Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: gaciak »

55 partii w 42 gry

Najwięcej partii: 7 cudów świata: pojedynek, Na sprzedaż
Nowości na stole: Dolina Królów, Felix: The Cat in the Sack, Archaeology: The New Expedition, karciane Zamki Burgundii, El Grande, Macao, The Palaces of Carrara, Viticulture Essential Edition, WWE Superstar Showdown
Miłe zaskoczenie: Felix, Dolina Królów
Na minus: Macao i karciane Zamki Burgundii - zły miesiąc dla Felda, obie nowo poznane gry nie przypadły jakoś do gustu :/
Gra miesiąca: 7 cudów świata: pojedynek - po kilkunastu partiach nadal jest sympatyczne :)
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: evenstar »

32 tytuły, niektóre grane kilka razy.

Zamki Burgundii
Dolina kupców (N)
Tikal (N)
Neuroshima Hex (N)
Gra o tron karciana (N) - nie zagram już, za dużo czasu trzeba, aby poznać zdolności kart i ich wzajemne wpływy
Kumo (N)
Sztuka wojny (N)
Epoka kamienia (N)
Gra ze śliwką (N)
Tiny epic galaxies
Zamki burgundi karciane (N)
Dziedzictwo (N)
Grand Austria hotel
Beowulf the movie boardgame (N)
Puerto Rico
Krwawa oberża (N)
Kacper ryx
Cvilizacje
Nowa era
Na chwałe Rzymu
Carcassonne south seas (N)
Świat dysku
Race for the galaxy
Smallworld
Dixit (N) - nie zagram już, zbyt abstrakcyjne
Ghoosty (N) - nie zagram już, strasznie irytująca gra
Tajniacy
Lords of waterdeep
Le havre
San juan
Trucizna (N) - nie zagram już, podobnie jak Ghoosty
Misja czerwona planeta (N)
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Ultimajt
Posty: 27
Rejestracja: 01 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: Ultimajt »

U mnie 51 rozgrywek w 18 tytułów

Najwięcej partii: Lewis & Clark (9), Takenoko (7), Baronia (6)
Nowości: Lewis & Clark, Mombasa, Rokoko, Baronia, Le Havre, Terra, Epoka kamienia,
Nowość miesiąca: Mombasa (3)
Gra miesiąca: Takenoko (7)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4633
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1944 times

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: warlock »

Nowości na stole: Ostatnia Wola, Bora Bora, Krwawa Oberża, Scoville, Epoka Kamienia, Wysokie Napięcie
Najwięcej partii: Trajan
Powrót miesiąca: Caylus (absolutnie genialna gra, kocham bezgranicznie)
Rozczarowanie miesiąca: Scoville (rewelacyjne wykonanie, mechaniczne wszystko śmiga ale... ZERO przyjemności z rozgrywki, przez 70% czasu człowiek patrzy na tabelę krzyżowania papryk... szybko do tej gry nie wrócę)
Miłe zaskoczenie: Epoka Kamienia (sporo losowości, ale i masa pozytywnych emocji - świetny gateway!)
Gra miesiąca: Bora Bora (kolejny Feld, który mnie urzekł! Masa strategii, kombinowania i bardzo ciekawa interakcja między graczami)

Do ogrania w maju: Szogun, Tzolk'in, Orleans, Targi
Hyde
Posty: 54
Rejestracja: 08 kwie 2012, 21:41
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: Hyde »

54 rozgrywki w 20 tytułów.

Nowości na stole: Heroes of Normandie, Takenoko, Sabotażysta: Pojedynek, Sztuka wojny
Najwięcej partii: Ashes: Odrodzenie z Popiołów (10), Dominion (9), Khet 2.0 (9)
Gra miesiąca: Ashes: Odrodzenie z Popiołów
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: Furia »

45 partii w 28 tytułów.

Nowości: Mombasa, Lords of Scotland, Blood Rage, Evolution, Fairy Tale, Five Tribes, Goths save the Queen, Yeti

Nowość miesiąca: Mombasa - ciekawa mechanika zarządzania kartami, kilka dróg do zwycięstwa, przemyślana i dobra gra
Na drugim miejscu Evolution - w porównaniu do karcianki od G3 trochę rzeczy zmieniło się na lepsze, przypadło do gustu i ląduje na liście do kupienia,

Zawód miesiąca: Statki, łupy, kościotrupy - zagrałam trzy razy i mam wrażenie, że coś w tej grze nie trybi...

