Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Nie zgodze sie tylko z punktem pierwszym....nie, nie mogli nic nie odpisac. To by ich pograzylo zupelnie
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

Jak dla mnie mamy do czynienia z działaniem słusznym i właściwym, oraz do pewnego stopnia godnym pochwały. Dużo i gęsto jest o tym, że Galakta ma w nosie, nie zależy im, sam dokładałem cegiełkę niezadowolenia przy każdym byku. Tutaj mamy do czynienia z bardzo odpowiedzialnym podejściem firmy i pozostaje mi jedynie przyklasnąć i dodać "dobra robota!" Podręcznikowy przykład reperacji wizerunku i zadośćuczynienia konsumentom. Super pomysł, żeby dorzucić coś ekstra, bo to miłe zaskoczenie.

Zastanawia mnie tylko to tajemnicze "podjęliśmy kroki na przyszłość". Kroki mogą być różne. Zatrudniliśmy dodatkową osobę, czy wyrzuciliśmy starą? Pudełko to akurat nie błąd tłumaczenia, ale zawsze jak dochodzi do błędów na kartach to ktoś woła "zwolnić tłumacza", a ja zawsze wtedy myślę, że jeśli firma zrobiłaby coś takiego, to wtedy jakaś biedna dusza dostanie zadanie tłumaczenia bez uprzedniej znajomości zakumulowanych terminów i słów kluczowych, co prowadzi do większej ilości błędów, kolejnych okrzyków "zwolnić tłumacza" itp itd. Tak więc ciekawe co to za kroki, ale może nie musimy wiedzieć jak robiona jest kiełbasa, a lepiej skupić się na "po owocach ich poznacie".

Tak czy siak, zachowanie Galakty na wielki plus. Oby tylko proces rozsyłania uzupełnień przebiegł bezproblemowo. Pora teraz na spokojnie ogarnąć ostatnie pudełko i zobaczyć, jak to wychodzi w praniu.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Pastorkris »

Dobra, to skoro temat tłumaczenia i waszych głosów którą edycję wolicie mamy z głowy :) to zadam jeszcze jedno pytanie.
Ile gra traci w opcji solo? I nie pytam o klimat, ani o to, że z kimś raźniej, bo samemu to wiadomo. Chodzi mi mechanicznie o ile gra jest uboższa? W WP LCG była to mechanika Dystans/Obrońca, ewentualnie niektóre karty oddziaływujące na innych graczy były bezużyteczne lub zwyczajnie słabsze. Dodatkowo niektóre scenariusze mocno cierpiały na grywalności, bo okazywały się nie do przejścia. Czy tutaj jest podobnie? Do tego stopnia, że gdy grywacie solo to gracie na tzw dwie ręce?
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 296 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Pastorkris pisze: 05 lip 2018, 09:21 Dobra, to skoro temat tłumaczenia i waszych głosów którą edycję wolicie mamy z głowy :) to zadam jeszcze jedno pytanie.
Ile gra traci w opcji solo? I nie pytam o klimat, ani o to, że z kimś raźniej, bo samemu to wiadomo. Chodzi mi mechanicznie o ile gra jest uboższa? W WP LCG była to mechanika Dystans/Obrońca, ewentualnie niektóre karty oddziaływujące na innych graczy były bezużyteczne lub zwyczajnie słabsze. Dodatkowo niektóre scenariusze mocno cierpiały na grywalności, bo okazywały się nie do przejścia. Czy tutaj jest podobnie? Do tego stopnia, że gdy grywacie solo to gracie na tzw dwie ręce?
Niektóre scenariusze pod solo będą trudniejsze do przejścia, ponieważ po prostu jest w nich więcej lokacji i więcej biegania. I też nie każda postać radzi sobie sensownie w true solo.
Kart, które są mają sens w grze tylko w grupie jest stosunkowo niewiele (dosłownie kilka).
Ale też nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu prowadzić dwie postacie. Też się da.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sarseth »

