Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4090
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Gizmoo »

EsperanzaDMV pisze: 13 mar 2019, 14:01 To ja w kontrze do tego napiszę, że kontaktowałem się ze sklepem, w którym zamówiłem dodatki z pytaniem, czy jest sens czeka
Przeczytałeś post Hipcia? Przecież napisał, że kontaktował się bezpośrednio z Ateneum.
EsperanzaDMV pisze: 13 mar 2019, 14:01 Nie będę pisał jaki to sklep, jeden z większych i bardziej znanych na rynku, ma swój wątek na tym forum. Poczekam jak się dalej rozwinie sytuacja.
Sklepy zawsze zapewniają, że wszystko jest w najlepszym porządku i jest cacy i zaraz wszystko dostaniesz, bo nie chcą, żebyś wycofał swoje zamówienie. Dla sklepów to jest zawsze spory problem.

Według zapewnień z 3Trolli, to powinienem otrzymać te dodatki w listopadzie, następnie w grudniu, styczniu i lutym. I to były zapewnienia, że na pewno, że już tuż tuż. Wszystko jest wydrukowane i za tydzień będzie. I jak myślisz? Gram już w dodatki do HR?

Nope. Wycofałem swoje zamówienie i sprzedałem polską wersję od GF.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: EsperanzaDMV »

Gizmoo pisze: 13 mar 2019, 14:22
EsperanzaDMV pisze: 13 mar 2019, 14:01 To ja w kontrze do tego napiszę, że kontaktowałem się ze sklepem, w którym zamówiłem dodatki z pytaniem, czy jest sens czeka
Przeczytałeś post Hipcia? Przecież napisał, że kontaktował się bezpośrednio z Ateneum.
To jeszcze raz, może niejasno się wyraziłem. Sklep bezpośrednio kontaktował się z Ateneum i od Ateneum dostał informację, że dodatki będą za ok. 8 tygodni.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4090
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Gizmoo »

EsperanzaDMV pisze: 13 mar 2019, 14:28 i od Ateneum dostał informację, że dodatki będą za ok. 8 tygodni.
No cóż. Ja od sklepu też miałem informację, że "kontaktowaliśmy się bezpośrednio z wydawnictwem". :lol: Na początku stycznia dostałem informację ze sklepu, że "dodatki będą za tydzień". Już są wydrukowane i czekają na wysyłkę. Tydzień później zadzwoniłem, no i dostałem informację ze sklepu, że wydawnictwo poinformowało sklep i są pewne trudności z drukarnią, ale wszystko jest na dobrej drodze. :lol: Po kolejnym tygodniu i zapewnieniach przez sklep "że wszystko jest na dobrej drodze i wydawnictwo robi wszystko, żeby te dodatki były" odrobinę się wkurzyłem. Po kolejnym tygodniu - wycofałem swoje zamówienie, bo dowiedziałem się, że dodatki leżą w drukarni i dopóki nie zostanie uregulowany dług, dopóty nikt ich nie zobaczy na oczy. Dług może być zwrócony za tydzień, za miesiąc, za rok... Nigdy. Nikt nie wie, kiedy, czy i w ogóle te dodatki trafią do czekających na nie graczy.

Zapewnienia sklepu traktowałbym z pewną rezerwą. I to nawet placówki z najlepszą renomą. Sklep nie ma wpływu na wiele czynników zewnętrznych. Zamawiałem u najlepszych i wszędzie zdarzały się fuckupy. Nie z winy sklepu, ale sklep zawsze zapewnia, że "wszystko jest super i na dobrej drodze". Środki z przedsprzedaży przeznaczone są zwykle na utrzymanie płynności finansowej i rozdysponowane dużo wcześniej zanim dotrze do nich produkt. Dlatego każdy sklep niechętnie udziela zwrotów. Trzyma Cię przy sobie jeszcze z jednego powodu... Nie chce, żebyś wydał te pieniądze na zakupy u konkurencji. ;)

Żeby nie było takiego negatywnego wydźwięku na koniec mojej wypowiedzi - Cieszę się, że ktoś jeszcze czeka na te dodatki. Hero Realms to jest bardzo dobra gra. Szkoda, że przez te opóźnienia straciłem do niej serce i w efekcie się jej pozbyłem. No ale... Oryginalne wydanie, to jednak kompletnie inna jakość. Przepaść pomiędzy kartami od GF(p), a oryginalnym wydaniem jest ogromna. Tekstu jest mało, do ogarnięcia, więc może lepiej nie trzymać się kurczowo tej brzytwy? ;)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: EsperanzaDMV »