Najwięcej partii: Martwa Zima (4)

Powrót miesiąca: Race for the Galaxy (ponad rok od ostatniej partii) i Puerto Rico (ostatni raz grana w październiku 2014)

Partia miesiąca: Terra Mystica - zażarta walka przez całą grę i na końcu wyniki różniące się od siebie 1-2 punktami

Gra miesiąca: Mombasa - za przemyślaną, ciekawą mechanikę i za wycisk dla szarych komórek
Turnavine

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: Turnavine »

Niestety czasu coraz mniej, więc mało tytułów, ale za to sporo nie własnych.
Rum & Bones, Lords of Scotland, K2, Bonsai, Pretor

Najwięcej partii: wszystko po jeden raz niestety.
Nowości na stole: Lords of Scotland, przyjemna karcianka, choć trzeba ją jeszcze ograć. Starym przyzwyczajeniem pokerowych zagrywek sądziłem, że ludzie będą kraść dużo zakrytych kart, ale tak się nie działo przez co byłem najmiększym spośród lordów. ; )
Miłe zaskoczenie: Bonsai - bo dało się zagrać nawet na bardzo małym pubowym stoliku.
Na minus: Pretor - nie rozumiem zachwytu współgraczy tym tytułem. Obok Intrygantów to kolejny potworek, na który ledwo patrzę. Niby wiele dróg do zwycięstwa, a tak naprawdę budynki podstawowe są do niczego, nie warto w nie inwestować, mur to też dodatek, po raz kolejny zobaczyłem, że o pierwsze miejsce biły się osoby, które kupowały to samo co w poprzednich rozgrywkach. W dodatku gra dla mnie nie broni się klimatem (a dla mnie klimat jest nawet wtedy kiedy gra broni się np. tylko mechaniką, a reszta jest na doczepkę). Schematyczne i nudne oczekiwanie na to aż wygra któryś z liderów, których można wyłonić w okolicach drugiej, trzeciej tury.
Gra miesiąca: Rum & Bones jest takim tytułem, który, nomen omen, wypłynie jeszcze nie jeden raz.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: Dellas »

Bardzo przyzwoity miesiąc (Pyrkonowy), chociaż mało długich mięsistych nasiadówek: 46 rozgrywek w 21 tytułów w tym 9 nowości.

Z nowości:
- Roll for the Galaxy - jak na pierwsze dwie rozgrywki przyzwoita, choć już pod koniec drugiej rozgrywki czuć było schematyzmem i nudą, zwłaszcza że równie dobrze w tą grę można grać samemu. Brak interakcji to duży minus tej gry.
- Ashes: Rise of the Phoenixborn - nie będę się znęcał nad tą grą. Być może nie jest to mój target.
- Kacper Ryx i Król Żebraków - grało mi się bardzo przyjemnie i z chęcią bym zagrał kolejny raz.
- Mare Nostrum: Empires - zdecydowanie najlepsza gra tegorocznego Pyrkonu. Polecam.
- Multiuniversum - ot luźna turlanka, żaden szał ale zagrać na pewno nie odmówię.
- Simurgh - nie, nie i jeszcze raz nie. Jak na worker placement to jest tam wszystkiego za dużo.
- Spartacus: A Game of Blood & Treachery - grało się bardzo przyjemnie.
- Viceroy - grało się przyjemnie pierwsze 20 minut, potem gra stawała się nudna a w końcówce modliłem się aby już było po wszystkim. Generalnie gra się niepotrzebnie dłuży.
- Odbudowa Warszawy - bardzo pozytywne zaskoczenie.

