Santorini (Gordon Hamilton)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 331
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 167 times

Re: Santorini

Post autor: Arkhon »

U mnie czasem bywają problemy z nałożeniem planszy na plastik, tak jak mówisz albo mały albo reszta lepiej siedzą, ale to idzie leciutko rozciągnąc plastik i problem z głowy.

Co od kart - tak, bezwzglednie koszulkować.

P.S wersja standard, sklepowa.
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Santorini

Post autor: Quille »

U mnie też plansza trochę nie pasuje i trzeba przygiąć lekko jeden bok, żeby zaczep wskoczył do tej szczeliny. Zdziwiło mnie natomiast to, jak bardzo ta plansza jest porysowana - pod światło to zwłaszcza widać, są aż wgniecenia. Jest chyba po prostu za miękka i plastikowe elementy w niej zrobiły te rysy (mimo że były w woreczkach).

Nie zgadzam się natomiast z tym, że jest niepotrzebna. Wg mnie to nie tylko niepotrzebny bajer, ale całkiem niezły pomysł, żeby było dobrze widać całą planszę, z każdej strony.
gerwazy_997
Posty: 24
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:16
Has thanked: 10 times

Re: Santorini

Post autor: gerwazy_997 »

Czy jest gdzieś dostępna polska instrukcja lub tłumaczenie kart? Wiem, że gra jest prosta i na YT jest pełno filmików wyjaśniających zasady, ale przydała by się wersja papierowa dla dzieciaków :) a wydaje mi się, że w jakimś sklepie widziałem w opisie "polska instrukcja" ale nigdzie takiej nie mogę znaleść
Budyka
Posty: 154
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Ostróda/Kraków

Re: Santorini

Post autor: Budyka »

Quille pisze: 19 mar 2018, 10:41 U mnie też plansza trochę nie pasuje i trzeba przygiąć lekko jeden bok, żeby zaczep wskoczył do tej szczeliny. Zdziwiło mnie natomiast to, jak bardzo ta plansza jest porysowana - pod światło to zwłaszcza widać, są aż wgniecenia. Jest chyba po prostu za miękka i plastikowe elementy w niej zrobiły te rysy (mimo że były w woreczkach).

Nie zgadzam się natomiast z tym, że jest niepotrzebna. Wg mnie to nie tylko niepotrzebny bajer, ale całkiem niezły pomysł, żeby było dobrze widać całą planszę, z każdej strony.
No właśnie u mnie plansza też dość sfatygowana i to mimo starań, żeby plastik mi się nie walał po pudełku.

Btw, jak patrzę, za ile można teraz tę grę dostać, jestem nieco zła :P W tej cenie by mi te mankamenty aż tak nie przeszkadzały. Tak to jest, jak się człowiek za bardzo spieszy! ;)
Turnavine

Re: Santorini

Post autor: Turnavine »

W wersji z Kicka, która co prawda jest wypchana po brzegi dzięki dodatkowi, mojej planszy nic nie jest, a ma za sobą kilkadziesiąt gier. Może inne materiały, ale przede wszystkim tam dano tekturę, która oddzielała plansze od plastikowych elementów. Jeśli takiej nie ma w wersji sklepowej to bardzo polecam sobie wyciąć.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Santorini

Post autor: pan_satyros »

Kupiłem ostatnio Spin Master. Karty jakości tektury z gazetki Kaczor Donald, postrzępione na krawędziach - radzę od razu kupować koszulki np. rebel Tarot (kupiłem, są idealne).
Figurki bez szału, ale ja i tak je pewnie pomaluję - widać nadlewki.
Na planszy na szczęście brak śladów, tylko rewers jednej z kart ma odgniecione kształty budynków ..., ale na szczęście nie widać w koszulce.
Ja plansze wkładam stroną zadrukowaną do spodu, pomiędzy angielską a pl instrukcję. Nic jej nie będzie.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Santorini

Post autor: Largo »

Jeżeli chodzi o koszulki to rebel tarot ma 7x12 cm natomiast meduza 8x12. Które lepiej kupić? Na bgg natrafiłem na informacje, że i jedne i drugie pasują i trochę zglupialem
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Santorini

Post autor: pan_satyros »

Largo pisze: 04 cze 2018, 13:59 Jeżeli chodzi o koszulki to rebel tarot ma 7x12 cm natomiast meduza 8x12. Które lepiej kupić? Na bgg natrafiłem na informacje, że i jedne i drugie pasują i trochę zglupialem
Do edycji Spin Master zdecydowanie Tart 70 x 120 są idealne (wystają z góry o jakieś 2 mm, co jest dobre bo chroni kartę).
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Santorini

Post autor: mmag »

