Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 421
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 166 times

Re: Hero Realms

Post autor: Asia - On Table »

Mój egzemplarz nie śmierdział, ale zapaszek jest znanym problemem. Gra jest nastawiona na dodatki więc nie ma co się dziwić ,że zrobili sporo miejsca na kolejne karty. Inna sprawa to troszkę źle przeliczone to miejsce :) może szykują miejsce na jakieś nowe elemety :lol: Ja wolę jednak większe pudła abym mogła włożyć wszystko do jednego, a nie mieć część w "tym" i część w "tamtym" :)
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Hero Realms

Post autor: Zefireq »

Asia - On Table pisze: 15 maja 2018, 19:27 Mój egzemplarz nie śmierdział, ale zapaszek jest znanym problemem. Gra jest nastawiona na dodatki więc nie ma co się dziwić ,że zrobili sporo miejsca na kolejne karty. Inna sprawa to troszkę źle przeliczone to miejsce :) może szykują miejsce na jakieś nowe elemety :lol: Ja wolę jednak większe pudła abym mogła włożyć wszystko do jednego, a nie mieć część w "tym" i część w "tamtym" :)
Zgodzę się jak najbardziej z tym dodatkowym miejscem przy dodatku - ale czy wtedy nie byłoby sensowniej mieć duże pudełko dodatku, a kompaktowe podstawki? Ktoś kto ma dodatek ma wystarczająco miejsca na całość gry w jednym pudełku, a ktoś bez dodatku nie ma zbyt wiele powietrza. Wilk syty i owca cała, chyba że coś mi umyka.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2600 times
Been thanked: 2533 times

Re: Hero Realms

Post autor: Gizmoo »

Pudełko w którym sprzedawane jest w naszym kraju HR, jest totalnie niepraktyczne i nie wiadomo dla kogo powstało. Co z tego, że jest miejsce, skoro nie da się w nim utrzymać sensownego porządku? Ani oddzielić dodatków, ani hero packów. Rozmiarowo też ni przypiął ni wypiął, ale to jest zmora niemal wszystkich karcianek. Mój egzemplarz pudła wylądował w koszu. Nie śmierdział jakoś mocno, ale zapach do przyjemnych też nie należał. Do przechowywania HR użyłem pudełka od Fatpacka z M:TG. Dużo miejsca i można łatwo zrobić sensowne przegródki na wszystko. Dodatków już jest sporo (mam nadzieję, że wszystkie zostaną u nas wydane) i absolutnie niezbędne jest ich dobre zorganizowanie.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Hero Realms

Post autor: stalker7 »

ehh przyszły mi karty z reklamacji od GFP... i niestety nadal są niedoróbki! owszem jest dużo mniej niż wcześniej ale nadal są... dla przykładu rozpakowałem karty z dodatku od vasta i karty są.. po prostu są idealne, wszystkie a tutaj no cóż.. już drugi raz nie będę pisać do gfp ale mają problem ze swoim wykonawcą hero realmsa
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Hero Realms

Post autor: hipcio_stg »

Jest to irytujące. Od nowości wpakowane w ffg a wyglądają jak bym grał ileś partii bez koszulek. Co zrobisz panie jak nic nie zrobisz. Cała partia jest „zdupcona”. Tak samo było z dodatkiem do tzolkina. Poprosiłem Rebela o doslanie elementów wyciętych poprawnie i dostałem jak to określili „najlepsze jakimi dysponujemy”. Jest lepiej, ale do ideału daleko.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Hero Realms

Post autor: Daquan »

Przedsprzedaże dodatków do Hero Realms ruszyły. Niektóre sklepy oferują dodatkową matę do gry, dla gier kupionych w przedsprzedaży. Np. tu: https://aleplanszowki.pl/dodatki-do-gie ... -mata.html
KozaK69
Posty: 129
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Hero Realms

Post autor: KozaK69 »

A wiadomo coś o polskim wydaniu dodatku kampanijnego Hero Realms: The Ruin of Thandar Campaign Deck?
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 108 times
Been thanked: 41 times

Re: Hero Realms

Post autor: ixi24 »

Właśnie zamówiłem, ale ta kampania też mnie ciekawi :)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Hero Realms

Post autor: hipcio_stg »

W końcu coś na co chcę wydać pieniądze, ale poczekam jeszcze. Do października jeszcze sporo czasu. Pewnie pojawią się lepsze oferty (i bez maty). Mam nadmiar mat z MTG.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Hero Realms