Godne wspomnienia w tym miesiącu: Kacper Ryx i Król Żebraków, Mare Nostrum: Empires, Spartacus, Odbudowa Warszawy, 7 Wonders: Duel, Neuroshima Hex, Tide of Iron, Pandemic Legacy: Season 1, Terra Mystica, Zimna Wojna, Magia i Myszy, Legendary Encounters: Alien
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: misioooo »

U mnie 39 rozgrywek w 16 tytułów.
W czołówce:
Krwawa Oberża (4)
Scythe (4 - na tabletopii)
BloodBowl: Manadżer Drużyny (3)
Znak Starszych Bogów (3)
Abyss (+Kraken) (2)

Dla mnie wygrywa Scythe.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: siekan »

Najlepsza Gra Miesiąca (2-osobowa): 7 Cudów: Pojedynek (genialna i fantastyczna z krótszych gier 2-osobowych)
Najlepsza Gra Miesiąca (wieloosobowa): Chaos w Starym Świecie (kocham, uwielbiam!)
Najgorsza Gra miesiąca: Age of Conan (spodziewałem się więcej, zobaczymy co przyniosą następne partie)
Najwięcej rozegranych gier: Neuroshima Hex 3.0
Najlepszy powrót: Chaos w Starym Świecie
Imprezowa gra miesiąca: Tajniacy
Ostatnio zmieniony 03 maja 2016, 09:47 przez siekan, łącznie zmieniany 1 raz.
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: RE.Lee »

Całe 26 gier - najwięcej w The Grizzled (9), Evolution (6), Tokaido i Pandemic Legacy (po 3).
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: fantazyn »

siekan pisze: Najlepsza Gra Miesiąca (2-osobowa): Chaos w Starym Świecie (kocham, uwielbiam!)
Przepraszam za offtop, ale jesteś pewny, że grałeś na 2 osoby w Chaos w Starym Świecie?
Chociaż klimat tej gry mi odpowiada, ale niestety mam tylko jedną żonę, więc zawsze omijałem oferty tej gry z daleka.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: Pan_K »

Kwiecień to 46 partii w 19 tytułów.

Najwięcej partii:
The Castles of Burgundy: The Card Game (8), Tajniacy (6) i D-Day Dice (6)
D-Day Dice muszę jeszcze ograć. Zapowiada się ciekawie, choć nie wiem, czy aż tak miodnie, jak oczekiwałem.

Nowości na stole: The Castles of Burgundy: The Card Game, D-Day Dice

Nowość miesiąca: brak.

Wyróżnienie miesiąca:
The Gallerist (4), oraz Tiny Epic Galaxies (4)

Tytuł miesiąca:
7 Cudów Świata: Grane zarówno wersja klasyczna z Liderami (1), jak i Pojedynek (3)

Niedosyt miesiąca:
za mało Cywilizacji: Poprzez Wieki (tylko 1 partia)

Powrót miesiąca:
Eldritch z Górami Szaleństwa (1) - wyjątkowo klimatyczna partia solo (dwoma badaczami), przegrana przez gapiostwo (na luzie odgadłem trzy tajemnice, na ostatnią poświęcając większość punktów zagłady, po czym zorientowałem się, że przecież gram Powrotem Starszych Istot...)

Autor miesiąca:
Feld (AquaSphere (1); Bora Bora (1); The Castles of Burgundy (1)) - karciana wersja Zamków nie wchodzi do puli. Grywana solo nie jest wg mnie aż tak zła, jak niektórzy sugerują. Niemniej do oryginału brakuje jej duuużo.

Poza tym grane (po razie): Colt Express (wciąż miła imprezowa gra rodzinna); Dobble; Kolejka; Magia i Myszy; Pandemia; Patchwork; Space Hulk: Anioł Śmierci.

I wreszcie Gra miesiąca: Cywilizacja: Poprzez Wieki (jak ja lubię tę grę - mniam)...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
cboot
Posty: 323
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: cboot »

Nowe dodatki: The Princes of Florence: The Muse and the Princess

Gra miesiąca: Verräter
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: Ardel12 »

Nowości: Gaja, Łowcy skarbów, Speed Cups, Fluxx, Duuuszki, Teby, Istambul, Kakao, Boss Monster, Quircle, Descent:Legowisko Jaszczura, Sherlock Holmes: CDG.

Powroty: Legendary Alien, Martwa Zima, Carcassonne, Agricola Chłopi i ich zwierzyniec, Trickerion,

Ciągle ogrywane: LEgendar Marvel, Red7, Osadnicy:NI z dodatkami

Najgorsze: Fluxx - gra gra za mnie.

