Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Shinhaevel
Posty: 39
Rejestracja: 07 sty 2018, 18:21
Has thanked: 22 times

Re: Hero Realms

Post autor: Shinhaevel »

U mnie też gdzieniegdzie widać niedorobienie przy cięciu... Może maszyna do wycinania kart też się przypsuła? :P
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Hero Realms

Post autor: Retro »

Shinhaevel pisze: 06 kwie 2018, 01:45 U mnie też gdzieniegdzie widać niedorobienie przy cięciu... Może maszyna do wycinania kart też się przypsuła? :P
Popsuła się na pewno, stąd opóźnienie w premierze, u mnie też wycięte źle.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Hero Realms

Post autor: stalker7 »

hmm no to skoro już 4 osoby tak mają to może jakaś cała wadliwa partia była z 1 zmiany albo cuś:P
wczoraj przed południem gadałem na FB z GF a potem poinstruowany napisałem maila zaraz. Na razie cisza.
Muszek
Posty: 26
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hero Realms

Post autor: Muszek »

Orientuje się może ktoś z Was, czy jest szansa, aby karty promocyjne pojawiły się w polskiej wersji językowej nakładem GF :?:

Przeglądając BGG kart takich jest 38:
Spoiler:
Ewentualnie, może ktoś ma lub planuje tłumaczenie ich we własnym zakresie i jest w stanie podzielić się materiałami do druku :?:
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Hero Realms

Post autor: stalker7 »

podejrzewam że pewnie nie ;) promo content chyba nigdy nie był w innym języku jak eng
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Hero Realms

Post autor: nikczemnik »

Które koszulki będą najlepiej dopasowane do gry? Obecnie używam Arcane Tinmen STANDARD ale szukam czegoś bardziej "fit" :)
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Hero Realms

Post autor: Daquan »

nikczemnik pisze: 06 kwie 2018, 10:57 Które koszulki będą najlepiej dopasowane do gry? Obecnie używam Arcane Tinmen STANDARD ale szukam czegoś bardziej "fit" :)
Ja kupiłem te, i są ok "fit".
https://dragonus.pl/pl/p/Koszulki-Pro-F ... -szt./2800
Klopsik1985
Posty: 89
Rejestracja: 13 lut 2017, 13:22
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Has thanked: 1 time

Re: Hero Realms

Post autor: Klopsik1985 »

U mnie tez karty potargane jakby ktoś w domu wycinał na tępej gilotynie, dodatkowo paskudnie przycięte rogi. W Cthulhu Realms są idealne.
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Hero Realms

Post autor: ENDryu »

czyli ponownie GF dowiozło "great quality". Dobrze że pozbyłem się polskie wydania SR i kupuję angielskie boostery, bo bym się jeszcze niemiło zaskoczył :?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Hero Realms

Post autor: RUNner »

Hu hu, wygląda to na masowy problem. Mój egzemplarz jeszcze w folii więc chyba poczekam z unboxingiem ;]
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Hero Realms

Post autor: inzkulozik »

U mnie podobnie, co najmniej kilka kart do wymiany od razu po spojrzeniu na całą talię, ale wsadziłem w koszulki więc problemu nie robię... trochę bawi mnie jednak, że teraz na FB chwalą producenta pudełek, przez którego ponoć zaliczyli obsuwę
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Hero Realms

Post autor: probbi »

Bądźmy szczerzy, kto będzie grał i tak zakoszulkuje bo inaczej się nie da grać .Czy karty włożone w koszulki rażą nierówno wyciętymi krawędziami?
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Hero Realms

Post autor: Daquan »

inzkulozik pisze: 06 kwie 2018, 13:27 U mnie podobnie, co najmniej kilka kart do wymiany od razu po spojrzeniu na całą talię, ale wsadziłem w koszulki więc problemu nie robię... trochę bawi mnie jednak, że teraz na FB chwalą producenta pudełek, przez którego ponoć zaliczyli obsuwę
Chwalą go za jakość wykonania, nie za terminowość. Jakość, jest jak najbardziej ok dla mnie.
probbi pisze: 06 kwie 2018, 13:37 Bądźmy szczerzy, kto będzie grał i tak zakoszulkuje bo inaczej się nie da grać .Czy karty włożone w koszulki rażą nierówno wyciętymi krawędziami?
Ja kupiłem profit i jest ok.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 549 times
Been thanked: 281 times