Post autor: pan_satyros »

Jest i zapowiedź nowego KSa. Ależ mam teraz zagwozdkę czy brać dalej PLkę, czy wskoczyć all in w ANG ....
Obrazek
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Hero Realms

Post autor: RUNner »

Wczoraj dwie partie z żoną i dwie moje wygrane, w tym druga 33-0. Dla mojej żony ta gra chyba za szybko się kończy i jej talia nie zdąży się ustawić do porządnego strzału! :)
Gdzieś słyszałem o dodatku kooperacyjnym, ale nie mogę skojarzyć o co chodzi. Ktoś mnie naprowadzi?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Hero Realms

Post autor: Trolliszcze »

Jest cała kampania do coopa, Ruins of Thandar:
https://www.herorealms.com/coop/
O ile wiem, też ma w końcu wyjść po polsku.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Hero Realms

Post autor: RUNner »

Trolliszcze pisze: 03 sie 2018, 10:18 Jest cała kampania do coopa, Ruins of Thandar:
https://www.herorealms.com/coop/
O ile wiem, też ma w końcu wyjść po polsku.
Dzięki. Właśnie o to mi chodziło. Tytuł mi się kojarzył z Thunderstone Advance Towers of Ruin i teraz wiem dlaczego ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Hero Realms

Post autor: Phate »

Jesteśmy właśnie Świerzno po zakupie HR i od wczoraj zaczęliśmy z kumplem przygodę.

Czy nie uważacie że wynik gry w 85% zależy od szczęścia ? Losowe karty na targu, losowy dociągnąć z tali i losowe "tasowanie". (Tasowanie specjalnie zrobiłem w cudzysłowiu bo zauważyłem na przykładzie mojego współgracza że wystarczy dwa-trzy razy przerzucic karty zamiast je tasować aby móc powiedzieć że się radowało i mieć w kółko ten sam układ kart.).

Graliśmy 10 partii z czego 5 ostatnich dostałem strasznie w tyłek (aż mi się gry odechciało - a mam tak rzadko ;p). Przez te 10 rozgrywek odniosłem wrazenie że wystarczy kupować byle co z rynku byle mieć dużo różnych kart w tali a cała partia jakoś pójdzie.

Podzielicie się z nami swoimi przemyśleniami strategicznymi ? Jak zaczac, kiedy zacząć kupować drogie karty ... ? Itp.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Hero Realms

Post autor: Rafal75 »

W tym wszystkim właśnie chodzi o to, aby mieć jak najmniej kart, ale za to mieć dobre karty, silne.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Hero Realms

Post autor: Arius »

Rafal75 pisze: 17 sie 2018, 20:55 W tym wszystkim właśnie chodzi o to, aby mieć jak najmniej kart, ale za to mieć dobre karty, silne.
I najlepiej np. w dwóch kolorach, żeby łatwo kombosy wchodziły.
Doceniam jeszcze te karty, które po zagraniu pozwalają od razu dociągnąć kolejną kartę. Wtedy sprawniej się deck przewija.
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 170
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Hero Realms

Post autor: eventide »

Phate pisze: 17 sie 2018, 20:01 Graliśmy 10 partii z czego 5 ostatnich dostałem strasznie w tyłek (aż mi się gry odechciało - a mam tak rzadko ;p). Przez te 10 rozgrywek odniosłem wrazenie że wystarczy kupować byle co z rynku byle mieć dużo różnych kart w tali a cała partia jakoś pójdzie.

Podzielicie się z nami swoimi przemyśleniami strategicznymi ? Jak zaczac, kiedy zacząć kupować drogie karty ... ? Itp.
W tej grze strategia jest taka sama jak we wszystkich innych karciankach i deckbuidlingach: Zbierasz kasę, kupujesz karty dające dociąg i karty umożliwiające discard blotek. Voila. HR to taka gra na miłe popołudnie po obiedzie raz na jakiś czas. Po kilku partiach znasz karty i wiesz, że niektóre są ewidentnie lepsze niż inne. Szczególnie jak znasz inne karcianki i ograłeś 1,000+ albo 10,000+ partii...

