Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sarseth »

Ravn pisze: 29 cze 2018, 15:57 Wow widze ze juz sobie calkiem FFG folguje, dojonko prezentowali od zawsze, ale to co teraz odwalaja to juz calkowite olewactwo po linii najmniejszego oporu. Te same karty co dawniej, ta sama nazwa i rysunek, tylko cyferki na nich inne, no i informacja ze jakas postac moze teraz jej uzyc, a dawniej nie mogla. Litosci.
Ale ze chca zarobic, a sie nie narobic- to jeszcze rozumiem. Nie rozumiem tylko tych co to kupuja i jeszcze bronia takich bezczelnych praktyk. Najbardziej rozwalila mnie wypowiedz, ze wsadzenie z karteczka z 4 zamiast 2 do koszulki z karta jest okradaniem wydawcy i nie fair. Boki zrywac, to co robi FFG jest niby fair? Gdzie tu jest jakiekolwiek etyczne zachowanie z ich strony? Ten fanatyk z tytulu idealnie tu pasuje do co poniektorych.
Chyba połknąłem zarzutkę..
Patrząc na opis cyferek i opisu 'innej postacji' wygląda na to że wpinasz się w wątek byle pokrzyczeć a nie masz pojecia zbytnio o czym mówisz. Pewno nie grałeś w to, ani zasad nie czytałeś. Karty mają inny efekt. Nie tylko że inna postać może używać i "inna cyfra". To że są upgrady kart wiadomo było od początku i że będą karty podobne efektami lecz miały inne wartości. Ale temat dostał kilka postów już muszą się powypowiadać ludzie 'nie znam się, ale się wypowiem'. To jest LCG jeszcze do tego. I coop, nie musisz mieć wszystkiego. Do tego jest pudło kolekcjonerskie i dobra modyfikacji podstawowej kampanii (brzmi jak coś ekstra, co nie? Kolekcjonerskiego. A nie coś, co kazdy musi mieć, no ale..)
To co robi FFG to jest ich sprawa, jeśli masz swój rozum i jakąś tam wolność, to nie musisz ich gier kupować. Kupując ich gry, zgadzasz się na ich politykę wydawania. Czy jednak jest inaczej i jesteś niewolnikiem FFG? Myślałem że jak wybrałem ich grę to jestem świadomy tego co robią i daję im kasę bo mi się gra podoba. Książek np nie kupuję bo dla mnie już to za dużo, ale jak ktoś kupuje to też jego sprawa. Wie co kupuje. Świadomośc jest ważna u konsumentów, a przede wszystkim świadomość tego że nie każdy produkt musisz mieć. Nie rozumiem też ludzi co krzyczą że sprzedaż skórek to hazard, a dzięki temu mają gry elektroniczne taniej, bo ktoś kto chce kupuje te skórki, ktoś kto nie, nie kupuje. A dev żyje na kasie tego co wydaje na te kosmetyki. A dzieci trzeba pilnować, a nie dawać im dostęp do środków z kart kredytowych, jak niektórzy argumentują. Tutaj jest identycznie.. Nie wiem pod jakim kątem mam oceniać postępowanie FFG.. nie fair by było gdyby nagle w trakcie wydawania LCGa potroiło cenę nagle czy tam w ogóle podniosło w jakiś sposób, ale to że dodają rzeczy do gry, których gracz nie potrzebuje ale MOŻE dokupić i mówi wyraźnie co w tej paczce będize.. co w tym złego? I tak, wsadzanie karteczki jest nie fair i okradanie (świadomość praw autorskich w Polsce dopiero od niedawna zaczyna się budzić, więc może jeszcze czasu potrzeba), to że np ktoś wydał grę w horrendalnej cenie nie daje Ci żadnego prawa do skopiowania sobie tego. Ani aplikacji, ani gry planszowej, ani gry elektroniczej czy filmu lub serialu albo muzyki. Jest to jego dzieło i jeśli chcesz używać, to powinieneś za to zapłacić. Jeśli uważasz że cena jest za wysoka.. zgadnij co.. MOŻESZ tego nie kupić.
Serio ludzie, o co Wam chodzi z tym że robią dodatki do gry coopa, którego grasz w domu i nie grasz żadnych turniejów, nie potrzebujesz wszystkich kart by grać z sukcesem, a jednak wielki krzyk xD "nie mam wszystkich kart, ale chcę mieć ale to dużo kosztuje, ffg jest nie fair bo wykorzystuje to że lubię tę grę, no ale muszę mieć więc dam im pieniodz a i tak będe krzyczał". - ke
Gdyby to była gra turniejowa to zupełnie co innego, bo nagle jedni są lepsi od drugich, bo trzeba wydawać pieniądze na lepsze karty w innej ilości niż normalnie, a nie każdy np startując się tego spodziewał. I to by było idealne miejsce do piętnowania podejścia FFG, ale chyba to się nie zdarzyło ani przy GoT ani przy L5R - z tego co kojarzę oczywiście, nie znam się na tych grach, jeśli tak tam odwalili to rozumiem złość. Ale Arkham to casualowa gra
Rebel 6% (trójmiasto)
0NCK0
Posty: 93
Rejestracja: 16 lut 2010, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: 0NCK0 »

