Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Wyspa Skye

Post autor: Yavi »

MataDor pisze: 19 cze 2018, 09:17 Grał ktoś już w dodatek Wędrowieć? zastanawiam się czy jest wart zakupu
Ogrywamy, za jakiś czas będzie recenzja. Wstępnie opinie są takie:
- Kasi się nie podoba i twierdzi, że popsuł jedną z jej ulubionych gier;
- mnie się podoba, dzieje się trochę więcej niż w podstawce;
- koleżance, która hejtowała podstawkę, teraz się spodobało.

:P
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Wyspa Skye

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Podstawkę sprzedałem już jakiś czas temu, Wyspa została wygryzione przez Carcassonne z paroma dodatkami.
Natomiast uważam że lepszym pierwowzorem jest Keyflower.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Porfirion
Posty: 62
Rejestracja: 28 lis 2018, 17:26
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Wyspa Skye

Post autor: Porfirion »

Można już w niektórych polskich sklepach dostać angielską wersję drugiego dodatku - Druids.

Rozegrałem dwie partie. Z góry powiem - Wędrowiec nie przypasował mi ani trochę. Była to po prostu "doklejka" kilku niespecjalnie ze sobą zazębionych mechanizmów, przesadne skomplikowanie bardzo dotąd przyjemnej i łatwej do ogarnięcia gry. Używając metafory: dodawała po prostu jeszcze kilka piłeczek do ciągłego żonglowania, nie nagradzając specjalnie rozgrywki, ale ją przesadnie wydłużając.

Drudzi natomiast to chyba kontra do Wędrowca - zmienia tylko licytację. Po standardowej rundzie licytowania dostajemy drugą gdzie możemy z planszetki w kształcie dolmenu kupić kafle ze specjalnej, zielonej puli. Działa to wszystko jak kupowanie kart w Concordii - płacimy wartość kafla + miejsce na planszetce. Przy czym tu kafle "tanieją" w prawo, odwrotnie niż w Conc.

Niektóre druidzkie kafle mają nadrukowane płyty. Kiedy takowy zainstalujemy w swoim królestwie dostajemy specjalną umiejętność, zwykle dość potężną: jednokrotne dodatkowe punktowanie wybranego zwoju w królestwie, możliwość kupna dwóch kafli w trakcie pierwszej fazy licytacji, etc. Jest się o co bić.

Bardzo mi się ten dodatek podoba. Poprawia zwłaszcza grę we dwójkę. Przy grze w mniejsze ilości osób w podstawce często miało się poczucie, że nie ma specjalnie wielkiego wyboru jeśli chodzi o kafle. Tutaj praktycznie zawsze mamy jakieś ciekawe możliwości, nawet jeśli nas przeciwnicy obkupią i zostajemy po pierwszej fazie licytacji z niczym. Zapomniałem dodać, że pieniądze zarobione w fazie pierwszej przechodzą automatycznie do drugiej, więc można czasem po zażartych partiach licytacji kupić bardzo wartościowy kafel z jakąś umiejętnością specjalną.

Plus 6 nowych celów do puli, w Wędrowcu były 4.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Wyspa Skye

Post autor: Bludgeon »

Porfirion pisze: 20 gru 2018, 13:58 Można już w niektórych polskich sklepach dostać angielską wersję drugiego dodatku - Druids.
Wow dzięki za newsa - nie miałem pojęcia że jest drugi dodatek :)
Od razu trafia na celownik.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
mko13
Posty: 93
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:26
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Wyspa Skye

Post autor: mko13 »

Bludgeon pisze: 20 gru 2018, 14:08
Porfirion pisze: 20 gru 2018, 13:58 Można już w niektórych polskich sklepach dostać angielską wersję drugiego dodatku - Druids.
Wow dzięki za newsa - nie miałem pojęcia że jest drugi dodatek :)
Od razu trafia na celownik.
Ten dodatek zapowiada się ciekawie. Kiedy polska wersja? Ktoś wie?
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: Golfang »

Zagrałem dzisiaj pierwszy raz z dziećmi w Skye. Mam w związku z tym pytanie o zasady:
Czy premie na koniec liczy się od każdego kafelka mającego symbol premii? Chodzi mi o te zwoje. Przykład: jeśli mam dwa kafelki z latarniami - za każdą latarnię 1 pkt ZW - to na koniec w sumie dostaję 2 pkt ZW za każdą latarnię? A dążę do tego czy warto iść w jeden rodzaj bonusów czy raczej dywersyfikować...
Kolejne pytanie - Czy jeśli na koniec z bonusu dostaję 1 ZW za dwie owce - to jak liczymy owce? Chodzi o kafelki z owcami? Czy o obrazki owiec? Na niektórych kafelkach jest 1 owca na niektórych 2 a nawet 3.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: Bludgeon »

