Dark Souls: The Board Game (D. Carl, A. Hall, M. Hart, R. Loxam)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Do0ctor »

Ascalogan pisze:
olsszak pisze:Ktoś w Polsce już otrzymał prywatnie lub ze sklepu ?

Jeśli ktoś otrzymał to czy podzieli się wrażeniami z rozgrywki :)
Moje ogólne wrażenia są bardzo zbliżone do tych, które w swojej recenzji przedstawił Vasel.

To co mi się w grze podoba to walka z bossem, ale tylko pod warunkiem, że jest się do niej odpowiednio przygotowanym. Żeby się przygotować, trzeba jednak walczyć w normalnych pomieszczeniach, a to jest... potwornie nudne... Już w trzecim pomieszczeniu była widać jak bardzo reszta gry będzie schematyczna i monotonna.

Jestem w stanie sobie wyobrazić, że jeszcze zagram w DS przy okazji jakiegoś piwka, gdzie DS będzie tylko dodatkiem do spotkania. W innych przypadkach będę to omijał :)

MAm bardzo podobne odczucia:)
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: IseeWinner »

Witam. Czy ktoś orientuje się jakie będą różnice cenowe pomiędzy normalną edycją sklepową a "kickstarter"?
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Porchpeople »

IseeWinner pisze:Witam. Czy ktoś orientuje się jakie będą różnice cenowe pomiędzy normalną edycją sklepową a "kickstarter"?
Sama podstawka jest do kupienia np. tu: https://www.miniaturemarket.com/stfds001.html
Czyli cena jest mniej więcej taka sama jak poziom na KS....tyle że za samą podstawkę, bez żadnego z dodatków, które będą do kupienia osobno (w jednym polskim sklepie dodatki "potworowe" są w cenie ok. 140 zł, a dodatek wielofigurkowy za 180 zł).
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: olsszak »

IseeWinner pisze:Witam. Czy ktoś orientuje się jakie będą różnice cenowe pomiędzy normalną edycją sklepową a "kickstarter"?
z grubsza licz, że na KS płaciłeś 450 zł za to co w detalu zapłacisz w przedziale 1000-1100 zł kupując osobno dodatki.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: IseeWinner »

Niektóre polskie sklepy liczą sobie za edycję kickstarter nawet 999 zł
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: olsszak »

IseeWinner pisze:Niektóre polskie sklepy liczą sobie za edycję kickstarter nawet 999 zł
A mają w ofercie ? Ja mowie o tym, że kazdy sklep mógł zamowic 6 kopii KS i wiekszosc sprzedała to po 450 zl, a teraz będę osobno sprowadzane podstawki a osobno dodatki.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: mmag »

Według najnowszego info, II fala opóźniona o nie wiadomo ile. Osobiście obstawiam, że do połowy przyszłego roku to sobie co najmniej poczekamy...
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Deem »

Na ich stronie można znaleźć kilka dodatków pnp m.in. invaders, phantoms, nowego bohatera czy mimiki.

http://steamforged.com/dark-souls-the-b ... print-play
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: olsszak »

Deem pisze:Na ich stronie można znaleźć kilka dodatków pnp m.in. invaders, phantoms, nowego bohatera czy mimiki.

http://steamforged.com/dark-souls-the-b ... print-play

Niech sobie w zadnią część wsadzą PnP :) Miałem teorię, że zepsuli Armour set, aby dać sobie podłoże pod kolejną obsuwę terminu. No i proszę :) A teraz poprawę Armour set pokazują jako sukces :D
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: zbajszek »

Jakby ktoś był zainteresowany rozgrywką to zrobiłem mały gameplay do pierwszej śmierci.

Pierwszy odcinek: Dark Souls: The Board Game #1 - Setup

Playlista
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
ODPOWIEDZ