Brass: Lancashire (Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY GIER!
Palmer
Użytkownik wspierający
Has thanked: 26 times
Been thanked: 36 times

Re: Brass: Lancashire

Post autor: Palmer » 31 sie 2018, 12:32

Przecież to była zawsze ? Nawet w wersji on-linej tak liczy.

Awatar użytkownika
warlock
Użytkownik wspierający
Has thanked: 45 times
Been thanked: 51 times

Post autor: warlock » 31 sie 2018, 12:40

Kurczę, faktycznie, wiesz że o tym zapomniałem na amen :D? Faktycznie, jak sobie przypomnę to pierwsze 7-8 partii graliśmy z tą zasadą bo kumpel mi ją w porę przypomniał, ale ostatnie 3-4 rozgrywki po dłuższej przerwie to wtopa z mojej strony bo totalnie zapomniałem o PZ za kasę :D.
Gry w kolekcji
http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/ - moje recenzje gier. Najnowsze wpisy: Brass: Birmingham, Targi, Brass, Wojna o Pierścień

loreciak
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Post autor: loreciak » 04 wrz 2018, 12:26

Kilka spostrzeżeń co do wersji retail. Wiedziałem, że nie ma wypraski, żetonów pokerowych i że plansze gracza są cieńsze. Tego czego nie wiedziałem i dla mnie na minus. Pudełko jest … o połowę niższe. Żetony wydrukowane odwrotnie, tzn. na rewersie żeton użyty, na awersie nieużyty. Odwrotnie jak w delux. Niby nic, ale w czasie gry strasznie irytujące.

Awatar użytkownika
warlock
Użytkownik wspierający

Post autor: warlock » 04 wrz 2018, 13:01

loreciak pisze:
04 wrz 2018, 12:26
Kilka spostrzeżeń co do wersji retail. Wiedziałem, że nie ma wypraski, żetonów pokerowych i że plansze gracza są cieńsze. Tego czego nie wiedziałem i dla mnie na minus. Pudełko jest … o połowę niższe. Żetony wydrukowane odwrotnie, tzn. na rewersie żeton użyty, na awersie nieużyty. Odwrotnie jak w delux. Niby nic, ale w czasie gry strasznie irytujące.
O kurczę, ciekawe czy cały nakład taki poszedł :shock:

Dałbyś radę zrobić fotę pudła i tych żetonów?
Gry w kolekcji
http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/ - moje recenzje gier. Najnowsze wpisy: Brass: Birmingham, Targi, Brass, Wojna o Pierścień

Awatar użytkownika
Pastorkris
Użytkownik wspierający
Been thanked: 1 time

Post autor: Pastorkris » 04 wrz 2018, 13:30

Do mnie własnie doszedł z planszomanii egzemplarz sklepowej wersji (warto sprawdzić, może jeszcze mają jak ktoś szuka). Tak jak kolega pisze - brak pokerowych żetonów, wypraski, pudełko grubością trochę szersze niż te od FFG (np z gier LCG) czyli dość chude. Resztę sprawdzę w domu.

loreciak
Użytkownik wspierający

Post autor: loreciak » 04 wrz 2018, 13:49

warlock pisze:
04 wrz 2018, 13:01
loreciak pisze:
O kurczę, ciekawe czy cały nakład taki poszedł :shock:

Dałbyś radę zrobić fotę pudła i tych żetonów?
https://1drv.ms/f/s!ArgWacdlt0VqgYB69cRuI47JbACHHQ

Awatar użytkownika
warlock
Użytkownik wspierający

Post autor: warlock » 04 wrz 2018, 13:50

bogas pisze:
04 wrz 2018, 13:45
loreciak pisze:
No to pewno karty też na bank na odwrót podrukowali i teraz awers jest rewersem, znaczy rewers jest koszulką a koszulka awersem, a awers.... i tak dobrze, że na brzegach nie podrukowali... A tak w ogóle to to taki żart miał być?
Chodzi o to, że normalnie żeton jest płaski na rewersie, a lekko zaokrąglony na awersie. Z tego co pisze loreciak w wersji retailowej wydrukowano to odwrotnie, więc "naturalny kształt" nie zgadza się pod paluchami ;).
Mógłbym skubnąć tę fotkę i zapytać o tę kwestię na BGG?
Gry w kolekcji

loreciak
Użytkownik wspierający

Post autor: loreciak » 04 wrz 2018, 14:01

bogas pisze:
loreciak pisze:
No to pewno karty też na bank na odwrót podrukowali i teraz awers jest rewersem, znaczy rewers jest koszulką a koszulka awersem, a awers.... i tak dobrze, że na brzegach nie podrukowali... A tak w ogóle to to taki żart miał być?
Możesz wyjaśnić o co Ci chodzi ? Napisałem swoje spostrzeżenia dotyczące wersji retail. Żetony są odwrotnie nadrukowane i mi to przeszkadza podczas gry. Pudełko też jest niższe o czym nigdzie nie ma informacji. Wydaje mi się, że jesteś wystarczająco długo na forum, to mógłbyś sobie darować takie głupie "wycieczki".

