Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Trolliszcze »

Ale to chyba był problem części nakładu (i zdaje się, że w najgorszych przypadkach wymieniali).
Nie wiem jak HR, ale SR mam przed sobą obie wersje, PL i ENG, i nie widzę żadnej różnicy jakości.
EDIT: Organoleptycznie to karty PL są nawet ciut grubsze od EN. Za to EN są ładniejsze, bo nie ma tych paskudnych grubych czarnych ramek.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Gizmoo »

Ponieważ porównywałem dwa egzemplarze organoleptycznie i rozłożyłem równocześnie oryginał i nasz gówniany print, więc jakość kart oryginalnej edycji HR w stosunku do druku Games Fucktory to:

- Bardziej wyostrzone ilustracje - zamiast zmiękczonych jakimś filtrem (może mniej precyzyjna maszyna drukująca?).
- Większy kontrast kolorów vs mniejszy kontrast.
- "Lniane" wykończenie kart (linen finish), dzięki któremu karty są przyjemniejsze w dotyku i mniej podatne na odkształcenia zamiast zwykłego papieru toaletowego użytego w druku GFP.
- Perfekcyjne wycięcie kart kontra postrzępione dziady, które wyglądają jak po rozegraniu stu gier bez użycia koszulek.
- Sztywniejsze karty kontra miękki papier wymagający koszulkowania, żeby było czuć kartę w dłoni.
- Poręczne, pachnące pudełko kontra śmierdzące sikami szympansa pudełko od GF.

Serio to była przepaść. Ja byłem załamany, że wydałem kasę tylko po to, by mieć karty w języku polskim i zamiast jakości kupiłem śmierdzące żalem wydanie GF(p)
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: olsszak »

Współczuje Kubuś :(

Ja się dziwie, że akurat do tej gry ktoś szedł w polską wersję, bo języka tam nie jest dużo, a wiekszosc to ikonografika.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 316
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 56 times
Been thanked: 43 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: xtomashx »

Wiadomo jak wersja nowego wydawcy?
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Wrotek »

Kupiłem wszystkie postacie i karty bossów i nie różnią się od wydania poprzedniego dostawcy.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: japanczyk »

Wrotek pisze: 26 cze 2019, 10:14 Kupiłem wszystkie postacie i karty bossów i nie różnią się od wydania poprzedniego dostawcy.
Bo IUVI chyba tylko opłaciło druk zamówiony przez GF. Przypuszczam, że jedyna zmiana to logo IUVI na pudełkach.
Zobaczymy jak będzie z kolejnymi drukami.
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: pegzi »

Zapraszamy do naszej recenzji dodatków: https://dicelandblog.pl/recenzja-201-he ... ow-bossow/
Awatar użytkownika
Iuvi Games
Posty: 36
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:19
Been thanked: 70 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Iuvi Games »

japanczyk pisze: 26 cze 2019, 10:17
Wrotek pisze: 26 cze 2019, 10:14 Kupiłem wszystkie postacie i karty bossów i nie różnią się od wydania poprzedniego dostawcy.
Bo IUVI chyba tylko opłaciło druk zamówiony przez GF. Przypuszczam, że jedyna zmiana to logo IUVI na pudełkach.
Zobaczymy jak będzie z kolejnymi drukami.
Cześć.
Wywołani do tablicy szczegółowo odpowiadamy.
Dotychczasowy wydawca gry - GF - zlecił do produkcji karty na innym materiale, niż ten, jaki do produkcji wersji ENG użył oryginalny wydawca. Przejmując licencję kontaktowaliśmy się z WWG i zgodnie ustaliiśmy, że pozostajemy przy dotychczasowym wydaniu gry (jakość karcianego papieru). W innym przypadku musielibyśmy zamienić kila tysięcy talii na nowe.
Ewentualny (i wielce prawdopodobny) kolejny dodruk gry będzie posiadał karty tej samej jakości, co poprzednie druki, w celu zachowania identycznej (lub prawie identycznej) jakości.

Tak się ma sprawa zarówno ze Sta Realms jak i Hero Realms.

Cieszymy się, że dodatki Wam się podobają. Mamy nadzieję, że kolejne dodatki do HR jak i inne gry także obdarzycie tak ciepłymi słowami.

