Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1380
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Brylantino »

Ma sens i skaluje się bardzo dobrze. Owszem - jest troszkę luźniej i spokojniej, ale w ogóle nie odbiera to frajdy z gry i wrażenia są IMO podobne jak przy grze w większą liczbę osób.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1224 times
Kontakt:

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: mat_eyo »

Na planszy głównej jest wyczuwalnie luźniej, ale jest to odrobinę kompensowane tym, że łatwiej jest zgarnąć anomalię, skoro jest tylko jedna osoba, która może mieć więcej kafelków warpu. Jest trochę gorzej niż na trzy i cztery osoby, ale nie na tyle, żeby odpuścić sobie tak dobrą grę.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3356
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: seki »

W takim razie tytuł ląduje wyżej na liście. Podoba mi się pomysł, tematyka i dość spora regrywalność. Lubie gry, w których można zagrać inną frakcja, liderem, zmienić jakiś tor, inne budynki itd a to wszystko w Anachrony mamy.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1224 times
Kontakt:

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: mat_eyo »

seki pisze: 29 paź 2018, 07:44 W takim razie tytuł ląduje wyżej na liście. Podoba mi się pomysł, tematyka i dość spora regrywalność. Lubie gry, w których można zagrać inną frakcja, liderem, zmienić jakiś tor, inne budynki itd a to wszystko w Anachrony mamy.
Dziś albo jutro powinienem wrzucić recenzję, podzielę się linkiem. Asymetryczność frakcji jest spora, zwłaszcza na stronach B planszetek. Poza tym nawet tą samą frakcją można zagrać różnie, bo równoważnych źródeł punktów jest w grze kilka. Zmienność setupu daje sporą regrywalność, a w pudełku jest jeszcze moduł Doomsday, który sporo zmienia w rozgrywce. Ogólnie jest bardzo dobrze, polecam spróbować.
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: _leigam_ »

Przyszło już komuś polsko-czeske Anachrony? Po sprawdzeniu "na szybko" elementów gry okazało się że brakuje jednej karty puli rekrutów (10 zamiast 11), prawdopodobnie 2-0-1-1. Ktoś już sprawdził komponenty, ciekawy jestem czy to tylko ja czy cała partia. Jak albi podchodzi do tematu, nie będą robić problemów z dosłaniem?

Edit: 3 z kafli superprojektów mają inny odcień ma to znaczenie dla gry? a może to normalne
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1224 times
Kontakt:

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: mat_eyo »

_leigam_ pisze: 06 lis 2018, 00:07 Przyszło już komuś polsko-czeske Anachrony? Po sprawdzeniu "na szybko" elementów gry okazało się że brakuje jednej karty puli rekrutów (10 zamiast 11), prawdopodobnie 2-0-1-1. Ktoś już sprawdził komponenty, ciekawy jestem czy to tylko ja czy cała partia. Jak albi podchodzi do tematu, nie będą robić problemów z dosłaniem?

Edit: 3 z kafli superprojektów mają inny odcień ma to znaczenie dla gry? a może to normalne
U mnie są wszystkie karty, napisz do wydawnictwa. 3 kafelki faktycznie trochę się różnią odcieniem, też to zauważyłem. Nie przeszkadza to w grze, chyba że masz świetną pamięć i będziesz od razu wiedział, który to kafelek.

Jedynymi problemami jest zła ikona na kostce (ta z "ludzikami", można się domyślić o co chodzi) i dwa małe problemy w instrukcji - jeden błąd i jedno niedopowiedzenie. Wszystko to zgłosiłem Albi jeszcze w sierpniu, zaraz po pierwszym kontakcie z polską wersją. Z kostką nic nie zrobią, ale z tego co wiem mają wypuścić erratę do instrukcji na swojej stronie internetowej.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1380
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Brylantino »

Kurczę... a mi się nie chciało liczyć komponentów, to teraz będę musiał po tym co napisaliście.
Ptasiek
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2016, 09:39

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Ptasiek »

W moim pudełku dostałem 3 kości badań, zamiast 2 kości badań i 1 kości paradoksu.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1224 times
Kontakt:

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: mat_eyo »

Ptasiek pisze: 08 lis 2018, 10:03 W moim pudełku dostałem 3 kości badań, zamiast 2 kości badań i 1 kości paradoksu.
Och, to już większy problem, napisz do Albi, powinni dosłać brak. Żeby zagrać, to kostkę paradoksu możesz zastąpić zwykłą k6. Na 1 bierzesz dwa paradoksy, na 6 żadnego, a na 2-5 jeden.
Ptasiek
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2016, 09:39

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Ptasiek »

Dziękuję za podpowiedź. Wiadomość do Albi poszła.
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: _leigam_ »

mat_eyo pisze: 06 lis 2018, 09:46
_leigam_ pisze: 06 lis 2018, 00:07 Przyszło już komuś polsko-czeske Anachrony? Po sprawdzeniu "na szybko" elementów gry okazało się że brakuje jednej karty puli rekrutów (10 zamiast 11), prawdopodobnie 2-0-1-1. Ktoś już sprawdził komponenty, ciekawy jestem czy to tylko ja czy cała partia. Jak albi podchodzi do tematu, nie będą robić problemów z dosłaniem?

Edit: 3 z kafli superprojektów mają inny odcień ma to znaczenie dla gry? a może to normalne
U mnie są wszystkie karty, napisz do wydawnictwa. 3 kafelki faktycznie trochę się różnią odcieniem, też to zauważyłem. Nie przeszkadza to w grze, chyba że masz świetną pamięć i będziesz od razu wiedział, który to kafelek.

Jedynymi problemami jest zła ikona na kostce (ta z "ludzikami", można się domyślić o co chodzi) i dwa małe problemy w instrukcji - jeden błąd i jedno niedopowiedzenie. Wszystko to zgłosiłem Albi jeszcze w sierpniu, zaraz po pierwszym kontakcie z polską wersją. Z kostką nic nie zrobią, ale z tego co wiem mają wypuścić erratę do instrukcji na swojej stronie internetowej.
Ikona na kostce w sumie nie przeszkadza, widać o co chodzi więc jest git. Jakbyś się mógł podzielić w którym miejscu w instrukcji są błędy i niejasności to byłoby miodzio :P

ps. Jak ktoś lubi ten moment odpakowywania gier, wyrywania kartonowych znaczników itd to to jest gra stworzona dla niego :D mnóstwo tego jest. Aż mi się kobieta przeraziła że będzie trzeba tyle tego ogarniać.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1224 times
Kontakt:

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: mat_eyo »

Jeden jest na poprzedniej stronie, ale przekleję:

Strona 15, akcja Handel z nomadami. Według instrukcji podczas wymiany na dwa surowce oba muszą być tego samego typu. Jest to o tyle ważne, że ten symbol powtarza się w wielu różnych miejscach (koszt/zysk z budynków, liderów czy superprojektów) i można z akcji handlu ekstrapolować błędnie tę zasadę. Tutaj autor potwierdza, że można wybrać dwie różne kosteczki:
https://boardgamegeek.com/thread/173994 ... -and-match

Na stronie 15 brakuje również informacji z faq, że z akcji ewakuacji można dostać najwyżej 30 punktów:
https://boardgamegeek.com/thread/188342 ... t-evac-cap
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1224 times
Kontakt:

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: mat_eyo »

Zajęło mi to trochę więcej czasu ;) niż zakładałem, ale recenzja Anachrony wylądowała na blogu:
http://mateyo.znadplanszy.pl/2018/11/11 ... -z-czasem/
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Moonday »

Zastanawiam się, czy istnieje gdzieś w czasie i przestrzeni polskie tłumaczenie do instrukcji trybów rozgrywki z dodatku Anachrony: Exosuit Commander Pack. Na BGG znalazłem tylko fanowskie tłumaczenie do gry podstawowej.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: krwlng »

Kupując Exosuit Commander Pack w 3trollach dostałem wydrukowaną instrukcję pl do dodatku, ale za diabła nie mogę znaleźć pdfa z tym w odmętach internetu :/
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Moonday »