Najlepsze: Sherlock Holmes: CDG

Osiągnięcie miesiąca: Ukończenie kampanii Descent: Mroczne wędrówki - pół roku. Mroczny władca wygrał.
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: Nadis »

W sumie kwiecień to 55 rozgrywek, 27 tytułów. Dla mnie chyba rekordowy, choć wiadomo, sporo partii to imprezówki, duża w tej liczbie zasługa Pyrkonu i kilku innych planszówkowych imprez. Nowości mnóstwo, ale na półce nowi tylko Alchemicy, którzy też dla mnie są grą miesiąca i rozczarowaniem miesiąca - że tylko dwie partie... ;)
Oprócz tego z pozytywnych zaskoczeń - Galaxy Trucker, Kamienie w kieszenie (zaczęliśmy grać z nastawieniem, że pewnie kolejna biedna, ładna, droga gra - a wrażenia naprawdę przepozytywne i bardzo dobrze się bawiliśmy).
Najwięcej partii - zdecydowanie Królestwo w Budowie (10) i Avalon (8), potem Tajniacy (5) do których wciąż nie jestem przekonana.
Niepozytywne zaskoczenie - Curse of the Black Dice. Spodziewałam się czegoś ciekawszego, bardziej klimatycznego. Do tego grona dołącza też Festiwal Lampionów- co z tego, że piękna graficznie gra, skoro brak większej ilości decyzji do podjęcia, bezwzględnie przegrywa dla mnie z Kakao, w które też grałam w tym miesiącu pierwszy raz.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: Chaaber »

53 partie w 19 tytułów, cały czas mocno w tym roku. Dobry trend się utrzymuje.

Najwięcej partii: Avalon, Festiwal Lampionów i Misja Czerwona Planeta

Nowości: Festiwal Lampionów, Misja Czerwona Planeta, Marvel Legendary, Namiestnik, Wiertła Skały Minerały, Wyspa Skye, Na sprzedaż, Amber Route

Gra miesiąca: Misja Czerwona Planeta, mimo kilku literówek Galakty gra jest genialna. Uwielbiam to zestawienie role selection z area control, do tego można podkładać sobie świnie i świetnie się wszystko składa w przyjemną grę działającą do 6 osób.

Niespodzianka miesiąca: Festiwal Lampionów, zagrałem na pyrkonie i uwielbiam tą grę. Tak dużo niespodzianka, jeden z lepszych gateway'ów w jakie grałem. Ładna oprawa i ciekawe decyzje w trakcie.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: Dwntn »

evenstar pisze: Gra o tron karciana (N) - nie zagram już, za dużo czasu trzeba, aby poznać zdolności kart i ich wzajemne wpływy
Mam wrażenie że nie powinnaś grywać w LCG... Ani inne gry karciane w których występuje tekst ;)

Kwiecień plecień, wciąż przeplata, trochę planszóweczki, trochę pracy. Ostatecznie miesiąc zakończony wynikiem 33 partie w 18 tytułów.

Najwięcej partii: Star Wars: Rebellion (8), Wojna o Pierścień (4)

Nowości: High Frontier, Micro Space Empire, Ashes: Rise of the Phoenixborn, The Bloody Inn, Dixit, Orzeł i Gwiazda, Incepcja: Gra Karciana, Kacper Ryx i Król Żebraków, Władca Pierścieni: Konfrontacja,

Powroty: Horror w Arkham, Smallworld, Jaipur, Zombicide, Neuroshima Hex

Gra miesiąca: Star Wars: Rebellion
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: charlie »

Nowości: Marvel Dice Masters: The Amazing Spider-Man, DC Dice Masters: World's Finest.
Powroty: Stone Age, Imperium w 8 minut, Mali Powstańcy, Court of The Medici, Dixit, Magia i Myszy.
Stałe tytuły: Dice Masters, Seasons, Glory to Rome, Smash Up, Serce Smoka, Carcassonne, Red7, Splendor, Guillotine, Tajniacy.
Najwięcej Partii: Seasons ta gra po prostu się nie nudzi i nie starzeje.
Powrót miesiąca: Magia i Myszy - mam ochotę grać w to częściej, czekam z niecierpliwością na dodatek.
Chwiler miesiąca: Court of The Medici] - chyba ze 20 partii w tym miesiącu i wszystko w restauracjach.
Nowość i zaskoczenie miesiąca: Marvel Dice Masters: The Amazing Spider-Man - mówi się, że to słaby set jest, a mi się nim świetnie gra.
Gra miesiąca: Glory to Rome - już nie raz wygłaszałem peany o GtR, za każdym razem miód.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 20:46 przez charlie, łącznie zmieniany 1 raz.
trynitor
Posty: 64
Rejestracja: 03 gru 2014, 00:01
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 6 times

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: trynitor »

W kwietniu zagrałem w 14 gier.