Gizmoo pisze: 13 mar 2019, 15:05Ja od sklepu też miałem informację, że "kontaktowaliśmy się bezpośrednio z wydawnictwem". :lol: Na początku stycznia dostałem informację ze sklepu, że "dodatki będą za tydzień". (...)
Zgadzam się z Tobą w większości tego, co napisałeś. Tylko jedna rzecz, która jednak jest inna od tamtej sytuacji. Wtedy ten sklep, o którym piszesz, kontaktował się z Games Factory i przekazał Ci co wiedział - nie jego wina, że GF ściemniało wszystkim. Tutaj jest informacja z dużo rzetelniejszego źródła, za jakie uważam Ateneum. Ty wycofałeś kasę, ja trzymam (bo jak napisałem kolejne dwa miesiące różnicy mi nie robią), myślę że takich osób jak ja (wciąż czekających na polską wersję) jest dużo więcej. Dlatego w tym przypadku zakończę na "pożyjemy, zobaczymy kto miał rację".
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: hipcio_stg »

Ja napisałem to co dostałem w mailu od M. Ropki. Na pewno nie będzie to "na dniach". Ja straciłem cierpliwość i po połowie roku od złożenia zamówienia poprosiłem o anulowanie i zwrot. Jeżeli natomiast dodatki w końcu ujrzą światło dzienne to będę pierwszy w kolejce po swój egzemplarz.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4090
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Gizmoo »

EsperanzaDMV pisze: 13 mar 2019, 16:48 Ty wycofałeś kasę, ja trzymam (bo jak napisałem kolejne dwa miesiące różnicy mi nie robią)
Nie pamiętam kiedy dokładnie złożyłem zamówienie na dodatki do Hero Realms, ale było to na pewno ponad pół roku temu. Pół roku czekania to może nie dużo w kontekście platform crowdfoundingowych, ale to nie był CF - tylko zwykła przedsprzedaż. I w tym kontekście to każdy tydzień robi różnicę. I tak byłem mega cierpliwy, bo obiecałem sobie, że jak nie będzie tych dodatków do końca 2018, to wycofuję zamówienie. I tak pluję sobie w brodę, że czekałem jeszcze ponad dwa miesiące, bo anulowałem zamówienie raptem dwa tygodnie temu.

Moi znajomi nadal czekają, bo robiliśmy zamówienie zbiorcze, bo też mają nadzieję. No cóż... Nadzieja podobno umiera ostatnia.

Dla zainteresowanych przypominam, że na kickstarterze była kampania najnowszego dodatku. Pewnie wyjdzie wcześniej, niż pakiet z GF. Wprawdzie opcja all-in kosztuje majątek (100$), ale w tej cenie jest WSZYSTKO co wyszło do HR. Jak komuś bardzo zależy na tej grze, to chyba jest to obecnie najbardziej sensowne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 210
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: doczek »

Nadzieje miał/ma każdy bo powiedzcie mi jak można spieprzyć coś tak prostego jak drukowanie kart.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 329
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 209 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: skiba »

doczek pisze: 13 mar 2019, 20:34 Nadzieje miał/ma każdy bo powiedzcie mi jak można spieprzyć coś tak prostego jak drukowanie kart.
Nie bądź ignorantem. Jeżeli to takie proste to czemu sam nie ogarniesz tematu, nakładu 1000 pudełek z grą i dystrybucji tego? Tutaj nie zawiodła drukarka, a wydawnictwo, które trochę miało pecha, podjęło trochę złych decyzji, a potem wpadło w spiralę i nie umiało z tego wyjść. Odsyłam do Planszówek TV, w których Trzewik rozkłada sprawę na czynniki pierwsze: https://www.youtube.com/watch?v=f7Rln6yUTE4.
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4090
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Gizmoo »

skiba pisze: 14 mar 2019, 07:26wydawnictwo, które nie ogarniało rynku,
podjęło dużo złych decyzji, oszukało wspierajacych, a potem wpadło w spiralę kłamstw i nie umiało z nich wybrnąć
FTFY :lol:
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 329
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 209 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: skiba »

Gizmoo pisze: 14 mar 2019, 09:49
skiba pisze: 14 mar 2019, 07:26wydawnictwo, które nie ogarniało rynku,
podjęło dużo złych decyzji, oszukało wspierajacych, a potem wpadło w spiralę kłamstw i nie umiało z nich wybrnąć
FTFY :lol:
No rację masz, nie zmienia to faktu, że za kulisami jest coś innego niż "popsucie druku kart" ;-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 210
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: doczek »

doczek pisze: 13 mar 2019, 20:34 Nadzieje miał/ma każdy bo powiedzcie mi jak można spieprzyć coś tak prostego jak drukowanie kart.
Dla skiby przeredaguje co miałem na myśli:
Nadzieje miał/ma każdy bo powiedzcie mi jak wydawnictwo GF, które jest na rynku od kilku lat, w którym pracują pasjonaci może spieprzyć coś tak prostego jak wydanie gry/dodatków, w której nie ma żadnych innych elementów oprócz kart.