Kupując Exosuit Commander Pack w 3trollach dostałem wydrukowaną instrukcję pl do dodatku, ale za diabła nie mogę znaleźć pdfa z tym w odmętach internetu :/
Dodają instrukcję pl? No to świetnie, tyle mi wystarczy. Nie wiedziałem, bo wciąż czekam na swój egzemplarz. Dzięki za info :)
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: krwlng »

Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Moonday »

znalazłem :D
Wielkie dzięki!
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: pegzi »

michalku

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: michalku »

Cześć,
Warto Anachrony kupować do zabawy głównie solo?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: jax »

michalku pisze: 19 lis 2018, 22:35 Cześć,
Warto Anachrony kupować do zabawy głównie solo?
Nie. Tryb solo może dać trochę radości z główkowania jak przerobić na szaro bota, który rzuca kłody pod nogi i do pewnego momentu odjeżdża z punkatmi, ale koniec końców powinno się raczej za każdym razem z botem wygrywać. O ile pierwsze podejścia do takiego kombinowania mogą bawić, to później raczej znużenie wyprze emocje.
Nie widzę tego w dłuższej perspektywie.
Grałem 2 razy solo.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
michalku

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: michalku »

jax pisze: 20 lis 2018, 00:03 Nie. (...) O ile pierwsze podejścia do takiego kombinowania mogą bawić, to później raczej znużenie wyprze emocje.
Nie widzę tego w dłuższej perspektywie.
Grałem 2 razy solo.
Dzieki.
No właśnie obserwując rozgrywki tak samo pomyslałem, ale przeczytałem ostatnio opinię Colina z 'One Stop Coop' https://boardgamegeek.com/thread/181906 ... nly-review (którego filmiki ogladam również na yt) i zacząłem się zastanawiać jak to wyglada w praktyce. Lubię solo w Scythe i Projekcie Gaja i po prostu chciałem wiedzieć, czy Anachrony w jakiś sposób dorasta do trybów solo w tych 2 grach.

pzdr
m
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 395 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Leviathan »

michalku pisze: 19 lis 2018, 22:35 Cześć,
Warto Anachrony kupować do zabawy głównie solo?
Trybowi solo poświęciłem oddzielny materiał na Wojennik TV. Jeżeli jesteś zainteresowany obejrzeniem jak śmiga, co jest jego mocną, a co słabszą strona, to zapraszam:
Wojennik TV # 80: Anachrony solo - recenzja
Awatar użytkownika
Radzisz
Posty: 53
Rejestracja: 03 sty 2018, 17:09
Has thanked: 3 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Radzisz »

Mindclash zapowiedzieli nowy dodatek na ks:

❗️Mark your calendars❗️

Anachrony - Fractures of Time is coming to Kickstarter 16 April 2019, with a deluxe edition and an upgrade pack, a redesigned solo mode compatible with the expansion, a new Worker type, new game mechanics, buildings, Superprojects and much more!

Read more about Anachrony - Fractures of Time and our other upcoming projects in our brand new monthly newsletter 👇


Chyba pierwszy ks który wesprę.
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: _leigam_ »

Radzisz pisze: 26 lut 2019, 07:44 Mindclash zapowiedzieli nowy dodatek na ks:

❗️Mark your calendars❗️

Anachrony - Fractures of Time is coming to Kickstarter 16 April 2019, with a deluxe edition and an upgrade pack, a redesigned solo mode compatible with the expansion, a new Worker type, new game mechanics, buildings, Superprojects and much more!

Read more about Anachrony - Fractures of Time and our other upcoming projects in our brand new monthly newsletter 👇


Chyba pierwszy ks który wesprę.
Ciekawe. To będzie tylko w ksie? Jeśli nie tylko to czy albi się pokusi? Trafili trochę na ciężki grunt. Wydaje mi się że w Polsce recenzenci nie podeszli do niej bardzo entuzjastycznie, tylko Gambit się wyłamał. Pytanie jak to wpłynęło na sprzedaż?

Prędzej czy później się sprzeda, Anachrony pnie się w górę na bgg a dla wielu to wyznacznik. No trzymam kciuki.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
ODPOWIEDZ