Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: skiba »

EsperanzaDMV pisze: 06 cze 2019, 10:41 Czy ktoś z osób, które już dostały dodatki do HR może powiedzieć co to za Star Realmsowy bonus się znajduje w pudełku?
Ja mam czerwone karty bonusowe, więc pewnie są różne paczki :)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Damon22 »

To zdjęcie wyżej było wycinane z fotki, na której były po 3 promki w każdym kolorze.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: EsperanzaDMV »

skiba pisze: 07 cze 2019, 07:59
EsperanzaDMV pisze: 06 cze 2019, 10:41 Czy ktoś z osób, które już dostały dodatki do HR może powiedzieć co to za Star Realmsowy bonus się znajduje w pudełku?
Ja mam czerwone karty bonusowe, więc pewnie są różne paczki :)
A to ciekawe, bo ja też mam zielone, myślałem że we wszystkich są takie same :) Ale to w takim razie wygląda na to, że są to karty z zestawu Year Two Promo Cards.

Ale kończąc ten offtopic, który w zasadzie powinien się przenieść do wątku SR, napiszę w temacie: jestem pozytywnie zaskoczony, jak dobrze karty dodatku pasują do starej podstawki od GF, dzisiaj będę wszystko koszulkował ;) IUVI wykonało kawał dobrej roboty by było dobrze :)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1801
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: hipcio_stg »

Dodatki są baaardzo dobre! Kto nie kupił niech bierze, póki są.
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: autopaga »

Jak z czasem rozgrywki podobny? Waham się czy je łyknąć, ponieważ na podstawce gram z 80 pkt życia, a nie 50, lubię trochę dłuższą grę. Jak to wygląda z postaciami?
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Wrotek »

Graliśmy z żoną wczoraj dwie partie: czarodziej vs kapłan i boss vs boss. W sumie partie trwały koło 2h. Dłuższa była z bossami (smok zaczyna ze 150 pkt życia, a lisza jest ciężko ubić)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1801
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: hipcio_stg »

autopaga pisze: 11 cze 2019, 23:17 Jak z czasem rozgrywki podobny? Waham się czy je łyknąć, ponieważ na podstawce gram z 80 pkt życia, a nie 50, lubię trochę dłuższą grę. Jak to wygląda z postaciami?
Odrobinę dłużej się grało, ale to pewnie z nieogrania. Po dokładnym zapoznaniu się z kartami będzie szybciej. Nowe ręce startowe, jak i dodatkowe umiejętności są rewelacyjne, szczególnie w późniejszym etapie.
Merenques
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2019, 10:31
Has thanked: 4 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Merenques »

A ja mam pytanie odnośnie gry solo. Czy mając podstawkę + wszystkie dodatki jest jakaś opcja aby zagrać w tą grę solo? i jeśli jest taki wariant to jest on oficjalny w instrukcji do gry czy wymyślony przez fanów?
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: vincentblack »

Merenques pisze: 12 cze 2019, 10:39 A ja mam pytanie odnośnie gry solo. Czy mając podstawkę + wszystkie dodatki jest jakaś opcja aby zagrać w tą grę solo? i jeśli jest taki wariant to jest on oficjalny w instrukcji do gry czy wymyślony przez fanów?
Odpowiedź znajdziesz tutaj: https://boardgamegeek.com/thread/172655 ... lo-out-box, jest karta promo do gry solo i coopa: https://boardgamegeek.com/boardgame/203 ... romo-cards

Więcej grania solo chyba dopiero z dodatkiem którego póki co nie ma po polsku: https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... paign-deck
mdziam_78
Posty: 62
Rejestracja: 06 lut 2010, 22:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: mdziam_78 »

Cześć,
Czy ma ktoś jakiś fajny patent na przechowywanie gry? Organizer w rodzaju tego z Dominiona?
W grę wchodzi również drewniane pudełko :mrgreen:
-----------------------
pozdrawiam mdziam
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Paskuder »

mdziam_78 pisze: 16 cze 2019, 20:48 Cześć,
Czy ma ktoś jakiś fajny patent na przechowywanie gry? Organizer w rodzaju tego z Dominiona?
W grę wchodzi również drewniane pudełko :mrgreen:
Warbox ma magnetyczne, drewniane pudełko z insertem dla hero/star realms.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
mdziam_78
Posty: 62
Rejestracja: 06 lut 2010, 22:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: mdziam_78 »

No jest coś takiego, ale na fotach nie wygląda dobrze. Odrobinę amatorsko.
Czy ktoś posiada takie pudełko i mógłby opisać w kilku słowach.
Dziękuję
Marcin
-----------------------
pozdrawiam mdziam
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: olsszak »

mdziam_78 pisze: 20 cze 2019, 16:18 No jest coś takiego, ale na fotach nie wygląda dobrze. Odrobinę amatorsko.
Czy ktoś posiada takie pudełko i mógłby opisać w kilku słowach.
Dziękuję
Marcin
co CI się tam nie podoba na zdjęciach i co chcesz wiedzieć? Mam takie.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Phate »

