Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: wilczur »

mam takie dziwne odczucie że ktoś bardzo chce zepsuć mi pamięć o KC i takimi projektami niszczy historię.

Jak napisałem że nie wiadomo co kupuję to link czy przeklejenie "zawartości" pudełka dalej nie odpowiada na to pytanie. Grafiki na kartach to tragedia, instrukcji nie ma, mechanika nie wiadomo jaka. Skoro jest przed sprzedaż to może jakiś filmik? recenzja? wydaje mi się że wydawca z innej epoki i raczej z branży zabawkarskiej niż gier planszowych.

no offence - po prostu się wkurzyłem...
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1834 times
Kontakt:

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Gambit »

Z recenzjami może być ciężko. Premiera gry przewidziana na Polcon, lub okolice września 2016 (jeśli na Polcon nie zdążą).
ksiazekrzysztof
Posty: 16
Rejestracja: 09 wrz 2015, 12:01

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: ksiazekrzysztof »

Nie wiem, ja po wizycie na stronie tracę wzrok i chyba dostaję nowotworu. A w grze planszowej - rzecz jasna - najważniejszy jest kubek
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: sewhoe »

Będzie wesoło, będzie się działo :D
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Wintermute »

wilczur pisze:mam takie dziwne odczucie że ktoś bardzo chce zepsuć mi pamięć o KC i takimi projektami niszczy historię.

no offence - po prostu się wkurzyłem...
Ale wiesz kto jest tworca tej planszowki?
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Rocy7 »

Obrazek
Turnavine

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Turnavine »

Wintermute pisze:
wilczur pisze:mam takie dziwne odczucie że ktoś bardzo chce zepsuć mi pamięć o KC i takimi projektami niszczy historię.

no offence - po prostu się wkurzyłem...
Ale wiesz kto jest tworca tej planszowki?
A kto był twórcą prequeli Gwiezdnych Wojen? ; ) Różnie można odbierać pewne rzeczy, zwłaszcza po latach, a historia z książkami też może nastawiać do gry nie do końca pozytywnie. Zobaczy się.
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: wilczur »

Wintermute pisze:
wilczur pisze:mam takie dziwne odczucie że ktoś bardzo chce zepsuć mi pamięć o KC i takimi projektami niszczy historię.

no offence - po prostu się wkurzyłem...
Ale wiesz kto jest tworca tej planszowki?
Maharadża? :)
A jakie to ma znaczenie kto jest autorem i co to zmienia wobec moich odczuć?.

Mam autorowi oddać kasę bo jest Autorem? czy co ?
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Trolliszcze »

O biedactwo, twórca świata nie może eksploatować własnego pomysłu i trzepać na nim kasiory, bo zepsuje wilczurowi pamięć o KC. Jak on śmie! :D
No chodź, przytulimy. To znaczy ja nie przytulę, ale może ktoś, gdzieś, kiedyś...
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Kostaki »

Autor popełnił już seppuku przy samej książce i musiałby się mocno postarać, żeby planszówka była gorsza :) Jest na to szansa i na więcej trollkontentu z tej strony :)

W każdym razie, jeśli ktoś nie zna treści , a chciałby zobaczyć soczystsze fragmenty to jeszcze tysiąc lat przed Katanem powstał ten fanpage:
https://www.facebook.com/Czytam-Kryszta ... 6/?fref=ts
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Gizmoo »

Znam autora, swego czasu nawet wiele razy z nim grałem w różne RPG (na szczęście nie w KC) i wiem, że Artur niestety ma zbyt wiele pomysłów, a za mało z nich ma jakiekolwiek, szczątkowe choćby przetestowanie. Ot - strumień myśli, setka pomysłów na minutę, często niestety pozbawiona głębszych refleksji. Lubię jego entuzjazm, ale niestety jest to trochę entuzjazm małego dziecka. Jak coś wydaje mu się "fajne, super, odlotowe" - to nie masz szans mu przetłumaczyć, żeby poświęcił chociaż chwilę i przemyślał to jeszcze raz. Z tego powodu jestem prawie pewien, że KC:LŚ będzie znowu nieprzetestowanym workiem z milionem pomysłów.

