La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Adar »

Marx pisze:Aż dziw bierze, że nikt jeszcze nie wyraził zachwytu nad tak niską ceną EB :-)
Bo z wrażenia zaparło nam dech w piersiach ;)
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: La Cosa Nostra

Post autor: ObraneOrzechy »

A ile moze kosztowac gra karciana o takiej zawartosci?
Mysle, ze to rozsadna cena. Ceny w DE na chwile obecna ok 26€. Podczas zbiorki na startnext.com cena jednego egzemplarza dla prywatnej osoby mogla zejsc nawet do 21€ w przypadku 3-paka. Dla sklepu 18,3€ (10szt.).
Ale kto by tam chcial niemiecka wersje ;P

Wchodze w ciemno mimo, ze nie bede mial z kim w nia grac ;D
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Yavi »

Drugie po Wiertłach zaskoczenie cenowe :). Spodziewałem się SCD na poziomie jakichś 150 złotych, a tutaj proszę - mniej, a cena na Wspieram.to bardzo fajna.
ObraneOrzechy pisze: Wchodze w ciemno mimo, ze nie bede mial z kim w nia grac ;D
Połap na Pyrkonie graczy testujących LCN, pewnie kogoś z Poznania znajdziesz :P.
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra

Post autor: baldar »

Tak, zapraszamy na Pyrkon!
A przy okazji obiecany filmik z tym co środku i krótko o zasadach.
Przepis na pozytywny odbiór prezentacji: wolny czas i szczypta wyrozumiałości:)

https://www.youtube.com/watch?v=0PaAJbKbI7g
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: La Cosa Nostra

Post autor: evenstar »

Mam pytanie, ponieważ nigdy nie kupowałam gry na wspieram to, czy do tej ceny trzeba doliczyć jeszcze koszt przesyłki? Jeśli tak to w jakiej kwocie?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: La Cosa Nostra

Post autor: ObraneOrzechy »

Przewaznie przesylka Paczkomatem jest w cenie wsparcia. Jesli nie ma sie mozliwosci skorzystania z paczkomatu w dodatkach zazwyczaj jest opcja dokupienia Kuriera/PP. Wejdz w otwarta kampanie gry planszowej na wspieram.to (np. https://wspieram.to/lacosanostra) i sprawdz jak to wyglada (szczegoly przy kwotach wsparcia do wyboru).

Co do wizyty na Pyrkonie - niestety musialem sobie odpuscic.. Caly weekend na uczelni (od 8 do 18:20) + dwa zaliczenia ;)
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2016, 20:05 przez ObraneOrzechy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: La Cosa Nostra

Post autor: evenstar »

Ok, dzięki :)
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Yavi »

Baldar szaleje na Pyrkonie, więc... :P

La Cosa Nostra ruszyła w piątek na Wspieram.to!
https://wspieram.to/lacosanostra
  • akcja trwa do 12 maja
  • cel: 12 500 - ufundowanie gry
  • cena: 85 złotych do końca wtorku, później 91 zł (30 sztuk) lub 96 zł
  • Paczkomaty w cenie
Awatar użytkownika
Kaktus+
Posty: 161
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:05
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Kaktus+ »

wsparłem :)
nigdy za wiele gier o mafinej tematyce 8)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Marx »

Wsparte. Gameplay i szata, oraz nota na BGG skutecznie mnie zachęciły. Cena bardzo fajna. Cheers!
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: okon »

tez wspieram

Wczoraj udało mi sie rozegrać jedną partię . Trzeba przyznać że gra jest bardzo klimatyczna i zapewnie masę emocji :)

Mechanika jest prosta mamy tyle akcji ilu mamy gangsterów ( na poczatku 3 ) a co możemy zrobić określają specjalne karty dobierane na poczatku każdej rundy . Na poczatku gra wydawała mi się zbyt prosta ( zwłaszcza w 1 rundzie ) ale od drugiej rundy zaczęło się "wożenie " i gangsterka na 100 % . Szantaże zabójstwa i wyrafinowane blefy to w tej grze podstawa .

Nie zastraszasz nie zarabiasz , nie dotrzymujesz słowa inni gangsterzy nie bede cię szanować i znowu nie zarabiasz , nie bedziesz używał przemocy inni na pewno użyją jej przeciw tobie , jeśli za dużo bedziesz kozaczył inni dojadą cię dla zasady . Gra wspaniale się równoważy wszystkie mechaniki wydają się dobrze zbalansowane nie ma przegiętych i lepszych strategii .