edit: jak dla mnie, to możesz grać nawet żetonami odwróconymi od lewej do prawej … ale nie odbieraj nikomu prawa do wiedzy jak wygląda wersja retail
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2018, 14:10 przez loreciak, łącznie zmieniany 1 raz.

loreciak
Użytkownik wspierający

Post autor: loreciak » 04 wrz 2018, 14:02

warlock pisze:
04 wrz 2018, 13:50
bogas pisze:
loreciak pisze:
Chodzi o to, że normalnie żeton jest płaski na rewersie, a lekko zaokrąglony na awersie. Z tego co pisze loreciak w wersji retailowej wydrukowano to odwrotnie, więc "naturalny kształt" nie zgadza się pod paluchami ;).
Mógłbym skubnąć tę fotkę i zapytać o tę kwestię na BGG?
Oczywiście, nie ma problemu.

Awatar użytkownika
seki
Użytkownik wspierający
Has thanked: 57 times
Been thanked: 65 times

Post autor: seki » 04 wrz 2018, 14:08

Co do pudła to chyba dobrze, że jest bardziej cienkie? Czy nie? Ja mam problem z miejscem więc cenie sobie możliwie niskie pudła. Brawa dla Roxley, że poszli w tym kierunku. Odlotowy wyścig też wydali w takim pudle. Gdyby dla wszystkich wydawców byłby to standard mielibyśmy mniejszy ból głowy jeśli chodzi o przechowywanie kolekcji.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2018, 14:12 przez seki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pastorkris
Użytkownik wspierający

Post autor: Pastorkris » 04 wrz 2018, 14:16

Odcinając się od osobistych wycieczek i złośliwości: To przecież wbrew "regułom" planszówek! Wszystkie gry, które znam mają płaską krawędź na rewersie. To takie przyzwyczajenie - bierzesz żeton do ręki i wiesz po której stronie jest rewers, nie musisz nawet gry znać :) To niepisana zasada!

Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Post autor: WRS » 04 wrz 2018, 21:43

Dla potomnych - posprzątałem, kasując rozemocjonowane posty...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję

kamilpr
Użytkownik wspierający
Been thanked: 2 times

Post autor: kamilpr » 06 paź 2018, 22:46

Możecie podać jakie średnio wyniki padają w Waszych grach? Albo jakieś widełki od ilu to dobry wynik, jakieś rekordy :p

adalbert
Użytkownik wspierający
Been thanked: 4 times

Post autor: adalbert » 15 paź 2018, 13:29

Ostatnio graliśmy w 3 osoby. Wyniki oceniam na mieszczące się w normie, choć na pewno mogło być lepiej: 158, 154 (wg innego obliczenia 157, ale nie chciało nam się ponownie przeliczać) i bodaj 142.
Chcesz coś zamówić? Napisz PW. Mam 7% w 3trollach, 11% w Planszostrefie, 10% w Planszomanii.
Chętnych do grania w Summoner Wars w Szczecinie (turniejowo lub "ot tak") proszę o kontakt.

murtagh

Post autor: murtagh » 29 paź 2018, 18:31

Cześć!
Czy wiadomo kiedy mniej więcej w 2019 roku wyjdzie Brass w wersji PL? (który kwartał?)
I jeszcze jedno pytanie: w jakiej cenie była dostępna w Polsce angielska wersja sklepowa Brass: Lancashire?

Zastanawiam się nad zakupem, a widzę że na forum część osób sprzedaje edycje z KS zafoliowane i dlatego chciałem porównać cenę z wersją sklepową.
Albo wstrzymam się i poczekam na wersję PL (jeśli nie będzie to aż IV kw. 2019).

Awatar użytkownika
michal2014
Użytkownik wspierający

Post autor: michal2014 » 29 paź 2018, 19:14

murtagh pisze:
29 paź 2018, 18:31
Cześć!
Czy wiadomo kiedy mniej więcej w 2019 roku wyjdzie Brass w wersji PL? (który kwartał?)
I jeszcze jedno pytanie: w jakiej cenie była dostępna w Polsce angielska wersja sklepowa Brass: Lancashire?