Nowości: Sabotażysta: Pojedynek, Cywilizacja: Poprzez Wieki, Legendary Encounters: An Alien, Agricola, Dominion, Keyflower, Khet 2.0
Najwięcej partii: Sabotażysta: Pojedynek (9), Cywilizacja: Poprzez Wieki (8), Dixit z dodatkiem 2,3,4 (8).
Gra miesiąca: Cywilizacja: Poprzez Wieki
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: Bea »

29 partii w 17 tytułów. https://boardgamegeek.com/plays/thumbs/ ... 2016-04-30

Nowości:
- Survive: Escape from Atlantis! Kapitalna gra, jak dla mnie imprezowa, mnóstwo negatywnej interakcji, tyleż samo śmiechu.
- Sid Meier's Civilization: The Board Game - jak do tej pory chyba najbardziej złożona gra jaką poznałam. Jeszcze nie wiem czy mi się podoba, na pewno nie jest to gra do częstego grania. Muszę zagrać jeszcze raz.


Nowość miesiąca: Survive: Escape from Atlantis!

Najwięcej partii: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (5)

Powrót miesiąca: Lost Cities i Colt Express

Gra miesiąca: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game
Awatar użytkownika
Mateez
Posty: 208
Rejestracja: 08 paź 2011, 15:20
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 49 times
Been thanked: 70 times

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: Mateez »

U mnie grą miesiąca zostaje Marco Polo. Rozumiem większość zastrzeżeń do tej gry: jest niezbyt elegancka i wykorzystuje kostki w dość prymitywny sposób. Ale zachwyciła mnie jej "otwartość" - niczym w Dominionie każda partia daje możliwość poszukiwania zupełnie nowych strategii.
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: omam »

zagrane w tym miesiącu: Gra o Tron, pokój 25, Star Wars: Rebellion, Zakazane Gwiazdy, Misja Czerwona Planeta, Władca Pierścieni Konfrontacja, King`s Gate, Jaipur

Gra miesiąca: Zakazane Gwiazdy - zdecydowanie mój faworyt, konfrontacja w makro-skali: sprawdzona i uproszczona mechanika zaczerpnięta ze Stracraft`a, doskonałe wykonanie i bardzo emocjonujące walki, mimo, że nie jestem entuzjastą klimatu ukazującego świat WH 40 000 to jak dla mnie najlepsza pozycja w swoim gatunku.

Rozczarowanie miesiąca: Star Wars Rebellion - nie zachwyciła mnie ta gra, nie czuje potrzeby kolejnych rozgrywek, przy zestawieniu pełnej i otwartej konfrontacji w Zakazanych Gwiazdach, podchody i zabawa w kotka i myszkę jakoś nie wywołały oczekiwanych pozytywnych emocji, może też dlatego, że obydwie partie grałem, jak się okazuje trudniejszą stroną dla graczy bez doświadczenia i dwa razy przegrałem widowiskowo, pewnie dam jej jeszcze szansę, tym niemniej otwarta konfrontacja chyba bardziej do mnie przemawia.

Wyróżnienie miesiąca: Misja Czerwona Planeta - bardzo przyjemne połączenie mechaniki role selection z area control, rozgrywka na 6 osób nie zamula, trup pada gęsto, a gracze nie potrafią oderwać wzroku od zmieniającej się sytuacji na planszy, bardzo, bardzo przyjemna partia
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: Gizmoo »

Wreszcie wróciłem do Polski i wreszcie mam dostęp do internetu, więc pora na małe podsumowanie. Maj będzie słaby zarówno pod względem zakupów, jak i ilości rozgrywek, więc lepsze późne podsumowanie kwietnia, niż nic.