Pastorkris pisze: 05 lip 2018, 09:21 Dobra, to skoro temat tłumaczenia i waszych głosów którą edycję wolicie mamy z głowy :) to zadam jeszcze jedno pytanie.
Ile gra traci w opcji solo? I nie pytam o klimat, ani o to, że z kimś raźniej, bo samemu to wiadomo. Chodzi mi mechanicznie o ile gra jest uboższa? W WP LCG była to mechanika Dystans/Obrońca, ewentualnie niektóre karty oddziaływujące na innych graczy były bezużyteczne lub zwyczajnie słabsze. Dodatkowo niektóre scenariusze mocno cierpiały na grywalności, bo okazywały się nie do przejścia. Czy tutaj jest podobnie? Do tego stopnia, że gdy grywacie solo to gracie na tzw dwie ręce?
Nie za wiele, albo nic =) Są karty działajace tylko w multi. Są karty, lepiej działające w multi. Ale są i odwrotnie, karty działajace lepiej solo =) Chociaż tych mniej.
Oj tam nie do przejścia w lotrze, do przejścia. Tylko np za 30 podejściem ;) Zależy kto ma gdzie limit ustawiony i nazywa to niemozliwym już. Ale zgadzam się, że zdarzają się tam questy mega niezbalansowane na liczbę graczy i wiele zależy od szczęścia.
Tutaj? Tutaj nie, chociaż jest trudniej solo.. ale nie niemożliwie. Ale też jest trudno we dwójkę czy i we czwórkę. W lotrze w tych questach np grając w czterech to nawet człowiek nie musiał zbytnio talii składać z głową, bo wystarczyła liczba graczy ;P Solo napewno będzie więcej porażek lub szybciej nadejdą, ale jak już się pozna scenariusze to można dość optymalizować ruchy
Zasady Peril i Hidden może trochę tracą grając solo, ale też nie wiele =)
Jak gram na dwie, trzy cztery ręce to tylko dlatego że tak wolę w danym momencie. Z taką samą chęcią wsiadam do gry na solo co jakiś czas. Ale tak samo w lotra, na solo i na 4 ręcę zagrywam [generalnie nie zaliczam sobie questu jak nie przejdę we wszystkich kombinacjach ;P a to że od czasu do czasu z kimś zagram to i tak nie wlicza się to] Ale generalnie dwójka badaczy solo to mój ulubiony tryb.
I tak na solo i tak polecam dwa CSy, a wtedy też spokojnie można grać już dwoma badaczami
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Karit »

Swoją droga chętnie zapłaciłbym za taki dodatkowy zestaw - ten gratisowy bardzo fajny ale ostatecznie to mało żetonów. Ciekawe czy Galakta zakłada późniejszą możliwość sprzedaży takich rzeczy.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Gra absolutnie nic nie traci solo, imho jeszcze zyskuje, bo musisz naprawdę pokminic nad deckiem.
Sam gram solo, ew na dwie ręce. A najczęściej wymiennie, z rpgowymi wstawkami...tzn po tym jak moje dziewczyny wyszły cało z orient express u, Jenny dostała list , i musiała wrócić i sprawdzić co się dzieje na starych śmieciach (fanatek)
Ale na mnie nie patrz, CoC to mój ukochany system od lat 90 tych (ahhh ta edycja zewu w twardej okładce z oczkiem) hihi :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
voo
Posty: 47
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: voo »

Czy orientujecie się czy planowany jest dodruk wersji PL? Widzę, że nakład Dziedzictwa Dunwich (big box) już się wyczerpał.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Karit »

voo pisze: 05 lip 2018, 12:51 Czy orientujecie się czy planowany jest dodruk wersji PL?
Patrz na stronę ffg, Galakta sama z siebie dodruku nie zrobi, musi czekać na oficjalny - https://www.fantasyflightgames.com/en/upcoming/
voo pisze: 05 lip 2018, 12:51 Widzę, że nakład Dziedzictwa Dunwich (big box) już się wyczerpał.
Współczuję tym co nie zdarzyli kupić, jednak ciesze się, bo to dobry znak - wydawnictwo nie powinno zaprzestać wydawania wersji PL.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: rattkin »

