Dark Souls: The Board Game (D. Carl, A. Hall, M. Hart, R. Loxam)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Eltonos »

olsszak pisze:Btw. ktoś wie jak jest z tymi dodatkami za 28 funtów? Tam sa naprzykład dodatkowi bossowie, gdyby dotychczasowi mi się znudzili? Jesli tak to trochę słabo, że 150 zł kosztuje mnie jeden dodatkowym "finał"....
Wg tego co piszą w skład takiego add-ona wchodzi figurka bossa, zestaw kafelek pod niego, dial i talia kart z jego ruchami i atakami. Figurka Gaping Dragona wygląda zacnie, no i jest duża - 12-15 cm wysokości. Ale cena rzeczywiście zaporowa, jak bym miał dofinansowywać to raczej bez add-onów... no chyba, że dadzą Sif`a ;)

Sporo stretch goali już odkyto, dodano nowe postacie, znaczniki, 3 bossów i całkiem sporo przeciwników, cena wciąż wydaje się wysoka, ale zawartości ma być coraz więcej (sam coreset wydaje się dość biedny). Ja głównie czekam aż dodadzą nowe kafelki (7 to zdecydowanie za mało) i przede wszystkim jakiś gameplay, mechanikę.
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Salemmtg »

Właśnie czytałem w dyskusji ( przytaczane odpowiedziami od steamforge) ze 1 zestaw retail czyli 6 sztuk będzie posiadał SG. Kolejne powyżej 6 już nie. Może warto pogadać z Adamem z Planszostrefy i zebrać się w 6.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: crsunik »

Mepel organizuje zbiórkę.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Azriel »

Norman Teichmann 36 minutes ago
Retail version comes with SG, it was totay confirmed. Here is the content of the new mail from Steamforged to the retailers: Here is the second retail email
Can I point out that the main thing coming up from all these questions and emails is that Steamforged are REALLY listening to all the feedback, and while they have done things so far that have been complained about, in whatever direction, they are clearly doing a job of creating as much balance as possible in a high speed, pressured and opinioned environment. I was sad the second email clarified retail stretch goal access back down to 6 copies, but I still have to say I'm damn impressed by their efforts.
Steamforged Games Ltd says:
Hello Retailers,
Thank you for your initial support of this project - it's making huge changes in people's perceptions of Kickstarter due to our approach.
We have had a few questions regarding the pledge and how pre-orders work. To clarify:
Retailers Pledges will work like this:
You may take up to 4 Retailer Pledge Levels Max. (24 Copies)
The first 6 copies of the core game will include ALL the stretch goals currently available to backers. Each copy after the first 6 will be the standard core game only (SRP £80).
In trying to create a campaign that wholeheartedly supports retailers, we do not want to damage our reputation with customers who have backed direct. The limits are in place to ensure this
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: olsszak »

crsunik pisze:Mepel organizuje zbiórkę.
Tak, ale sam policz. 290 zl za gre bez SG, a tutaj za 500 duzo wiecej... Tyle, ze dalej nie wiadomo czy warto :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: crsunik »

Sklepy dostają SG ;)
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: olsszak »

crsunik pisze:Sklepy dostają SG ;)
Pierwsze 6 kopii maja full sg, a kolejne są bez z tego co czytam. SG będą jako płatne dodatki :)

Mepel już to potwierdza u nich:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 34&t=42829

:(
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: magneticzero »

Salemmtg pisze:Właśnie czytałem w dyskusji ( przytaczane odpowiedziami od steamforge) ze 1 zestaw retail czyli 6 sztuk będzie posiadał SG. Kolejne powyżej 6 już nie. Może warto pogadać z Adamem z Planszostrefy i zebrać się w 6.

ja jestem chetny jak sie uda.
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Eltonos »

Ja również.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: mmag »

magneticzero pisze:
Salemmtg pisze:Właśnie czytałem w dyskusji ( przytaczane odpowiedziami od steamforge) ze 1 zestaw retail czyli 6 sztuk będzie posiadał SG. Kolejne powyżej 6 już nie. Może warto pogadać z Adamem z Planszostrefy i zebrać się w 6.

ja jestem chetny jak sie uda.

I ja również!
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: olsszak »

Przeciez to jasne, ze wielu byłoby chętnych ;) ja też ;p
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
marek82
Posty: 89
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:02
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: marek82 »

I ja też bylbym chętny na wersję z SG :)
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: wilczur »

po dłuższym weekendowym rozkminianiu budżetu stwierdziłem że chyba jednak zrezygnuję z tego EB - jest ktoś chętny kto chciałby przejąć ?
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Azriel »

Trochę informacji odnośnie rozgrywki: https://www.kickstarter.com/projects/st ... ts/1556959
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Eltonos »

Pojawił się również FAQ gdzie jest sporo informacji: http://steamforged.com/dark-souls-faq
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: ma_rio »

Ktoś wspiera?
Ja się cały czas waham. Z jednej strony, jak to w przypadku tego typu akcji kusi zawartość w porównaniu z tym co dostaniemy w wersji sklepowej, a z drugiej strony tak naprawdę mało wiadomo o samej rozgrywce...
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: wirusman »

Dla mnie to będzie nędzna podróbka gry. Takie kopiuj wklej, tylko że ubogie. Jedynie jak ktoś kocha DS, to spodobają mu się figurki (plus add-ony które trzeba osobno dokupić, jak chcesz full wersje). Gra to taki dodatek dla nich. Ze słabymi grafikami. Lepiej kupić PS4 + DS3. Wyjdzie w tej samej cenie. A na pewno zabawy będzie więcej.
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: CrossSleet »

Ja postanowiłem odpuścić temat. Całość prezentuje się ok, na podstawie znanej marki i w ogóle, ale coś mi nie pasuje. Po pierwszym efekcie ''wow'' mocno mi przeszło. Grafiki takie sobie, mechanika też taka sobie - jedynie figurki wyglądają super.

