Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Nach....figurki upycham po szafach od 95 roku kiedy na 15 urodziny dostalem podstawke do WFB :)
Koledzy/kolezanki ratujcei....ukladam karty w skrzyni i mi sie dwa corsety popitolily.....
gdzie znajde liste kart gdzie co bylo w jakim zestawie....?? tzn szczury, dzieci nocy itd?
THX
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: rattkin »

Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Dzieki
Jeszcze tylko pytanko....jak mam np;
Rotting Remains Mythos Treachery Terror. Core Set 163 Striking Fear 1-3
tzn tych kart jest 3
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

Goldberg, każdy set ma na dole małym druczkiem wskazaną liczbę kart i unikalny numer karty. Czyli np. set Ancient Evils składa się z kart: 1/3, 2/3 i 3/3.
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: esztfke »

Dokładnie, a tak z innej beczki skoro to są 2 core sety to nie wystarczy rozłożyć wg symboli i podzielić wszystko na pół? :) Jeśli będziesz miał 2 kopie danej karty to znaczy, że była pojedyncza, jeśli 4 to 2 itd. Czy ja czegoś nie zrozumiałem? :P
edit: a jeśli źle zrozumiałem i chodzi o wymieszanie core setu z dunwichem to każdy cykl ma na dole swój symbol (core set znak starszych bogów, dunwich domek itd)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Spoko juz ogrnołem :P
Tutaj macie moje boje ze skrzynka :)
viewtopic.php?f=61&t=56460
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

W moim lokalnym sklepie przedsprzedaż Powrotu Nocy....83,90
Imho niezła cena
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Karit »

Czy w tym dodatku poza kartami są jakieś przegródki aby posegregować te karty?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Munchhausen »

Karit pisze: 19 cze 2018, 10:02 Czy w tym dodatku poza kartami są jakieś przegródki aby posegregować te karty?
Są, choć fanowskie wyglądają moim zdaniem lepiej.
Nokturn
Posty: 3
Rejestracja: 13 gru 2017, 11:05

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Nokturn »

Witajcie, szukałem informacji na tej grupie, ale po słowach kluczowych nie znalazłem: Czy są tu jacyś badacze z Bielska-Białej i okolic, którzy byliby chętni na grę? Na chwilę obecną oczywiście najchętniej przetestowałbym Labirynt w trybie epickim, ale zagram oczywiście każdy dostepny scenariusz/kampanię:)
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Michał M »

Nokturn pisze: 20 cze 2018, 11:41 Witajcie, szukałem informacji na tej grupie, ale po słowach kluczowych nie znalazłem: Czy są tu jacyś badacze z Bielska-Białej i okolic, którzy byliby chętni na grę? Na chwilę obecną oczywiście najchętniej przetestowałbym Labirynt w trybie epickim, ale zagram oczywiście każdy dostepny scenariusz/kampanię:)
Znalazłoby się co najmniej dwóch. Tyle że jeden (ja) bez własnych kart, tzn mam jedną podstawkę, ale raczej epickiej talii z tego nie złożę.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Munchhausen »

Nokturn pisze: 20 cze 2018, 11:41 Witajcie, szukałem informacji na tej grupie, ale po słowach kluczowych nie znalazłem: Czy są tu jacyś badacze z Bielska-Białej i okolic, którzy byliby chętni na grę? Na chwilę obecną oczywiście najchętniej przetestowałbym Labirynt w trybie epickim, ale zagram oczywiście każdy dostepny scenariusz/kampanię:)
Uderzaj na polską grupę facebookową poświęconą karcianemu Horrorowi w Arkham. Tam się organizują ludzie z różnych miast :)
Nokturn
Posty: 3
Rejestracja: 13 gru 2017, 11:05

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Nokturn »

Michał M pisze: 20 cze 2018, 12:00 Znalazłoby się co najmniej dwóch. Tyle że jeden (ja) bez własnych kart, tzn mam jedną podstawkę, ale raczej epickiej talii z tego nie złożę.
Aaa Michał:) Poznaje po avatarze. Zgadamy się na fejsie. Pewnie będe zamawiał niedługo drugie pudło na karty u was:) Mając jednego CSa możesz już coś stworzyć jeśli masz Dunwich i Carcosę..
Munchhausen pisze: 20 cze 2018, 13:31 Uderzaj na polską grupę facebookową poświęconą karcianemu Horrorowi w Arkham. Tam się organizują ludzie z różnych miast :)
Jestem na tej grupie:) Pytałem kilka razy
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Michał M »