Chcesz kontrolować dochody z prostytucji ( ma je gracz który posiada większą liczbę alfonsów ) a masz 2 alfonsów niestety przeciwnik też posiada dwóch więc musisz albo zatrudnić 3 albo zabić jednego przeciwnikowi sęk w tym ze nie masz karty zabójstwa a zaden alfons nie jest dostępny więc co robisz ?? opłacasz innego gracza żeby on zrobił to za ciebie zgadza się za jedyne 5,000 jest pięknie ale do końca mu nie ufasz więc sprawdzasz go informatorem ( karta pozwalająca sprawdzac karty robót ) i co ??? przeciwnik nas nie oszukał bo ma taką kartę zagraną ale cel zawsze można zmienić a on czuje sie urazony naszą nie ufnością i każe dopłacić kolejne 2000 tys za brak zaufania i co ??? płacimy dalej .

Koniec końców przeciwnik którego alfons miał zginąć dopłaca naszemu najemnikowi kolejne 3000 a on decyduje sie jednak nie zabijac żadnego z alfonsów i pozostawić wpływy na rynku prostytutek nie rozstrzygnięte ( co jest i tak w jego interesie ) inkasując soczystą sumkę a nam pozostaje już tylko V jak Vendetta :) w nastepnej rundzie . Tak wygląda normalny tok wydarzeń w tej grze spowodowany niby prostą mechaniką :) polecam gre wszystkim którzy lubią gry z dyplomacja i lubią gangsterski klimat
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: ariser »

Zapowiada się bardzo dobrze, również wsparłem. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Lubel »

Wahałem się, ale po tym opisie jestem zdecydowany. Jutro wesprę
okon pisze:tez wspieram
Wczoraj udało mi sie rozegrać jedną partię . Trzeba przyznać że gra jest bardzo klimatyczna i zapewnie masę emocji :)

Mechanika jest prosta mamy tyle akcji ilu mamy gangsterów ( na poczatku 3 ) a co możemy zrobić określają specjalne karty dobierane na poczatku każdej rundy . Na poczatku gra wydawała mi się zbyt prosta ( zwłaszcza w 1 rundzie ) ale od drugiej rundy zaczęło się "wożenie " i gangsterka na 100 % . Szantaże zabójstwa i wyrafinowane blefy to w tej grze podstawa .

Nie zastraszasz nie zarabiasz , nie dotrzymujesz słowa inni gangsterzy nie bede cię szanować i znowu nie zarabiasz , nie bedziesz używał przemocy inni na pewno użyją jej przeciw tobie , jeśli za dużo bedziesz kozaczył inni dojadą cię dla zasady . Gra wspaniale się równoważy wszystkie mechaniki wydają się dobrze zbalansowane nie ma przegiętych i lepszych strategii .

Chcesz kontrolować dochody z prostytucji ( ma je gracz który posiada większą liczbę alfonsów ) a masz 2 alfonsów niestety przeciwnik też posiada dwóch więc musisz albo zatrudnić 3 albo zabić jednego przeciwnikowi sęk w tym ze nie masz karty zabójstwa a zaden alfons nie jest dostępny więc co robisz ?? opłacasz innego gracza żeby on zrobił to za ciebie zgadza się za jedyne 5,000 jest pięknie ale do końca mu nie ufasz więc sprawdzasz go informatorem ( karta pozwalająca sprawdzac karty robót ) i co ??? przeciwnik nas nie oszukał bo ma taką kartę zagraną ale cel zawsze można zmienić a on czuje sie urazony naszą nie ufnością i każe dopłacić kolejne 2000 tys za brak zaufania i co ??? płacimy dalej .

Koniec końców przeciwnik którego alfons miał zginąć dopłaca naszemu najemnikowi kolejne 3000 a on decyduje sie jednak nie zabijac żadnego z alfonsów i pozostawić wpływy na rynku prostytutek nie rozstrzygnięte ( co jest i tak w jego interesie ) inkasując soczystą sumkę a nam pozostaje już tylko V jak Vendetta :) w nastepnej rundzie . Tak wygląda normalny tok wydarzeń w tej grze spowodowany niby prostą mechaniką :) polecam gre wszystkim którzy lubią gry z dyplomacja i lubią gangsterski klimat
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Wincenty Jan »

Lubel pisze:Wahałem się, ale po tym opisie jestem zdecydowany. Jutro wesprę
okon pisze:tez wspieram
Wczoraj udało mi sie rozegrać jedną partię . Trzeba przyznać że gra jest bardzo klimatyczna i zapewnie masę emocji :)

Mechanika jest prosta mamy tyle akcji ilu mamy gangsterów ( na poczatku 3 ) a co możemy zrobić określają specjalne karty dobierane na poczatku każdej rundy . Na poczatku gra wydawała mi się zbyt prosta ( zwłaszcza w 1 rundzie ) ale od drugiej rundy zaczęło się "wożenie " i gangsterka na 100 % . Szantaże zabójstwa i wyrafinowane blefy to w tej grze podstawa .