Pozdrawiamy
"IUVI Games - jeden wydawca, wiele światów"
Obserwuj nas na:
FB: IUVI-Games
Instagram: @iuvigames
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: japanczyk »

Iuvi Games pisze: 04 lip 2019, 22:16
Cieszymy się, że dodatki Wam się podobają. Mamy nadzieję, że kolejne dodatki do HR jak i inne gry także obdarzycie tak ciepłymi słowami.

Pozdrawiamy
Czyli możemy liczyć na Ruiny Thandalaru i resztę? :-D
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Wroobel »

Ja mam prośbę o podanie jakie jeszcze dodatki wyszły po ang i co mniej więcej oferują bo wydawnictwo powyżej daje na nie nadzieję :)
Jest ktoś chętny?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: japanczyk »

Wroobel pisze: 05 lip 2019, 08:53 Ja mam prośbę o podanie jakie jeszcze dodatki wyszły po ang i co mniej więcej oferują bo wydawnictwo powyżej daje na nie nadzieję :)
Jest ktoś chętny?
https://boardgamegeek.com/boardgame/198 ... expansions Tu masz wszystko ;-)
Ale wyszły dwie kampanie, dwa packi z championami i akcjami, ancestry pack pozwalajacy wybrac rasę i jeszcze dwa packi z questami
annak2
Posty: 50
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:12
Has thanked: 18 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: annak2 »

Do posiadających dodatki (pakiety bohaterów) - czy mają one realny wpływ na ograniczenie elementu losowości w grze (niejako wpisanej w deck-building) i pozwalają na bardziej długofalowe i przewidywalne planowanie przebiegu rundy?
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Onishin »

annak2 pisze: 05 lip 2019, 18:21 Do posiadających dodatki (pakiety bohaterów) - czy mają one realny wpływ na ograniczenie elementu losowości w grze (niejako wpisanej w deck-building) i pozwalają na bardziej długofalowe i przewidywalne planowanie przebiegu rundy?
Paczki bohaterow nie zmieniaja w zaden sposob zasad kupowania, odrzucania lub dobierania kart. W kwestii zasad zmieniaja tyle, ze w zaleznosci od wybranego bohatera masz dwie startowe zdolności. Jedna potezna - jednorazowa, druga slabsza - wielokrotnego uzytku. Takze na upartego to jest bardzo delikatne zanizenie losowosci gdyz wiesz ze ten bohater bedzie od poczatku mogl zawsze z tych dwoch umiejetnosci skorzystac.

W zaleznosci od bohatera masz tez inna wartosc startowa zdrowia i lekko zmodyfikowany deck startowy zazwyczaj sa to 4 inne karty niz podstawowe monety lub punkty ataku. Pozostale karty to zazwyczaj wciaz te same pojedyncze monety.
Awatar użytkownika
Iuvi Games
Posty: 36
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:19
Been thanked: 70 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Iuvi Games »

japanczyk pisze: 04 lip 2019, 22:23
Iuvi Games pisze: 04 lip 2019, 22:16
Cieszymy się, że dodatki Wam się podobają. Mamy nadzieję, że kolejne dodatki do HR jak i inne gry także obdarzycie tak ciepłymi słowami.

Pozdrawiamy
Czyli możemy liczyć na Ruiny Thandalaru i resztę? :-D
Jak już wcześniej wspominaliśmy, mamy prawa do wydania całej serii gier Hero realms w języku polskim. Oczywiście chcemy je wydać wszystkie. Nie podajemy jednak konkretnych dat, bowiem proces wydawniczy czasem nie idzie w parze z planami. Jak będziemy mniej więcej pewni co do daty, wówczas podamy ją do informacji.

Do zobaczenia na szlaku!
"IUVI Games - jeden wydawca, wiele światów"
Obserwuj nas na:
FB: IUVI-Games
Instagram: @iuvigames
xCronoxPL
Posty: 77
Rejestracja: 10 cze 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: xCronoxPL »

Iuvi Games pisze: 23 lip 2019, 23:53
Jak już wcześniej wspominaliśmy, mamy prawa do wydania całej serii gier Hero realms w języku polskim. Oczywiście chcemy je wydać wszystkie. Nie podajemy jednak konkretnych dat, bowiem proces wydawniczy czasem nie idzie w parze z planami. Jak będziemy mniej więcej pewni co do daty, wówczas podamy ją do informacji.