Re: Hero Realms

Post autor: Atamán »

Problem może być masowy, ale na pewno nie dotyczy wszystkich egzemplarzy. Ja np. mam idealny. Nie odpuszczajcie tego, zgłaszajcie do wydawcy i/lub do sklepu, w którym kupiliście.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Hero Realms

Post autor: stalker7 »

probbi pisze: 06 kwie 2018, 13:37 Bądźmy szczerzy, kto będzie grał i tak zakoszulkuje bo inaczej się nie da grać .Czy karty włożone w koszulki rażą nierówno wyciętymi krawędziami?
Chodzi o to że, te karty wyglądają jak by już miały XX partii za sobą oczywiście nie cała karta ale boki, rogi są ostre ewidentnie źle wycięte, wygląda to źle, niektóre karty mają wręcz poszarpane boki. Skoro zapłaciłem oczekuje tego co miałem dostać, chciałbym niedoróbkę to zapłaciłbym połowę mniej. No i do tego mam wrażenie, że tekst jest taki jak by lekko rozmazany... jak gdyby był drukowany z niższej rozdzielczości niż reszta karty.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Hero Realms

Post autor: Kasper »

RUNner pisze: 06 kwie 2018, 13:23 Hu hu, wygląda to na masowy problem. Mój egzemplarz jeszcze w folii więc chyba poczekam z unboxingiem ;]
Przejrzałem mój egzemplarz. Stan idealny zarówno tekst jak i boki kart. Więc może u ciebie też będzie wszystko ok.
Awatar użytkownika
predki
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Hero Realms

Post autor: predki »

W moim egzemplarzu nie zauważyłem żadnych problemów z jakością. Natomiast zakładam, że o mieszaniu wersji polskiej z angielską można zapomnieć. Podobnie jak w Star Realms. Powód - szersze ramki dookoła kart, nie tylko na awersie, ale też rewersie, a także mniejsze o około 1 mm w każdym wymiarze karty.
Gdyby to kogoś interesowało, to za produkcję polskiej wersji odpowiada firma MediaGold.
Obrazek
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Hero Realms

Post autor: stalker7 »

predki pisze: 07 kwie 2018, 08:40 W moim egzemplarzu nie zauważyłem żadnych problemów z jakością. Natomiast zakładam, że o mieszaniu wersji polskiej z angielską można zapomnieć. Podobnie jak w Star Realms. Powód - szersze ramki dookoła kart, nie tylko na awersie, ale też rewersie, a także mniejsze o około 1 mm w każdym wymiarze karty.
Gdyby to kogoś interesowało, to za produkcję polskiej wersji odpowiada firma MediaGold.
Spoiler:
EHH.... a potem się dziwią że ludzie wolą eng jeśli chodzi o LCG/CCG
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Hero Realms

Post autor: Daquan »

Zdublowany post- proszę o usunięcie.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2018, 10:00 przez Daquan, łącznie zmieniany 1 raz.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Hero Realms

Post autor: Daquan »

stalker7 pisze: 07 kwie 2018, 09:21 EHH.... a potem się dziwią że ludzie wolą eng jeśli chodzi o LCG/CCG
Skąd taki wniosek? Sprzedaż w Polsce dowolnej spolszczonej zależnej językowo gry karcianej jest DUŻO większa, niż wersji angielskiej w Polsce. Forum, i opinie użytkowników nie stanowią reprezentatywnej grupy, prezentującej siłę nabywczą, ani żadnego przekroju rynku. Wydawca podawał liczbę sprzedanych egzemplarzy pierwszego druku- wynik sprzedaży, jest zdecydowanie lepszy niż większość całych nakładów gier wydawanych w Polsce. A mówimy tylko o kilku miesiącach.

predki pisze: 07 kwie 2018, 08:40 Gdyby to kogoś interesowało, to za produkcję polskiej wersji odpowiada firma MediaGold.
Obrazek
Nie przeczytałeś informacji na fb. Za produkcję kartonowych elementów do gry odpowiada Media Gold (i pewnie, też za konfekcję). Karty produkowała inna firma.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Hero Realms

Post autor: stalker7 »