Przepraszam za moją ignorancję przecież mogłem zamówić 20 preoderów zamiast jednego.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: jrz8888 »

Czy sądzicie, że maniakowi gier strategicznych, raczej zaawansowanych, mogłoby się spodobać Hero Realms?
Nie posiadam jeszcze w kolekcji gry z rodzaju deck building. Interesuje mnie granie na 2 osoby i nie wiem czym się sugerować, bo z tych bardziej znanych są jeszcze Star Realms oraz Dominion, o innych nie słyszałem. Zastanawiam się czy zakup takiej gry i pierwsze rozgrywki zweryfikowałyby słabość tego mechanizmu na tle innych rodzajów strategii. Co myślicie?

P.S: Jeszce kwestia ew. dodatków. Czy sądzicie, że wystarczyłaby podstawka tj. ponad 150 kart i na tym koniec, jeśli wracałoby się do tytułu nie częściej jak kilka razy w miesiącu?
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Scamander »

HR czy SR jako prosty, tani deck builder byłby w sam raz na wprowadzenie w tę mechanikę. Ja bym rozważył jeszcze Aeon's End też idzie w to łatwo wejść z tym, że jest to gra kooperacyjna i już trochę większy budżet potrzebny.

Natomiast nie powiem ci czy jako fan gier strategicznych koniecznie cię to kupi bo może nie, może tej głębi ci brakować jeśli masz wyśrubowane wymagania.
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 93 times
Been thanked: 42 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Damon22 »

jrz8888 pisze: 21 mar 2019, 19:54 Czy sądzicie, że maniakowi gier strategicznych, raczej zaawansowanych, mogłoby się spodobać Hero Realms?
To jest super gra, świetne pojedynki 1/1, nawet w innych konfiguracjach. Ale...
Hero Realm's (Star to prawie to samo tylko inne obrazki) to typowy deckbuliding, do tego nie daje podejścia strategicznego, ponieważ w każdej turze musisz zagrać wszystkie karty z ręki! Liczy się budowanie talii, czyli co kupujesz, żeby nie dochodziły słabe karty. Nie zaplanujesz ruchów do przodu itd.
Myślę, że dobrze to wytłumaczyłem strategowi;)
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Wroobel »

Dla mnie goła podstawka HR trochę zbyt płytka - z dodatkami już OK a nawet bardzo OK.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Blue »

Damon22 pisze: 21 mar 2019, 23:32
jrz8888 pisze: 21 mar 2019, 19:54 Czy sądzicie, że maniakowi gier strategicznych, raczej zaawansowanych, mogłoby się spodobać Hero Realms?
To jest super gra, świetne pojedynki 1/1, nawet w innych konfiguracjach. Ale...
Hero Realm's (Star to prawie to samo tylko inne obrazki) to typowy deckbuliding, do tego nie daje podejścia strategicznego, ponieważ w każdej turze musisz zagrać wszystkie karty z ręki! Liczy się budowanie talii, czyli co kupujesz, żeby nie dochodziły słabe karty. Nie zaplanujesz ruchów do przodu itd.
Myślę, że dobrze to wytłumaczyłem strategowi;)
Generalnie uważam, że trochę kolega zamieszał. Sam deckbuilding jako mechanika nie przekreśla podejścia strategicznego. Klasyczny deckbuilding jak w Dominionie, czy Karczemnych Opowieściach(tak, wiem większość nie zna, rodzima produkcja Krzysztofa Matusika, która ma dużą interakcję i wymaga kontrolowania sporej ilości czynników, w odczuciach dużo cięższe niż Dominion, ale grałem raz) ma stały rynek w ramach jednej rozgrywki, zwykle ustalony podczas setupu i dzięki temu możemy już na dzień dobry ustalić w jaką strategię pójdziemy. O ile oczywiście są karty/mechaniki pozwalające deck skondensować(wyrzucać kartę z decku poza grę jak w Star Realms), albo wykładać więcej kart w jednej rundzie. Jeżeli byśmy mieli deckbuilding gdzie mamy 30 swoich bardzo zróżnicowanych kart, a wykładamy z nich zawsze np tylko 5, to się zgodzę że wszystko się sprowadza do taktyki. Star Realms/Hero realms nie ma stałego rynku. Na rynku pojawiają się karty z dociągu ze wszystkich kart w grze, co za tym idzie faktycznie aspekt taktyczny robi się większy, co nie znaczy, że ogólnej koncepcji na całą grę nie można mieć.