Zastanawiam się nad zakupem dodatków do HR. Czy radykalnie zmieniają one (ulepszają) rozgrywkę ? Jesli tak to, które kupić ?
Pytam bo nie wiem czy inwestować dalej w tą grę siano. Mieliśmy najpierw Star Realms i powiem szczerze, że HR nie zrobiło super wrażenia po pierwowzorze. Odnieśliśmy wrażenie, że jest bardziej chaotyczne i nieprzewidywalne (chodzi mi o dziwne losowe comba,które potrafił się pojawić i np. zadać przeciwnikowi kilkadziesiąt obrażeń w jeden turze a Tobie uleczyć życie na maksa a nawet ponad startową wartość).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10875
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: japanczyk »

Phate pisze: 24 cze 2019, 20:39 Zastanawiam się nad zakupem dodatków do HR. Czy radykalnie zmieniają one (ulepszają) rozgrywkę ? Jesli tak to, które kupić ?
Pytam bo nie wiem czy inwestować dalej w tą grę siano. Mieliśmy najpierw Star Realms i powiem szczerze, że HR nie zrobiło super wrażenia po pierwowzorze. Odnieśliśmy wrażenie, że jest bardziej chaotyczne i nieprzewidywalne (chodzi mi o dziwne losowe comba,które potrafił się pojawić i np. zadać przeciwnikowi kilkadziesiąt obrażeń w jeden turze a Tobie uleczyć życie na maksa a nawet ponad startową wartość).
Dla mnie bohaterowie to hit
Szczerze nie wiem jak chcesz zrobić kombo na kilkadziesiąt obrażeń, pod 20 w engame to może, jak Ci wpadną karty dzięki którym dobierasz, z leczeniem też te 20 punktów da się uleczyć, ale przeciwnik też Ci jest w stanie tyle zadać i trzeba być na to gotowym ;-)
Rollmoll
Posty: 26
Rejestracja: 19 maja 2019, 22:24
Lokalizacja: Zielona Góra- w tym momencie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Rollmoll »

Czy kupić dodatki? A jak tak to które? Napiszę szczerze, że nie jestem wielkim fanem, ale HR lubię więc kupiłem cały pakiet Bohaterów i obu Bossów.

Talie Bossów uważam za warte zakupu bez żadnego ale. Jeśli grywasz w większym gronie to tu zaczyna się dobry cop. Smok i Lisz są wymagającymi przeciwnikami, a zdolności przywołania i spaczenia (Lisz) czy możliwość "buchnięcia" czegoś ze skarbca smoka dodają sporo do rozgrywki. I naprawdę warto współpracować podczas rozgrywki bo w pojedynkę to raczej daleko się nie zajedzie. A to miła odmiana po nawalance każdy przeciwko każdemu.

Takie Bohaterów dodają czegoś co nazwałbym personalizowaniem rozgrywki. Wczucia się w postać, którą wybierzesz do gry. Każdy Bohater ma swoje umiejętności (w skromnej liczbie dwóch, jedna odpalana jednorazowo na rozgrywkę), czempionów i bronie lub czary do robienia ała przeciwnikowi. To co troszkę bym uznał za minus to to, że w ich taliach osobistych znajdziesz też goldy i rubiny, podczas gdy te z HR leżą sobie już tylko w pudle niewykorzystane. Faktem jest, że ich grafika (obramowanie) jest inna niż na kartach z gry, ale to tak troszkę jak zapłacić parę złotych za coś co już się ma (usprawiedliwiam się od razu- w połowie mam wielkopolskie korzenie ;)).

Nierzadko gram solo w HR rozgrywając partię przeciwko Hydrze, Tibusowi, Damackowi czy Kilophowi i dzięki temu, że używam talii tego czy innego bohatera gra jest mniej "sucha".

Comba mogą być faktycznie zabójcze, zwłaszcza jeśli... no właśnie, taki urok tej gry. I Ty i przeciwnik widzicie co ląduje na Rynku. Więc (jak czasem powtarzam partnerce i sobie) widziały gały co brały i biorą.

Cena jak cena- widzisz i akceptujesz lub nie. Ja uważa, że warto. I jak zostaną wydane w Polsce pozostałe dodatki to nie omieszkam nabyć.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Phate »

Czyli rozumiem, że talie bohaterów dają personalizacje decku startowego, tak ? Dalsza część gry bez zmian czyli kupujemy to co jest w rynku centralnym.

Talia Bossa Lisz i Smok - To są talie tez startowe czy całkiem coś innego ? Można z ich wykorzystaniem grać we dwie osoby tylko ? Jedna Liszem a druga normalnie ? Czy gracz, który jest Liszem też kupuje karty z rynku centralnego ?
Rollmoll
Posty: 26
Rejestracja: 19 maja 2019, 22:24
Lokalizacja: Zielona Góra- w tym momencie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Rollmoll »

Phate pisze: 24 cze 2019, 22:33 Czyli rozumiem, że talie bohaterów dają personalizacje decku startowego, tak ? Dalsza część gry bez zmian czyli kupujemy to co jest w rynku centralnym.