Nokturn pisze: 20 cze 2018, 14:16
Michał M pisze: 20 cze 2018, 12:00 Znalazłoby się co najmniej dwóch. Tyle że jeden (ja) bez własnych kart, tzn mam jedną podstawkę, ale raczej epickiej talii z tego nie złożę.
Aaa Michał:) Poznaje po avatarze. Zgadamy się na fejsie. Pewnie będe zamawiał niedługo drugie pudło na karty u was:) Mając jednego CSa możesz już coś stworzyć jeśli masz Dunwich i Carcosę..
Munchhausen pisze: 20 cze 2018, 13:31 Uderzaj na polską grupę facebookową poświęconą karcianemu Horrorowi w Arkham. Tam się organizują ludzie z różnych miast :)
Jestem na tej grupie:) Pytałem kilka razy
To do zgadania się!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: rattkin »

Hm, Labirynths of Lunacy mają inny, nowy format pakowania. Płytsze pudełko, ale większe, zawierające dwie talie poziomo i - co najważniejsze - zasady w formie wydrukowanej i zszytej książeczki, zamiast poskładanej x razy wymiętej kartki. Ciekawe czy to tak jednorazowo, czy zmienili opakowania. Byłaby to miła zmiana.
0NCK0
Posty: 93
Rejestracja: 16 lut 2010, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: 0NCK0 »

Jednorazowa zmiana dla dodatków które mają więcej niż 60 kart a nie sa dużymi dodatkami
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

rattkin pisze: 23 cze 2018, 14:18 Hm, Labirynths of Lunacy mają inny, nowy format pakowania. Płytsze pudełko, ale większe, zawierające dwie talie poziomo i - co najważniejsze - zasady w formie wydrukowanej i zszytej książeczki, zamiast poskładanej x razy wymiętej kartki. Ciekawe czy to tak jednorazowo, czy zmienili opakowania. Byłaby to miła zmiana.
Byłoby miło gdyby spróbowali takich opakowań (oczywiście płytszych) do reszty paczek, ale to chyba póki co w sferze marzeń. Ta książeczka to już w ogóle inny poziom, fantastyczna sprawa. Pytanie brzmi tylko, czy to niestandardowe opakowanie ma coś wspólnego z tym, jakiego opóźnienia doczekał się sam produkt...?

W każdym razie, w tym tygodniu mamy kolejną premierę, tj. Powrót Nocy Fanatyka - kolejny niestandardowy produkt. Wiem, że każdy ma swoje metody przechowywania kart, ale ja mimo wszystko cieszę się na to pudełko, bo i poręczniej będzie się z niego rozkładać w terenie - a jak będzie ich w przyszłości więcej, to może stworzą razem sympatycznie wyglądający katalog.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Skid - nieeee z tego co twierdzi Galakta, to nawalili chinscy ładowacze. Ot nie załadowali kontenera w którym była partia PL
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

Mi chodziło o całkowite opóźnienie jakie Labirynty miały na świecie, nie mówię o galaktycznym opóźnieniu ostatniego cyklu.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Odebrał już ktoś swojego nowego fanatyka? Jakie są te nowe karty? Jak wygląda pudełko?
Niestety ja swój zakup musiałem odłożyć na parę dni (koniec miesiąca kiepska sprawa hehe)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Arius
Posty: 1410
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 294 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Zapisz się na grupę FB Arkham Horror Polska
https://images-ext-2.discordapp.net/ext ... b4E3Sh.jpg
Tam już ten link był od kilku dni.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Jestem niereformowalny i sobie FB nie założyłem...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Przydaje sie do grup tematycznych. Arkhamowa grupa jest wyjatkowo aktywna i bogata w zdjecia.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Arius
Posty: 1410
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 294 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Goldberg pisze: 28 cze 2018, 15:19 Jestem niereformowalny i sobie FB nie założyłem...
Spoko. Po prostu tam się dzieje więcej.
Awatar użytkownika
Archiwista
Posty: 111
Rejestracja: 16 lut 2015, 10:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Archiwista »

Goldberg pisze: 28 cze 2018, 15:16 Jak wygląda pudełko?
Ano tak, że nawet tu się nie ustrzegli literówek.
Właściwie nie wiem, czy to jeszcze jest śmieszne, czy żałosne :-(

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5BB6080A
ODPOWIEDZ