Zaczynam się domyślać, skąd się ten błąd pojawił. Oto pudełko w wersji EN:

Obrazek
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Ciekawym jak załatwi to FFG
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Morsereg »

nijak, to jest sciema
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: rattkin »

Ale jak już mam Waszą uwagę, to podobne pudełko, bo bez wady, z zakładkami, mogę komuś sprzedać za jakieś dobre piwo. Najchętniej odbiór osobisty w Poznaniu. Mnie pudełko zbędne, bo karty trzymam w skrzynce, w dodatku pionowo (zakładki są poziomie).
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Morsereg »

generalnie to pudelko jakies dziwne jest. zdecydowanie za szerokie.
ja swoje karty tez trzymam w skrzynce, wiec pudlo oddaje kumplowi.
pan_slaw
Posty: 218
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: pan_slaw »

rattkin pisze: 05 lip 2018, 18:45 Ale jak już mam Waszą uwagę, to podobne pudełko, bo bez wady, z zakładkami, mogę komuś sprzedać za jakieś dobre piwo. Najchętniej odbiór osobisty w Poznaniu. Mnie pudełko zbędne, bo karty trzymam w skrzynce, w dodatku pionowo (zakładki są poziomie).
Chętnie przygarnę z odbiorem w Poznaniu.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arek001 »

Może to tylko zbieg okoliczności, ale zauważyłem, że Galakta zaczęła więcej dbać o klienta, gdy Asmodee kupiło Rebela. Do tego momentu mieli wszystko i wszystkich w d...pie.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Hehehe, rynek zareagował na brak Dziedzictwa w sklepach, i ceny na wtórnym poszybowały. Dziś widziałem Dziedzictwo na olx za 180zl xD
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: zakwas »

Goldberg pisze: 06 lip 2018, 08:52 Hehehe, rynek zareagował na brak Dziedzictwa w sklepach, i ceny na wtórnym poszybowały. Dziś widziałem Dziedzictwo na olx za 180zl xD
Myślałem, żeby kupić na handel sztukę czy dwie, ale mam za mało cebulochlorianów we krwi.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Widzisz ja jakoś nigdy tego nie rozumiałem z tą cebulą....no bo gdybym miał nieotwarte pudełko, i ktoś chciałby je ode mnie kupić za 200zl, to czemu miałbym mu nie sprzedać? Przecież to nie zmusilem do kupna....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Karit »

W Stanach dodruk był rok temu, na razie na stronie FFG wszystko dostępne więc nie wróży to dobrze dla tych którzy czekają na dodruk PL.

BTW da się gdzieś w Polsce kupić Arkham Horror Novellas?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Gamelord, planszostrefa...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: inzkulozik »

Goldberg pisze: 06 lip 2018, 09:18 Widzisz ja jakoś nigdy tego nie rozumiałem z tą cebulą....no bo gdybym miał nieotwarte pudełko, i ktoś chciałby je ode mnie kupić za 200zl, to czemu miałbym mu nie sprzedać? Przecież to nie zmusilem do kupna....
Bo cebula dotyczy tego jak to pudełko pozyskałeś oraz przede wszystkim w jakim celu
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

A jak kupiłeś dwa, i jedno specjalnie na handel to co?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 296 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Goldberg pisze: 06 lip 2018, 13:24 A jak kupiłeś dwa, i jedno specjalnie na handel to co?
To jest to taki sam proceder jaki uprawiają sklepy i ludzie od dawien dawna.
Kupują taniej, aby sprzedać drożej z zyskiem. Z pewnym ryzykiem, że im nie wyjdzie.
Nic nowego.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Ano, dla tego nie rozumiem czemu inni mają o to...wiadomo co ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