Talia Bossa Lisz i Smok - To są talie tez startowe czy całkiem coś innego ? Można z ich wykorzystaniem grać we dwie osoby tylko ? Jedna Liszem a druga normalnie ? Czy gracz, który jest Liszem też kupuje karty z rynku centralnego ?
Tak, talie bohaterów są spersonalizowane. Zawierają też monety i rubiny, za które kupujemy pozostałe karty z rynku (szkoda, że zamiast nich nie dodano kart powiększających właśnie talię rynku).

Talie Bossów to też talie startowe, ale są bardziej rozbudowane, liczą więcej kart, dodają akcje, przywołują wrogów (Lisz), smok na naprawdę potężny arsenał na dzień dobry, itp. Natomiast i jeden i drugi gagatek posiada też karty pozwalające na zakup kart z rynku.

Co do gry we dwoje bohater kontra boss mam mieszane uczucia, ale to pewnie dlatego, że ciężko znoszę porażki :wink: . Bardziej poważnie mówiąc grywamy tak, ale radość jest jednostronna póki co. Bossowie to ciężcy przeciwnicy.
mdziam_78
Posty: 62
Rejestracja: 06 lut 2010, 22:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: mdziam_78 »

olsszak pisze: 20 cze 2019, 22:23 co CI się tam nie podoba na zdjęciach i co chcesz wiedzieć? Mam takie.
Cześć dziękuję za odpowiedź. Grafika wygląda jak opłatek na torcie z grzybków :), tak mi się skojarzyło.
Ale tak na poważnie, to czy karty dobrze pasują i nie rozsypują się w pudełku ? Czy daje radę ułożyć przegródki tak aby zoptymalizować ilość przechowywanych kart - niektóre dodatki mają po 30, inne po 50 kart. Na zdjęciu w sklepie jest to poukładane idealnie, ale jak bardzo da się to zrealizować praktyce?

dziękuję
Marcin
-----------------------
pozdrawiam mdziam
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Wroobel »

Pudło jest naprawdę solidne.
Przegródki wewnątrz są przekładalne i stabilne więc możesz wszystko ułożyć jak chcesz.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: olsszak »

mdziam_78 pisze: 24 cze 2019, 23:54
olsszak pisze: 20 cze 2019, 22:23 co CI się tam nie podoba na zdjęciach i co chcesz wiedzieć? Mam takie.
Cześć dziękuję za odpowiedź. Grafika wygląda jak opłatek na torcie z grzybków :), tak mi się skojarzyło.
Ale tak na poważnie, to czy karty dobrze pasują i nie rozsypują się w pudełku ? Czy daje radę ułożyć przegródki tak aby zoptymalizować ilość przechowywanych kart - niektóre dodatki mają po 30, inne po 50 kart. Na zdjęciu w sklepie jest to poukładane idealnie, ale jak bardzo da się to zrealizować praktyce?

dziękuję
Marcin
Przypomnij mi się na PW wieczorem to cyknę kilka fotek.

Pozdrawiam
Krzysztof
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Wroobel »

Pytanie z innej beczki: jak koszulkujecie dodatki? I czy koszulkujecie wszystko jak leci?
Ja swego czasu kupiłem zapas koszulek legion z logiem gry na pleckach i teraz mam problem bo i Smok i Lisz mają dodatkowe osobne talie (np. Smok ma talię skarbów) z innym rewersem ale po zakoszulkowaniu są ciężkie do odróżnienia i nie wiem co jest ręką startową a co skarbem.
Problemu by nie było gdyby koszulki były całkiem transparentne.
A bohaterowie na rewersach swoich umiejek mają zasady ale powiedzmy, że te karty leżą na stole nie są tasowane więc koszulek mieć nie muszą :)
Jakieś patenty?
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: olsszak »

Ja wszystkie karty do tej gry koszulkuję w Ultra Pro Pro Fit. Raz, że łatwiej to magazynować, a dwa karty są dobre (przynajmniej edycji KS), że nie wymagają ultra zabezpieczenia, jak ktoś nie gra w to co wieczór po x razy ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Gizmoo »

olsszak pisze: 25 cze 2019, 14:22 (przynajmniej edycji KS)
Krzysiu, polska edycja od GF ma dużo niższej jakości karty. Moim zdaniem to jest jakościowa PRZEPAŚĆ. Pomijam już fakt, że karty w moim (byłym) egzemplarzu, miały postrzępione krawędzie, przez ciulowe przycięcie.

Nie wiem jak nowy print z IUVI, ale nie podejrzewam daleko idących zmian. Może tym razem sztanca będzie miała lepiej zaostrzone ostrza. :lol:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10875
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: japanczyk »

Gizmoo pisze: 25 cze 2019, 16:03 Krzysiu, polska edycja od GF ma dużo niższej jakości karty. Moim zdaniem to jest jakościowa PRZEPAŚĆ. Pomijam już fakt, że karty w moim (byłym) egzemplarzu, miały postrzępione krawędzie, przez ciulowe przycięcie.
Serio? A ja gościa który mi sprzedał jak to ujął "nówkę sztukę" na Allegro posądzałem o nagięcie rzeczywistości, bo myslałem, że to od tasowania
ODPOWIEDZ