Do zobaczenia na szlaku!
Myślę, że największą wartość dodana miały by małe dodatki. Te dodające questy, rasy itd. Na nie jest choć cień szansy ?
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: karp »

Info dla wszystkich wspomagających ostatnią kampanię na KS: wczoraj dostałem link do pledgemanagera. ;) Estimated delivery: december 2019. Can't wait!
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Losiek »

xCronoxPL pisze: 24 lip 2019, 11:10 Myślę, że największą wartość dodana miały by małe dodatki. Te dodające questy, rasy itd. Na nie jest choć cień szansy ?
Wydaje mi się, że odpowiedź masz powyżej:
Iuvi Games pisze: 23 lip 2019, 23:53 Oczywiście chcemy je wydać wszystkie.
kilpopx
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:40
Has thanked: 29 times
Been thanked: 14 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: kilpopx »

Czyli mam rozumieć że nabywając grę od nowego wydawcy wykonanie kart będzie tak samo przeciętne (poszarpane krawędzie, niska jakość papieru i grafik) ? Zastanawiam się nad podstawką do luźnej gry przy piwku i jedyne co mnie wstrzymuje od zakupu to strach przed otrzymaniem półproduktu.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 990 times
Been thanked: 433 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: KurikDeVolay »

Widziałem lepsze karty, ale widziałem też gorsze. Moje siedzą od nowości w koszulkach paladyna i na nic nie mogę narzekać. Brzegi kart nie odstają od tego, co nazywamy produktem średniej jakości.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Moonday »

Czyli mam rozumieć że nabywając grę od nowego wydawcy wykonanie kart będzie tak samo przeciętne
Jakość kart jest taka sama, jak wcześniej.
kilpopx
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:40
Has thanked: 29 times
Been thanked: 14 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: kilpopx »

Dzięki zaryzykowałem i kupiłem podstawkę, mam nadzieję że się nie przestraszę :D.
StanleyStone
Posty: 242
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 23 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: StanleyStone »

Nie macie wrażenia, że czarodziej jest najsłabszym z bohaterów? Złodziej ma możliwość przetrwania do late gameu, gdzie powinien już coraz częściej rzucać drogimi kartami, tropiciel i wojownik mają super początek i potem ciężko ich dogonić, a kapłan przy odrobinie szczęścia jest nie do ubicia. Natomiast czarodziej ma słabą zdolność, a w late gamie jego czary nie są już tak silne. Więc nie ma ani mocnego uderzenia (chociaż też nie najsłabsze), ani mechanizmu przetrwania do late game. Chyba, że ja coś nim nie ogarniam...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: japanczyk »

StanleyStone pisze: 29 sie 2019, 08:36 Nie macie wrażenia, że czarodziej jest najsłabszym z bohaterów? Złodziej ma możliwość przetrwania do late gameu, gdzie powinien już coraz częściej rzucać drogimi kartami, tropiciel i wojownik mają super początek i potem ciężko ich dogonić, a kapłan przy odrobinie szczęścia jest nie do ubicia. Natomiast czarodziej ma słabą zdolność, a w late gamie jego czary nie są już tak silne. Więc nie ma ani mocnego uderzenia (chociaż też nie najsłabsze), ani mechanizmu przetrwania do late game. Chyba, że ja coś nim nie ogarniam...
Na poczatku uzywasz co ture zdolnosci zeby miec 6 zamiast 5 kart na rece. Powiedziałbym, ze to całkiem silna umiejetnosc
StanleyStone
Posty: 242
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 23 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: StanleyStone »

No ale żeby to zrobić, muszę wydać 2 złota, które też pochodzi z karty. Zatem karta za kartę i jeszcze dorzucam -1 życia, a i to jak dobrze pójdzie, bo zakładam, że mam chowańca, żeby dorzucić brakującą monetę.
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 41 times
Been thanked: 16 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: MajkelEryk »

Czy ktoś wie czy można i gdzie można zdobyć karty promo?
ODPOWIEDZ