Bazując na kartach promo udostępnionych przez Twórców (https://roxley.com/santorini-underworld-promo-cards/) przygotowałem wkładkę do instrukcji z wszystkimi nowymi postaciami do gry:
https://drive.google.com/file/d/1SGEBdQ ... JQMUjF4Hcf
Milej zabawy :D
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Santorini

Post autor: Kisun »

A dałbyś radę w wersji pl? :)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Santorini

Post autor: mmag »

Kisun pisze: 21 wrz 2018, 00:03 A dałbyś radę w wersji pl? :)
Raczej male szanse... Raz, że sam korzystam z oryginalnej anglojęzycznej instrukcji, więc takie spolszczenie mi się nie przyda, a dwa, że wolny czas wolałbym jednak poświęcić innym "projektom" nad którymi aktualnie pracuję...
lucek1980
Posty: 39
Rejestracja: 30 paź 2016, 21:35
Has thanked: 2 times

Re: Santorini

Post autor: lucek1980 »

Czy będzie jakiś dodruk dodatku Golden Fleece? Albo czy można to gdzieś kupić?
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Santorini

Post autor: AnimusAleonis »

lucek1980 pisze: 28 mar 2019, 11:59 Czy będzie jakiś dodruk dodatku Golden Fleece? Albo czy można to gdzieś kupić?
Kupić: tak, ale w sklepach europejskich nie w polsce - co oznacza cenę wyższą. Akurat jestem na tel ale jak będę pod komputerem to wrzucę jakiś sensowny link

Czy dodruk: nie. Akurat bylem w kontakcie w zeszlym tygodniu ze Spinmasters i o to tez pytałem, nie mają informacji jakiejkolwiek o planie dodruku, co oznacza że w przyszlych 6 miesiącach raczej na pewno nie będzie nawet okłosziny.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
villemo
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2019, 15:14

Re: Santorini (Gordon Hamilton)

Post autor: villemo »

Z USA z amazon.com da się ściągnąć dodatek Golden Fleece, chyba najlepiej cenowo wychodzi obecnie.
A ma ktoś może instrukcję po polsku do dodatku Golden Fleece i podzieli się? :)
pawlik
Posty: 24
Rejestracja: 20 kwie 2015, 15:54
Been thanked: 2 times

Re: Santorini (Gordon Hamilton)

Post autor: pawlik »

Dodatek do santorini niby dostepny tutaj :)
https://planszostrefa.pl/pl/p/Santorini ... leece/7219
potwordoszafy
Posty: 22
Rejestracja: 16 lis 2019, 22:00
Been thanked: 2 times

Re: Santorini (Gordon Hamilton)

Post autor: potwordoszafy »

Ktoś wie kiedy będzie dodruk Santorini?
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Santorini (Gordon Hamilton)

Post autor: bobule »

potwordoszafy pisze: 25 paź 2020, 12:12 Ktoś wie kiedy będzie dodruk Santorini?
Z tego co się orientuję gra do zdobycia jedynie zza granicy (np. na amazon.de). U nas do kupienia jedynie z drugiej ręki.
rkr
Posty: 9
Rejestracja: 31 sty 2020, 07:34
Has thanked: 76 times
Been thanked: 2 times

Re: Santorini (Gordon Hamilton)

Post autor: rkr »

Gra jest dostępna w Polsce.
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Santorini (Gordon Hamilton)

Post autor: Pluck »

Re-edycja + solo/co-op mode

Izaa1
Posty: 80
Rejestracja: 10 sty 2022, 23:01
Has thanked: 45 times
Been thanked: 1 time

Re: Santorini (Gordon Hamilton)

Post autor: Izaa1 »

Do kiedy można zamawiać tą edycję? O której pisze Pluck nie mogę znaleźć informacji na stronie może mój angielski nie jest wystarczająco dobry :D
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 381
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 561 times
Been thanked: 368 times

Re: Santorini (Gordon Hamilton)

Post autor: kuleczka91 »

Izaa1 pisze: 26 lip 2023, 13:22 Do kiedy można zamawiać tą edycję? O której pisze Pluck nie mogę znaleźć informacji na stronie może mój angielski nie jest wystarczająco dobry :D
Już nie można, KS był do końca kwietnia.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Santorini (Gordon Hamilton)

Post autor: mmag »

Izaa1 pisze: 26 lip 2023, 13:22 Do kiedy można zamawiać tą edycję? O której pisze Pluck nie mogę znaleźć informacji na stronie może mój angielski nie jest wystarczająco dobry :D
Sprostowanie do powyższej informacji - edycję tę można zamówić tutaj, nie trzeba być wspierającym na kickstarterze: https://santorini-pantheon.backerkit.co ... _preorders

Możliwość składania zamówień, z czego pamiętam jest otwarta do września.
ODPOWIEDZ