La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Luke555 »

Yavi pisze:
Luke555 pisze:Wczoraj rozegraliśmy dwie partie w składzie 3 osobowym. pierwsza partyjka taka zapoznawcza bardziej, druga była bardziej mięsista :) fajna klimatyczna gra. jest mnóstwo możliwości kombinowania, psucia szyków wrogom, podpuszczania, przekupstw. Jeśli jest ekipa czująca klimat to można bardzo intensywnie spędzić jakieś 1 - 1,5 h . Jednym słowem polecam, bo łatwo się rozkłada, proste zasady, trochę losowości ale całkowicie zrozumialej - w końcu nie każda kradzież czy zabójstwo musi się udać ;) myślę, że optymalnie byłoby w 4 chociaż w 3 także było OK.
od strony graficznej to dobrze dobrany styl, chociaz niektóre postacie mogloby byc nieco lepiej narysowane, fajnie, że gangsetrzy są inni ale szkoda, że "biznesmeni" są powtarzalni, mam np 3 dilerow i kazdy wygląda identycznie, i nie ma zadnych imion. byloby klimatyczniej gdyby jednak chociaz troche sie roznili - w koncu w mega istotni w rozgrywce.

co do zasad gry to niejasne jest tylko dla mnie karta szpieg oraz prawnik - czy oznacza że mogę podejrzeć już zaplanowane rozkazy? czy może w przypadku prawnika chodzi tylko o rozkazy w ręku gracza? i jeszcze czy dobrze rozumiem, że można w sumie bez przeszkód sprzedać własnego gangstera, biznesmena?
Zaplanowane. Pozwala to czasami sprawdzić blef przeciwnika ;)
Tak, można sprzedawać gangsterów, biznesmenów itp.
Hmm w takim razie prawnik jest chyba za mocny ;) bo jesli mam dwoch prawnikow moge wlasciwie obejrzec wszystkie 4 zaplanowane rozkazy drugiemu graczowi... szkoda, że w grze nie przewidziano jakiejs niewielkiej nawet obrony przed taką inwigilacją. jakos ciezko mi sobie wyobrazic ze mafijna rodzina tylko dlatego ze ma na uslugach prawnika jest w stanie dokladnie dowiedziec sie co planują gangsterzy z drugiej familii. chyba, że to czarownik lub jasnowidz .... ;)
i jeszcze jedno: czy jesli uzyje prawnika do podejrzenie przeciwnika, to jego postac musze odwrocic ? jest nieaktywny do konca kolejki czy moge nadal z jego udzialem zawierac umowy z innymi graczami?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Yavi »

Luke555 pisze:
Yavi pisze:
Luke555 pisze:Wczoraj rozegraliśmy dwie partie w składzie 3 osobowym. pierwsza partyjka taka zapoznawcza bardziej, druga była bardziej mięsista :) fajna klimatyczna gra. jest mnóstwo możliwości kombinowania, psucia szyków wrogom, podpuszczania, przekupstw. Jeśli jest ekipa czująca klimat to można bardzo intensywnie spędzić jakieś 1 - 1,5 h . Jednym słowem polecam, bo łatwo się rozkłada, proste zasady, trochę losowości ale całkowicie zrozumialej - w końcu nie każda kradzież czy zabójstwo musi się udać ;) myślę, że optymalnie byłoby w 4 chociaż w 3 także było OK.
od strony graficznej to dobrze dobrany styl, chociaz niektóre postacie mogloby byc nieco lepiej narysowane, fajnie, że gangsetrzy są inni ale szkoda, że "biznesmeni" są powtarzalni, mam np 3 dilerow i kazdy wygląda identycznie, i nie ma zadnych imion. byloby klimatyczniej gdyby jednak chociaz troche sie roznili - w koncu w mega istotni w rozgrywce.

