Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Sarseth »

Skid_theDrifter pisze: 15 sty 2019, 22:45
Sarseth pisze: 15 sty 2019, 21:47 Myślisz że doślą mi karty z USA do polski? :P
Skąd wyślą, nie wiem. Wiem tylko że powinni, jeśli uznają błąd na całej linii - co wydaje się wysoce prawdopodobne. Jeśli uznali błąd w wersji PL, powinno to być konsekwentnie częścią ich planu. Tak więc kontakt przez portal i cierpliwość to jedyne wyjście na razie. Daj znać co Ci odpowiedzą.
Przypomniałem sobie dać info ;)
"We are processing your request, but are unable to fulfill it at this time as we are temporarily out of the parts you need. Once we have received these, we will process your request quickly. You do not need to submit additional requests for this part; we have your request saved in a queue for replacement. If you have any questions or comments, please feel free to reply to this email. Thank you for your understanding and patience."

także nie olali ale nie wiem czy rozwiążą, się przypomnę im jeszcze za ten jakiś czas, może uda mi się ogarnąć info z angielskiego discorda, jak dostaną to się przypomnę.
Rebel 6% (trójmiasto)
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kamil018 »

Hmm w paczce powrotu do dziedzictwa znalazły się poprawione karty z 3 innych mniejszych dodatków, piszą, żeby je zamienić, jednak te karty nie były ujęte w erratach i poprawionych kartach do druku, co się w nich zmieniło? na przykład są wszystkie lokomotywy i wagony do podmiany w Essex country Express
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Berni77 »

Puste kółka na karcie (chyba lewy górny róg z tego co pamiętam).
Galakta je zlikwidowała bo nie były używane w tym scenariuszu.
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Galakta nic nie likwidowała. FFG w wersji angielskiej w jednym wydaniu dał karty z kółkami, w drugim bez kółek. I to Galakta zorientowała się, że wersja angielska jest obarczona błędem. Stąd w polskiej wersji są dwie wersje tych lokacji. Posiadacze wersji angielskiej będą mieli problem z różniącymi się lokacjami.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Skid_theDrifter »

Jak tam idzie szukanie błędów w ostatnich produktach? Ja odkryłem tylko, że
Spoiler:
są bardzo zdrowe, natomiast niezbyt wytrzymałe. Poza tym jest chyba dobrze, a to że mieliśmy od razu karty bez kółek do podmiany było bardzo miłe - mniej zamieszania.

Nowy cykl natomiast... Na razie nic nie mówię. Muszę więcej zobaczyć.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Morsereg »

na samym pudelku masz literowke: umiarkowawanie
lucze, ze za wielu bledow nie bedzie aczkolwiek samego pudelka jeszcze nie otwieralem, wiec nie moge sprawdzic. czekam az skoncze ZE.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Munchhausen »

Uwaga: gracze solo muszą uważać w pierwszym scenariuszu "Przerwanego kręgu". Okazało się, że przy pechowym doborze lokalizacji może nam zabraknąć wskazówek niezbędnych do postępu trzeciego aktu... Widać FFG ma inne priorytety niż testowanie wariantu solo.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Pytanie techniczne:
Czy jest możliwa gra w 3 lub 4 osoby, jeśli posiadamy podstawkę oraz podstawkę rozszerzenia Dziedzictwo Dunwich? Czy podobnie jak przy samej podstawce, powstanie konflikt w sensie że zabraknie podstawowych kart?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kamil018 »

udało mi się złożyć "talie" dla 4 badaczy mając podstawkę i cały cykl Dunwich. Jako pokazówka dla rodziców czy byli by zainteresowani grą, tale składały się ze wszystkich dostępnych kart poziomu 0 danej klasy i uzupełniane którymi się da neutralnymi i jeśli postać pozwalała do z innych postaci bo wiadomo 5 klas, 4 graczy to jeden był do "rozebrania" to była jedyna opcja żeby mieć tale po 30 kart. Ogólnie grac też się dało bo przy 4 graczach masz dużą specjalizację i każda może odgrywać swoją rolę i mimo tak złych talli grało się bardzo łatwo z szybkim sukcesem.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Czzyli na trzech jak rozumiem w misje z podstawki można spróbować?
Aha - ale napisałeś że cały cykl miałeś. A samo główne pudełko Dunwich, jak to widzisz?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Jak już musisz to poprostu zbuduj decki dodając karty poziomów 1-5. Będą dosyc rozwodnione więc szału nie zrobią.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Munchhausen pisze: 04 lut 2019, 13:13 Uwaga: gracze solo muszą uważać w pierwszym scenariuszu "Przerwanego kręgu". Okazało się, że przy pechowym doborze lokalizacji może nam zabraknąć wskazówek niezbędnych do postępu trzeciego aktu... Widać FFG ma inne priorytety niż testowanie wariantu solo.
To nie ma bezpośredniego związku z grą solo - na dwóch badaczy też może braknąć, ale jest na to mniejsza szansa. Przeoczenie dotyczy lokacji jako takich (i tego, że może się trafić zbyt wiele lokacji bez wskazówek).
cinek966
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:17
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: cinek966 »

Parę osób pytało o planszę do rozgrywki jedno osobowej. Coś takiego właśnie się pojawiło:)
Jest mniejsza niż plansza dla dwóch graczy więc plus dla tych co narzekali że tamta plansza była zbyt duża:)

https://allegro.pl/oferta/horror-w-arkh ... 7824117664
Vatier
Posty: 28
Rejestracja: 09 wrz 2004, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Vatier »

