Amun-Re (Reiner Knizia)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Amun-Re (Reiner Knizia)

Post autor: warlock »

Obrazek

https://boardgamegeek.com/boardgame/5404/amun-re

3–5 Players
90 Min
Age: 12+
opis z BGG pisze:Wszyscy znają piramidy na Nilu – wieczne pomniki potężnej i pięknej kultury, które wciąż mogą zapierać dech w piersiach. Gracze (przywódcy egipskiej rodziny królewskiej) wybierają swoje miejsca, budują piramidy i dziękują Amonowi-Re i innym bogom za ich hojność.

W Amon-Re każdy faraon chce zbudować jak najwięcej piramid. Aby to osiągnąć, muszą najpierw zdobyć prowincję, w której mogą handlować i uprawiać ziemię. Za swoje zyski mogą kupować nowe prowincje i kamienie budowlane do wznoszenia piramid. We wszystkich swoich działaniach gracze muszą sprytnie wykorzystywać swoje karty mocy i zawsze składać odpowiednie ofiary Amonowi-Re.

Nie mogę znaleźć innego wątku o tej grze (przepraszam jeśli takowy istnieje). Zrobiłem sobie na roboczo polską kartę pomocy z opisem kart i końcowej punktacji (do nowej edycji jubileuszowej). Do pobrania tutaj - może komuś się przyda. https://boardgamegeek.com/filepage/2780 ... -punktacji
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2024, 08:09 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Amun Re - Instrukcja

Post autor: warlock »

Parę miesięcy przeleżała na półce wstydu bo szukałem okazji na zagranie w to w 5 osób (od lat słyszałem, że to jedyny słuszny skład dla tej gry). Ale bardzo się cieszę, że sprawdziłem to w mniejszym gronie z nowym wariantem "Officials", bo nowe Amun-Re działa naprawdę świetnie na trzy osoby! Kawał fajnej, oldschoolowej gry licytacyjnej (z mechaniką licytacji taką jak w Cykladach). Jest może ciut za długa (pierwszą partię graliśmy 2 godziny), ale jest angażująca przez cały czas więc taka wada jest do przeżycia ;).

Obrazek
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Amun-Re (Reiner Knizia)

Post autor: Gambit »

To jak jest temat, to kilka słów ode mnie
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
ODPOWIEDZ