co do zasad gry to niejasne jest tylko dla mnie karta szpieg oraz prawnik - czy oznacza że mogę podejrzeć już zaplanowane rozkazy? czy może w przypadku prawnika chodzi tylko o rozkazy w ręku gracza? i jeszcze czy dobrze rozumiem, że można w sumie bez przeszkód sprzedać własnego gangstera, biznesmena?
Zaplanowane. Pozwala to czasami sprawdzić blef przeciwnika ;)
Tak, można sprzedawać gangsterów, biznesmenów itp.
Hmm w takim razie prawnik jest chyba za mocny ;) bo jesli mam dwoch prawnikow moge wlasciwie obejrzec wszystkie 4 zaplanowane rozkazy drugiemu graczowi... szkoda, że w grze nie przewidziano jakiejs niewielkiej nawet obrony przed taką inwigilacją. jakos ciezko mi sobie wyobrazic ze mafijna rodzina tylko dlatego ze ma na uslugach prawnika jest w stanie dokladnie dowiedziec sie co planują gangsterzy z drugiej familii. chyba, że to czarownik lub jasnowidz .... ;)
i jeszcze jedno: czy jesli uzyje prawnika do podejrzenie przeciwnika, to jego postac musze odwrocic ? jest nieaktywny do konca kolejki czy moge nadal z jego udzialem zawierac umowy z innymi graczami?
Podejrzysz cztery rozkazy jednemu, a drugi Cię zaatakuje ;)
Po użyciu zdolności najlepiej obrócić kartę o 90 stopni, bo wciąż można ją wykorzystywać do podpisywania umów i jako wymaganie dla rozkazów, po prostu nie można w tej rundzie użyć jej zdolności specjalnej.
craxxi
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2012, 21:04

Re: La Cosa Nostra

Post autor: craxxi »

Jestem po pierwszej partii i muszę powiedzieć, że gra jest dla mnie dużym zaskoczeniem. 2h knucia intryg, łamania słowa i obietnic bez pokrycia zleciały w 5 minut. Gra nie sprawdzi się w każdym gronie ale na pewno jest to jakaś odskocznia od układania pasjansów:)

Widzę w tej grze duży potencjał jeśli chodzi o dodatki (nowe biznesy, nowe rodziny itp.). Czy ktoś wie czy takowe są planowane?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Yavi »

craxxi pisze:Jestem po pierwszej partii i muszę powiedzieć, że gra jest dla mnie dużym zaskoczeniem. 2h knucia intryg, łamania słowa i obietnic bez pokrycia zleciały w 5 minut. Gra nie sprawdzi się w każdym gronie ale na pewno jest to jakaś odskocznia od układania pasjansów:)

Widzę w tej grze duży potencjał jeśli chodzi o dodatki (nowe biznesy, nowe rodziny itp.). Czy ktoś wie czy takowe są planowane?
Są. Autor wrzucał niedawno fotkę na Instagrama: https://www.instagram.com/p/BSB53YTjOOV/
Także w wywiadzie z zeszłego roku na moim blogu wspominał, że pracuje nad dodatkiem/dodatkami.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Marx »

Własnie przypomniał mi się wywiad, heh i to własnie na stronie Yavi'ego odnośnie rozszerzenia do La Cosa Nostra. A sam tytuł, cóż, ja już o swoich wrazeniach pisałem, ale gra urasta do miana takiego cichego i niedocenionego cacuszka, który być może samą tematyką ograniczył potencjalną pulę zainteresowanych graczy. Szkoda, że jakość wydania nie lepsza, ale co tam ;-) Dodatek na pewno pozyskam, o ile pojawi się PLka.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: mrozy16 »

Dodatek już od jakiegoś czasu na KS. Na razie wersja niemiecka.
https://www.kickstarter.com/projects/11 ... s-for-hire
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: okon »

żeby to chociaż po angielsku było :(
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Szaweł »

Szkoda, bo wersję PL brałbym w ciemno. Może nawet wyjątkowo zainteresowałbym się wersją EN. Język niemiecki akceptuję tylko w wydaniu Rammstein.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra

Post autor: mauserem »

Szaweł pisze:Szkoda, bo wersję PL brałbym w ciemno. Może nawet wyjątkowo zainteresowałbym się wersją EN. Język niemiecki akceptuję tylko w wydaniu Rammstein.
Cholera! dopiero co zagrałem w podstawkę (ze wspieram.to) i oczywiście przepadłem - to jest świetna gra!
na tym poziomie negatywnej interakcji, która wypełnia mafijny klimat.
A tu widzę, że jeszcze więcej dobrego oferują w rozszerzeniu.
Łamię się nad niemiecką - niby znam, ale dla pozostałych graczy będę musiał to przetłumaczyć żeby pograć.
Wydawca angielskiej wersji Quined Games też na razie dość powściągliwie:
Quined announced to publish an English version of the expansion: "2018 would be a safe assumption to expect it."
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: playerator »

mauserem pisze:... A tu widzę, że jeszcze więcej dobrego oferują w rozszerzeniu.
Łamię się nad niemiecką - niby znam, ale dla pozostałych graczy będę musiał to przetłumaczyć żeby pograć ...
Niech Moc będzie z Tobą! Oraz Filantropia! :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 103 times
Been thanked: 17 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: bly73 »