Nowe tytuły na półce: Zakupów sporo, ale większość niestety zakupów "wirtualnych". Preordery, kickstartery, wspieram.to, więc większość gier zobaczę w trudnej do zdefiniowania przyszłości. Nowe pozycje, które "fizycznie" pojawiły się na półce są tylko trzy: Power Grid: First Sparks, Martwa Zima, 7 Cudów Świata + Liderzy.

Najwięcej rozgrywek: Tajniacy. :lol: W sumie nic dziwnego, ta gra odpowiada niemal wszystkim i sprawdza się w każdej playgrupie.

Pozytywne zaskoczenie: Zbyt wiele, by wymienić. Zagrałem w bardzo wiele nowych, nieznanych mi wcześniej tytułów. Chyba największym odkryciem jest 7 Wonders. Zabawne, że w tytuł tak uznany, i mający już swoją historię, zagrałem dopiero teraz. Gra mnie absolutnie urzekła i oczarowała. Musiałem oczywiście zakupić swój egzemplarz. :D

Rozczarowanie miesiąca: Bezapelacyjnie Pirate's Cove. Uwielbiam marynistyczno-pirackie klimaty, a niestety Merchants & Marauders średnio mi podeszło (stanowczo za długa rozgrywka, przekombinowana, kilka nietrafionych mechanik). Pirate's Cove miał być dla mnie planszówkowym Świętym Gralem. Dynamicznie, z dużą dozą interakcji i główkowania. Gra niestety okazała się prosta, interakcja na poziomie monopoly, a dynamika polega głównie na rzutach kostkami. Do tego statystyki okrętów, nie mają gigantycznego wpływu na grę, bo i tak jedyny opłacalny rozwój to rozwój dział. Mina rzedła mi z każdą kolejną minutą gry. :( Do mniejszych rozczarowań muszę zaliczyć Krwawą Oberżę. Grafiki i klimat - świetny. Ale mechanicznie kompletnie mi nie podeszła. Cięgle czułem się ograniczany przez grę.

Mieszane uczucia: Ninjato. Kupiłem i na razie zagrałem jedynie raz. Gra bezapelacyjnie ma kapitalny klimat, jest piękna i dosyć przyjemna, ale totalnie irytowała mnie w niej spora losowość. Mam nadzieję zagrać jeszcze raz i zweryfikować "pierwsze wrażenie", ale obawiam się, że poziom losowości ponownie mnie zirytuje.

Powrót miesiąca: Five Tribes. Pierwsza rozgrywka była rozczarowująca i nie spieszyło mi się do ponownego rozegrania drugiej. Ale coś mnie do tej gry ciągnęło. Po rozegraniu kolejnej partii już wiem, że muszę kupić sobie egzemplarz FT! Mózgożerne, męczące, ale jednak satysfakcjonujące.

Gra miesiąca: Power Grid: First Sparks. Wahałem się pomiędzy trzema tytułami: Zamkami Szalonego Króla Ludwika, 7 Wonders i właśnie Power Grid: First Sparks. Ale zwyciężył ten ostatni tytuł. Tylko trzy rozgrywki - ale absolutnie każda znakomita. Dodatkowo - to chyba pierwszy tytuł, przy którym WSZYSCY bawili się świetnie. Gra chodzi kapitalnie na 6 osób i jest pasjonująca. Kupa śmiechu, dużo trudnych decyzji i naprawdę czuć wyścig o to, kto pierwszy rozwinie swój klan. Nie mogę doczekać się kolejnej rozgrywki! Ale... ZSKL depczą PG:FS po piętach. Uwielbiam Zamki i tylko dlatego, że nie każdy w towarzystwie się świetnie przy niej bawi - nie została grą miesiąca. 7 Cudów Świata - jest moim odkryciem miesiąca i to chyba wystarczy. Mega przyjemny tytuł, ale do intelektualnego wyzwania i funu jaki daje PG: First Sparks - mu daleko.
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Podsumowanie miesiąca - KWIECIEŃ 2016

Post autor: 7koliberek9 »

14 partii w 6 tytułów

Nowość: Cywilizacja Poprzez Wieki (nowa edycja)
Najwięcej partii: Cywilizacja Poprzez Wieki
Powrót: brak

Gra miesiąca: Cywilizacja Poprzez Wieki
ODPOWIEDZ