Kupiłem używkę z dodatkiem (wysegregowałem wszystko), chciałem sprawdzić czy jest wszystko, wydaje mi się, że jest ok, ale chciałbym się upewnić.
Chodzi mi o karty z podstawki: wskazano że jest 119 kart graczy rozumiem, że do tej liczby zalicza się 2 karty pomocy gracza i kartę nr 117? (jak policzyłem karty scenariuszy od nr 104 do 182 to mam ich 111, zamiast 110 co jest zapisane w instrukcji).
sergserg
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwie 2014, 21:01
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: sergserg »

Tutaj https://arkhamdb.com/search masz spisy kart z każdego dodatku razem z liczbą egzemplarzy.
sergserg
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwie 2014, 21:01
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: sergserg »

Robię tłumaczenie kart (badacze + 2 indywidualne karty) dołączonych do książek (Jenny Barnes, Roland Banks, Norman Withers, Silas Marsh, Carolyn Fern, Marie Lambeau), na bazie projektu z BGG. Czy ktoś może mi przysłać fotkę (przód i tył) karty Carolyn Fern z rozszerzenia "Przerwany krąg"? Treści kart badaczy są stałe, różnią się ilustracją, a jak jest oficjalne tłumaczenie to warto się tego trzymać.

Próbka, karta Silasa Marsha:
Spoiler:
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Carmash »

sergserg pisze: 10 lut 2019, 14:55 Robię tłumaczenie kart (badacze + 2 indywidualne karty) dołączonych do książek (Jenny Barnes, Roland Banks, Norman Withers, Silas Marsh, Carolyn Fern, Marie Lambeau), na bazie projektu z BGG. Czy ktoś może mi przysłać fotkę (przód i tył) karty Carolyn Fern z rozszerzenia "Przerwany krąg"? Treści kart badaczy są stałe, różnią się ilustracją, a jak jest oficjalne tłumaczenie to warto się tego trzymać.

Próbka, karta Silasa Marsha:
Spoiler:
Świetna robota! Ciekawe, czy znalazłby się ktoś chętny na przeniesienie polskich wersji kart do Tabletop Simulator.
sergserg
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwie 2014, 21:01
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: sergserg »

Carmash pisze: 10 lut 2019, 17:06 Świetna robota! Ciekawe, czy znalazłby się ktoś chętny na przeniesienie polskich wersji kart do Tabletop Simulator.
W sumie jakieś specjalnie trudne to nie jest, patrzyłem na oryginalny plik z kartami, to jest zip ze zmienionym rozszerzeniem. Trzeba by karty zeskanować i wrzucić w miejsce angielskich. Skaner mam :)
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Pytanko :
Czy dobrze rozumiem że obecny dodruk Dunwich jest zerratowany?
Jeśli tak, to jak wygląda w tej materii kwestia pakietów misji do tej kampanii? One miały jakieś błędy, a jeśli tak, to czy był dodruk to poprawiający?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Munchhausen »

Obecny dodruk Dziedzictwa Dunwich powinien być już poprawiony - mowa tylko o dużym pudle, małe dodatki do tego cyklu nie miały żadnego dodruku. Piszę "powinien", bo podstawkę Galakta też dodrukowywała, a mimo to karta z Litą Chandler dalej nie została tam podmieniona na wersję z erraty.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

A co było nie tak z Litą?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
sergserg
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwie 2014, 21:01
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: sergserg »

Munchhausen pisze: 22 lut 2019, 15:18 Piszę "powinien", bo podstawkę Galakta też dodrukowywała, a mimo to karta z Litą Chandler dalej nie została tam podmieniona na wersję z erraty.
Nie potwierdzam. Mam podstawkę z ostatniego dodruku i Lita jest zgodna z treścią karty na arkhamdb (+1 do walki, +1 do obrażeń przeciwko potworom).
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Sarseth »

sergserg pisze: 23 lut 2019, 16:40
Munchhausen pisze: 22 lut 2019, 15:18 Piszę "powinien", bo podstawkę Galakta też dodrukowywała, a mimo to karta z Litą Chandler dalej nie została tam podmieniona na wersję z erraty.
Nie potwierdzam. Mam podstawkę z ostatniego dodruku i Lita jest zgodna z treścią karty na arkhamdb (+1 do walki, +1 do obrażeń przeciwko potworom).
Ponoc chodzi o blad "w Twojej lokalizacji" - kojarze temat z FB. Bo sam eng zbieram. A nie o te bonusy
Rebel 6% (trójmiasto)
sergserg
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwie 2014, 21:01
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: sergserg »

Sarseth pisze: 23 lut 2019, 16:47 Ponoc chodzi o blad "w Twojej lokalizacji" - kojarze temat z FB. Bo sam eng zbieram. A nie o te bonusy
Aaa, nie zwróciłbym uwagi. Rzeczywiście, przy reakcji brakuje określenia "w twojej lokalizacji", tak jak jest w oryginale angielskim.
Ale to nic nie zmienia, bo zgodnie z zasadami nie można używać kart (w tym kart scenariusza jak Lita) spoza lokalizacji:
Obrazek

Jak dla mnie, karta PL jest OK, a to takie czepianie się szczegółów (bo nie można tej karty zgodnie z zasadami inaczej zagrać).
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kamil018 »

Hmm " oraz kart spotkań u dowolnego badacza" czyli ja mogę wykonać test z karty spotkania u innego badacza i jak go przejdę to on odrzuca tą kartę? Lub czasem trzeba dwie akcję poświęcić to wtedy mogły by być też moje, czy do kart zagrożenia to się nie tyczy lub tylko nie do osoabien?
ODPOWIEDZ