Każdy ma prawo dysponować swoimi pieniędzmi, jeżeli nie chcesz nie kupuj. Gry planszowe są z ekonomicznego punktu widzenie dobrem luksusowym.

W życiu są dwa typy rzeczy, to co się opłaca i to co warto.
Nie wszystko to co się opłaca to warto.
Nie wszystko to warto się opłaca.
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 296 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Ravn pisze: 29 cze 2018, 15:57 Najbardziej rozwalila mnie wypowiedz, ze wsadzenie z karteczka z 4 zamiast 2 do koszulki z karta jest okradaniem wydawcy i nie fair. Boki zrywac, to co robi FFG jest niby fair? Gdzie tu jest jakiekolwiek etyczne zachowanie z ich strony? Ten fanatyk z tytulu idealnie tu pasuje do co poniektorych.
Tak, to jest okradanie. Równie dobrze można sobie wszystkie karty wydrukować i wsadzić w koszulki i je używać. Bez względu na to, czy robisz to z jedną, dziesięcioma, czy 100 kart jest kradzież.
Argument: oni z nas zdzierają i według mojego subiektywnego widzimisie zachowują się nieetycznie, więc i ty się zachowasz nieetycznie nie zmienia faktu, że ty się zachowujesz nieetycznie.

Tak po prostu.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

Trolliszcze pisze: 29 cze 2018, 14:31 Jak zwykle polecam trochę dystansu i cierpliwości, bo to już ostatnio kolejny raz, kiedy ktoś wieszczy koniec świata, nie posiadając pełnych informacji. Jak by tak to złożyć do kupy, to się nam kiepski obraz przyszłości gry maluje: kampanie będą coraz bardziej losowe, zamiast nowych kart dostaniemy trzeci i czwarty Hot Streak itd. itp.
Jak na kogoś kto często podkreśla jaki ma zdrowy stosunek do wszystkiego to walnąłeś nieźle teraz, wrzucając wszystkie uwagi względem gry do jednego wora, i okraszając je soczystą hiperbolą (koniec świata? Serio? Jest to chyba najczęstsze i najbardziej rozpoznawalne wyolbrzymienie). Zupełnie różne problemy i na dodatek inaczej obłożone uwagą ze strony społeczności. Ze znanych mi nicków pomiędzy redditem, tym forum i discordem, Kozz84 należy do szalenie wąskiej grupy ludzi który ulepszone karty traktują jako "te same". A tematy o obserwacjach względem nowej kampanii pojawiają się z pewną częstotliwością w porównaniu z wcześniejszymi cyklami. Ale znów, czyż jakiś czas temu nie postulowałeś sam zawieszenia sądów względem niepełnego zestawu danych, po to tylko, by teraz okazać brak szacunku dla własnego postulatu?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

