Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Lubel »

Sklepy już coś wiedzą, bo w większości zmieniono na "produkt niedostępny"
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Damon22 »

Widać, że wydanie kilku talii kart to nie lada wyzwanie...
RafalRafal
Posty: 12
Rejestracja: 09 lis 2018, 17:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: RafalRafal »

Fivero przynajmniej wydało oświadczenie:
Szanowni Klienci,

Mamy niestety złą informację. Gra Hero Realms oraz dodatki do tej gry nie zostaną do nas dzisiaj wysłane, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Games Factory. W tej chwili czekamy na wydanie oficjalnego oświadczenia przez wydawcę i niezwłocznie Państwa jego treści poinformujemy.

Zdajemy sobie sprawę, że obecna sytuacja z dodrukiem Hero Realms i premierą dodatków jest frustrująca i jako sklep który prowadzi przedsprzedaż czujemy się za to odpowiedzialni, chociaż jesteśmy w tej sytuacji całkowicie bezradni i sami oczekujemy na informacje od Games Factory.

Przypominamy, że każdy z Państwa ma prawo do rezygnacji z zamówienia i zwrotu całej wpłaconej kwoty. Ze względu na zaistniałą sytuację zrozumiemy jeżeli nie będą Państwo chceili dłużej czekać. W takim wypadku prosimy o informację mailową z numerem zamówienia, oraz danymi do przelewu, jeżeli zamówienie zostało już opłacone.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: hipcio_stg »

Tym razem oprócz rąk to jeszcze wentyl mi opadł poniżej kolan...
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: polwac »

PA-RO-DIA :shock: :D :lol:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Scamander »

GF po prostu stwierdziło że od teraz będzie niewydawnictwem :lol:
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: inzkulozik »

Zachowujecie się jakby to było wielkim zaskoczeniem... No dajcie spokój, bądźmy poważni, to raczej z dotrzymania terminu należało pisać takie komentarze, a tak to przecież wszystko w normie :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: warlock »

Ja już anulowałem preorder. Raz, że skończyła mi się cierpliwość a dwa, że w czasie oczekiwania od października okazało się, że Valley of the Kings zabija u mnie Hero Realms jeśli chodzi o kompaktowe deckbuildery :D.

Ale tak czy inaczej bardzo polecam Character Packi fanom serii, jak raz się z tym zagra to nie ma już powrotu ;).
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Marx »

Kompletna cisza, czyżby zgon wydawcy? Czekamy juz tyle czasu. Dobrze, ze to preorder w sklepie.

Z Hero packami wlasnie juz grałem i jest zupełnie inna gra.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: skiba »

Ma ktoś Hero Packi angielskie? Tyły kart się nie gryzą ze sobą? Można na luzie kupować?
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Zefireq »

W dziale Plany wydawnicze pojawiła się informacja (z FP grybezpradu.eu), że Games Factory upadło, a Hero Realms zostanie prawdopodobnie wydane przez inne wydawnictwo.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 990 times
Been thanked: 433 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: KurikDeVolay »

Warto poczekać na info co dalej z dobrymi tytułami od GF. Może dożyję bigboxa dominiona i kolejnych Hero Realms.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Scamander »

A GF nie zostało przypadkiem przejęte jakiś czas temu? Ciekawe w ogóle na jakim poziomie produkcyjnym zatrzymał się HR, czy w ogóle wyszedł z drukarni.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: hipcio_stg »

Scamander pisze: 21 lut 2019, 13:32 A GF nie zostało przypadkiem przejęte jakiś czas temu? Ciekawe w ogóle na jakim poziomie produkcyjnym zatrzymał się HR, czy w ogóle wyszedł z drukarni.
Myślisz o dystrybutorze Ateneum? Games Factory chyba nie zostało przez nikogo przejęte, natomiast dystrybutorem zostało Ateneum.

† ś.p. † Hero Realms †
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: niwgnip »

A przy ostatnim KS'ie Hero Realms zastanawiałem się czy przejść na wersję angielską. Ale chciałem mieć tylko Hero Packi... Widzę że jednak błędną decyzję podjąłem zostając przy PL wersji :(
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: krisow »

Duży sukces, dobra gra więc pewnie ktoś to przejmie. Ciekawy jaki jest status tych dodatków, czy są wydrukowane i tylko nieopłacone czy gorzej i nic nie ma. Dodatki do "Najeźdźców z północy" w końcu przyszły, więc może coś się ruszy. Jak nie teraz, to za kilka miesięcy ktoś "Hero Realms" raczej wyda. Gorzej z "Solar City", kasy pewnie nie ma, a jest jeszcze kampania z Kickstartera...
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Wroobel »

Szkoda że ten tytuł w wersji polskiej padł i nie wiadomo kiedy wróci do żywych.
Na szczęście cała masa innych dobrych gier więc moim zdaniem nie ma sensu się tym bardzo przejmować.
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Damon22 »

Info dla cierpliwych.
Sklep, w którym zamówiłem pakiet dodatków polecił wstrzymanie się z anulowaniem zamówienia. Może za nie długo wyda to Ateneum. Mój sklep zostawia cenę.
Wychodzi na to, że karty wydrukowane.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: grzemek »

Nieoficjalne info po rozmowie 3 trollami jest takie, że w ciągu miesiąca ma się rozwiązać sprawa druku dodatków przez inna firmę
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Damon22 »

