moge znaleźć zasady konkretnie do tego?
Pzdr
adalbert
Posty: 940
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Bloodborne (CMON, Eric M. Lang)

Post autor: adalbert »

Wydaje mi się, że własnie nigdzie tego nie ma, przynajmniej nie u mnie, a kupowałem ze sklepu. Ten mini-dodatek Zagrożenie Yharnam jest tylko w wersji kolekcjonerskiej z dodatkowym pudłem, planszetką miasta i planszetką na stwory. W sumie to można jednak uznać, że on się właściwie sam tłumaczy.
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 131
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: Bloodborne: The Card Game (Eric M. Lang)

Post autor: nightrunner »

Ostatnio postanowiłem zmieścić całą grę w pudełku po rozszerzeniu Koszmar Tropiciela.
Po przeróbce planszetek graczy i wydrukowaniu ich na papierze fotograficznym Semi-gloss, pudełko jest wypełnione po brzegi, ale wszystko ładnie się mieści.
Jedynie instrukcja z podstawki się nie zmieściła, ale wydrukowany skrót zasad (złożony na pół) w zupełności wystarcza bo sama gra raczej ma proste zasady.

https://boardgamegeek.com/image/4732375 ... -card-game

https://boardgamegeek.com/image/4732374 ... -card-game

Dzięki temu zabiegowi, Bloodborne Gra karciana zajmuje u mnie połowę miejsca i nie mam wrażenia marnotrawienia wolnej przestrzeni na półce z grami :wink:

Link do przerobionej planszetki:
https://boardgamegeek.com/filepage/1806 ... -do-pudelk

Skrót zasad:
https://boardgamegeek.com/filepage/1726 ... ku-polskim

Dodatkowo przetłumaczyłem kartę promocyjną Ostatniego bossa - Obecność księżyca (Moon Presence), jako, że w necie były tylko zdjęcia z komórki w kiepskiej jakości to podmieniłem obrazek na taki w z gry wideo. Po wydrukowaniu ma to nawet ręce i nogi (albo macki :wink: )

https://boardgamegeek.com/filepage/1806 ... tatni-boss
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Bloodborne: The Card Game (Eric M. Lang)

Post autor: GAZDA »

Słuchajcie mam pytanko odnośnie tej kolekcjonerskiej planszetki z Yharnam. O ile w miarę rozumiem jak ona działa (po każdej śmierci tropiciela przesuwamy na niej znacznik i wykonujemy to na co go przesunęliśmy) to pytanie mam co się stanie jak na torze miasta znacznik dojdzie do końca ? Wydaje mi się że wtedy wszyscy przegrywają ale nigdzie takiej informacji nie znalazłem.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 606
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 188 times
Been thanked: 171 times

Re: Bloodborne: The Card Game (Eric M. Lang)

Post autor: Michito »

Wczoraj w końcu była okazja żeby zagrać w więcej osób niż dwie i po kilkukrotnej lekturze wyruszyliśmy do lochów.

Gra dała mi dokładnie to, czego oczekiwałem: nieskomplikowane zasady, taktyczne wybory, grę nad stołem, niepewność i emocje.

Niestety, wszyscy tropiciele przegrali ze względu na specjalną umiejętność ostatniego bossa (2 x śmierć = koniec gry dla danego gracza).

Gra (wraz z dodatkiem) zostaje w kolekcji jako pomost pomiędzy imprezówką / grą do piwka a "poważniejszymi" tytułami.

Jedyne do czego chciałbym się przyczepić, to bardzo słaba jakość kart. Obcierały się już podczas koszulkowania :roll:
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 606
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 188 times
Been thanked: 171 times

Re: Bloodborne: The Card Game (Eric M. Lang)

Post autor: Michito »

To dodam do tego co napisałem wcześniej :mrgreen: że wobec braku dostępności dodatku w wersji polskiej dla prawdziwych kolekcjonerów istnieje opcja zamówienia go w wersji angielskiej z - a jakże - angielskiego Amazona i - naturalnie - z dostawą do Niemiec i - jakże by inaczej - z dostawą do Polski przez pośrednika.

Koszt takiej zabawy to ok. 115 zł.
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Bloodborne: The Card Game (Eric M. Lang)

Post autor: omas »

Michito pisze: 24 sty 2021, 22:09 Wczoraj w końcu była okazja żeby zagrać w więcej osób niż dwie i po kilkukrotnej lekturze wyruszyliśmy do lochów.

Gra dała mi dokładnie to, czego oczekiwałem: nieskomplikowane zasady, taktyczne wybory, grę nad stołem, niepewność i emocje.

Niestety, wszyscy tropiciele przegrali ze względu na specjalną umiejętność ostatniego bossa (2 x śmierć = koniec gry dla danego gracza).

Gra (wraz z dodatkiem) zostaje w kolekcji jako pomost pomiędzy imprezówką / grą do piwka a "poważniejszymi" tytułami.

Jedyne do czego chciałbym się przyczepić, to bardzo słaba jakość kart. Obcierały się już podczas koszulkowania :roll:
Coś kojarzę, że ta gra była od 3 graczy ? :)
sputnik
Posty: 11
Rejestracja: 14 lut 2023, 21:25
Has thanked: 3 times

Re: Bloodborne: The Card Game (Eric M. Lang)

Post autor: sputnik »

Można grać solo, tyle że dwoma postaciami.
Ja tak gram i jest rewelacja :wink:
ODPOWIEDZ