System ulepszania kart jest odzwierciedleniem systemów ulepszania umiejętności w grach RPG. Gloomhaven posiada podobny system ulepszania kart, tyle tylko, że tam się fizycznie modyfikuje kartę. Tutaj karta nie podlega fizycznej modyfikacji, ma natomiast fizyczne ulepszenie w postaci kolejnej karty. Który system ulepszeń jest lepszy to kwestia preferencji, jako że lubię utrzymywać wszystko w stanie możliwie niezużytym, wolę system AH. Przyklejanie, odklejanie i ponowne przyklejanie, być może dziesiątki razy, z mojej perspektywy byłoby szalenie nieeleganckie. Ocenianie systemu w próżni wydaje się pozbawione logiki, szczególnie jeśli zmiana obrazka jest tym, co nazwalibyśmy zmianą karty. Sam artwork liczy się bowiem w przypadku kart kolekcjonerskich, a nie w karcianych grach kolekcjonerskich, gdzie obrazkowi towarzyszy mechanicznie odróżnialny tekst. Jeśli jeden z tych elementów jest inny, mówimy o nowej karcie, czy nam się to podoba czy nie, ponieważ nowość powiązana jest ze zmianą któregokolwiek atrybutu karty, czy to tekst, czy obrazek: jeśli jeden z tych elementów nie jest powielony względem obecnie istniejących kart, mamy do czynienia z nową kartą. Zawsze można wsadzić ręce w kieszenie i mówić "Ale ja tak widzę świat i co mi pan zrobi" i faktycznie, nic się nie stanie. Może tylko trochę konfuzji w ogólnym dyskursie. Nowość natomiast nie jest tym, o czym powinniśmy mówić w przypadku kart, ale raczej jaki mają wpływ na samą grę. I tak patrząc na karty z ostatniego pudełka można ocenić, że ten wpływ istnieje i jest pozytywny, bo wprowadza nowe opcje i możliwości, oraz wiele ciekawych decyzji przy budowaniu talii.

Jeśli natomiast ktoś lubi wsadzać kartkę w koszulkę i mówić "od teraz to jest maczeta", co zrobić. Jeśli komuś to wystarcza, to więcej mocy dla niego. Aspekty moralne takiego postępowania to szara strefa, chyba też szkoda by było sprowadzać rozmowę na takie tory, bo jest zbyt wiele czynników do ocenienia, których zwyczajnie nie sposób czasem uwzględnić.

A Galakta lepiej żeby coś wymyśliła za tego "Fanatka". Kto ma taką możliwość, uprzejmie proszę o dołączenie do fali głosów. Myślę, że warto okazywać niezadowolenie w takich sytuacjach.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

IMO system najlepiej by działał jakby karty gracza były dwustronne i każda miała swoje ulepszenie. Wtedy trzeba grać w koszulkach, ale coś za coś.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

kozz84 pisze: 29 cze 2018, 19:02 IMO system najlepiej by działał jakby karty gracza były dwustronne i każda miała swoje ulepszenie. Wtedy trzeba grać w koszulkach, ale coś za coś.
Ale to zakłada tylko dwa rodzaje każdej umiejętności, poziom 0 i ulepszenie. Tak jak teraz albo naklejki otwiera stopniowanie i niuans. Dobry przykład to "Ward of protection" II vs V, gdzie choć stopniowanie w poziomach istnieje, to nie można powiedzieć, że jedna jest lepsza od drugiej, raczej każda ma koszt w XP wyważony względem tego, co robi. Używamy określenia "ulepszenie", ale sam system jest trochę bardziej finezyjny bo pozwala na więcej niż samo płaskie zwiększanie liczb, koszt w xp odnosi się do całości efektu. Też nie jest to coś co wzięło kogoś z zaskoczenia, sama podstawka wprowadza ten koncept. Ostatecznie obecny system jest bardziej elastyczny jeśli chodzi o potencjalne modyfikacje.