Abstrahując od samej gry - to, co zostało przedstawione na stronie, woła o pomstę do nieba. Pyrkonowe FAQ mogą wywołać jedynie salwy śmiechu. Jak można napisać tak "wielki" nonsens?
Podobieństwa są wielkie i żadne zarazem. Wielkie, bo w obydwu grach jest 3-poziomowy labirynt i potwory czyhające w komnatach i korytarzach. Na tym jednak podobieństwa się kończą.
To rzeczywiście "wielkie" podobieństwa. :lol:

Mam tylko nadzieję, że nie będziemy grali w KC: LŚ dla beki.
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: wilczur »

Trolliszcze pisze:O biedactwo, twórca świata nie może eksploatować własnego pomysłu i trzepać na nim kasiory, bo zepsuje wilczurowi pamięć o KC. Jak on śmie! :D
No chodź, przytulimy. To znaczy ja nie przytulę, ale może ktoś, gdzieś, kiedyś...

a ja gdzieś komuś coś zabraniam? wręcz przeciwnie to jest taki materiał że życzył bym sobie w to zagrać w nowej formie i z ładnym layoutem. Jak by mi na tym nie zależało to bym w ogóle przeszedł obok tego bez pół posta. Nie zauważasz tego trollu?

Zwróciłem uwagę że sposób prezentacji gier, rynek, marketing, wykonanie w chwili obecnej są na różnym poziomie. Są ładne gry ze słabą mechaniką i są gry brzydkie z mocną mechaniką (no i kompilacja Ładne + dobra Mechanika).

To co zaprezentowane jest w krótkim rzucie daje u mnie odczucie zakwalifikowania go do grupy brzydkie ze słabą mechaniką (to drugie to bardziej domysł niż teza).

Masz do MNIE pretensje że dbam o markę KC bardziej niż wydawca ?
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Krionah »

Poznaję tego Pana! Teraz sobie uświadomiłem, że grałem w prototyp tej gry razem z kumplem na jednym z konwentów. Na Pyrkonie po spostrzeżeniu stoiska autora szybko wyznaczyliśmy trasę marszu, która omijała go szerokim łukiem... Faktycznie jest jakiś tam pomysł na grę, ale mechanicznie jest tragedia, co delikatnie zasugerowałem...
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Gizmoo »

Krionah pisze:Faktycznie jest jakiś tam pomysł na grę, ale mechanicznie jest tragedia, co delikatnie zasugerowałem...
No właśnie to jest największy problem. Artur niestety nie przyjmuje do wiadomości uwag, ani sugestii.

Kiedy byłem gówniarzem, to graliśmy w KC i Labirynt Śmierci, bo wybór na rynku był prawie żaden. Obecnie wydawanie tytułu, który nie jest mechanicznie sprawny, to strzał w stopę. Porażka KC na Polakpotrafi.pl dobitnie uświadamia, że nawet nostalgia nie jest w stanie sprzedać takiego produktu. Reanimacja się nie powiodła z wielu powodów, ale jednym z nich jest to, że nawet ci, którzy grali w Kryształy jako swój pierwszy RPG, pamiętają jak bardzo koślawa była tam mechanika.

Dlatego jestem ciekaw, czy porażki i kolejne nieudane próby reanimacji, nauczyły czegoś Artura, czy nie. Kibicuje jednak temu projektowi. Być może z nostalgii do KC, być może z nostalgii do sesji WFRP, które mistrzował Artur, być może dla tego, że lubię taki zapał i dziecięcy entuzjazm. Chciałbym, żeby projekt zakończył się sukcesem, ale to stanie się tylko wtedy, gdy wydawca zapanuje nad mechaniką, a autor nabierze pokory.
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Adar »

