Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Kajmak
Posty: 48
Rejestracja: 10 mar 2015, 23:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: Kajmak »

Jak się mają Druidzi do Wędrowca, można mieszać te 2 dodatki?
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: rav126 »

Druidzi jeszcze w tym roku, niedługo mają ruszyć przedsprzedaże
sowacx
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2019, 16:06

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: sowacx »

Hej,
Małe pytanie co do zasad. Jeżeli w jednym ruchu zrobię przejścia punktowane np. tak jak zaznaczone za 6 i 10 punktów. To liczy mi się to jako 16 punktów, czy jako max z tych dwóch, czyli 10?

Obrazek
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: krecony1 »

sowacx pisze: 23 lis 2019, 16:10 Hej,
Małe pytanie co do zasad. Jeżeli w jednym ruchu zrobię przejścia punktowane np. tak jak zaznaczone za 6 i 10 punktów. To liczy mi się to jako 16 punktów, czy jako max z tych dwóch, czyli 10?
Spoiler:


16 pkt
Fajnie by było, jakbyś następnym razem pytał w dziale Zasady. ;)
mko13
Posty: 93
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:26
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: mko13 »

Po długiej przerwie zagraliśmy wczoraj w 4 osoby w Wyspę Skye. Kapitalna gra! W 40 min naprawdę sporo planowania i ciekawych decyzji. Czekam na dodatek Druidzi.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4463
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1096 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: garg »

Gdyby ktoś był zainteresowany, to na Milan-Spiele jest komplet podstawki z dwoma dodatkami za 27,9 EUR. Wysyłka spora, ale mają tez inne fajne tytuły, więc może komuś się przyda. Tutaj link: https://www.milan-spiele.de/isle-skye-b ... 26663.html
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
jakubski
Posty: 83
Rejestracja: 20 mar 2019, 09:34
Lokalizacja: Zamość
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: jakubski »

Rzeczywiście Druidzi to must have czy lepszy Wędrowiec?
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: NestorZolo »

jakubski pisze: 04 paź 2020, 14:07 Rzeczywiście Druidzi to must have czy lepszy Wędrowiec?
Chyba żaden z dodatków nie jest must have. Wędrowiec sporo zmienia, gra staje się cięższa, ale nie każdemu to musi pasować. Druidzi to taka sztuka dla sztuki. Jeśli chcesz żeby rozgrywka była cięższa, bardziej mózgożerna, to bierz Wędrowca. Jeśli chcesz lekkie urozmaicenie, niewiele zmieniające rozgrywkę, to bierz Druidów.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: EsperanzaDMV »

jakubski pisze: 04 paź 2020, 14:07 Rzeczywiście Druidzi to must have czy lepszy Wędrowiec?
Wędrowiec absolutnie nie jest żadnym must-have, powiedziałbym że nawet wprost przeciwnie. Dla mnie Wędrowiec zupełnie niepotrzebnie bardzo skomplikował tę umierkowanie skomplikowaną grę - była na idealnym poziomie złożoności, teraz jest nieznośnie mózgożerną grą.
Dla mnie dużo lepszym dodatkiem są Druidzi z dodatkowymi kaflami i celami niż Wędrowiec.
tl;dr - Wędrowiec poszedł na sprzedaż, Druidzi są świetni i gramy już zawsze z tym dodatkiem.
jakubski
Posty: 83
Rejestracja: 20 mar 2019, 09:34
Lokalizacja: Zamość
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: jakubski »

Czy liczba monet w grze zgadza się z instrukcją?

(Kupiłem właśnie egzemplarz z drugiej ręki i brakuje dwóch monet o nominale 2. Pytam bo np. W Agricoli Rodzinnej były błędy w instrukcji odnośnie liczby komponentów).
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 725
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 181 times
Been thanked: 222 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: bardopondo »

Wszystko mi się zgadzało
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 788
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 375 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: kurdzio »

Po zagraniu 20+ partii w Zamek szukaliśmy równie prostej gry kafelkowej, ale z nieco większą głębią i Wyspa Skye doskonale spełniła nasze oczekiwania. Bardzo podoba nam się element wyceniania kafelków ale i układanie swojego terenu + punktacja daje dużo satysfakcji. Na razie po ~10 grach sama podstawka jest w porządku, ale już zerkam w stronę Druidów żeby dodać dodatkowe opcje do pokombinowania. Wędrowiec wydaje się niepotrzebnie komplikować prostą grę dlatego raczej go odpuszczę - do grubszej rozkminy mamy inne gry.