Nie wiem jakie jest Twoje doświadczenie z karciankami, ale każda która idzie dość długo zaczyna się powielać. Jeśli zakładasz tylko dwa stopnie każdej karty i oba są publikowane w tym samym czasie, tworzy to sytuację w której efektywnie podwajamy ilość mechanicznie różnych kart w każdej paczce. Nie trzeba by długo czekać, aż efekty kart stałyby się wysoce powtarzalne. Ale... Nie jest to coś, co by przeszkadzało Tobie i Twojemu modelowi konsumpcji tego produktu, prawda? No właśnie. Tylko że większość osób tak nie gra, że sprzedaje każdy cykl zaraz po jego zakończeniu. Na dobrą sprawę nie tyle tą grę zakupujesz, ile wypożyczasz - a model biznesowy tej gry takiej opcji nie zakłada, dlatego też nie faworyzuje Twojego podejścia. Akumulacja z czasem i ciągła rotacja nie mogą zaspokajać tych samych oczekiwań, tak już z definicji. Tutaj wyraźnie mamy do czynienia z modelem akumulacji i pod taki model system kart za xp jest bardzo klarowny i elegancki. Oczywiście mówię to z perspektywy kogoś, kto względem gry LCG ma oczekiwanie akumulacji, nie rotacji. Zawsze o to się wszystko rozbije. Też nie spodziewałbym się drastycznej zmiany produktu, ten system nigdzie się nie wybiera bo jest zrozumiały czytelny i wszechobecny, tak więc jedyne co pozostaje chyba to nie oczekiwać zmiany w tym zakresie - bo zwyczajnie nie przyjdzie. Wszystkie przyszłe produkty będą zgodne z tym systemem, dlatego krytyka każdego nowego produktu w linii wydawniczej ze względu na to, że ma karty za xp dwa lata po wydaniu jest nawet nie tyle przedawniona, ile zwyczajnie pomijająca kluczowe założenia systemu - a te założenia są w warstwie nie podlegającej zmianie aż do czasu innego produktu bądź drugiej edycji. A chyba i jedno i drugie jeszcze od nas daleko.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Poniedziałek....czekamy na to co wymyśliła Galakta...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Munchhausen »

Na facebookowej karcie wychodzą kolejne błędy na kartach, wrzucam więc okolicznościowy obrazek: Obrazek
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2445
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 550 times
Been thanked: 270 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Markus »

Jeśli możesz, to zrób przeklejkę dotychczas wyłapanych błędów. Niektórzy są "FB free"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

GALAKTA ODPOWIEDZIALA:
Witajcie serdecznie w pierwszy poniedziałek lipca!

Jak wszyscy wiecie, ostatnio wokół kilku naszych tytułów, atmosfera zrobiła się o wiele gorętsza od tego, co natura serwuje nam ostatnio za oknem. W mojej tradycyjnej porcji odpowiedzi zabraknie jednak tych tematów, ponieważ potrzebujemy jeszcze chwilę czasu, aby wszystko wyjaśnić i zastanowić się nad możliwymi rozwiązaniami. Nie chcemy po prostu publikować wiadomości połowicznych, gdyż wiemy, ze wszystkim zależy na konkretnych informacjach.

Najpóźniej w środę opublikujemy specjalny post na forum poświęcony Imperium u władzy oraz Powrotowi Nocy Fanatyka.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Karit »

Nic wielkiego nie zrobią, wydruk nowego pudełka nie wchodzi w grę bo druk zleca ffg a partnerzy odpowiedzialni za lokalizacje mogą potwierdzić swoją chęć = trzeba by czekać na oficjalne info od ffg o dodruku, dodatku który dopiero co wydali...

Stawiam na jakąś naklejkę która wpasuje się dokładnie w bok pudełka. Czego by ludzie nie uważali to Fanatek jest zwykłym dodatkiem, wyszło głupio z takim babolem, ale co niby ma zaproponować Galakta ?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Niech dadza naklejke. Tylko niech sami placa za jej druk i wysylke. Wiem dla nich to betka....ale na boga, ilez mozna tolerowac?
I tak wiem ze jestesmy bezsilni tutaj...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

Munchhausen pisze: 02 lip 2018, 13:49 Na facebookowej karcie wychodzą kolejne błędy na kartach, wrzucam więc okolicznościowy obrazek: (ciach)
Byłbym wdzięczny za przeklejkę tutaj, uprzejmie proszę szanownego Pana.
Karit pisze: 02 lip 2018, 15:41 Stawiam na jakąś naklejkę która wpasuje się dokładnie w bok pudełka. Czego by ludzie nie uważali to Fanatek jest zwykłym dodatkiem, wyszło głupio z takim babolem, ale co niby ma zaproponować Galakta ?
Naklejka to jest oczekiwane minimum i dla mnie osobiście załatwi sprawę, nie mam nierzeczywistych oczekiwań i wiem że nowe pudełko to jakiś szczyt marzeń - a mi nie o marzenie chodzi, tylko o realne rozwiązania. I nie mówię o naklejce "zrób to sam na własnej drukarce" - mówię o dobrze wykonanej naklejce dosłanej pocztą lub dołączanej do produktu (albo już nań naniesioną). Pudełko było częścią reklamowanego produktu. Mechanicznie ma dwa zadania: przechowywać zawartość i wyglądać. Na pewno przechowuje zawartość - ale wygląd trzeba podciągnąć i tyle. Do karty można zrobić erratę, ale do pudełka już nie. Tak więc naklejka byłaby dla mnie "fair enough".
Ostatnio zmieniony 02 lip 2018, 17:02 przez Skid_theDrifter, łącznie zmieniany 1 raz.
Virgo
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2011, 17:03