Zastanawiam się nad zakupem, a widzę że na forum część osób sprzedaje edycje z KS zafoliowane i dlatego chciałem porównać cenę z wersją sklepową.
Albo wstrzymam się i poczekam na wersję PL (jeśli nie będzie to aż IV kw. 2019).
W Gamelord Brass był w dobrej cenie http://www.sklep.gamelord.pl/pl/p/Brass-Lancashire/4973 - 169zł.
Za taką cenę nie ma się nad czym zastanawiać.
I czemu czekać na wersję PL. Ta gra jest niezależna językowo.

Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 57 times
Been thanked: 34 times

Post autor: Dr. Nikczemniuk » 29 paź 2018, 19:24

Jakiś link do instrukcji PL? Bo na BGG tylko mi się trafiły jakieś skróty zasad.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.

murtagh

Post autor: murtagh » 29 paź 2018, 22:27

Angielska instrukcja jest do ogarnięcia, a cena w gamelordzie rzeczywiście świetna. Jutro zadzwonię zapytać jak z dostępnością. Jedyne co w tym sklepie jest nie do przyjęcia, to brak szyfrowania przy rejestracji/logowaniu :shock:

MalkolmR

Post autor: MalkolmR » 08 lis 2018, 08:12

Przymierzam się do kupna nowego Brass'a ale problemem jest słaba znajomość angielskiego, jest jednak dostępna polska instrukcja z poprzedniej edycji, można się na niej opierać, czy weszły jakieś nowe zasady, ktoś się orientuje?

Awatar użytkownika
warlock
Użytkownik wspierający

Post autor: warlock » 08 lis 2018, 08:14

Poczekaj do przyszłego roku, Phalanx wydaje to po polsku.
Gry w kolekcji

RaYell
Użytkownik wspierający
Been thanked: 6 times

Post autor: RaYell » 08 lis 2018, 08:31

MalkolmR pisze:
08 lis 2018, 08:12
Przymierzam się do kupna nowego Brass'a ale problemem jest słaba znajomość angielskiego, jest jednak dostępna polska instrukcja z poprzedniej edycji, można się na niej opierać, czy weszły jakieś nowe zasady, ktoś się orientuje?
Zasady są niemal identyczne jak w starym wydaniu. Wszystko w grze poza instrukcją i kartami pomocy jest niezależne językowo. W instrukcji jest nawet rozdział poświęcony temu co zrobić, żeby zagrać w Lancashire'a z zasadami z klasycznego Brassa.

Tak naprawdę to są tam tylko te różnice:
- w Lancashire nie ma wirtualnego połączenia między Liverpoolem a Brikenhead.
- w Lancashire przygotowując grę wybierasz tylko te karty, które mają symbol odpowiedniej ilości graczy, w klasyczną wersję grało się wszystkimi kartami
- stary Brass był grą dla 3-4 graczy, wariant 2-osobowy był nieoficjalny. Lancashire oficjalnie wspiera 2 osobową grę, a jako smaczek na odwrocie mapy jest przedruk fanowskiej wersji 2-osobowej mapy z oryginału w nowej szacie graficznej (mapa z symbolem wykrzynika w lewym górnym rogu).

MalkolmR

Post autor: MalkolmR » 08 lis 2018, 19:06

Bardzo dziękuję :)

KrzysiekL
Użytkownik wspierający
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Post autor: KrzysiekL » 10 lis 2018, 09:11

MalkolmR pisze:
08 lis 2018, 08:12
Tylko przygotuj się na to, że stara instrukcja jest naprawdę trudna do strawienia. Nową napisali praktycznie od nowa i nadali jej zupełnie inną, bardziej użyteczną, strukturę.

Awatar użytkownika
Yavi
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Yavi » 20 sty 2019, 19:23

Recenzja gry Brass: Lancashire na blogu Planszówki we dwoje! :)

Awatar użytkownika
YoYo
Użytkownik wspierający
Has thanked: 11 times
Been thanked: 14 times
Kontakt:

Post autor: YoYo » 21 sty 2019, 18:46

Yavi pisze:
20 sty 2019, 19:23
Recenzja gry Brass: Lancashire na blogu Planszówki we dwoje! :)
Dzieki. Bardzo ladne to wydanie. Czekam na wersje PL i na pewno ją wezmę.

ODPOWIEDZ