Golfang pisze: 26 gru 2018, 21:46 Zagrałem dzisiaj pierwszy raz z dziećmi w Skye. Mam w związku z tym pytanie o zasady:
Czy premie na koniec liczy się od każdego kafelka mającego symbol premii? Chodzi mi o te zwoje. Przykład: jeśli mam dwa kafelki z latarniami - za każdą latarnię 1 pkt ZW - to na koniec w sumie dostaję 2 pkt ZW za każdą latarnię? A dążę do tego czy warto iść w jeden rodzaj bonusów czy raczej dywersyfikować...
Liczysz osobno punkty za każdy zwój który masz. Jeśli masz np. 2 takie same zwoje i każdy ma dać 2,5 punktu, dostajesz łącznie 4.
Golfang pisze: 26 gru 2018, 21:46Kolejne pytanie - Czy jeśli na koniec z bonusu dostaję 1 ZW za dwie owce - to jak liczymy owce? Chodzi o kafelki z owcami? Czy o obrazki owiec? Na niektórych kafelkach jest 1 owca na niektórych 2 a nawet 3.
Chodzi o obrazki owiec które masz na kafelkach. Każda narysowana owca się liczy, nie każdy kafelek z owcami.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: Acownik »

Czy dodatek Druids zostanie przez kogoś wydany po polsku? I dlaczego wersja angielska jest wciąż nigdzie niedostępna? Gdzieś w poprzednim roku go widziałem, ale po chwili zniknął i nie wraca. A może jest, tylko nie znalazłem?
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: shivetay »

Wżyje pytałem o ten dodatek. Tam nie ma, prócz samej instrukcji, nic po angielsku.
Ale mam ten sam dylemat, raz przez chwilę widziałem....i kaplica
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: predki »

Zawsze możesz kupić na niemieckim Amazonie albo bezpośrednio z Lookoutu - też mają sklep i nawet wysyłają do Polski.
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: autopaga »

Czy próbował ktoś grać w wyspę skye w trybie mondo? :)
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: Acownik »

Dostałem odpowiedź od Lacerty, że wydanie w Polsce dodatku Druids jest niestety bardzo mało prawdopodobne. A zatem pozostaje chyba tylko zamówienie bezpośrednio od Lookoutu, jak pisał kolega wyżej.
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: Arachion »

Acownik pisze: 08 mar 2019, 16:01 Dostałem odpowiedź od Lacerty, że wydanie w Polsce dodatku Druids jest niestety bardzo mało prawdopodobne. A zatem pozostaje chyba tylko zamówienie bezpośrednio od Lookoutu, jak pisał kolega wyżej.
Długo mi nie trzeba było pisać...
Ja już zamówiłem z 3trolli za 83 w tym paczkomat.

Może nawet przetłumacze instrukcję...
Sucharzysta
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: Scamander »

Najtaniej jest chyba aktualnie tutaj: https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Isle- ... nsion/9501

Wersja angielska więc większość nie powinna mieć problemów.
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: Arachion »

Scamander pisze: 08 mar 2019, 16:31 Najtaniej jest chyba aktualnie tutaj: https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Isle- ... nsion/9501

Wersja angielska więc większość nie powinna mieć problemów.
Wysyłka do 30 dni mnie troche zastanawia...
Sucharzysta
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: Trolliszcze »

Tylko ostrzegam, że w Planszostrefie status "u dostawcy" jest od stycznia i nic się w tym względzie nie zmienia (mam od dawna zamówione i czekam). A w 3Trollach są dostępne od ręki.
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: shivetay »

Trolliszcze pisze: 08 mar 2019, 16:33 Tylko ostrzegam, że w Planszostrefie status "u dostawcy" jest od stycznia i nic się w tym względzie nie zmienia (mam od dawna zamówione i czekam). A w 3Trollach są dostępne od ręki.
Moja kopia juz idzie :D
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: Arachion »

Arachion pisze: 08 mar 2019, 16:27
Może nawet przetłumacze instrukcję...
Długo mi nie trzeba było czekać...z córką na kolanach i zrobione dla przyszłości - szczególnie jeżeli wydawca nie ma zamiaru wydać po Polsku.


https://drive.google.com/open?id=18vQK9 ... 4iODkyHGx2
Ostatnio zmieniony 12 lip 2019, 23:37 przez Arachion, łącznie zmieniany 1 raz.
Sucharzysta
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: yac00b »

Na FB od Lacerty dostałem taką informację odnośnie wydania dodatku Druids:
Tak mamy w planach, ale czekamy na informację o druku międzynarodowym, dlatego jak na razie nie podajemy żadnych informacji, ponieważ ciężko określić kiedy to nastąpi
Także na wersję polską pewnie jeszcze trochę poczekamy
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: Legun »