Teraz oficjalnie :
"W związku z brakiem dostawy nowości od Games Factory seria gier „Hero
Realms” nie będzie dystrybuowana zgodnie z zapowiadaną datą premiery.
Jednak zapewniamy, że Ateneum dokłada wszelkich starań, aby produkty do
tej pory znajdujące się w przedsprzedaży, m.in. seria gier „Hero
Realms”, jak najszybciej pojawiły się na rynku i były dostępne dla
naszych Klientów. O wszelkich postępach będziemy informować Państwa na
bieżąco."
Awatar użytkownika
Siemlac
Posty: 182
Rejestracja: 27 cze 2016, 18:30
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Siemlac »

To też jest dość ważne:

"Szanowni Klienci,

informujemy, że z dniem 21 lutego 2019 roku firma Ateneum Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. zakończyła współpracę z wydawnictwem Games Factory Sp. z o.o. W ofercie Ateneum nadal będą się znajdować dotychczas wydane gry planszowe Games Factory, aż do wyczerpania stanów magazynowych, dlatego zachęcamy do składania zamówień na te pozycje."

źródło:https://www.ateneum.net.pl/archwiad.php?id=1018#akt1018
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Acererak »

A to najważniejsze (oświadczenie z profilu GF na Facebooku):
W dniu 11 lutego 2019 roku pocztą otrzymaliśmy od prezesa zarządu Games Factory Sp z o.o. rezygnację z pełnionej funkcji. Prezes Games Factory odpowiedzialny był w pełni za zarządzanie finansami firmy i produkcję tytułów wydawnictwa.

W ostatnim czasie na światło dzienne wyszło wiele zaniedbań finansowych w Games Factory, w tym nieopłacone faktury za produkcję gier „Hero Realms” i „Solar City”. Pozostali członkowie zarządu, jak i pracownicy wydawnictwa nie mieli na ten temat żadnych informacji od prezesa firmy, stąd prace w firmie przebiegały zwykłym tokiem.

Działania prezesa zarządu doprowadziły do sytuacji, w której firma oraz pracownicy pozostali bez żadnych środków finansowych, tym samym wszelkie działania wydawnictwa zostały wstrzymane. Niestety jest to koniec firmy Games Factory.

W imieniu zarządu przepraszamy za zaistniałą sytuację. Chcielibyśmy podziękować za lata wspierania nas w tych lepszych i gorszych chwilach naszej działalności.

Dziękujemy sklepom, dystrybutorom, recenzentom, organizatorom wydarzeń oraz turniejów, a przede wszystkim Wam, graczom. Jest nam niezmiernie przykro, że tak to się kończy. Możemy jedynie żałować, że nie zaufaliśmy graczom, gdy sugerowali, że niektóre nasze decyzje i opóźnienia mają inne podłoże, niż oświadczaliśmy – niestety w wielu przypadkach mieli rację, co odkrywamy dopiero dzisiaj, po uzyskaniu dostępu do pełnej korespondencji firmy i historii konta bankowego.

Na koniec życzymy wszystkim, aby Wasza pasja nie przemijała i już nigdy nie była powodem zmartwień czy zawodów.

I wszystko jest już jasne. Nie będzie już niczego z HR, na pewno nie od GF (szkoda, że tak późno to przyznali, ale lepiej niż milczeć aż po grób). Ciekawe kto w takim razie przejmie ich gry (mnie najbardziej Dominion interesuje, ta gra nie ma szczęścia do wydawców w Polsce).
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: hipcio_stg »

Nie mam dobrych wieści jeżeli chodzi o dodatki PL do Hero Realms. Napisałem do ateneum w związku z ich komunikatem jak się sprawa rozwija. Dzisiaj dostałem maila od pracownika Ateneum niejakiego p. M. Ropki, że sprawa jest nadal trudna. Najgorszy jest fakt, że karty wcale nie są wydrukowane jak sądzono, więc dostawy ani na dniach, ani w najbliższym czasie na pewno nie będzie. Szkoda, bo czekałem na te dodatki jak dziecko na mikołaja...
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: EsperanzaDMV »

To ja w kontrze do tego napiszę, że kontaktowałem się ze sklepem, w którym zamówiłem dodatki z pytaniem, czy jest sens czekać, czy mam wycofać pieniądze. Dostałem odpowiedź (podkreślam, że nieoficjalną), że są w stałym kontakcie z Ateneum i dodatki powinny być za ok. 8 tygodni. Z racji tego, że przy takim oczekiwaniu dwa miesiące mi już różnicy nie robią, to stwierdziłem że wstrzymam się z anulowaniem zamówienia.

Nie będę pisał jaki to sklep, jeden z większych i bardziej znanych na rynku, ma swój wątek na tym forum. Poczekam jak się dalej rozwinie sytuacja.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

hipcio_stg pisze: 13 mar 2019, 13:26 Nie mam dobrych wieści jeżeli chodzi o dodatki PL do Hero Realms. Napisałem do ateneum w związku z ich komunikatem jak się sprawa rozwija. Dzisiaj dostałem maila od pracownika Ateneum niejakiego p. M. Ropki, że sprawa jest nadal trudna. Najgorszy jest fakt, że karty wcale nie są wydrukowane jak sądzono, więc dostawy ani na dniach, ani w najbliższym czasie na pewno nie będzie. Szkoda, bo czekałem na te dodatki jak dziecko na mikołaja...
A wiesz że Mikołaj nie istnieje :?: :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