Gizmoo pisze:... .Artur niestety ma zbyt wiele pomysłów, a za mało z nich ma jakiekolwiek, szczątkowe choćby przetestowanie. Ot - strumień myśli, setka pomysłów na minutę, często niestety pozbawiona głębszych refleksji. Lubię jego entuzjazm, ale niestety jest to trochę entuzjazm małego dziecka. Jak coś wydaje mu się "fajne, super, odlotowe" - to nie masz szans mu przetłumaczyć, żeby poświęcił chociaż chwilę i przemyślał to jeszcze raz..
Odniosłem podobne wrażenie rozmawiając z nim na Pyrkonie. Masa pomysłów wrzuconych do jednego wora. Mówił dużo i pięknie o swoich pomysłach i o tym, czym gra będzie, ale o mechanice ani słowa. A pomysłów upchanych w grze było bardzo dużo.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Gromb »

Podbijam. Grę można kupic juz oficjalnie. Mam pytanie: Ktoś grał? Chciałby podzielić się swoimi wrażeniami i opinią. Dziwna sytuacja z tym tytułem. W sieci cisza, nikt nic nie mówi nie pisze...
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5173
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: raj »

Gra raczej nie zachwyci zadeklarowanych graczy, zwłaszcza zwolenników euro.
Natomiast jest ciekawą propozycją dla luźnych "klimatowców"oraz casuali. :)
http://www.gamesfanatic.pl/2017/02/21/c ... lancholii/
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Gromb »

Dzieki raj za linka. Jednak po reakcji na forum widzę, że gra przepadła z kretesem.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5173
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: raj »

Gromb pisze:Dzieki raj za linka. Jednak po reakcji na forum widzę, że gra przepadła z kretesem.
To znaczy? Jakiej reakcji?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Gromb »

Właściwie, jej braku. Poza twoim postem i linkiem, nie można nic więcej o tej grze poczytać. Nie znajduję recenzji, opisów i przemyśleń po rozgrywkach. Zero.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5173
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: raj »

To wynika z dwóch rzeczy.
1) Wydawca nie przekazał gry ani jednemu recenzentowi.
2) Sprzedają grę przez internet chyba tylko za pośrednictwem swojej strony i allegro, nie ma jej w żadnym dużym sklepie internetowym (co wynika z polityki wydawcy). W dodatku zaliczyli falstart, bo strona miała problemy techniczne.

Podejrzewam, że gra przejdzie bez echa w kręgach planszówkowych za to po cichu rozejdzie się podczas konwentów rpgowych. Bo Artur Szyndler celuje głównie w rpgowców, bo to środowisko zna a na konwenty rpegowe i bitewniakowe i tak jeździ.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: krecilapka »

Grałem tak na szybko na pyrkonie właśnie. Dla miłośników strategii, euroentuzjastów na pewno nie jest. Dla lubiących przygody i dużo kości bardziej.
Podejrzewam że będzie miała tylu entuzjastów ilu przeczytało książki p. Szyndlera ;).
Klimatyczna okładka i niezbyt piękna plansza.
Karty nie trafiły w mój gust. Kolorystycznie i jakością kreski i w ogóle cała ich stylówa taka jakaś jakby pościągane z googla. Kolory wyróżnień, wielkie cienie,
ten niby pergamin taki jakiś nieudolny. No ale może miało wyglądać na grafiki z końcówki XX wieku :).
Gra ma cenę jak figurkowce. Wskakuje na półkę przygodówek gdzie może być trudno zawalczyć o sukces. Doceniam determinację wydawcy bo to gra naprawdę wydana własnym sumptem i zaangażowaniem przez zapaleńca. Bez żadnej wspieraczki! Aż żałuję że dla mnie to nie mój klimat i totalne flaki z olejem bo bym kupił ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: RUNner »

Z Kryształów Czasu pamiętam Gulasz z opasa i placek z agawy. Teraz bym już tego chyba nie chciał jadać ;)
Gra wygląda niezbyt atrakcyjnie. O mechanice niewiele wiadomo. Ten projekt nie rokuje zbyt dobrze... a cena? Powala niczym zamaszysty atak wojownika z 10 poziomu z trafieniem krytycznym na dodatek.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
K-Set On
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2017, 18:32

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: K-Set On »

Grałem, gra ma klimatyczne grafiki, które pasują do całości i jest mega regrywalna. Polecam
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: wirusman »

K-Set On pisze:Grałem, gra ma klimatyczne grafiki, które pasują do całości i jest mega regrywalna. Polecam

Hehehe :lol:
ODPOWIEDZ