W każdym razie Wyspa Skye dla fanów kafelków pozycja obowiązkowa :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: dave8 »

Wiadomo coś czy będzie big box po polsku?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: Muad'Dib »

Raczej się nie spodziewam, grę wydała Lacerta, która się zawija z rynku (w dużym skrócie). No chyba, ze jakaś inna firma przejmie ten tytuł.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: EsperanzaDMV »

Bardzo wątpliwe - Rebel opowiadając o tytułach przejętych od Lacerty nie zająknął się o Wyspie Skye, także nie nastawiałbym się na wydanie w Polsce. Big Bix zawiera podstawkę + tylko jeden z dwóch dużych dodatków (Druidzi, pominęli Wędrowca), to nie wiem czy znalazłoby się aż tyle osób chętnych na zakup - wątpliwe, by wydać duuużo więcej niż kosztowały te elementy osobno tylko dla nowego minidodatku.
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: dave8 »

Ten big box wychodzi może 15 PLN więcej także nie jest to jakiś dramat.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: EsperanzaDMV »

Skąd Ci wyszło to 15zł?
Kiedy podstawka była normalnie dostępna w sklepach (nie "Ostatnie sztuki", jak teraz po zamknięciu biznesu przez Lacertę) kosztowała ok. 80-90zł, Druidzi za ok. 70zł. Razem 160zł, za tyle kupiła ten zestaw pewnie znacząca większość właścicieli.
Big Box widzę jest 230+ zł. Jedyne, co mnie by przekonało do kupna bog boxa, to te minidodatki niedostępne nigdzie indziej.
Teraz jak masz na półce podstawkę i dodatek, wiesz ile wydało się na ten zestaw (+jeszcze ewentualnie "Wędrowca"), to kwestia wymiany na jedno większe pudło brzmi jak dopłata sporej kwoty.
jakubski
Posty: 83
Rejestracja: 20 mar 2019, 09:34
Lokalizacja: Zamość
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: jakubski »

To prawda, ja wydałem na podstawke (z drugiej ręki) + Druidów (nówkę) ok. 130 zł.
Cena za Bix Boxa więc powala, widziałem w internecie po ponad 300zł 🤨
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: dave8 »

Ja nie mówię co było kiedyś bo to nie za bardzo ma teraz znaczenie tylko to co było kilka dni temu jak rozważałem zakup.
Podstawka 90 PLN powiedzmy zgadza się a druidzi jakieś niedobitki na allegro za 130 (przed chwilą sprawdzałem to jest za 150).
Razem masz 220 vs 240 big box (nie licząc zniżek).
Teraz po zmianie cen nawet nie ma różnicy.
Nosiadbt1100
Posty: 385
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Jakby ktoś chciał kupić bigboxa, to z chęcią się do tego zakupu dorzucę - w zamian za ten mini dodatek z zakończeniami planszy oraz 2 nowe kafelki punktacji :) Oprócz tych rzecz mam wszystko inne:)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: rav126 »

Te kafle z zakończeniami zapowiadają się świetnie. Ciekawe czy wprowadzą je do sprzedaży jak Tunele. Mam prawie wszystko do WS, bez sensu byłoby dla mnie kupowanie big boxa :|
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: EsperanzaDMV »

rav126 pisze: 07 lut 2023, 14:12 Te kafle z zakończeniami zapowiadają się świetnie. Ciekawe czy wprowadzą je do sprzedaży jak Tunele. Mam prawie wszystko do WS, bez sensu byłoby dla mnie kupowanie big boxa :|
Tunele są/były gdzieś dostępne do kupienia? Myślałem, że to były tylko promki... Sam na nie cały czas poluję, bezskutecznie :(
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: rav126 »

Były do kupienia w sklepie Lacerty, a nadal można kupić w sklepie Lookout Spiele.
https://lookout-shop.de/p/isle-of-skye- ... el-tiles-2
Hmm, pamiętam, że kiedyś mieli dobra cenę na wysyłkę poza Niemcy, a teraz trzeba do nich pisać żeby podali koszt wysyłki.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1670
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 872 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: XLR8 »

Zagraliśmy pierwszą partię w big box że wszystkimi modułami i muszę przyznać, że to naprawdę dobra gra.
Co ciekawe po partii wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie wyobrażają sobie jej bez dodatku i modułów, bo wydawałaby się wykastrowana.

Uczciwa 8 na bgg od nas.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: rav126 »

XLR8 pisze: 21 lut 2023, 21:37 to naprawdę dobra gra
No i czasami piszesz coś z sensem ;) Ja po pierwszej partii od razu szukałem dodatku w sklepach. Druidów kupiłem w meplu w wersji Eng, zanim Lacerta ogłosiła wydanie tego dodatku. Wspaniale uzupełnia podstawową mechanikę, teraz jak wszyscy wykupią Twoje kafle, to przynajmniej możesz coś z wystawki kupić za kasę od nich, ew. dociągnąć z worka ;)
Jeśli chodzi o tunele to trzeba liczyć na szczęście, że uda się dokupić kafel z innym tunelem, żeby miały jakikolwiek sens. Szkoda, że tego dodatku z krawędziami nie będzie można kupić osobno. Fajnie się zapowiada.
Długo wzbraniałem się przed kupnem Wędrowca, w końcu udało mi sie go kupić w mega promocji w Niemczech. Niestety potwierdzam to co wszyscy o nim piszą - zdecydowanie zwiększa wagę gry. Wchodzą zupełnie nowe reguły oderwane od podstawki. Wchodzi kombinowanie jak poruszać właśnie pionem wędrowca, co nieraz potrafi mocno zamulić grę. Zmienia się caly charakter gry.
No i teraz - czy lubię Wędrowca? W sumie tak, bo z moją ekipą wyjmę z tym dodatkiem, niestety z nowymi graczami nie ma szans.
No i teraz myślę nad kupnem big boxa i sprzedaniem podstawki z Druidami...
ODPOWIEDZ