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Virgo »

Obrazek
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Morsereg »

chodzi o to:
Obrazek

polecam zalozyc "fejkowe" konta na FB wlasnie do takich celow
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Przeciez do FB nie trzeba dawac swojego zdjecia i oznaczac całej swojej rodziny. A grupy tematyczne sa bardzo aktywne na FB w tym Arkhamowa.

Co do błedów to nie sa one duze ale znowu sie pojawiają i psują komfort gry. Ta z karta seekera mozna sie domyslec ale blad w Labiryncie juz moze wypaczyc gre.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: rattkin »

Virgo pisze: 02 lip 2018, 16:55 (zdjęcie)
Genialne :)
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

A 'Strange Solution' w polskiej wersji jaki ma podtytuł. Niezindentyfikowany, prawda?
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Pastorkris »

Gdybyście mieli wczytać Sejwa sprzed jakiegoś czasu gdy podejmowaliście decyzję o wejściu w AH LCG to zważając na:
-babole w polskiej edycji
-cenę i dostępność
wybralibyście edycję polską czy angielską?
Azaghal
Posty: 8
Rejestracja: 09 kwie 2014, 09:30

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Azaghal »

Ja od początku zbieram wersję angielską i poleciłbym tę opcję. Czasem trzeba poczekać na dostępność ale obecnie mam komplet wszystkiego co zostało wydane. Raczej nie zdarza się, że po wyprzedaniu pierwszego druku nie można dostać dodatków (część cyklu Dunwich kupowałem dopiero równolegle z Carcosą a mimo tego dało się go znaleźć w sklepach).
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Pastorkris »

Azaghal pisze: 03 lip 2018, 12:39 Ja od początku zbieram wersję angielską i poleciłbym tę opcję. Czasem trzeba poczekać na dostępność ale obecnie mam komplet wszystkiego co zostało wydane. Raczej nie zdarza się, że po wyprzedaniu pierwszego druku nie można dostać dodatków (część cyklu Dunwich kupowałem dopiero równolegle z Carcosą a mimo tego dało się go znaleźć w sklepach).
A jaki sklep polecisz jeśli chodzi o ceny i dostępność?
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 296 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Ja mam polską. Koledze kupuję w planszomanii angielską również. Trochę droższa od pl, ale wszystko co zamawiałem mieli.
Azaghal
Posty: 8
Rejestracja: 09 kwie 2014, 09:30

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Azaghal »

Pastorkris pisze: 03 lip 2018, 13:18 A jaki sklep polecisz jeśli chodzi o ceny i dostępność?
Zdarzało mi się zamawiać w Planszostrefie, Strefie MTG i Planszomanii, zależnie od dostępności. Ceny nigdzie nie były drastycznie wyższe niż polskiej edycji.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Mam wersję PL....gdybym wiedział....kupował bym eng
Wiem na pewno że jak wyjdzie Heroes of Terrinoth to będę kupował wersję engineer, mam po dziurki w nosie galakty i jej habilitowanego...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Munchhausen »

Lubię wspierać polskie wydawnictwa i jeżeli tylko mogę, to kupuję gry w naszym języku. Ale Galakta to taka żenada, że ręce mi zwyczajnie opadają. Ich zlewające podejście, brak profesjonalizmu i jakiejkolwiek kontroli nad wydawanym produktem sprawia, że szczerze żałuję wejścia w polskie wydanie. Jak można co chwilę popełniać błędy i nie wyciągać z nich żadnych wniosków na przyszłość? Najbardziej przeraża mnie jednak to, że wielu osobom zupełnie to nie przeszkadza. Serio, nadziwić się nie mogę, że na grupie facebookowej istnieją ludzie, którzy bronią tego dziadostwa. No bo można się domyślić, o co chodzi albo wydrukować sobie poprawioną kartę... To już zakrawa o syndrom sztokholmski.

Totalna amatorka, chyba tylko o Games Factory Publishing mam gorszą opinię.
ODPOWIEDZ