Poczekam na wersję sklepową - nie trzeba wszystkiego mieć z KS, a w sklepach pełno ciekawych gier nieogranych jeszcze ;)
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: olsszak »

Przeczytałem FAQ, obejrzałem pierwszy filmik, przeczytałem opis eksploracji, obejrzalem filmik z ekspolaracją i powiem Wam, ze jestem rozdarty.

Z jednej strony gra jako gra nie ciagnie mnie za mocno, bo dalej nie wiadomo za wiele, poza tym, że jak domyslam więcej powie mi zagranie w to na kompie?
Natomiast zawartośc teraz w cenie pledge jest dużo bogatsza i sensowniejsza cenowo niż kupowanie potem pakietów SG.

Co robić drogie Bravo? Kupować czy olewać?

p.s. nie jestem fanem DS jako DS - nie grałem jeszcze, choć słyszałem, że świetny klimat i bardzo trudna.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: wilczur »

Droga Kasiu .....

Przechodziłem ten sam problem i zdecydowałem że rezygnuję. DS grałem na kompie i klimat gra ma niesamowity a i trudność wysoką ale to jest wyznacznik tej gry na PC,PS3 itp...

Mnie osobiście przeraziło to że wykorzystują grę jako wzorzec i praktycznie to co się w niej pojawia jest z gry. Moim zdaniem nigdy nie zbliżą się z jakością do tego co w grze więc to trochę pogarsza odbiór. Proponuję Ci szklankę wody i poczekać.

Zagraj w grę i być może stwierdzisz że to nie dla Ciebie (wtedy mogłeś kupić planszówkę) ale jak stwierdzisz że to Twoja gra to po planszówkę nie sięgniesz :)
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Eltonos »

Ja jako duży fan Demon Soulsa, Dark Souls`ów i Bloodborne`a biorę w ciemno, pytanie tylko z iloma dodatkami.

Lubię płytki, figurki (wyglądają naprawdę nieźle), plastikowe elementy otoczenia (beczki, ognisko itp.), szybki setup, możliwość gry solo. Na pewno bardziej się opłaca niż późniejsze kupowanie w sklepie, idzie dużo zaoszczędzić.

A czy Ci sie spodoba? Trudno powiedzieć. Największym minusem całej kampanii jest brak informacji o samej rozgrywce. Niby jest video z pokazaną eksploracją, ale cały filmik można streścić w zdaniu - chodzisz i zabijasz. Obawiam się też, że twórcy za bardzo próbują zrobić kopię gry video, niektóre elementy z gry jak częste ginięcie czy wysoki poziom trudności mogły się sprawdzić, tak w planszówce - niekoniecznie. Gameplay`u do końca kampanii już nie zobaczymy, szkoda, w końcu to gra planszowa, a nie festiwal figurek.

Niemniej jestem dobrej myśli, twórcy zapewniają, że mają najlepszych play testerów itp. itd. (i mnóstwo kasy również:).
Dodatkowo stretch goal`e sięgają 4 milionów, co znaczy, że jak skończy się dodatek z Invaderami czeka jeszcze 14 rzeczy do odkrycia. O ile oczywiście nie zwiększą poziomu stretchy (obecnie 100 tys.).

Zawsze możesz zamówić i potem ewentualnie sprzedać ;)
Rejw
Posty: 34
Rejestracja: 13 sty 2015, 13:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Rejw »

Wiem, że nie ten dział ale czas nagli a fundusze się znalazły.

Szukam do kogo mogę dołączyć z zamówieniem DS. Najlepiej osoba z Warszawy aby później nie bawić się w przesyłki po naszym pięknym kraju.

Poproszę o wiadomość na PW.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: olsszak »

Powiem Wam, że im dalej o tym myślę to mam wrażenie, że tej grze brakuje czegoś. Jakiejś głębi. A dodatkowo martwi mnie fakt, że jak Ci się ograją bossowie w podstawce to oni już cały biznes mają, bo będą Ci sprzedawali bossa za 170 zł :P Wydaje mi się to jednym wielki skokiem na kasę :( Niby można kupić, a potem odsprzedać, bo za 80 funtów masz to co będzie w detalu za przynajmniej 2 x tyle (poprawcie mnie jeśli się mylę?), ale wciąż zasadne jest czy warto mrozić kasę na rok, zagrać raz a potem próbować to sprzedać wśród tłumu równie zawiedzionych osób;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: AkitaInu »

No i stało się :) Dark souls dostanie kampanie, za free do każdego core boxa :)
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: sielus »

AkitaInu pisze:No i stało się :) Dark souls dostanie kampanie, za free do każdego core boxa :)
Jaką kampanie?
ODPOWIEDZ