P.S. Kupowania dodatku z kampanią nie polecam. Mnie rozczarował. Wolałbym dodatek z nowymi kartami, klasami czy czymkolwiek innym. Mój błąd, że dałem się na niego naciągnąć. Przed zakupem zachęcam do obejrzenia sobie kilku gameplayów.
pan_satyros pisze: 03 sie 2018, 08:15 Jest i zapowiedź nowego KSa. Ależ mam teraz zagwozdkę czy brać dalej PLkę, czy wskoczyć all in w ANG ....
Jeżeli Ty i Twoi współgraczenie nie macie problemu z wersją językową, to bierz EN. Nie wiadomo, jak długo HR będzie wydawane po polsku. Doświadczenia z różnymi wydawcami różnych gier na polskim rynku uczą, że po pewnym czasie jest lipa.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Hero Realms

Post autor: Phate »

Właśnie taktyka polegająca na kupowaniu maksymalnie silnych kart w tych samych kolorach zawodziła.
Przykladowo teoretycznie: przerwsze dwie tury. Łącznie w taki osobistej macie 8 złota. Przy dobrym ułożeniu macie do wydania raz 6 siana i raz 2.
Lepiej kupić tylko dwie karty ( w tym jedna za 6) czy cztery karty za mniejszy koszt ? W naszych grach bardziej opłacalne było drugie rozwiązanie.

Jeden gracz miał droga kartę bez komba podczas gdy drugi w tym samym czasie zagrywał już trzy frakcyjne kombujace się (przykład: zielona iskra za jeden i zielony dar elfów za dwa, dają sporo obrażeń, wywalają kartę przeciwnikowi i pozwalają dociągnąć dodatkową kartę tobie oraz 2 dodatkowego siana ...)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Hero Realms

Post autor: RUNner »

Ciężko stawiać na jedną taktykę, bo wszystko się zmienia szybko i gracz musi się dopasować do warunków. HR to nie jest mózgożer, tylko lekka roz(g)rywka. Po prostu trzeba grać i się tym cieszyć, a że rywal ciągle wygrywa? To wtedy warto obserwować co kupuje. W tej grze możesz nie zdążyć odpalić budowanego długo kombosa. Ja wolę mieć kilka drobnych żądeł, które sumarycznie potafią dać wygraną, ale czasem moja żona przywali mi czymś mocarnym i jest po sprawie. Na tym polega siła HR, że jest sporo różnych taktyk, a każda może dać zwycięstwo w odpowiednich warunkach.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Hero Realms

Post autor: zioombel »

Ja też staram się zwracać uwagę na to co przeciwnikowi jest potrzebne i co mu się za mocno skombuje i podkupuje mu tę kartę.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Hero Realms

Post autor: hipcio_stg »

eventide pisze: 17 sie 2018, 20:59 ...

Jeżeli Ty i Twoi współgraczenie nie macie problemu z wersją językową, to bierz EN. Nie wiadomo, jak długo HR będzie wydawane po polsku. Doświadczenia z różnymi wydawcami różnych gier na polskim rynku uczą, że po pewnym czasie jest lipa.
Niebawem ruszyła przedsprzedaż PL wersji bohaterów i bossów. Przewidywany termin wysyłek październik 2018. Nic nie wiadomo o kampanii. Brak też PL wersji promosów.
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Hero Realms

Post autor: Wroobel »

Pytanie do tych, którzy zamówili dodatki w przedsprzedaży:
Czy wierzycie że one w ogóle wyjdą sadząc po obecnej sytuacji wydawnictwa?
Ja zastanawiam się nad rezygnacją z zamówienia.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Hero Realms

Post autor: ramar »

Spoiler:
Sklepy mają potwierdzone informacje, że dodatki do Hero Realms będą.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 29 times

Re: Hero Realms

Post autor: Retro »

ramar pisze: 27 sie 2018, 16:04
Spoiler:
Sklepy mają potwierdzone informacje, że dodatki do Hero Realms będą.
Wspierający mieli potwierdzone ze gry wyjechały z fabryki z Chin i są przetrzymywane przez urząd celny :wink:
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Hero Realms

Post autor: hipcio_stg »

Ja czekam. Ostatecznie pieniądze ma sklep, a nie wydawnictwo i jeżeli powinie się noga wydawcy to sklepy same zwrócą kasiorkę. Mimo wszystko wolę sto razy te dodatki (nawet wycięte tępą gilotyną) aniżeli banknot z Władysławem.
ODPOWIEDZ