Daquan pisze: 07 kwie 2018, 09:53
stalker7 pisze: 07 kwie 2018, 09:21
predki pisze: 07 kwie 2018, 08:40 W moim egzemplarzu nie zauważyłem żadnych problemów z jakością. Natomiast zakładam, że o mieszaniu wersji polskiej z angielską można zapomnieć. Podobnie jak w Star Realms. Powód - szersze ramki dookoła kart, nie tylko na awersie, ale też rewersie, a także mniejsze o około 1 mm w każdym wymiarze karty.
Gdyby to kogoś interesowało, to za produkcję polskiej wersji odpowiada firma MediaGold.
Spoiler:
EHH.... a potem się dziwią że ludzie wolą eng jeśli chodzi o LCG/CCG
Skąd taki wniosek? Sprzedaż w Polsce dowolnej spolszczonej zależnej językowo gry karcianej jest DUŻO większa, niż wersji angielskiej w Polsce. Forum, i opinie użytkowników nie stanowią reprezentatywnej grupy, prezentującej siłę nabywczą, ani żadnego przekroju rynku. Wydawca podawał liczbę sprzedanych egzemplarzy pierwszego druku- wynik sprzedaży, jest zdecydowanie lepszy niż większość całych nakładów gier wydawanych w Polsce. A mówimy tylko o kilku miesiącach.
ano stąd poczytaj co cytowałem... inny rozmiar kart, promo są tylko w ENG, nagrody na turniejach ENG tak że no. Nie mówiąc o tym że jeśli w jakiejś grze jest mechanika "pożyczenia" sobie jakkiejś karty od przeciwnika który miałby talie eng to w tym momencie mamy oznaczoną kartę i dyskwalifikacja :D
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Hero Realms

Post autor: Daquan »

stalker7 pisze: 07 kwie 2018, 10:00
Daquan pisze: 07 kwie 2018, 09:53
stalker7 pisze: 07 kwie 2018, 09:21

EHH.... a potem się dziwią że ludzie wolą eng jeśli chodzi o LCG/CCG
Skąd taki wniosek? Sprzedaż w Polsce dowolnej spolszczonej zależnej językowo gry karcianej jest DUŻO większa, niż wersji angielskiej w Polsce. Forum, i opinie użytkowników nie stanowią reprezentatywnej grupy, prezentującej siłę nabywczą, ani żadnego przekroju rynku. Wydawca podawał liczbę sprzedanych egzemplarzy pierwszego druku- wynik sprzedaży, jest zdecydowanie lepszy niż większość całych nakładów gier wydawanych w Polsce. A mówimy tylko o kilku miesiącach.
ano stąd poczytaj co cytowałem... inny rozmiar kart, promo są tylko w ENG, nagrody na turniejach ENG tak że no.
Powtarzam - wydawca sprzedał kilka tysięcy kopii w kilka miesięcy, podczas, gdy angielskiej wersji, sprzedało się w Polsce kilkaset sztuk przez te kilka lat. To, że nie można użyć angielskojęzycznej promki, w połączeniu z Polską talią, widać, nie stanowi większego problemu dla tych kilku tysięcy nabywców wersji w rodzimym języku. Może Ci się to nie podobać, ale taki jest stan rzeczy.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Hero Realms

Post autor: stalker7 »

Daquan pisze: 07 kwie 2018, 10:03
stalker7 pisze: 07 kwie 2018, 10:00
Daquan pisze: 07 kwie 2018, 09:53
Skąd taki wniosek? Sprzedaż w Polsce dowolnej spolszczonej zależnej językowo gry karcianej jest DUŻO większa, niż wersji angielskiej w Polsce. Forum, i opinie użytkowników nie stanowią reprezentatywnej grupy, prezentującej siłę nabywczą, ani żadnego przekroju rynku. Wydawca podawał liczbę sprzedanych egzemplarzy pierwszego druku- wynik sprzedaży, jest zdecydowanie lepszy niż większość całych nakładów gier wydawanych w Polsce. A mówimy tylko o kilku miesiącach.
ano stąd poczytaj co cytowałem... inny rozmiar kart, promo są tylko w ENG, nagrody na turniejach ENG tak że no.
Powtarzam - wydawca sprzedał kilka tysięcy kopii w kilka miesięcy, podczas, gdy angielskiej wersji, sprzedało się w Polsce kilkaset sztuk przez te kilka lat. To, że nie można użyć angielskojęzycznej promki, w połączeniu z Polską talią, widać, nie stanowi większego problemu dla tych kilku tysięcy nabywców wersji w rodzimym języku. Może Ci się to nie podobać, ale taki jest stan rzeczy.
Widzę, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i/lub wyciągać wniosków. To że się sprzedało nie zmienia powyższego faktu. Jak bym wiedział że jest różnica w rozmiarze kart nie czekałbym ani nie brał PL proste. Pytanie ile z tych którzy kupili mieli/mają taką wiedzę ;) i ilu z nich gada po ang bo to jeszcze inna kwestia:)
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Hero Realms