Dziś wreszcie odpaliliśmy dodatek "Druids". Gorąco polecam - robi się z tego znacznie bardziej rozbudowana gra, natomiast same reguły nie są prawie wcale obciążające.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: Gizmoo »

Zagrałem dzisiaj trzy razy z dodatkiem Druids. To jest kapitalny dodatek! Dodaje sporo fajnych decyzji, a jednocześnie nie komplikuje gry na tyle, żeby partia straciła na płynności. Jasne, rozgrywki są trochę dłuższe (mamy w końcu dodatkową fazę zakupu), ale nie jest tak, że długość zwiększa się dramatycznie. Szczególnie, że jak wszyscy wiedzą już jak działają kafelki z pól druidów - wszystko bardzo przyspiesza. We trzy osoby naszą trzecią partię rozegraliśmy we 40 minut... Chociaż nie wliczałem tutaj końcowego liczenia punktów, bo liczenie samej punktacji na koniec było wydłużone przez fakt, że każdy gracz zgarnął akurat w tej partii wyjątkowo dużo scrolli.

Podsumowując - dodatek jest świetny i absolutnie nie rozumiem dlaczego Lacerta ociągała się tak bardzo z decyzją o jego wydaniu. Mam angielską wersję i cieszę się, że kupiłem wcześniej, choć żałuję, że przeleżał na półce prawie miesiąc.

Wyspa Skye jest grą z mojej kolekcji w którą rozegrałem bez wątpienia największą ilość partii i dzięki dodatkowi - mam ochotę na dużo więcej. Wybitna pozycja. Teraz mnie korci, by kupić Wędrowca. Miał niestety tak słabe opinie, że nie kupiłem i... Trochę teraz żałuję.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2019, 23:09 przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: elayeth »

Gizmoo pisze: 15 wrz 2019, 21:03 Zagrałem dzisiaj trzy razy z dodatkiem Druids. To jest kapitalny dodatek! Dodaje fajnych sporo decyzji, a jednocześnie nie komplikuje gry na tyle, żeby partia straciła na płynności. Jasne, rozgrywki są trochę dłuższe (mamy w końcu jeszcze jedną fazę zakupu), ale nie jest tak, że długość zwiększa się dramatycznie. Szczególnie, że jak wszyscy wiedzą już jak działają kafelki z pól druidów - wszystko bardzo przyspiesza. We trzy osoby naszą trzecią partię rozegraliśmy we 40 minut... Chociaż nie wliczałem tutaj końcowego liczenia punktów, bo liczenie samej punktacji na koniec było tylko wydłużone przez fakt, że każdy gracz zgarnął akurat w tej partii wyjątkowo bardzo dużo scrolli.

Podsumowując - dodatek jest świetny i absolutnie nie rozumiem dlaczego Lacerta ociągała się tak bardzo z decyzją o jego wydaniu. Mam angielską wersję i cieszę się, że kupiłem wcześniej, choć żałuję, że przeleżał na półce prawie miesiąc.

Wyspa Skye jest grą z mojej kolekcji w którą rozegrałem bez wątpienia największą ilość partii i dzięki dodatkowi - mam ochotę na dużo więcej. Wybitna pozycja. Teraz mnie korci, by kupić Wędrowca. Miał niestety tak słabe opinie, że nie kupiłem i... Trochę teraz żałuję.
Kurcze, może się skuszę. Wyspa Skye to jedna z moich ulubionych gier. Swego czasu odpuściłem dodatki. Journeyman zdawał się wszystko nadmiernie komplikować... Drudzi chyba fajnie uzupełniają grę...
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: rav126 »

Ja też bardzo polecę dodatek Druidzi. Samą grę kupiłem używaną za 30 zł., druidów udało mi się upolować nówkę po angielsku za 50zł w meplu. Gra nie wydłuża się bardzo, bo często zdarzają się sytuacje, że nikt nie ma pieniędzy na dodatkowy zakup :) ale kombinowanie, co da więcej punktów, czy elementy punktujące z kafli z worka, czy może jednak oszczędzić pieniądze na nowe kafle, albo na dolosowanie 2 (lub 3, jeżeli ma się odpowiedni kafelek) i zostawienie jednego, daje kolejny poziom kombinowania.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: ChlastBatem »

Ale finalnie ma być polska wersja Druids, prawda?
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Re: Wyspa Skye / Isle of Skye: From Chieftain to King (Andreas Pelikan, Alexander Pfister)

Post autor: rav126 »

Tak, Lacerta potwierdziła, tydzień po tym jak kupiłem po angielsku :lol:
ODPOWIEDZ