Domek (Klemens Kalicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Domek (Rebel)

Post autor: pegzi »

Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia nad podstawową wersją gry, to zajrzyjcie do naszej recenzji:

http://dicelandblog.pl/recenzja-50-domek/
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Domek (Klemens Kalicki)

Post autor: REBEL.pl »

Taki malutki dodatek do Domku wykopał sobie norkę w naszym magazynie:

Obrazek

https://www.rebel.pl/gry-planszowe/dome ... 16545.html

SCD: 14,95
dostepny: od 10.07.2020
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Domek (Klemens Kalicki)

Post autor: Kin@a »

A czy są jeszcze gdzieś do zdobycia promki z lat ubiegłych m.in choinka, auto i co tam jeszcze było?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Domek (Klemens Kalicki)

Post autor: Paskuder »

Popytaj w okolicznych sklepach stacjonarnych. Ja auto i choinkę dorwałem 2 tyg temu przy okazji likwidacji jednego sklepu. Leżało im ponad rok na półce, zwykle dorzucają takie rzeczy jako gratis do zakupów o ile klient się upomni :wink:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Domek (Klemens Kalicki)

Post autor: sin »

Kin@a pisze: 10 lip 2020, 22:31 A czy są jeszcze gdzieś do zdobycia promki z lat ubiegłych m.in choinka, auto i co tam jeszcze było?
Auto udało mi się wczoraj dostać w stacjonarnym sklepie Rebela (dzięki raz jeszcze!), choinek niestety nie było. Rada Paskudera jest zatem jak najbardziej słuszna. ;-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Domek (Klemens Kalicki)

Post autor: Leinadus »

Choinki kiedyś wysyłali listownie z tego co pamiętam. Auto zdobyłem na Gratislavi, wczoraj odebrałem Bociana.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Domek (Klemens Kalicki)

Post autor: jax »

Bociana dziś dostałem w sklepie, gdy odbierałem Zwierzaki. Podobno Bociany Rebel wysłał tylko 6 sklepom w Polsce.

Co do Zwierzaków - warto zainwestować. Bitwa o zwierzaczki jest bardzo zacięta i subtelna jednocześnie. A jest o co walczyć - kilka VPków jest często na wagę zwycięstwa. Pojawiają się kolejne (po Słonecznej 156) dylematy a ścieżki, którymi podążają gracze jeszcze bardziej się różnicują. O to dokładnie chodzi.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Domek (Klemens Kalicki)

Post autor: MaciekK5454 »

Hej mam takie pytanie,

Czy znacie może gdzieś w necie jakas dyskusję, albo watek, gdzie omawiane/wypisane sa rożne easter eggi z kart domku?

Mamy tę grę od kilku lat, ale dopiero ostatnio gdzieś doczytałem, ze różnych nawiazań na kartach jest całkiem dużo. Zaczałem sobie przegladac te karty i faktycznie sporo się tam "dzieje". Wiadomo, jednak, że ciężko samemu wszystko wyłapać, wiec jestem ciekaw, czy można gdzieś sobie poogladać, co jeszcze tam jest.
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Domek (Klemens Kalicki)

Post autor: morthi »

Który sklep sprzedaje/dołącza do zakupu kartę promocyjną Regały ? (zdjęcie z sieci)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Wertigo
Posty: 159
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:07
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Domek (Klemens Kalicki)

Post autor: Wertigo »

Ja tę promkę dostałam przy zamówieniu w rebelu przed blac friday - dokładali bodajże z tego co pamiętam do każdego zamówienia złożonego 22.11
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Domek (Klemens Kalicki)

Post autor: andrzejstrzelba »

Mam takie pytanie. Odebrałem dziś mini dodatek Zwierzęta i był tam do wyciśnięcia żeton bociana
Spoiler:
Do czego on służy i jak go zdobyć podczas rozgrywki, bo słowa o nim nie znalazłem w instrukcji. Nawet w spisie nie został wspomniany ?
Spoiler:
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Domek (Klemens Kalicki)

Post autor: mecenas »

andrzejstrzelba pisze: 02 lut 2022, 21:13 Do czego on służy i jak go zdobyć podczas rozgrywki, bo słowa o nim nie znalazłem w instrukcji. Nawet w spisie nie został wspomniany ?
Z wypraski:
"Żeton bociana może wziąc ten z graczy, który jako pierwszy zdobędzie czwartą kartę dachu. Żeton umieszcza się nad planszą Domku - podlega wszystkim zasadom dotyczącym żetonów wyposażenia. Na koniec gry żeton bociana jest wart 1 punkt."
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Domek (Klemens Kalicki)

Post autor: Alextasha »

Bocian to był osobny mini dodatek. Po prostu Ci pewnie w gratisie dorzucili :D
SPRZEDAM >> *click*
ODPOWIEDZ