Post autor: Daquan »

stalker7 pisze: 07 kwie 2018, 10:26
Daquan pisze: 07 kwie 2018, 10:03
stalker7 pisze: 07 kwie 2018, 10:00

ano stąd poczytaj co cytowałem... inny rozmiar kart, promo są tylko w ENG, nagrody na turniejach ENG tak że no.
Powtarzam - wydawca sprzedał kilka tysięcy kopii w kilka miesięcy, podczas, gdy angielskiej wersji, sprzedało się w Polsce kilkaset sztuk przez te kilka lat. To, że nie można użyć angielskojęzycznej promki, w połączeniu z Polską talią, widać, nie stanowi większego problemu dla tych kilku tysięcy nabywców wersji w rodzimym języku. Może Ci się to nie podobać, ale taki jest stan rzeczy.
Widzę, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i/lub wyciągać wniosków. To że się sprzedało nie zmienia powyższego faktu. Jak bym wiedział że jest różnica w rozmiarze kart nie czekałbym ani nie brał PL proste. Pytanie ile z tych którzy kupili mieli/mają taką wiedzę ;) i ilu z nich gada po ang bo to jeszcze inna kwestia:)
To nie kwestia czytania ze zrozumieniem, lub nie. To kwestia postawionej przez Ciebie tezy, która jest niedokładna, przez co na pierwszy rzut oka, odbierana jako nieprawidłowa.
Napisałeś:
EHH.... a potem się dziwią że ludzie wolą eng jeśli chodzi o LCG/CCG
Ja uważam, że tak nie jest. Wyniki sprzedaży mówią wyraźnie co ludzie wolą. Nikt nikomu nie przystawia pistoletu do skroni. Klienci kupują produkt, który widzą/potrafią przeczytać o nim w internecie. Gdyby ludzie "woleli eng" to angielskie kopie sprzedawały by się dużo lepiej. A sytuacja, jest odwrotna. To wszystko. Rozmiar kart jest taki sam. 63x88mm. Różnicą są naroża kart, a nie rozmiar karty. Drugą różnicą, są też ramki- polscy producenci kart życzą sobie, aby ramki miały 3 mm, gdzie Chinczyk wydrukuje nawet 1mm. To kwestia produkcyjna, o której Games Factory pisało w zeszłym roku.
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Hero Realms

Post autor: eventide »

Ech, historia gier LCG/CCG oraz innych gier, do których wychodzą dodatki (czy to karciane czy inne) pokazuje, że "non-casual gamers" powinni trzymać się jednej wersji językowej i tą wersją powinna być wersja angielska. W przeciwnym razie mamy do czynienia z (oferty można łączyć): brakiem wydanych dodatków w języku polskim, (mega)opóźnieniami w wydawaniu dodatków w języku polskim, decyzją wydawnictwa w Polsce o zaprzestaniu wydawania dodatków w języku polskim, zwalonymi tłumaczeniami, problemami graficznymi kart (kolor, przesunięcia borderów itp.), brakiem dostępu do promek w języku polskim... Osobiście nie rozumiem kupowania gier po polsku, do których planowane jest mnóstwo rozszerzeń. Czasami nie ma z tym problemu (jak w przypadku AH), czasami jest tak sobie (jak w Concordii czy Five Tribes), a czasami jest kicha (jak w przypadku WP czy Androida). Ale każdy ma na szczęście wolny wybór i kupuje sobie, co chce. Tylko potem nie lamentujcie, że "Łeee, zakończyli wydawanie dodatków po polsku" albo "Łeee, spieprzone tłumaczenie".

Co do Hero Realms, to ja mam podstawkę i wszystkie dodatki po angielsku, bo jestem przekonany na 100%, że nie wszystko będzie wychodziło po polsku. A tak z ciekawości zapytam jeszcze: kiedy wyjdą po polsku dodatki z klasami, dodatek Ruin of Thandar i i talie z Leech i Dragon bossami?
ODPOWIEDZ