I jak? Był jakiś sygnał odnośnie polskiej edycji rewolwerów do wynajęcia?
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: emka »

bly73 pisze:I jak? Był jakiś sygnał odnośnie polskiej edycji rewolwerów do wynajęcia?
Podbijam pytanie kolegi wyżej. Wiadomo czy polska wersja Guns For Hire w ogóle powstanie?
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Szaweł »

emka pisze:
bly73 pisze:I jak? Był jakiś sygnał odnośnie polskiej edycji rewolwerów do wynajęcia?
Podbijam pytanie kolegi wyżej. Wiadomo czy polska wersja Guns For Hire w ogóle powstanie?
To i ja się podpiszę pod pytaniem.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra

Post autor: baldar »

Robimy wycenę dodatku do LCN, trochę to trwa, bo był i... jest gorący okres. Prosimy o jeszcze trochę cierpliwości:)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra

Post autor: mauserem »

baldar pisze:Robimy wycenę dodatku do LCN, trochę to trwa, bo był i... jest gorący okres. Prosimy o jeszcze trochę cierpliwości:)
niech wam buk w dziatkach błogosławi :mrgreen:
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: okon »

a co wprowadza dodatek ????
Melweth
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2018, 08:30

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Melweth »

baldar pisze: 07 gru 2017, 18:35 Robimy wycenę dodatku do LCN, trochę to trwa, bo był i... jest gorący okres. Prosimy o jeszcze trochę cierpliwości:)
Jakieś wieści?
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Szaweł »

Melweth pisze: 18 kwie 2018, 14:40
baldar pisze: 07 gru 2017, 18:35 Robimy wycenę dodatku do LCN, trochę to trwa, bo był i... jest gorący okres. Prosimy o jeszcze trochę cierpliwości:)
Jakieś wieści?

Coś taki w gorącej wodzie kąpany? Prosili przecież o trochę cierpliwości. Co Ty myślisz, że wycenę zrobić to jest tak hop siup, pół roku i już? Weźże trochę na luz
;)

A tak już całkiem poważnie, to fajny temat odkopałeś a ja podpisuję się pod pytaniem. Lubię LCN i z chęcią dorzuciłbym coś do niej.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra

Post autor: baldar »

będziemy wydawać dodatek, szczegóły w maju
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra

Post autor: mauserem »

baldar pisze: 18 kwie 2018, 21:38 będziemy wydawać dodatek, szczegóły w maju
Bardzo dobra wiadomość! :D
Dzięki, że nie poniechaliście tego świetnego tytułu
teraz tylko trzymać kciuki za bezproblemową realizację
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Szaweł »

baldar pisze: 18 kwie 2018, 21:38 będziemy wydawać dodatek, szczegóły w maju
Dzięki za newsa. Bardzo dobra wiadomość!
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
pike
Posty: 269
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: pike »

A co będzie zawierał dodatek poza większą ilością kart - biznesów, akcji, reakcji? Jakieś nowe mechaniki?
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra

Post autor: baldar »

Nowe rodziny gangsterów, które zmieniają podejście do rozgrywki
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra

Post autor: mauserem »

pike pisze: 19 kwie 2018, 23:52 A co będzie zawierał dodatek poza większą ilością kart - biznesów, akcji, reakcji? Jakieś nowe mechaniki?
Chińskie triady i ruska mafia :mrgreen:
kamilstany
Posty: 136
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 64 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: kamilstany »

Wiadomo może czy dodatek będzie do kupienia na wspieram to?
Tak jak to było z podstawką, czy raczej tradycyjnie do kupienia w sklepach?

Strasznie spodobała się ta gra mnie i moim znajomym... dlatego nie mogę się doczekać dodatku ;D
ODPOWIEDZ