Można postawić na strategię na budowanie krótkiego decku, zapychanie go kartami pozwalajacymi na dociąg i wtedy im dalej w las tym większa konstrola nad tym co przychodzi. To że w każdej turze wykładamy wszystkie karty akurat z ręki wiele nie przekreśla, można mieć skonstruowaną talię tak, że w jednej turze wykłada się 1/3 kart, może nawet więcej. Jak gralismy ostatnio w SR, to kolega się w pewnym momencie zaczął śmiać, bo co rozdanie niszczył mi niebieski budynek z czarną tarczą, a ja w kolejnym dociągu wykładałem kolejny i tak praktycznie nonstop ;). W dominionie jak na rynku było to co potrzeba, to walczyło się o karty pozwalające na dodatkowe akcje i dociąg kart, a potem prawie co rozdanie wykładałem wszystkie, albo większość kart ze swojego decku w zależności od tego jak się ułożyły. Dla mnie to trochę zabiło rozgrywkę, bo zawsze zaczynało się tak samo, walcząc o wiochy i modyfikując lekko talię ze względu na inne karty. Znów jak nie było wioch, to dla mnie ta gra się robiła nudnawa i zbyt nieprzewidywalna, ale i tak kilkaset partii online w dominiona strzeliłem. Tak czy owak przeniesienie ciężaru na aspekt taktyczny jest głównie "winą" zmiennego rynku w Star/hero Realms.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: EsperanzaDMV »

Trochę ta informacja umknęła, ale Planszowe Newsy potwierdziły dziś to, o czym ostatnio pisałem: Dodatki do Hero Realms wkrótce się ukażą. Z nieoficjalnych wypowiedzi wkrótce = ok. dwóch miesięcy.
autopaga
Posty: 1403
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: autopaga »

Mam na koncie już sporo partii w hero realms i zacząłem mieć wątpliwości w jednej kwestii, po wybraniu karty, której dotąd jakoś nikt nie kupił. Niebieska karta Oszustwo, druga część karty "Następną kartę, którą kupisz w bieżącej turze, weź na rękę". Jak rozumiem można ją wziąć na rękę i od razu zagrać.

Do tej pory grałem w taki sposób, że wykorzystywałem wszystkie karty na ręku i dobierałem 5. Jednak zajrzałem dzisiaj ponownie do instrukcji i nie znalazłem ani słowa o tym że trzeba odrzucić niewykorzystane karty z ręki np. jeżeli mam tylko 1 golda i nie mam co kupić. Czy w takiej sytuacji mogę zostawić sobie tą 1kę na ręku i dobrać 5 kart, czyli zacząć kolejną turę z 6 kartami na ręce?
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Xfenix »

W instrukcji wyraźniej jest napisane że odrzucasz wszystkie karty. Masz dokładnie opisany cały krok odrzucania kart.
Strona nr 10 w polskiej instrukcji.
autopaga
Posty: 1403
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: autopaga »

Ok zgadza się, czyli dobrze grałem, bo już zwątpiłem, trochę dziwne określenie jak dla mnie jest na tej karcie.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: hipcio_stg »

Niech smok usiądzie na murłacie... Jak pudełka będą w sklepach to pierwszy wymienię się na pieniądze.
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 93 times
Been thanked: 42 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Damon22 »

"Nowy wydawca gry, który ma prawa do serii gier, zostanie ujawniony w przyszły piątek. Seria gier Hero Realms w polskiej wersji językowej będzie kontynuowana." (facebook Hero Realms Polska).
Cierpliwość zostanie wynagrodzona :D
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: KurikDeVolay »

Preorder anulowałem, ale to nic, zamówi się po raz kolejny. Mam tylko nadzieję, że cała marka będzie ciągnięta dalej i niedługo będzie można spodziewać się kampanii. :D
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Marx »

Ciekawe jak z tymi zestawami z matami będzie, czy to aktualne.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2412
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Jiloo »

Taka informacja w tak dzień. Ja bym podchodził z rezerwą :wink:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