Nie zastraszasz nie zarabiasz , nie dotrzymujesz słowa inni gangsterzy nie bede cię szanować i znowu nie zarabiasz , nie bedziesz używał przemocy inni na pewno użyją jej przeciw tobie , jeśli za dużo bedziesz kozaczył inni dojadą cię dla zasady . Gra wspaniale się równoważy wszystkie mechaniki wydają się dobrze zbalansowane nie ma przegiętych i lepszych strategii .

Chcesz kontrolować dochody z prostytucji ( ma je gracz który posiada większą liczbę alfonsów ) a masz 2 alfonsów niestety przeciwnik też posiada dwóch więc musisz albo zatrudnić 3 albo zabić jednego przeciwnikowi sęk w tym ze nie masz karty zabójstwa a zaden alfons nie jest dostępny więc co robisz ?? opłacasz innego gracza żeby on zrobił to za ciebie zgadza się za jedyne 5,000 jest pięknie ale do końca mu nie ufasz więc sprawdzasz go informatorem ( karta pozwalająca sprawdzac karty robót ) i co ??? przeciwnik nas nie oszukał bo ma taką kartę zagraną ale cel zawsze można zmienić a on czuje sie urazony naszą nie ufnością i każe dopłacić kolejne 2000 tys za brak zaufania i co ??? płacimy dalej .

Koniec końców przeciwnik którego alfons miał zginąć dopłaca naszemu najemnikowi kolejne 3000 a on decyduje sie jednak nie zabijac żadnego z alfonsów i pozostawić wpływy na rynku prostytutek nie rozstrzygnięte ( co jest i tak w jego interesie ) inkasując soczystą sumkę a nam pozostaje już tylko V jak Vendetta :) w nastepnej rundzie . Tak wygląda normalny tok wydarzeń w tej grze spowodowany niby prostą mechaniką :) polecam gre wszystkim którzy lubią gry z dyplomacja i lubią gangsterski klimat
Zdecydowanie najlepszy opis gry. A tez wspieram. Dzięki a taka opinie
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Marx »

Ciekawie z tą kampanią. Po early birds mamy 30%, i miesiąc do końca :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra

Post autor: TTR_1983 »

Tzn. co jest ciekawe? :)

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2016, 09:30 przez TTR_1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Marx »

Czy się ufunduje :mrgreen: Bardzo bym sobie tego życzył, bo pozycja idealna na rozgrywki w męskim gronie przy cygarach, whiskey i w towarzystwie króliczków :P
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: La Cosa Nostra

Post autor: ObraneOrzechy »

Temat odnosnie kampanii jest tutaj: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?t=42408

Mysle, ze tam jest miejsce na rozmowy tego typu.
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: okon »

Musi się ufundować :) w kraju bezprawia ma się nie ufundować gra w której liczą się tylko


KOKS , DZIWKI I BEJSBOLE :)
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: okon »

Mamy 98% 8) 8) 8) 8) 8)
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: La Cosa Nostra

Post autor: ObraneOrzechy »

okon pisze:Mamy 98% 8) 8) 8) 8) 8)
Dwa posty nad twoim. Przeczytaj. Nie myl tematow. Po co ktos szukajacy info o grze za X czasu ma przedzierac sie przez posty o kampanii? Specjalnie na to powstal osobny dzial.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Yavi »

Na blogu właśnie pojawiła się rozmowa z Johannesem Sichem, autorem La Cosa Nostry.
Podpytałem go trochę o inspiracje i motywacje stojące za powstaniem gry, ale nie tylko ;).
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: La Cosa Nostra

Post autor: ObraneOrzechy »

Johannes Sich pisze:Ale teraz wracam do gry – tak, pracuję nad dodatkiem i rozwijam kilka pomysłów.
Jeszcze nie gralem w podstawke ale juz sie ciesze na mozliwe dodatki ;D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra

Post autor: Gambit »

Pozwolę sobie zostawić tu moją recenzję:
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: La Cosa Nostra

Post autor: okon »

Napisałem pod filmem napisze i tutaj

Ogólnie myślę że opinia trochę krzywdząca . 6,5 to stanowczo za mało według mnie fakt że gra wymaga odpowiedniego grona nie jest argumentem bo każda gra wymaga . Do ciężkich gier euro trzeba je mieć , do gier kooperacyjnych również do AT też niektórzy lubią karcianki inni gry wojenne . Miałem okazję grać w la cosa nostra i 6,5 to na prawdę za niska ocena według mnie . Potencjalny gracz może się zniechęcić widząc marne 6,5 , to idąc tym tokiem rozumowania to np robison portalu tez powinien dostać 6,5 bo jeśli kooperacji się nie lubi a dodatkowo w danym kręgu współgraczy wystepuje osobnik Alpha to przyjemność z tej dobrej gry bedzie równa 0 .
ODPOWIEDZ